Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
4. dec 2008

Ahojte tak sme boli s Luckou von a teraz som ju vyniesla hore, otvorila okno, vypla radiator tak uvidíme že dokedy vydrží spinkať dnuka. Dúfam že aspoň do pol 2 vydrží. Už som si vyniesla aj druhý kočík hore, lenže vôbec si nepamätám ako ho mám rozložiť takže tak 😅

terezicka
4. dec 2008

Babuľka tak ti Mirka napísala čo môžeš a čo nie, ja inak tiež pečienku milujem a poviem pravdu že som jej aj niekedy neodolala, lebo sa nedá všetko striktne dodržiavať. Ale vraj grepy by sa nemali veľmi jesť lebo dačo obsahujú čo neni dobré...
Kila ďakujem za balíček dneska mi prišiel 🙂 Dúfam že ten klobúčik ešte využijeme alebo že sa Lucka naspäť naučí chytiť, lebo takto je dosť zložité to jej papanie.A najhoršie je keď začne plačkať lebo už je hladná a ja mám ešte horúcu vodu alebo neodsaté všetko mlieko čo jej treba...
Meliska inak som písala tej Annag, tak mi aj poradila dosť tak to nechám ešte aj Marekovi prečítať a dúfam že sa Lucinka umúdri a začne zas pekne papať sama

meliska
4. dec 2008

Terezka tak dufam, ze som aspon trosicku pomohla 😉 Inak sa hovori, ze kojenie je fajn aj kvoli alergiam, tak ja sa ako silny alergik prihovaram, za kojenie 😀 lebo mna vraj mamina kojila iba tri mesiace .... a teda alergiu mam statocnu... uz musim byt celorocne na liekoch 😒

terezicka
4. dec 2008

Meliska to je asi individuálne lebo ja ani moji súrodenci sme vôbec neboli kojení a sme úplne zdraví. A zas bratranec čo bol kojený tak má astmu od malička...Takže to závisí asi u každého inak...Ale som rada aj tak že si mi ju odporučila 🙂
Idem si skúsiť ľahnúť k Lucke, uvidíme dokedy bude spinkať aj dnuka

meliska
4. dec 2008

terezka: no ved to, ale teraz by som robila hoci co, len aby som sa tej alergie zbavila.... xi xi aj kojit by som sa nechala... he he 😀 😀 😀

mirka20
4. dec 2008

babulka, este ma napadlo. ani skorica nie je moc dobra a horuci kupel sa tiez neodporuca. teda az na konci,ked uz chces porodit 😉
s tym kojenim je to fakt indi - vindi

babulka123
4. dec 2008

baby hcg mam 353.9

meliska
4. dec 2008

babulka: ale no tak to je kraaaasne.... 😀 gratulujeeeeem, to je HCG na dvojky, vsak? 😉

mirka20
4. dec 2008

babulka, super. gratulujeme 😵

babulka123
4. dec 2008

baby dakujem.. no na dvojky .. netusim , to uvidim bud.stvrtok na ultz. snad....

kila
4. dec 2008

Čaute!
Terezka nemáš za čo, len som robila poriadok v Rékinej izbe a odložila som to čo už nebudeme potrebovať. Klobúčiky, krémik a kupóny mi bolo ľúto vyhodiť a tie šaty sú ako darček malej Lucke od Réky na meniny, na Mikuláša aj na Vianoce... 😉
Réka bola v noci hore 2x ale po papaní ihneď zaspala, s tým papaním sme na tom rovnako, nič nové nemáme. A boli sme kočíkovať s mamou a nakúpili sme Réke darčeky na Vianoce. 😅

pahu
4. dec 2008

Babuľky, ja ti budem snáď gratulovať vo všetkých témach 😀

mirka20
4. dec 2008

kila, co ste nakupili? aj my uz pomaly kompletizujeme darceky pre malu. uz je na ceste stolicka, aj hracka - taka vibrujuca gula 🙂

babulka123
4. dec 2008

ahojte pisala mi pipika ze si pisala so Zabkou .. zabke zaberaju infuzky takze vyzera ze je to lepsie... velmi vas pozdravuje..

pahu
4. dec 2008

Teda. Ty si Babuľka fakt úplne všade 😀

babulka123
4. dec 2008

ja to mam podkontrolou ... len u teba nebudem.. no ale co uz, uzi si chatu 😖 ☹ ☹ ☹

pahu
4. dec 2008

Ja viem, prepáč ☹ Ale ideme samy dvaja, jeho rodičia prídu až nadránom... A musíme tam ísť, lebo sme sľúbili že nafotíme taký teplovzdušný systém z krbu do celého domu pre tých známych v Čechách... 😖 😢

babulka123
4. dec 2008

no pokial len vy dvaja tak som nic nepovedala uzite si to 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

kila
4. dec 2008

Mirka, moja mama jej kupovala oblečenie ešte jej kúpi nejakú hračku neskôr. My jej kupovať veľmi nebudeme, možno nejakú maličkosť ale neviem ešte čo, darček bude vianočný stromče, keďže sme doteraz stromček vôbec nemali musíme kúpiť úplne nové ozdoby. 😅

