Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
22. máj 2009

Krásne ránko prajeme aj my, už sme hore, Lucka zas v noci vymýšľala no radosť spávať posledné noci. Ale už asi vieme prečo, lebo včera sa mi podarilo pozrieť jej do pusy a už tam máme hrbolček takže dúfam že je to príznak blížiaceho sa zubu. Som jej skúšala aj búchať tam lyžičkou ale ešte necvengalo, no hádam už čoskoro začne a potom budeme v noci zas dobre spávať. A včera bola 4x tak riadne pokakaná tak hádam sú to príznaky už toho zúbku.
A teraz mi zas nechce jesť, som na ňu sama, Marek príde domov večer až po 20-tej tak dúfam že to vydržím 😅 A u nás je aj nejako škaredo zamračené, ale len nech neprší...
Jaj a ešte jednu novinku máme, Lucka sa už v pohode postaví sama, včera to skúšala na mne, na Marekovi, na gauči a krásne jej to išlo 😵

jankabelka
22. máj 2009

Ahoj Terezka, to bude určite zúbok uvidíš 😉 a z Lucky je teda riadna šikovnica, keď sa už tak pekne postaví

mirka20
22. máj 2009

ahojte 🙂
marca, urcite je toto leto posledne. tak si ho riadne do syta uzite, lebo potom uz budete minimalne v trojici a to uz bude ine 😉
terez, no lucka je teda fakt riadna sikovnica. a to spanie a hnacka moze byt fakt uz ten zubok. len sa s tym spanim moc netes, ze to prejde, tych zubkov bude ovela viac, takze mozno vas este par zlych noci caka 😒 ale mozno vas potrapi len tento prvy zubok a tie ostatne budu v pohode 😉
my sme sa vcera boli hrat v tom "mc", bolo super, rebeka tam bola najmladsia, ale snazila sa opakovat po starsich, takze bola zlata 😵 urcite tam pojdeme opat v utorok.
aj u nas je dnes zatiahnute, ale sprchnut by mohlo, lebo zahrada by si to moc vyzadovala 😒

terezicka
22. máj 2009

No toto je hrozný deň, Lucka konečne zaspala dúfam že aspoň hodinku si pospí. Inak v kuse len na rukách by chcela byť, jesť nechce, zas hnačkovala...A zlostná je, umrnčaná...

terezicka
22. máj 2009

Pridala som dve fotky 😎

marcaradko
23. máj 2009

rastie ta vasa lucka ako z vody,ukazovala som fotecky aj svokruse katke a zhodli sme sa ,ze mala je caly ocko 😅 😉 ...idete dnes kuknut na motozraz?...sestre je uz lepsie?

terezicka
24. máj 2009

Ahojte hlásim že máme prvý zúbok 😀 Včera večer ešte moja mamina pozerala Lucke do pusy a vraví že tak skroo z toho zub ešte nebude. A dnes ráno cmúľala moje prsty a iba cítim niečo ostré, tak som rýchlo bežala pre lyžičku a tá začala krásne cinkať 🙂

terezicka
24. máj 2009

Marči neboli sme sa pozreiť na motorky lebo sme boli pri Borke a Marek išiel potom do nočnej. No a Borka včera vyzerala dosť poblednutá, stále nemá mlieka a nechceli jej ani dať UM aby malého zasýtilo aspoň na nejaký čas. Ale včera jej ho zobrali znovu na detské lebo sa nedokázala o neho starať, dosť je slabá a keď išla aj do izby tak sa musela podopierať okna lebo nevládala 😅
Inak Lucka už začala hovoriť aj bába 😀 A dneska keď mrnčala tak sa mi zdalo že som začula aj mama 😲 A už si sama sadne v pohode, postaví sa keď sa o nás oprie, dáva sa na 4 ale ešte neprišla na ten systém čo má robiť 😅

