Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

henrieta76
22. sep 2008
zabka
22. sep 2008

Idem kuknut mel 😉

henrieta76
22. sep 2008
henrieta76
22. sep 2008

ten posledny je uz dost pouzivany to je vidiet ten by som uz nekupila.to som len chcela ukazat aky som mala ja.ale bola som velmi spokojna.

henrieta76
22. sep 2008

no pekne ja sem konecne pridem a kazdy odide.

zabka
22. sep 2008

No take podobne mam v albume ten som si najskor vybrala vsak kuknite... 😉

henrieta76
22. sep 2008

zaby tie su dost tazke a velke,neviem ake mate auto,ale podobny som mala pri synovi a mne sa do auta dal dat len ked som dala dole kolesa.a neda sa dat dole vanicka maju len taku tasku na prenasanie deti.preto som ti radila pokukat po obchodoch ak maz moznost a odskusat si rozne modely.
mne sa pacia aj kociky JANE ale ked som ho uvidela a odskusala v predajni nechcela by som ho a pritom su strasne drahe.kupu kocika treba dobre premysliet viem o com hovorim.
nechcem byt mudra lenpisem podla vlastnych skusenosti.

pipika
22. sep 2008

Ahojte! 🙂
Heni, som rada, ze si sa ukazala a pokracujete v snazilkovani. Drzim palce! 😵
Zabka, mne uz viac ludi hovorilo, ze polske kociky su velke a nie su bezpecne. Tak neviem. 😒

mirka20
22. sep 2008

ahojte 🙂
zabka, tak ako ti radi henrieta, chod si urcite odskusat kocik do obchodu a potom az kupuj. my sme tiez tak behali. vybrali sme na nete, kt.sa nam pacili a potom sme chodili po obchodoch a skusali ich. x-lander ma suseda a je celkom fajn, aj vanicka je dost velka, jej mala je o mesiac starsia a este stale je vo vanicke, kdezto my sa uz dobre 2 mesiace vozime v sportovom, aj ked nas sportovy sa da dat uplne do vodorovnej polohy, takze mala v nom vacsinou lezi.
atlantic sme aj my obzerali, mne sa moc pacil, ale nakoniec vyhral tento abc design
hen, som strasne rada, ze opat zacinate snazilkovat. moc moc drzim paste, nech sa podari na prvy sup a 9 mesiacov na to uz budes mat maleho chrobacika v naruci 😉
terez, presne nad tym som rozmyslala, ze mala asi caka na mareka, aby ta on ako riadny tato odviezol pekne do porodnice, tam ste spolu za 3 hodky odrodili a on spokojne mohol odist do roboty uz ako OCKO 😉 takze uz sa priprav, do piatku budes mama 😵

zabka
22. sep 2008

AHojte vsetky...
No ja viem pipi, lenze vacsina kocikov aj tie drahe ako napr. ten X-lander je vyrobeny v Polsku, a tu sa predavaju za draho, ale vsak uvidime este ..Musim ist pokukat po tych obchodoch... Mne sa paci ten X-lander len tolko penazi to stoji...
No mirka ved to by mi akurat stacilo aby mi mala vydrzala vo vanicke tak 4-5 mesiacov ved potom uz bude leto, a na tom x-landeri sa da tiez uplne lezat pri sportovej verzii... 😉

pipika
22. sep 2008

No, aj ten nas bude stat 14000 (v akcii), inak stoji 18000. Pozri sa na stranku www.babydirekt.cz .Tam som si aj ja vybrala kocik. Vraj talianske kociky su dobre, jediny problem je, ze vrzgaju, treba ich namastit.

henrieta76
22. sep 2008

pipika pekny kocik,u nas v meste som ich videla viac.akej farby mate vybrany?

pipika
22. sep 2008

Heni, mi sme si vybrali tento http://www.babydirekt.eu/kocarek-multisport , farba bezovo-oranzova 854

martinkamm
22. sep 2008

pipik ten co si si vybrala ma jedna kocka co chodi do kostola a ma farbu sedo fialovu a nehorazne vrzgaju skutocne a nevyhodou asi len je to a ze sa nedaju kolisat

pipika
22. sep 2008

Martinka, presne tak isto to hovorila predavacka. Ale vraj ked natreme nebude vrzgat. 🙂

