Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
4. feb 2009

aj rebeka uz stvornozkuje a stavia sa a tiez casto konci hra placom. uz som rozmyslala, ci jej nekupim nejaku prilbu na hlavu. vo vahe sme vas uz asi predbehli, ale asi nie o moc, lebo mame (mali sme na zaciatku januara)7600g. uz nie je taka baculka, ako ked bola malinka. licka jej ostali baculate, ale na ostatnom uz po baculatosti niet ani stopy 🙂

kila
4. feb 2009

Tak sme na tom asi rovnako, až na tie zúbky! 😵

terezicka
4. feb 2009

Krásny večer prajeme, dnes máme za sebou zas blbý deň - bez spánku.Boli sme pozrieť v mojej robote tak bola Lucka ešte ok, ale potom sme boli na kontrole na kĺbikoch a keď som ju dnuka položila vyzliecť tak spustila strašný rev a nešlo ju vôbec utíšiť. A potom revala skoro stále až kým som neprišla k našim a nevedela s aukľudniť, tak aj zle sa jej jedlo...No ale teraz je už vybalená, ide sa kúpať o chvíľu tak dúfam že pekne potom zaspí bez kriku.
A pochválim ju, ale od pondelka v kuse len "rozpráva", či je na rukách, či leží na psoteli alebo je v lehátku. Vpľazí jazýček a už ide samé ááááááááááá z nej 😀 A ešte si aj tak zvykne výsknuť, to je teda radosť. A keď ju nechám samú na posteli, tak do 5 minút je úplne inak otočená ako som ju ja nechala 😝

terezicka
4. feb 2009

Kila mrzí ma že manžel prišiel o prácu,a el pevne verím že čím skôr si opúť nejakú nájde, aj toho hasiča keď to už robil. A super, že Réka je taká šikuľka 🙂
Inak som zabudla napísať, že Lucka už asi začne pomaly loziť, lebo keď ju dám na bruško, tak zdvihne hore riťku, podoprie sa nôžkami a posúva sa.
Mirka radi vás prídeme pozrieť, asi najviac by nám to vyhovovalo v pondelok aby sme to stihli do sestrinej svadby. lebo od utorka má mamina moja dovolenku tak si bude chcieť trošku užiť malú a potom je doma aj Marek,t akže tak. A ak by si nám požičala nejaké topánočky tak by sme boli radi. A keď nie, tak ma napadlo že jej obujeme tie capačky čo máme pre ňu

mirka20
4. feb 2009

terez, v pondelok sme doma, takze vas ocakavame 🙂

terezicka
4. feb 2009

Ok Mirka a kedy môžme prísť? My budeme od nedele u našich s Luckou takže pôjdeme z Haliče ku vám 🙂
Kila hej Lucka už začína papať, keďže sme plne na UM tak aj dr nám už dovolila, že zeleninku jej dávať, tak mrkva a petržlen jej išli, ale dnes keď som jej dala karfiol tak ani náhodou. Ale včera som jej dala karfiolovú polievku, som jej to všetko pekne popučila tak zjedla dva taniere 😅 Asi som dobre navarila 😀

kila
4. feb 2009

Terezka si šikulka, Réka tiež ľúbi karfiolovú polievku so žltkom alebo kuracím mäskom. Idete na svadbu, vydáva sa tvoja sestra? 😕 😅
Ďakujeme za podporu, my dúfame tiež že sa ten náš problém s robotou čoskoro vyrieši, lebo inak si neviem predstaviť čo bude ďalej... 😖

terezicka
4. feb 2009

Hej vydáva sa moja sestra, v krátkosti - v júli sa na brigáde v Prahe dala dokopy s jedným pražákom, v auguste bola s ním na SVK a v septembri s ním plánovane otehotnela ( ibaže nečakala že sa jej to pdoarí hneď na 1x ) a teraz vo februári bude svadba a v máji má termín...takže tak...
A manžel si robotu isto nájde, neboj určite spraví aj nemožné aby sa vedel o vás postarať

mirka20
5. feb 2009

ahojte 🙂
terez, pridite kedykolvek. my sme doma. mala chodi spavat tak okolo 9.30-10.30 (podla toho kedy rano vstane) a spi tak hodinku a pol - dve. tak keby ste prisli vtedy, to by sme mohli aj nieco pokecat, teda ak by nam lucka dovolila 😉

terezicka
5. feb 2009

OK Mirka tak uvdíme ako sa Lucka zobudí a podľa toho sa zaraidime aj my. A môžme ísť potom sa aj prejsť? len dúfam že nebude také počasie ako keď sme boli naposledy u vás...Vtedy sa veru nič nedalo a ani nikde ísť. A potrebujem aj plienky kúpiť, včera som načala posledné balenie čo mám doma takže na dlho mi to nevydrží. Ale ja zvyknem kupovať Tesco fialové, no možno by som skúsila aj tie z dm-ky ak vravíš že sú dobré

terezicka
5. feb 2009

No keby ste videli teraz moju Lucku - som si ju posadila do kuchyne do lehátka a išla som jej pripravovať kašu na jedenie. A keď som sa na ňu pozrela tak si obzerala podbradník a po chvíľke si ho dala na tváričku a tak zaspala 😀 Aj som ju odfotila ale ako sa ozval foťák tak otvorila očká, takže to neni ono, no skúsim ešte raz 😀

kila
5. feb 2009

Ahojte! My sme mali hroznú noc! Neviem čo sa dialo ale spali sme len od ôsmej do desiatej, od druhej do štvrtej a od šiestej do deviatej - malá medzitým revala a revala a nevedeli sme ju nijako utíšiť. Som paf. 😝 Toto mi Réka naposledy urobila ako 1 týždňové bábätko. Myslím ale že to kvôli tomu že teraz spíme u našich a ona nie je zvyknutá. No neviem, uvidíme čo bude túto noc a keď sa to nezlepší, tak viac už u našich neprespíme.
Dnes sme od mojej tety dostali spací vak, tak teraz vyskúšame aj ten, som zvedavá pretože sme doteraz žiadny spací vak nepoužívali... 😕
Cez deň som na vás vôbec nemala čas čo veľmi ľutujem, ale hladali sme prácu na nete alebo sme sa venovali malej, a potom sme išli aj na tú návštevu mojej tety. Ani zajtra to nebude lepšie, lebo idem do sociálky pre ten papier o príjme za minulý rok.