mirka20
25. máj 2009

ahojte 🙂
tak sa hlasim po narocnejsom vikende. narocny bol pre to, ze sme boli na svadbe, kt.sa ale konala na vychode republiky, az za sninou, takze sme za vikend precestovali cez 600 km. ale zvladli sme to. 😵 aj rebeka, aj ked sem tam si pomrncala, ale co uz. cestou tam spala len hodinku, cestou spat tak 2 hodinky(ale nie v kuse, ale po hodinke). ale som si povedala, ze ked sme zvladli toto, tak chorvatsko urcite zvladneme. este aby janko dostal dovcu a mozme ist 😅 svadba bola fajn, len skoda, ze sme boli len tak kratko (ja s rebekou len do osmej, lebo potom som ju sla ulozit a uz som ostala s nou, ale zato ocko prisiel uz ked svitalo 🙂 ). ale zas dobre, ze som nemusela ostat dlhsie, lebo z tej dlhej cesty ma rozbolela hlava a tak mi spanok len urobil dobre 😅
terez, gratulujem k prvemu zubku (ja som dnes objavila nas jedenasty 😅 ) aj k "baba".
k sestre. snad sa jej coskoro rozbehne mliecko (snad to nezariekla tym, ze nechcela kojit 😕 ) a zosilnie. mozno stratila viac krvi po porode, preto je taka slaba. aj ja som stratila viac krvi, bleda som bola tak, ze ked som prisla k mojej lekarke len pre recept na bezlepkove potraviny, tak mi hned brala krv, ze co mi chyba.ale slaba som az tak nebola.

jankabelka
25. máj 2009

Ahojte babule, tak aj my sme mali dosť náročný víkend, v sobotu sme boli na 1. svätom príjímaní môjho krsniatka a včera sme boli na 3D sone. Bol to úplne užásný zážitok, spravili sme si super výlet,a ešte sme boli potom v trenčíne v laugariciu, kúpili sme tam aj cumlíky. potom sme si dali kávičku (manžel) a ja som si dala ovocný zmrzlinový pohár s jahodami strašne dobre mi padol. Fotky pridám, ale musím ich najskôr stianúť 😅
Terezka gratulujem k 1 zúbku 😀
Mirka aj vám gratulujem, že ste tak dobre zvládli cestu aj s Rebečkou a k tomu 11 zúbku 😉

meliska
25. máj 2009

janka tesime na fotocky 🙂

terezicka
26. máj 2009

Krány slnečný dník prajeme, včerajší večer sme mali hrozný, Lucka len revala, zaspať ani za svet. Klasicky zvykne zaspať pekne o 19:30 a včera len plakala a plakala. Keď sme si ľahli k nej tak bolo dobre, ale aj tak nevedela zaspať. Tak potom ju Marek dal do vajíčka a nosil ju po spálni a tam našťastie pred pol 10 zaspala 😅 Ale o 10-tej sa už zas mrvila no radosť. V noci keď sa zobudila na jedenie tak som ju potom uložila naspäť do postieľky ale po chvíľke som ju odtiaľ vybrala, lebo sa len otáčala, dávala si nohy medzi drievka a nevedela si nájsť polohu - nevie sa v postieľke tak dobre krútiť ako medzi nami na posteli a my sa jej vždy ešte odstupíme aby sa mohla vrtieť ako sa jej chce. Tak potom zaspala pri nás, ale už pred 6 bola hore 🙄
A som zvedavá aký bude dnešný deň, som s ňou sama, Marek v robote...

