Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
5. júl 2012

Ahojte! Tu je ten program na odplienkovanie (prípravná fáza, potom nasleduje ten 7 dňový program):

http://dvojickovo.webnode.sk/news/oducenie-od-p...

http://dvojickovo.webnode.sk/news/oducenie-od-p......

http://dvojickovo.webnode.sk/news/oducenie-od-p...

kila
5. júl 2012

My sme zatiaľ v prípravnej fáze, ale už by sme mohli pokračovať aj s tým 7 dňovým programom, len chcem zabezpečiť aby ten týždeň Réka nebola doma. Takže Tomáško teraz už sedí na nočníku rád, číta knižky, aj sám ma poprosí o to aby si tam mohol sadnúť a ešte ho posadím na nočník aj ja keď tuším že bude z toho niečo - aj sa vycikal keď sa zobudil a aj po obede. Navyše z prechádzky sme prišli domov so suchou plienkou, aj poobede sa zobudil zo spánku so suchou plienkou, takže si myslím že je pripravený pokročiť ďalej. Dnes ráno už nechcel aby som ho prebalila ale chcel si obliecť slipy a cikal do nočníka. Vyskúšali sme aj ten mokrý uterák čo sa píše v prípravnej fáze a aj ten zabral, nechce si utrieť ručičky mokrým uterákom ani náhodou.

adulina
autor
5. júl 2012

no este zvladnut ten siedmy bod aby obsedela a nevspierala sa a nerevala a mozeme zacat 😀

meliska
6. júl 2012

@pipika dakujeeem 🙂

kila
7. júl 2012

Ahojte! Dnes sme začali 7 dňový program! Réka je preč, manžel v robote nebude mať voľno celý týždeň - teraz alebo nikdy... 😅 Tomáško sa pocikal každú hodinu, ale nevzdávam to! Zatiaľ to vidím tak že možno aj tuší čo od neho chcem ale nevie čo a ako má robiť. Výhodou týchto horúčav je že jeho gaťky sa na slnku usušia za hodinu... 😅

adulina
autor
7. júl 2012

@kila drzim palce a pevne nervy 😉 skus ho drzat na kachlickach lebo takymto tempom Ti napučia parkety 😀 😀 😀

kila
8. júl 2012

@adulina ďakujem... 😀 s včerajším (prvým) dňom som bola spokojná, aj keď sa pocikal každú hodinu, 3 krát sa nám podarilo cikať do nočníka a vykakal sa tieť do nočníka. Presne podľa návodu. Dnes (druhý) deň už bol veru náročnejší najmä na moje nervy. Nepocikal sa tak často ako včera, vydrží viac - aj to je pokrok, do nočníka sa vycikal dva krát, ale stále sa snaží o to aby nemusel cikať do nočníka - a toto mi ide na nervy. Sedí na nočníku, sám tam chce sedieť, ale keď mu už naozaj veľmi treba vyskočí, beží preč do rohu a vyciká sa tam. Čo s tým? 😕 Dnes bola u nás aj moja mama, ona ma tiež fantasticky povzbudila, že môžem robiť čokoľvek, Tomi bude bez plienok aj tak až keď bude mať 3 roky. Manžel ma ale podporuje a snaží sa aj on Tomáškovi vysvetliť o čo ide. Ale už nie som taká nadšená... Nech si nikto ale nemyslí že ja ho chcem za týždeň úplne odplienkovať. Ja chcem len toľko, aby vydržal kým ho neposadím na nočník a aby sa vyprázdnil tam. On ešte nevie povedať že mu treba ísť na nočník, ale vydržať by už mohol.

