Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
3. dec 2008

ahojte 🙂
kila, tak reka je riadna sikulka, ked uz stoji. nasa este ani nesedi. ale mame casu, nemame sa kam ponahlat. 😵
no, my nejeme poriadne uz davno. sem tam spapa dost, ze ma az prekvapi, ale na druhy den je to opat o nicom. my tiez kasickujeme, ale u nas je to tak, ze kasicku papa vacsinou pekne, ale zas mame dni, ze ani to neje. a s ovocim rovnako. ja jej vacsinou davam banan a jablko. banan celkom pekne papa, ale jablcko jej moc nesmakuje, aj ked niekedy spapa cele. takze zhrnutie : u nas je to ako na hojdacke, ale zatial to neriesim 🙂 aj ked ma to niekedy stve. ale utesujem sa tym, ze hladna hadam nie je, ved sa dotlaci mlieckom 😉
terez, krasne ste pribrali. to grckanie ma mrzi, ale ona z toho fakt vyrastie. myslim aj adulin alex ma reflux. 😕

kila
3. dec 2008

Mirka a zeleninku papáte?

kila
3. dec 2008

Tak to som sa "potešila", že nie len my máme problém s papaním... takýto rozhovor by som potrebovala pred 2 týždňami, možno by som nestratila hlavu a trpezlivosť... no ale teraz je už neskoro to banovať... Najviac ma ale štvalo reakcia okolia, mojej mamy a aj svokry... Mama mi poradila aby som jej dala puding a svokra s úsmevom na tvári povedala len toľko, že si musím na to zvyknúť, lebo ani jej synček - môj manžel nechcel jesť keď bol malý a jedol len pudingy, kašičky a podobne... Ale ja to nechcem dovoliť... 😖

meliska
4. dec 2008

Dobre ranko babenky,
mame nejake nove spravy o zabke? 😕

terezicka
4. dec 2008

Dobré ránko sa praje 🙂 Tak naša noc bola taká kadejaká, ešte Lucka zaspala včera celkom dobre, ale sa zobudila o 3:45 a do 5:15 sme boli hore. Potom o 6:00 sa zobudila s palčom asi zo spánku a zaspala potom len na hodinku. Takže veľmi vyspatá nie som, ale som sa rozhodla že od dnes začnem tvrdý težin na ňu a budeme sa učiť spávať cez deň aj dnuka.Keď tak si vynesiem jeden kočík hore a poprípade ju v ňom skúsim kočíkovať či to pomôže, alebo ju poobliekam a otvorím okno.
No a včera Lucka grckala len večer, ale dnes ráno si ogrckala celé pyžamko, potom som ju už prezliekla, dala čisté body, tak aj tie som musela vymeniť za suché...

terezicka
4. dec 2008

Včera som písala Žabke a ešte nevedela nič nové, len jej dávajú stále infúzie. Ale dnes má byť veľká vizita, tak povedala že sa potom ozve čo sa dozvedela.

meliska
4. dec 2008

juuj tak dufam, ze zabkinu malinku este ukecaju aby este pockala aspon 2-3 tyzdne 😉 velmi drzim palce
terez: tak to mate riadne caste prezliekanie, Lucka je paradnica a ked sa jej uz zunuje nejake oblecenie, tak si ho takto pyta vymenit 😀
...ale nie 🙂 neboj nejako sa to utrasie a Lucinka si najde svoj rezim a bude pekne papkat, drzim prstiky, nech je to co najskor 😉

babulka123
4. dec 2008

zabulkaaaaa drzim palce.. urcite jej v nemocke pomozu..

terezicka
4. dec 2008

Meliska no ja tiež dúfam že to bude čoskoro a nebudem ju musieť tak často prezliekať kvôli tomuto.Ešte idem vyskúšať jedny homeopatiká čo mi poradila zo septembroviek jedna baby - jej malý takto isto grcká ako naša Lucinka

meliska
4. dec 2008

babulka ako sa citis? 🙂

terezicka
4. dec 2008

Veru Babuľka aj ja chcem vedieť ako sa cítiš/cítite 😵

pahu
4. dec 2008

Ahojte 😀
Terez a neskúsiš Lucku kvôli tomu spinkaniu vytlačiť na balkón? Ja si pamätám, že tak sa to riešilo u mojej sesternice 😀 Tým pádom ju máš po ruke a aj zdriemnuť by si si mohla 😀

Babulka 😀 Už si odsatá však? Kedy máš mať výsledky? 😉

meliska
4. dec 2008

Ahoj Pahu 😉 ,
chcem sa Ta opytat, ci nepoznas nahodou Dr. Durechovu - gyn.

babulka123
4. dec 2008

no babulky ano uz som odsata ... a vysledky budu poobede...

vcera mala podla planu dorazit mrcha, nedorazila ... a ani nedorazi..hehehe citim .. no do vcera ma neskutocne boloele brusko ako na mrchu a potom zrazu z nicoho nic to prestalo... tak dufam ze je to dobre.. inak sa citim super, az na to ze strasne ale ozaj strasne grgam.. hehehe

akurat si studujem co tehulky mozu a co nie.. baby terez, mirka ... mate nejaky skrateny postup hehehhe je toho strasne vela.. akurat rozmyslam nad tym ze co s tym.. hehehehe ved tehu nieje choroba a nevime preco by som si nemala dat hranolky ked mam na ne chut..

terez ten balkon je dobry napad, alebo este tak ze ju poobliekas a otvoris dokoran okno.. aj to pomaha...

pahu
4. dec 2008

Maliska, absolútne nie 😉 Ja chodím od začiatku len ku chlapom 😀 Asi sa mi to s nimi viac páči 😀 Prečo? Ideš zmeniť gyndu?