terezicka
26. máj 2009

Janka na fotky sa veľmi tešíme a prezradili vám pohlavie drobca? A výsledky z amnio už máte? 😕
Mirka sestra je už doma, už má aj mlieko ( pichli jej v nemocnici injekciu na jeho tvorbu, tuším oxytocín sa to volá ), ale sa sťažuje že je dsoť slabá, v nemocnici mala dokonca aj teplotu. ALe mamina je tiež doma a dneska idú s malým aj do poradne tak sa aspoň trochu prejde po vonku to jej tiež určite spraví dobre. Jaj a malý si vymenil deň s nocou 😅 Sestra vravela že celý deň spí a v noci vydrží byť v kuse aj 3 hodiny hore. Včera ho naši zobudili a bol hore vyše hodiny cez deň, Borka vravela že to ešte nezažila lebo jeho je vraj problém aj zobudiť aj udržať hore cez noc 😅
Meliska ty sa ako cítiš? Dokedy si doma na pn-ke?

jankabelka
26. máj 2009

Terezka, tú noc nezávidím, ale snáď to bude lepšie, keď sa zúbky prederú na svet.
Fotky mám ale musím ích stiahnúť, a pridať do albumu ale to až domka. Výsledky z amnia prišli v piatok. Keď som otvárala obálku tak som sa triasla, ale sú negatívne. Zajtra idem na poradňu a budú mi robiť test na tehotenskú cukrovku, a vo štvrtok idem na kontrolné sono po amnio a ešte aj na genetiku.
Pohlavie vieme, ale ešte vás dnes budem napínať 🙂

meliska
26. máj 2009

ahojteeee
janka, to je super spraaaaava, strasne sa tesim, ze vysledky su negativne.... 🙂 a ty nas chces takto napinat? no toto.... ale uz aspon vies, k akym farbam mas inklinovat 😀

terezka: ja sa mam celkom v poho a uz som aj v praci... ja som doma nevedela obsediet, takze som si ani moc neoddychla... ja som velmi zvyknuta na ludi a trosku pohybu... takze som uprosila lekarku, nech ma uz pusti do prace... netvarila sa nadsene, ale povolila... ja viem, ze ked bude babo, tak budem doma, ale to beriem tak ze to urobim rada... ale byt zavreta doma, ked nemusim... brrrrrrrrrr A Lucke asi idu dalsie zubky, ked je taka nepokojna, ci nie?

terezicka
26. máj 2009

Janka takže tomu rozumiem správne že bábätko je zdravučké však? Sme ti to vraveli 😵 No dobre tak ešte do zajtra vydržíme a počkáme, ale potom nám dúfam prezradíš pohlavie a nenecháš nás dlhšie v napätí 😅 Ale ja si myslím že to bude...

terezicka
26. máj 2009

... dievčatko... 😵

terezicka
26. máj 2009

Meliska ale radšej pracuj tak opatrne a dávaj si pozor.
Asi jej veru idú zúbky ráno som jej hneď kukala do pusy ale ďalší sa zatiaľ neprerezal 😅
Mirka a kedy prídete na návštevu? Mám pre Rebeku tie veci pripravené 😉 Ale asi sa dohodnime až po 13.6. lebo tieto tri týždne necelé budú u mňa dosť rušné...Ale hneď po 13-tom môžte kľudne prísť, potom mi super padne taká návšteva 🙂 A do Chorvátska sa kedy chystáte? Som to včera vravela Marekovi a on potom začal rozmýšľať že koncom augusta by sme mohli aj my ísť, ale ja neviem či by to Lucka zvládla...Ja by som radšej do hôr išla ako ku vode 😅 Aj tak ideme so švagrovcami asi do Vyhní takže tam si vodu užijeme

meliska
26. máj 2009

Terezka pracuje opatrne, neboj.... momentalne mam take obdobie, ze nikam nechodim a sedim iba za PC, takze je to celkom fajn... a som medzi ludmi 🙂 Inak uz mi zacina trosku vykukat brusko, ale len tak jemne... a kedze som vacsinou nosila obtiahnutejsie tricka a bluzky, tak zacinam mat kazde rano problem pri skrini... 😀
asi si uz budem musiet ist pozriet nejake oblecenie 😅

pipika
26. máj 2009

Ahojte! 🙂
Janka, super ze mate vysledky negativne. 😵 😵 Ja si myslim, ze bude chlapcek. Bab uz mame vela, treba sem chlapca 😉