adulina
autor
9. júl 2012

@kila ja som to skúšala u Alina za malú odmenu, keksik, krásne cikal, ale som sa bala že si zvykne, ale prišlo leto a tešil sa ako Cika vonku a na keksik úplne zabudol 😀

kila
10. júl 2012

@adulina Réke v lete vôbec nevadilo že je v mokrom keď sa pocikala, až potom na jeseň začala chodiť na nočník, dávala som jej za odmenu nálepky ktoré sme lepili do kalendára, tak sme aj videli koľko krát za deň použila nočník. Ale to už mala 2,5 roka. S Tomáškom zas neviem zatiaľ ako sme na tom. Dala som mu aj čokoládku, aj nálepky, ale nezaujímajú ho. Včera už cikal do nočníka 4 krát, ale k večeru sa všetko zhoršilo, asi každých 10 minút z neho kvapkalo, ale nevycikal sa poriadne. A dnes sa to pokračovalo. Ale dnes začal chodiť na nočník sám! Len mu nemôžem dať gaťky lebo si ich sám nevie stiahnuť. Ale každých 10 minút si tam sadne a ciká len 3-4 kvapky. Keď mu dám gaťky tak chodí za mnou a ukazuje že ide cikať, alebo sa pociká. Z jednej strany sa to zhoršilo, z druhej sa to zlepšilo.
Z tohto som usúdila po prvé, že najprv sa musí naučiť stiahnuť gaťky sám lebo inak ho neodplienkujem. A po druhé, možno ešte nie je pripravený udržať v sebe moč. Ešte mu dám 2 dni, a keď sa to nezlepší vrátime sa do prípravnej fázy. 😉

adulina
autor
10. júl 2012

JOJ no máš to srandovne, ale zlatý je, len asi nic iné neriešite cely den len cikanie. Ja som si tiež myslela že v lete zacneme, ale Tamarka je exotka v tomto, tiež jej to vôbec nevadí, ešte si aj do mlacky zacapka, hoci kde sa vycika, ked jej poviem nech ide na travicku cupnut, tak sa len smeje, ale neriesim, nedávam jej aj tak plienku ked sme vonku pri vode nech aspoň vetra 🙂 😉
@kila držím ešte palce a čakám na nové info 😉

kila
11. júl 2012

@adulina, veru tak, celý deň riešime len naše "nočníkovanie", práve preto som potrebovala týždeň bez Réky a viac-menej aj bez manžela. Naozaj nič iné nestíham, ešte aj príprava jedla ide ťažko. Ale beriem to ako pracovnú úlohu týždňa. Dnes sa to zlepšilo. Tomáško vydržal v suchu aj 2 hodiny a potom cikal do nočníka, dostal ďalšiu samolepku, ktoré lepíme na nočník. Nesúrila som ho, nevypytovala som sa ho stále, možno aj preto sa to zlepšilo že nebol z toho celého stresovaný. Ale musela som na tom trvať že musí ísť konečne na nočník, lebo sám nechcel. Zase sa mi zdá že to drží v sebe kým môže, a to ešte aj na nočníku. Mám pocit že sa nevie na nočníku uvoľniť. Hádam si zvykne. Bude musieť... 😀

adulina
autor
11. júl 2012

@kila aj to je pokrok, niekedy je zle ked stále pripominas, inokedy opačne, treba asi na to prísť čo plati na dieta 😉
Boli sme dnes na kupku a Tamka stále že ide cikat a kakatna trávu, bola bez plienku, stále chodila cupet na trávu a sa tvorila že cika, Alex ju napodobnoval a nakoniec sa vycikala rovno na stojaka pred Kočík na betón a sranda veľká do toho skakat 😀

terezicka
13. júl 2012

Ahojte, tak od dnešného dňa som oficiálne na MD 😀 Dnešná poradňa dopadla ok, dalšia je už o 2 týždne, jajaj nejako to začína rýchlo ísť...Som zvedavá ako budeme nakoniec rodiť, ktorej alternatíve sa prikloní môj doktor, naša maličká a všetko čo to môže ovplyvniť 😅

marcaradko
19. júl 2012

ahojte,nakukla som sem hadam po dvoch rokoch 😀 ale vidim ze sa tu pekne vsetci rozrastate 😉 a terka ,super dalsia pomocnica,doma budes o par rokov len nohy na gauci vylozene mat 😉 no a ak bude plodna nasa nastavajuca dovolenka,tak mozno budem aj ja dvojnasobnou mamou.majte sa tu krasne ztienky 😉