kila
4. dec 2008

Na Mikuláša neplánujem nič moc, kúpili sme malej mikulášsky úbor a malého mikuláša - hračku. Ani na Vianoce nebudeme jej kupovať nič veľké, pretože my sme doteraz nemali stromček, tak teraz ideme kupovať stromček aj všetko čo s tým súvisí - aj to bude dosť. Vlastne bude mať malá ako darček vianočný stromček + nejaké maličkosti, napr. knižku, cdčko alebo ešte neviem...
Ešte sa musím "posťažovať" na malú, lebo nevydrží v kočíku ani chvíľu pokojne sedieť, stále chce ísť z kočíka von a celé kočíkovanie obyčajne prereve a všetky hračky vyhodí z nej von... Spinkať by v kočíku spinkala, ale to zase nechcem, pretože potom by som si ja vôbec neoddýchla. Takže obyčajne s malou ďaleko nechodím a určite ideme do obchodu, lebo aspoň tam sa obzerá a je ticho... 😅

kila
4. dec 2008

Jaj a zabudla som sa pochváliť, že už nemáme problém s pitím. Réka pije 150-200 ml za deň a to čajík, vodičku či ďžúsik. A nemusela som ani kupovať zázračný pohárik, kúpila som len nové cumlíky na fľaše... 😉

pahu
5. dec 2008

Kiluška 😀

meliska
5. dec 2008

Ahojteee 🙂

terezicka
5. dec 2008

Ahojte, tak Lucinka bola túto noc úplne super, zobudila sa pred 5, dali sme jej papť, stiahla všetko čo sme jej spravili a ani nevygrcla vtedy nič. Keď dopapala, tak zostala úplne tíško, ani cumlík si nepýtala naspäť. Dala som ju do postieľky a do 15 minút spala. No proste túto noc to bolo zázračné dieťa. Ráno keď vstala tak som išla na ňu "tvrdo" a jednoducho som jej pred pusu dala prsník a nedala som jej na výber, tak potom dostala rozum a aspoň nejakých 10 minút cuckala. Ale potom sa 2x porckala, tak som jej už viac nedala 😅 Teraz driemka v kočíku čo som včera vyniesla hore. Včera poobede skoro vôbec nespala, iba 2x po 10 minút, takže radosť. Som s ňou nachodila kilometre po chodbe, obyvačke a spálni 😝

terezicka
5. dec 2008

Inak včera bola Lucka taká zlatučká podvečer, ja som si odsávala mlieko pre ňu, popritom som si spievala a ona sa azčala krásne na mňa usmievať a húkala si pri mne 😵

kila
5. dec 2008

Ahojte! Dnes sme boli v Nitre, Réku som naobliekala do mikulášskych šiat, každého ohúrila v nákupnom centre! 😀 😀 😀 Aj vianočná výzdoba sa jej veľmi páčila, hlasno výskala, no proste bolo s ňou super! 😵

kila
5. dec 2008

Zajtra už ideme domov, takže tu zase nebudem. A možno prídeme až na Vianoce. Manžel totiž je od dnes na dovolenke až do 7.1. ... hurá! 😀 😀 😀

kila
6. dec 2008

Opravím sa: prídeme k našim aj o týždeň na víkend! 😉 Tak o týždeň prinesiem aj nové fotky! 😉

mirka20
6. dec 2008

ahojte.
tak my sme dnes total odignorovali obed a to bol darcek od mikulasa - svagrovci jej dali sunarek - kuracie masko so zeleninou. bol tam kopor a mrkva a vobec jej to nesmakovalo a to som jej to rozriedila kopou MM 😝 a potom skoro vobec ani nechcela mliecko, ale asi nebola hladna 😒
inak bola dnes strasne zlata, boli tu svagrovci, kt.sa naposledy bala, ale teraz im poukazovala vsetko, co vie 😅 sme sa tak nasmiali. ale uz odisli. a zajtra nam ide ocko na polovacku, tak budeme same doma, tak sa moc netesim 😔 no,co uz...

terezicka
7. dec 2008

Ahojte tak včera som bez Lucky najdlhšie doteraz ☹ Ja som mala školu od 8 do 17:30 a Lucinka bola zatiaľ u našich. Ale cez obedňajšiu prestávku som išla ku nim za mojim drobcom. Mamina vravela že bola milučká, na môjho brata sa vyškierala 😀 Večer mi ju potom doviezli pred školu aby som mohla skôr ísť s ňou za Marekom 😵 Chudáčik náš aj ten bol bez nás včera dlho, lebo on s malou byť nemohol, keďže svokrovci robili zabíjačku...
Inak včera mi spolužiačka v škole povedala, že mala taký istý problém so svojou dcérou ako ja s Luckou - presne keď mala dva mesiace, tak sa jej odmietla chytiť na prsník a už sa ani nechytili. AJ ona s ňou bola u dr tá jej neverila ale sa presvedčila na vlastné oči. Mne tá moja verila aspoň to dobré že si nemyslela že vymýšľam...A ja zatiaľ stále iba odsávam, lebo Lucka úplne ignoruje môj prsník... 😢 To mi je tak veľmi ľúto, lebo mi veľmi chýba aj taký blízky kontakt s ňou ako som mala pri kojení... ☹