terezicka
22. sep 2008

Ahojte tak som vás zas dobehla pozrieť ale tu asi nikto neni 😅
Heni som rada že som ťa aspon takto videla, lebo si sa tu už dosť dlhšie neukázala...A zo srdca ti prajem aby si otehotnela čo najskôr a aby aj k vám domov pribudol ďalší malý anjelik 😵
Pahu a ty si dobre videla, som ešte tu 😀
Inak ma strašne bolí chrbát, neviem si nájsť polohu, zle sa mi sedí, čupí, leží, stojí... 😅 A môj múdry marek mi na to povie, že nech malej dohovorím aby sa už pýtala na svet 😝 No on je veru srandista, ako keby som to malej nehovorila už dávno 😝 Ale som mu povedala nech jej skúsi aj on dohovoriť, lebo on sa nevie rozprávať s bruškom, ale možno keď raz skúsi tak na malú to hneď zaberie 😉

terezicka
22. sep 2008

No dobre kočky ako vidím nikto tu neni, tak idem aj ja ešte niečo porobiť lebo som u našich tak aby som bola asoň trochu aj užitočná 😀 A ešte chcem ísť do obchodu a večer sem pre mňa príde Marek a ideme "domov", hoci oveľa radšej by som fakt zostala tu 😕 Možno sa ešte večerom od našich ozvem, ale ked prídeme domov tak už isto nebudem písať, potom až zajtra 😉 Ale keby sa dajbože dialo už konečne to čo chcem, tak to sa ozývame hneď aspoň sms-kou 😉

kila
22. sep 2008

Ahojte! No vidím že Terezka ma počkala a je ešte celá... 😀 Neviem teraz ako budem mať čas sem písať, lebo hoci sme u našich, ale oni sú práve preč na dovolenke, tak sme prišli len strážiť dom a starého otca. No a práve preto mi teraz nemá kto povarovať malú. Malá je už veľká slečna, má okolo 6 kg, už sa vozí v športovom kočíku lebo stále chce len sedieť. Je strašne šikovná a múdra, už sa prevracia na brucho alebo z brucha na chrbát bez problémov a stále, rada výska a hrá sa na kukuč, najradšej "sedí" a už sa aj sama udrží keď sedí na pár sekúnd. A je strašne krásna, stále krajšia. 😀 Ale s tým je tak asi každý rodič so svojím bábom. 😀 Keď jej niečo hovoríme tak sa tvári múdro ako by to pochopila a fakt to aj pochopí. Napríklad keď nám doniesli nábytok do kuchyne a búchali a vŕtali, tak sa zlakla a nechcela sa ani hrať len načúvala že čo to je. Tak som jej vysvetlila že nám doniesli nový nábytok, zobrala som ju na ruky a ukázala čo robia ujovia, ona sa na nich usmiala a potom už nebol žiadny problém. Hrala sa ďalej. 😀

kila
22. sep 2008

Takže máme hotovú aj kuchyňu, je veľmi pekná, ale som ju nestihla ofotiť, tak najbližie potom pridám aj fotky. Ale zajtra pridám nejaké nové fotky na ktorých je naša päťmesačná slečinka. 😵 O týždeň v pondelok ideme na poradňu a doktorka nám už vysvetlí že čo môže začať malá papať. Už sa neviem dočkať a strašne sa na to teším! 😀 Už je nuda stále ju len dojčiť! 😀 Hoci sama tomu neverím že sa mi podarilo malú dojčiť 6 mesiacov! A aj ju už aj ľutujem, že keď mi jeme a ona sedí s nami tiež v kuchyni tak by už jedla aj ona, stále naťahuje ručičky, tečú je sliny a kričí že aj ona chce ale nemôže...
😅

kila
22. sep 2008

Tak teraz už idem, keď mi to malá dovolí, tak ešte neskôr prídem... 😉

deina
22. sep 2008

Caves Kila, vidim ta tu, tak som ta prisla pozdravit. 🙂 Vidim, ze sa mate s Rekou dobre.

kila
22. sep 2008

Ahoj Deinuš! Máme sa naozaj dobre... neskôr prídem a prečítam aj to že čo je nové s vami... malá sa zobúdza, tak musím ísť... 😉 Pá!

terezicka
22. sep 2008

No ako vidím tak som ťa Kila presne zmeškala 😅 Ja som tu teraz a potom už príde mamina domv z roboty a večer po mňa príde Marek z roboty, takže sa potom už nepripojím k vám...Ale zajtra hej, len neviem či doobedu nepôjdem s Marekom do mesta - ale ešte uvidím či sa mi bude chcieť vstávať...
Inak začínam byť nervózna a podráždená, dnes som ráno plakala do telefónu a kričala na Mareka, lebo si zabudol mobil na ubytovni a ja som sa mu nevedela dovolať...A hlavne že chcel aby som bola vždy na telefóne a hneď mu dala vedieť keby dačo...Tak dnes by som ho isto zohnala keby bolo treba 😠 No proste nervy robia svoje tieto posledné dni 😅
Normálne začínam mať aj obavy že či rozoznám že sa blíži pôrod a že mám kontrakcie 😅 Asi mi šiši, veď si myslím že každá rodička to bude vedieť rozoznať a mne čím viac sa blíži tp, tým som nervóznejšia...
Ale zas nie vždy lebo nechcem aby sa to prenášalo aj na malú, tak sa snažím byť čím viac kľudná a usmievavá 😅 😎

