Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pipika
19. feb 2009

Ahoj zabka! 🙂

Dakujeme za kompliment. Pridaj aj ty fotky.
Lili sa tiez vyhadzala na tvaricke a na krku. Su to take male cervene bodky. Svagrina lekarka hovorila, ze to moze byt od tepla, alebo tiez z mlieka. Daj jej denne 2x Fenistil kvapky. Tolko kvapiek kolko ma kil. Uvar salku repikoveho caju a prilej do vodicky pri kupani. Fenistil tiez upokojuje babatka.
Ja ju kojim kazdu hodinu a pol kedze mam zasa malo mlieka v pravom prsniku. Pri kojeni striedam aj prsnik aj polohu a zabera to. Mala sa naje a zaspi bez placu.
Teraz sme sa vratili z masaze. Mala Lili sa rozhodla, ze dnesny den nie je jej a skoro celu hodinu preplakala. Potom mi ju pani, ktora nas ucila zobrala na ruky a ja som dostala umelu babiku a na nej som cvicila masaz. Dufam, ze buduci tyzden bude kludnejsia. Samozrejme odvtedy ako sme nastupili do auta spi. Teraz ani hladna nie je.

zabka
19. feb 2009

Dakujem velmi pekne vyskusam to. Vam to zabralo?... No musim pridat nejake foto, len kabel od fotaka mam doma a teraz som u nasich kym prerabame... 😉 Ale nieco vymyslim... 😉 😵

mirka20
19. feb 2009

jej, pipika, lili je zlatulinka 😵 aj ja masirujem malu. som zacala asi len pred 2 tyzdnami, ale je to sranda. ale ja ju nemasirujem nejak specialne, skor ju len tak hladkam, pretoze som nebola nikde na skoleni, iba to co som videla v telke.
zabka, mala to moze mat z tvojej stravy, ak si nahodou zjedla nieco, co jej nezapasovalo. ale moze to mat aj z toho, co pisala pipika.nasa byvala casto vyhadzana zo zaciatku, ale to mala asi z toho, ze som ju natierala olivovym olejom, lebo mala suchu pokozku. ale potom jedna majovka napisala, ze jej doktorka odporucila nenatierat hlavicku oliv.olejom, lebo sa upchavaju pory a tak som to vyskusala aj ja a odvtedy mame pokoj(si musim poklopat) 🙂

pahu
20. feb 2009

Prípravkárky ahooooj 😉 Kde ste???

meliska
20. feb 2009

pahuuuu ahooooj,
ako sa mas?

mirka20
21. feb 2009

ahojte 🙂
malinka spinka, manzel so svokrom sli na nakupy, tak som sem nakukla, ci tu nik nie je.
ako si zijete? v poslednej dobe je tu nejak ticho. ale to je asi tym, ze maminky nestihaju. snazilky, mali by ste to tu udrzovat 😉 mel, ako ste na tom so snazenim? pahu, uz len par dni a budes oficialne tehu. sa tak tesim.
inak my si zijeme po starom, noci vseliake, papanie celkom v pohode, lozime o dusu, staviame sa o dve duse 😀

pahu
21. feb 2009

😀
Meliska, som v pohodičke, minimálny stres,.... 😉 Zatiaľ to zvládam, aj keď od zajtra by som teoreticky mohla testovať,...takže stresu bude asi viac... 😉

Mirka, ja si občas popozerám Vaše fotečky, všetky baby Vám už poriadne povyrástli 😵