Babuľka moja zlatučká, cmuuuuuuuk na brušenko,... A neusmievaj sa, to nie je pre teba ale pre piškótky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tebe nech dáva pusinky Snaživec 😉

terezicka
4. dec 2008

Pahu no ved aj nad tým rozmýšľam nejako tak to budem musieť asi aj riešiť. Inak tu ďobem jedným prstom lebo držím Lucku ktorá tlačí riadne do plienok 😀

babulka123
4. dec 2008

hehehe uz se... na nas.. no pekne... hehehehe

pahu odkazem.. neboj

pahu
4. dec 2008

Terez, ale podľa mňa to nebude až také zlé, keď Lucka pribrala 🙂 A ako s kojením? V noci O.K.? 😨 😵

Babuľka, predstav si, včera mi volali z poisťovne, že dostali moju žiadosť na 2.IVF a že vraj tem mám nejaký nedoplatok 649,- Sk za rok 2006. Jasné že som ho hneď uhradila internet bankingom, ale aký tam musia mať bordel, keď 1.IVF mi schválili bez problémov 😀

babulka123
4. dec 2008

pahu ... ja sa uz necudujem vobec nicomu hehehee ....a nakoniec zistia ze to nebolo tvoje nie???
a uz to mas teraz schvalene???

pahu
4. dec 2008

Ja neviem, asi áno, lebo mi povedala že to potvrdí, že nemám žiadne podlžnosti 😉

meliska
4. dec 2008

pahu: prave som zmenila, lebo moj gyndos konci, ci co a nevedel, ked bude po novom roku, tak mi povedal, ze si mam nieco najst, tak som sa zahlasila v ProSanuse a tam na mna vybafli asi 6 mien a ze "vyberte si".... tak som spravila nahodny vyber 😅 Tak som zvedava, ked tam pojdem, ci som spravila dobre... 🙂

pahu
4. dec 2008

Meliska jaaaj,... A ProSanus je kde? Nie je to náhodou na Štúrovej?

meliska
4. dec 2008

ProCare ProSanus sa to teraz vola a je na Daxnerovom namesti, nedaleko trhoviska Mileticky, pretym som chodila na Tehelnu 🙂 no ja som taky turista... xi xi ja ked niekde dojdem, tak to tam potom zrusia... xi xi ...zacinam to brat osobne... 😀 😀 😀

pahu
4. dec 2008

Meliska, tak to je potom dobre. Ja som sa totiž vytočila na súkromné zdravotnícke centrum na Štúrovej... Najskôr tam bola švagriná, zaregistrovať sa u gynekologičky, vtedy mala 19 rokov, tá sa na ňu ani len nepozrela zospodu, ani krv jej nevzala a predala jej antikoncepciu. Ona si myslela že to je O.K.... A zaplatila jej 2.500,- Sk. Super starostlivosť... A ja som tam bola objednaná na cvičenie Mojžišovej, za 1.800,- Sk na 6 cvičení, ale to by trvalo 6 mesiacov a po príchode mi oznámili, že cena sa zmenila, že je to 2.500,- Sk a že ešte musím zaplatiť za vstupné vyšetrenie 1.400,- Sk. Napísala som im e-mail, sťažnosť a dúfam že si nemyslíš, že sa mi niekto ozval naspäť... 😠 Šarlatáni sú to... Iba ťahajú prachy zo zúfalcov... 😠 😠 😠 😠

mirka20
4. dec 2008

ahojte kocky 🙂
kila, zeleninku papame, tak ako som to pisala. raz ano, raz nie, ale castejsie nie. ale moja maminka mi vravela, ze sa z toho nemam stresovat, ze len treba skusat a skusat, a ze uspech je aj par lyziciek 😉
babulka, s tym jedenim - nejedenim je to tak, ze ked som si citala, co vsetko nemozem, tak som sa len zhrozila. ale nakoniec to nebolo az take hrozne. to pri kojeni sa uz uplne nic nemoze 😀 ale davaj si pozor na plesnive syry (aj ked ja som si obcas dala), pecienku a ine vnutornosti a na bylinkove caje (ja som pijavala pre tehulky). nic ine ma nenapada. a papaj vela zeleninky, ovocia, proste vitaminiky 😉

babulka123
4. dec 2008

mirka dakujem velmi pekne.. plesnive syry nelubim, pecienku milujem ale zvladnem to .. a bylinkove caje.. no musim nejake tehulkovske kupit.. ale inak papam na co mam chuuuut... zeleninka a ovocie robia teraz problemy ale aspon ich davam vela do toho co varim ...

mirka20
4. dec 2008

babulka, tych 8 mesiacov to bez pecienky zvladnes 😉 . a byva ti uz zle?

babulka123
4. dec 2008

nie a dufam ze ani nebude... vecer mi byva tazko od zaludka ale inak nic.. zatial som ako tak v pohode..

pecienka mi az tak nerobi problem.. ozaj ako je to s majonezou ? vianoce sa blizia.. a majonezovy salat.. .mnaaam...

mirka20
4. dec 2008

to mozes. ale si daj pozor, aby bola cerstva

meliska
4. dec 2008

babulka, sak do salatu mozes namiesto majonezy dat kyslu smotanu, dobre ju ochutit horcicou, ja davam aj za lyzicku pesta, rozne korenie-podla chuti, sol, trosicku kecupu a je to podla mna chutnejsie ako majoneza 😉