kila
5. feb 2009

Mirka ozaj chcela som sa ťa spýtať či používaš niečo na čistenie zúbkov malej Rebeky a keď áno tak čo?!

mirka20
5. feb 2009

ahoj kila. neboj, urcite sa reka rychlo zabyva a opat bude pekne spinkat. 😉
mne dnes rebeka spala cez den 3 hodiny v kuse, co sa este asi ani raz nestalo. potom uz od 12.40 nespala vobec, tak to vecer uz bolo s nou na nevydrzanie. uz som sa nevedela dockat, kedy pride manzel z roboty. ked prisiel, tak sa jej venoval a rozblaznil ju. ale nie vela, lebo som mu zakazala, lebo vcera nam zaspala az po deviatej. no a ked som ju okupali, sla som ju nakojit a 3krat ma uhryzla do bradavky. som myslela, ze vyskocim z koze. to bola taka bolest ☹ len dufam, ze sa to nebude opakovat, lebo mam normalne strach opat kojit 😔

kila
5. feb 2009

Mirka a čistíte jej zúbky? 😅

kila
5. feb 2009

Réka potom cez deň spala len raz, od jednej do pol štvrtej, aj to som ju už musela budiť... inak sme zvykli spať ešte 2x za deň. Dnes bola dosť unavená, ale kto nie?! Tak hádam túto noc zase prespíme, a to všetci traja - malá, manžel aj ja... 😅

kila
5. feb 2009

A teraz zháňame novú, väčšiu autosedačku pre malú - ako darček k prvým narodeninám, ale sú také drahé, bože, ja som s tým vôbec nepočítala... 😝 😝 😝

mirka20
5. feb 2009

kila, zubky umyvame. som kupila minuly tyzden taku "kefku, co sa da na prst. ale skor je to pre nu ako hryzatko a hryzka do toho dasnami.
my o prespatej noci mozme len snivat 😖

zabka
6. feb 2009

Ahojte...takze prepichovanie usiek mame uspesne za sebou, ani nejako vela neplakala 🙂 Uz je z nej paradnica 😉

mirka20
6. feb 2009

zabka, to je super. ale ona bola paradnica uz predtym 😉
no, my noc klasika, ani som nestihla snivat o prespatej noci, lebo nasa princezna mala hroznu noc a my s nou 😝
ale nastastie sa epizoda s bradavkami neopakovala, takze aspon jedno pozitivum 🙂

kila
6. feb 2009

Ahojte! My sme mali našťastie super noc, malá sa zobudila len raz, ale na to že nespí vo svojej postieľke doma, je to úžasné! Tak ale neviem čo jej vadilo včera, možno jej potom bolelo bruško len neviem od čoho... 😖 Inak nič nové nemáme. Pobehali sme všetky úrady a vybavovali sme papiere. Ešte sa to neskončilo, pretože vo firme kde manžel pracoval nevedeli nájsť jeho papiere a tak sa tam má ešte raz vrátiť ak chce aby mu urobili ročné zúčtovanie... 😝

kila
6. feb 2009

Žaby super, potom čakáme fotku s náušničkami! 😵

jankabelka
6. feb 2009

Ahojte bambuľky, hlásim sa vám po dlhšom čase. Teraz v pondelok som sa vrátila z nemocnice.
16.1. som si robila tehotenský test a vyšiel mi s // paličkami 🙂 potom som sa objednala k lekárovi na 27.1., aby mi potvrdil či je to pravda. Tak som k nemu išla, ale ešte som bola na toalete, mala som na papieri taký ružovkastý výtok, hneď ma poslal na príjmovú ambulanciu. Veľmi som si poplakala, lebo som ani nevedela čo sa so mnou deje.
Poslali ma ultrazvuk a tam som videla aj nášho maličkého krtka 😅 krásne mu bilo srdiečko. potom som už len ležala, čítala knižky a ako som nastúpila do nemocky, tak som začala aj grckať. Dúfam, že to všetko zvládneme 😉
Ešte som PN a v utorok idem na kontrolu. Stále ešte beriem duphaston, a vegetím.

kila
6. feb 2009

Gratulujem!!!!!!!!!!!!!!! Super!!!!!!!!! Konečne!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

jankabelka
6. feb 2009

Ahoj Kila, ďakujem pekne 😉

pipika
6. feb 2009

Janka, super, gratulujem. Uzasna sprava. Mam z teba obrovsku radost. 😵 😵 😵 😵 Oddzchuj a davaj si na Vas pozor.
Mala Lili ti posiela pusinku. 🙂

jankabelka
6. feb 2009

Pipika ďakujem a aj ja posielam Lili pusinku 🙂

kila
6. feb 2009

Ako si to oznámila manželovi? Teší sa?

pipika
6. feb 2009

Janka, a podarilo sa prirodzene? Viem, ze si chodila k dr.

jankabelka
6. feb 2009

Manžel to vedel, hneď keď som si robila test, teší sa jasné 😉
Áno podarilo sa prirodzene 😅