terezicka
21. feb 2009

Krásny večer prajem, takže posledné dva dni som nejako nemala čas sem kuknúť lebo tu bola pri mne kamoška a veľmi mi pomohla s písaním mojej Bc. práce čo som neskutočne rada. Lucku som pred chvíľou uložila spinkať, aspoň v noci krásne spí, zaspí o 19:30 cca a zobudí sa medzi 5:30 a 6:00, takže fajne, potom si zvykne ešte zdriemnuť niekedy len polhodinku ale dakedy aj vyše hodinky a toto máme už týždeň,takže verím že to bude len pekne pokračovať.
No ale vonku na prechádzku sa s ňou aj bojím chodiť, lebo iba vrieska v kočíku 🙄 Ideme s ňou von vždy vtedy keď má spať ten dlhší spánok cez deň, ale ona buď reve keď ju položíme do kočíka a aj dobrých 15 minút trvá kým sa ukľudní. Alebo zaspí celkom v pohode bez plaču ale o hodinku už zas rev a tiež taký dlhý. Kočík jej je ešte dobrý, myslím že teplo jej nie je lebo sa ju snažím obliekať minimálne a menej jej fakt už obliecť neviem...Takže ani neviem si nejako užiť že som s ňou vonku keď len tŕpnem kedy spustí veľký koncert...

terezicka
21. feb 2009

Dala som nejaké nové foto, môžte kuknúť ak chcete

pipika
22. feb 2009

Ahojte!
Terezka, mala je uz pekna slecna. Boli ste pekni na tej svadbe. 🙂

Ja som bola v piatok u gynek a predstavte si, nasiel mi hemangiomu. O 3 tyzdne mam kontrolu. Tak teraz mozem stresovat co a ako bude dalej. 😒 ☹

terezicka
22. feb 2009

Ahojte kočky naša Lucka sa dnes zobudila ráno o 5 a cítila sa úplne vyspatá, lebo potom sa rozhodla že spať už nebude takže od 5 sme hore 😅

terezicka
22. feb 2009

Žabka kukala som na Nikolku, aká je krásna 😵

zabka
22. feb 2009

Ahojky pridala som foto, tak kuk 😉

pipika
22. feb 2009

zabka, mala zabuska je krasnucka 😵 😵 Dobre vidim na tej poslednej fotke ze ma hnede ocka? Moja ma stale modre, dufam uz aj ostanu.

zabka
22. feb 2009

Dakujeme 😉 Pipika nie je to tam dobre vidiet ale zatial ma stale modre... 😵

pahu
22. feb 2009

Ahojte maminka 😀

mirka20
23. feb 2009

ahojte 😵
pahu, testovala si? 😕 ci vydrzis do odberu krvi?
krasne babatka mate 😵 take su zlatulinke, tie nase princezne 😅
nas drobec prave spinka, tak som bola rychlo odhadzat sneh z chodnika, lebo opat nam ho napadalo pozehnane a teraz idem trochu posurfovat po nete, lebo si chcem poobjednavat kvietky a kriky do zahradky.
pipika, mas hemangiom?nie hematom? lebo hemangiom ma aj nasa rebeka. na rucicke taky cerveny flak. a neboj, nech je to cokolvek, urcite bude vsetko v poriadku 😉

mirka20
23. feb 2009

jaj, este som vam chcela napisat, aka zahada sa stala tuto noc. som sa v noci zobudila asi o druhej a mala lezala vedla mna. ale ja som si vobec nepamatala, ze by som ju brala z postielky. a este k tomu lezala na kraji postele, co ju tak nikdy nedavam, lebo sa bojim, ze pri tom jej toceni a vrteni spadne. vzdy ju mame s manzelom medzi sebou. tak som sa rano pytala janka, ci mi ju daval on do postele, tak vravel, ze si na to nepamata, ze by ju daval. tak nam to vychadza, ze bud jeden z nas bol namesacny, alebo si nepamatame, ze sme ju brali z postielky alebo prisla rebeka k nam do postele sama 😀

jankabelka
23. feb 2009

Ahojte babuľky, hlásim sa po dlhšej prestávke, akosi som nestíhala sem chodiť. ale stále som na vás myslela.
Ako sa mi mávate? vidím že všetky slečny rastú do krásy 😉
U nás opäť riadne nasnežilo a ešte stále sneží takže asi príchadza ďalšia vlna zimy.