terezicka
22. sep 2008

Kila a super že Réka je taká šikuľka a že z nej rastie krásavica 🙂 A uvidíš čo ti povie doktorka na poradni a isto sa bude Réka veľmi tešiť keď sa na vás pri jedení nebude len pozerať, ale bude s vami papkať aj ona 🙂 Síce asi nie hneď to čo aj vy, ale časom hej...No ktovie skús jej dať kúsok slaniny možno jej zachutí už teraz 😀
Kamarátka má polročného syna a vravela že najviac mu chutí kôrka z chlebíka, že je strašne zlatý keď to žužle a že veľmi ľúbi aj kyslé polievky 🙂

zabka
22. sep 2008

Ahojky uz ste vsetky fuc...

mirka20
22. sep 2008

ahojte. dnes som vas nestihala, lebo sme robili cele poobedie vyzivu pre nasu princeznu 😵
dnes nam prisli domov 3baliky, co som objednavala cez net, tak som sa vytesovala. postarka hovori, ze sa len modlila, aby som bola doma, ze aby ich nemusela vlacit naspat 😅 som jej len zabudla povedat, ze tento tyzden tych balikov bude viac, ze sa k nam nachodi. ale uz sa na tie vecicky moc tesim.
kila, super, ze je vasa rekuska taka sikovna. uz sa moc tesim na fotky.
matka, gratulujem k vymesaciu 🙂
terez, ty nepanikar, malicka vie, kedy ma prist. uvidis, ze do piatku, kym marek odide do roboty, urcite porodis.
a ta tvoja kamoska dava polrocnemu chlieb a kysle polievky? 😕 ved lepok sa moze az od 10.mesiaca a kysle polievky myslim,ze este neskor 😨
zabka, pipika, nebojte sa, urcite si vyberiete supis kocik, s kt.budete spokojne. a ak nahodou nie,vzdy sa da predat a kupit novy 😉
idem ja babenky oddychovat pred tv. papa zajtra
zajtra neviem kedy sem dorazim, lebo ideme na kontrolu klbikov (mali sme ist dnes do lucenca na kontrolu, ale ked som prisla k obvodnej doktorke po vymenny listok, tak nam povedala, ze to uz robia aj v krtisi, tak ideme zajtra).aj sa bojim, ci bude vsetko ok, lebo my uz dobry mesiac- dva nebalime na siroko ani v noci.

kila
22. sep 2008

Terezka, dúfam, že zajtra sa porozprávame aj "naživo", malá spí popoludní od štvrtej do piatej, tak najskôr vtedy tu budem. Pôrodné bolesti hádam rozoznáš, hoci ja som ich nerozoznala a manžel ma musel nahovoriť, aby sme išli do nemocky... 😅 ja som ale čakala úplne iné bolesti, bolesti ako sú menštruačné, ale nie sú to také... 😉 sú to úplne iné... a keby sme čakali ešte trošku, možno by som aj ja ich rozoznala... 😅 a možno nie a porodím doma... 😀
Mirka akú výživu ste robili pre malú? 😕 Už nedojčís? 😕
Pozdravujem aj všetky ostatné tehuľky aj snažilky... idem teraz pokukať všetky albumy a trošku to tu preštudujem čo ste popísali... 😉

kila
22. sep 2008

Jaj a ešte jedna dôležitá správa! Dostala som prvú menštruáciu vo štvrtok... 😝 😝 😝 tak mi to nechýbalo... 😝 😝 😝 mrcha jedna, pfuuuuuj! 😝 😝 😝 Ale je oveľa slabšia ako bola pred pôrodom, už ma to ani tak nebolí a trvala kratšie... 😉

kila
22. sep 2008

Réka občas vymýšla a tiež nechce spať v noci. V sobotu v noci sa najedla o pol tretej a bola hore do piatej. Už som bola zúfalá, nevedela čo s ňou, potom som ju nechala v postielke plakať a išla do druhej izby - tiež plakať... Nevydržala som viac ako 5 minút, potom som išla k nej, zobrala som ju zase na ruky a plakala - a ona potvora jedna prestala, gúlala na mňa oči že čo je a keď som ju položila do postielky zaspala za 5 minút...

zabka
23. sep 2008

Dobre ranko bambulky.... 😉