terezicka
24. júl 2012

Ahojte...
Dievčatá inak my máme takú smolu alebo ako to nazvať...Tak ako sme kúpili ten pozemok od obce, už je prepísaný na nás na katastri, je to aj teda oficiálne naše. Ale niektorí ľudia sa s tým nevedia zmieriť a vykrikujú nám dosť nepekné veci a stále počúvame len o nejakom Paľkovi ktorému vraj časť pozemku stále patrí. A dnes sme tam boli zas aj s jedným chalanom čo študuje projekty a vyšiel susud a vraví Marekovi, že nech neráta že si oplotí pozemok od múriku ( ale odtiaľ riadne náš pozemok začína ), že MY musíme nechať JEMU miesto na vchod do dvora nejakým autom a tak. že to si máme vybaviť s obcou aby nám vrátila späť peniaze za tú časť. Tak sme mu hned povedali že v žiadnom prípade, že za koľko sme si zaplatili toľko je aj naše a nič nebudeme nikomu nechávať. Tak vybavujeme rýchlo geodeta aby to prišiel riadne zamerať a označiť aj pred ním, hoci by sa to nemuselo kedže to má parcelné čísla. Takže ako prvé sa spraví asi naozaj riadne múr od susedov, našťastie sú iba z jednej strany...Ale takto reči nám robia rozhodne len vrásky na čele 😅

adulina
autor
24. júl 2012

@terezicka to je hrozne, co vedia ludia urobit, o co im ide? len dufam, ze aj potom Vam nebudu robit problemy, lebo taky sused, uz teraz sa mozete "tesit" urcite to lahke s nim nebudete mat. boze moja nezavidim. nie aby ste mali konecne klud ale stale niekto nieco riesi 😠

adulina
autor
24. júl 2012

@terezicka nam sa tiez minuly rok nastahoval novy sused a po par tyzdnoch si kupil psa-fenku slovensky vlciak, ci ako sa to vola, no ale kočka non-stop stekala, vkuse, ked sa zapla tak vydrzala aj 5hodin stekat, no hrozne lebo akurat mame okno tak ze to tam bolo hrozne pocut, a najlepsie ze zacala vecer o 19,00 a nevypla sa niekedy aj do 2 rana,
sme sa stale stazovali, a nic nepomahalo, uz som pisala aj staznost, ale nastasie mu potom povedal sused, byvali pravnik co asi pomohlo, ved si sused povedal, kaslem na tych mladych, ale ked aj iny sused zacal rypat, tak potom skoro po roku dal psa prec, zeniekam strazit, no ale aby sme to nemali take lahke, tak si na to iste miesto dovliekol kohuta, sliepky a kuriatka, takze uplne super 😠

terezicka
25. júl 2012

@adulina ani mi nevrav, ako veľmi sme sa tešili tak sme teraz až znechutení 😅 ešte aj s projektom to ide nejako blbo, dali sme pozrieť projekt od projektanta jednému chalanovi mladému ktorý to teraz študuje a zvrhol celý projekt že je na figu...tak nám on robí nejaký návrh, hoci je iba študent ale aj návrh sa počíta

kila
27. júl 2012

Čaute! Terezka, keď vám robí sused už teraz také problémy, nebude to ružové ani po tom. No ale čo už, bude si musieť zvyknúť - a aj vy... aj my máme jedného suseda s ktorým sa ani nezdravíme, lebo stále nám robil problémy keď sme stavali prístavbu k domu, stále sem chodili obecní policajti, alebo bol hluk, alebo prach, na každý týždeň niečo vymyslel... nahlásil nás na hygienu, na stavebný úrad, na živnostenský úrad, potom sme museli chodiť s papiermi že je všetko tak ako má byť. A samozrejme všetko bolo v poriadku, takže sme len so smiechom čakali kedy z toho všetkého dostane konečne infarkt a my budeme mať pokoj... už nás všade poznali a vedeli aj o tom akého máme nenormálneho suseda.
Už sa ti veru pôrod blíži, držím ti palce a som zvedavá ako to dopadne... 😉
My sa máme fajn, Réka bola týždeň u svokry, ďalší týždeň u mojej mamy a budúci týždeň sa chystáme aj my na dovolenku na Balaton. Už sa teším, odkedy sa deti narodili ešte sme neboli nikde na viac dní. 🙂