mirka20
23. feb 2009

jani, akurat dnes som na teba myslela, ze ti napisem 😅
ako sa citis? co nevolnosti? uz je lepsie?
aj u nas snezi, vianoce sa blizia 😀

jankabelka
23. feb 2009

Mirka jej teda to je ale telepatia 😀 cítim sa tak kadejako, nevoľnosti mám stále aj keď teraz som mala jeden deň pokoj. sem tam ma pobolieva bruško ale snáď len kvôli tomu že naše bambuliatko si robí viac miesta 😉
a ako sa má vaša Rebeka? teda a tá vaša dnešná nočná záhada je fakt riadna záhada 😕

mirka20
23. feb 2009

to ti poviem. lebo to sa nam este nestalo, ze by sme sa uplne neprebudili, ked ideme po malu. sice ju mam len meter od postele, ale aj tak 😕
to brusko ta urcite pobolieva preto, ze bambuliatko si robi miest. ved uz riadne rastie, tak mu priestor nestaci 😉 a nevolnosti tiez prejdu. 😉 mne sa to sice hovori, kedze som ich nemala, ale pocula som o tom 😉 😀

jankabelka
23. feb 2009

veru tie nevoľnosti dajú riadne zabrať, ale už to hádam čoskoro prejde. a už som schudla 3 kilá, ale určite ich zasa naberiem naspäť 😖 😅

mirka20
23. feb 2009

neboj, naberies. aj terezka napriklad vela schudla, ale nakoniec pribrala 😉 a ked aj moc nepriberies, tak aspon po porode nemusis vela zhadzovat 😉

pipika
23. feb 2009

Ahojte!
Janka, naposledy si mala iba 9tt a teraz uz 12. Pekne to leti. Meno uz mate vybrate? A co by si radsej chcela, dievcatko ci chlapceka?

Mirka, mam hemangiom.
Takato zahada aku ste mali mava moj manzel dost casto. Vobec si nepamata co robi v noci.
Mala sa zobudila,ideme papat.

mirka20
23. feb 2009

pipika, ale ja si vacsinou pamatam, no ale raz sa to muselo zacat. hlavne je, ze mala nespadla z postele a pekne sme spali dalej 😅 s tym hemangiomom sa neboj, urcite to bude ok. vraj to zmizne, teda aspon u deticiek tak vravia, aj ked nasej to moc nemyzne 😒

jankabelka
23. feb 2009

Veru to po pôrode bude iné zhadzovanie, vy máte všetky postavičky ako lusk ako ste to urobili? 😨
Ahoj Pipika, meno ešte nemáme vybraté, ešte je dosť času 😉 a áno veru letí to dosť rýchlo. mne je to v podstate jedno čo budeme mať hlavne aby bolo bábätko zdravučké

mirka20
23. feb 2009

jani, to robi kojenie a celkovo babatko. no a ked zacne male lozit a chodit, tak sa uz nezastavis 😉 lepsie ako fitko, aj ked ja chodim cvicit, lebo doma sa neviem donutit a treba mi trochu vyformovat postavu a zhodit brucho, lebo este stale vyzeram ako tehotna 😝

meliska
23. feb 2009

ahojteeee... 🙂
no ja mam dnes frmol... a takyto ma caka cely tyzden... 😒 ale vydrzime, no nie...
mirka my snazime, vsak ako inak... uz si zo mna aj moje telo vystrelilo a mrcha meskala, ale nakoniec dorazila.... svinucha akurat som si uz chcela robit test a potom som zistila, ze uz nemusim... 😀 😀 tak som si povedala, ze okej okej... nebudem predsa predbiehat pahu 😉 a zaradila som sa pekne do radu... 😀 😀 😀

mirka20
24. feb 2009

mel, ta mrcha je riadna svinucha, ked si z teba takto striela. 😠 no, ale aspon dorazila predtym, ako si si spravila test, takze si si usetrila test. aj mne moja dorazila vcera, presna ako hodinky 😅
pahuuuuu, tak ako, kedy budes mat vysledky? 😕