My sa mame dobre. Lili uz skoro sedi, uz ju asi dam do sportoveho kocika. Chodime stale na rehabilitaciu, cvicime Vojtovu. Raz do tyzdna chodime do babyklubu. Hrame sa, spievame, bavi ju to. Noc stale prespime, cez den uz len 4 x 20 minut. Treba ju nosit cely den na rukach. Viem, ze sme to pokazili my. 😒 U kazdeho place, iba u mna nie, kvoli tomu uz ani do prace nemozem chodit. Chrbat ma boli, ale postavu budem mat super kedze cely den chodim alebo skacem na fitlopte. 🙂

meliska
26. máj 2009

pipika: ak sa mozem opytat, kvoli comu cvicite Vojtovku?

mirka20
26. máj 2009

ahojte 🙂
my sme sa opat boli hrat v "mc" a bolo super. 😵
janiiii, tak sa tesim, ze ste v poriadku. a podla mna budete mat chlapceka 😅 alebo zeby dievcatko 😕 😅
mel, s tymi vecami budes musiet nieco urobit, lebo teraz to uz bude len a len vacsi problem, aj ked prijemny, nie? 😉 😀
pipika, urcite ste si to nepokazili sami, ze nechce byt pri nikom inom. to je tym, ze lili zacina vnimat a vsetko nove a cudzie ju zacina desit. ja by som ti o tom porozpravala 😅 ale teraz je uz rebeka riadne smela, nema problem ist k inym na ruky. to spanie cez den sa upravi, neboj. aj nasa spavala 30-minutovky a teraz aj 2-3hodiny potiahne.
terez, presne na to som myslela, ze prideme az po statniciach, aby sme uz teraz neotravovali. do chorvatska chceme ist na prelome jun-jul, ale este nevieme, ci dostane vtedy janko dovolenku, tak ak pojdeme, tak len na last-minute. k tym nociam. ja to moc dobre poznam a poradim ti, ze ak sa uz mala bude velmi roztahovat, tak to spravte tak ako my s postielkou. ti poviem, ze keby som nebola blba, tak uz davno sme mohli mat takto postielku a mohla som sa dobre vyspat ja aj rebeka.

jankabelka
26. máj 2009

Áno bábo je zdravučké, dnes sa pokúsim pridať to foto do albumu 😅 a pri tej príležitosti kuknete aj pohlavie 😀
Babule teda tie vaše deťúrence sú podarené 😉
Mel a ty pracujem len tak ľahúčko 🙂

pipika
26. máj 2009

mel, Lili zle lezala v brusku a nemala dobre vyvynute svali na krku. Cvicime uz 3. mesiac, buduci tyzden ideme na kontrolu, tak dufam uz nebude treba. 😒

Mirka, dakujem. Dufam, ze sa to napravi, lebo je coraz tazsia. 🙂
Janka, som si na 100% ista ze to bude chlapcek..... 😵 Alebo nie?

meliska
26. máj 2009

pipika: drobcek malicky, ale Vojtovka je vraj velmi dobra, kamoska cvicila s malymi obaja sa narodili v 35tt a teraz su z nich riadne sikulky 🙂 , na zaciatku boli ale alko handrove babiky

meliska
26. máj 2009

janka: ja som tak zvedavaaaa 🙂

pipika
26. máj 2009

ja viem ze je Vojtovka dobra, ale je strasne pocuvat ako vrieska mala ked cvicime. 😒
Ale uz sa blizime ku koncu. 🙂

meliska
26. máj 2009

jo jo ten rev som mala moznost pocut 🙂 ale babo na to zabudne, tak drzim prstiky, nech uz nemusite po kontrole cvicit 😉

pipika
26. máj 2009

dakujem 🙂

terezicka
27. máj 2009

Janka kde sú fotky drobčeka?