kila
27. júl 2012

Jaj, a odplienkovanie som odložila... stále ho posadím na nočník, ale potom mu dám hneď plienku, niekedy chce nočníkovať on, ale len preto aby mohol čítať knižku, ktorú sme zvykli čítať pri nočníkovaní... nejde nám to lepšie, musí sa naučiť vyzliecť sám a povedať mi že mu treba cikať, inak to asi nepôjde... 😖

mirka20
27. júl 2012

ahojte 🙂
my sme po dvojdnovej viroze. obaja drobci horuckovali, rebeku aj bolelo hrdlo, ale uz je ok. prisli moji rodicia, tak asi doniesli zdravie 🙂 inak nic nove, vsetko po starom, uzivame si prazdniny a nevieme sa dockat, ked bude mat nas ocko volno, ze si ho aspon trochu uzijeme. chceme trochu pobehat po slovensku, snad nam vyjde pocasie.
terez, neboj, bude dobre, len sa to musi rozbehnut. zly sused nie je bohvieco, ale neboj, zvladnete 😉
@kila na cikanie musi prist sam. daj mu len cas, on na to pride. nas uz je v tom profik, teraz najnovsie sa aj vykaka sam a nikomu nic nepovie, beha s holou ritkou a az ked nahodou zahliadneme nocnik, tak ho mozem nahanat a modlit sa, aby sa nikde neposadil a nepospinil veci 😀

terezicka
30. júl 2012

Ahoje, tak mám za sebou prvú poradňu v nemocnici...Všetko oki, akurát som si bola vybaviť predoperačné vyšetrenia - vraj pre istotu povedal dr. Len sa mi zdá že Hanka je maličká, dnes jej nameral cca 2440g. Ale zas Lucke a Katke namerali viac ako mali ked sa narodili, takže neviem. Teraz ešte rozmýšľame spraviť si výlet tento víkend, doktor povedal že pokiaľ sa nebudem štverať na Gerlach tak môžem kľudne ísť 😀 Ďalšia kontrola o týždeň tak uvidíme čo bude potom...

kila
7. aug 2012

Ahojte! My už máme za sebou dovolenku tiež. Boli sme pri Balatone v Maďarsku v Siófoku. Bolo to neuveriteľne dobré. Podarilo sa mi na to nahovoriť manžela a povedala som si že keď už konečne po piatich rokoch niekam ideme tak si to užijeme naplno. Bývali sme vo štvorhviezdičkovom hoteli priamo na brehu jazera s vlastnou piesočnou plážou, vo vnútri s wellnesom, bazénom, jakuzzim, na raňajky a večeru sme mali švédske stoly, hotel bol 10 minút pešo od centra, mali sme rodinný apartmán s dvoma izbami, s výhľadom na jazero, bola tam detská animácia... mám ešte pokračovať?!?! 😀

kila
7. aug 2012

S tým cikaním sme na tom tak, že som na to lenivá... 😝 Bolo by to už celkom v pohode keby som neuľavila, teraz ho posadím na nočník len keď ma o to prosí, aj sa za to poriadne hanbím. Ale budem sa musieť pozbierať, lebo začínajú ho baviť aj samolepky ktoré dostane za cikanie.
Terezka, držím palce!

adulina
autor
7. aug 2012

@kila no krasa, len pokracuj dobre sa to cita, daj link, co vas to vyslo, ci budeme radsej pri snivani 😀

terezicka
8. aug 2012

Ahojte, teda Kila super sa to čítalo, fakt, závidím 🙂
Inak my sme zaznamenali obrovksý úspech s cikaním, od piatku sme na tom dosť dobre, veľký pokrok naozaj, vyciká aj vykaká sa do nočníka, aj do záchodu, dokonca aj vonku nemá problém spraviť potôčik...Nevravím však že sme bez nehody to vôbec nie, alebo ma občas v priebehu polhodiny toľkokrát popreháňa že potom jej až neverím ked sa zas pýta cikať a just vtedy sa vyciká 😀

kila
9. aug 2012

V nedeľu sme oslavovali, Tomáško mal 2 roky!

adulina
autor
9. aug 2012

@kila pripajame gratulku a Tomaško je fešák, krasne velke bábo 😀 teda už chlapček

adulina
autor
9. aug 2012

@kila aj ja chcem take vlasy, Tamarka sa stale hra na skinhedačku"