Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
29. sep 2009

Joj kočky takto pred rokom som už mala klystír za sebou, som sa pomaly ale isto blížila k môjmu manželovi, ktorý ma čakal na vzdychárni oblečený v modrom návleku 😀 A o hodinu už bola Lucka medzi nami 😵
Boli sme dnes na ročnej poradni, tak máme rovných 9 kg a meriame 72 cm, všetko v poriadku, sme zaočkovaný, síce sme spustili riadny cirkus potom, doktorka vraví že aký silný hlas máme a ja som dodala že aj výdrž má Lucka silnú 😅 😀
Sme sa bavili aj o jedle, dokonca aj samotné mliečko už môžme piť aj normálen kravské nie len z obchodu ale zas v malom mnžstve lebo že kravské má veľa tukov, takže všetko s mierou... A ešte mi poradila aby som v noci skúsila Lucke dať len trochu vodu alebo čajík, mliečko nie lebo že to je len zvyk že pije aj mliečko v noci, teda nadránom...Tak uvidíme, budeme skúšať...
A ma mrzí že Marek dneska nie je doma a nemôžme spolu osláviť Luckine narodky, myslím takto len my dvaja s ňou...
A neviem čo sa môjmu dieťatku stalo, ale včera bola celý deň doslova ako med a dneska podvečer spustila taký hysák že až...Aj spať som ju dala skôr o polhodinu, lebo mala rozbitý celý deň keďže sme boli presne na obed u doktorky...

terezicka
29. sep 2009

Pipika tak super že vám ide zúbok, hlavne nech to Lili zvláda v pohode...
Meliska a Mirka ďakujeme za gratulácie 🙂

zabka
29. sep 2009

Ahojky, aj my prajeme Lucke vsetko len to naj k prvemu rociku... Janka malicka je nadherna 😵 ...My mame sopliky aj horucku mala zvysenu tak mi tak pomaly 😒

mirka20
1. okt 2009

ahojte 🙂
my sme opat skoro vstavali (o siestej) a som z toho k.o. ja nechapem, po kom to nase drobca je, ked nenecha maminku vyspat a buntosi uz tak skoro.
ale nastastie sme zdravi, tak to je hlavne 😵

mirka20
1. okt 2009

ale aby to nevyznelo, ze sa len stazujem. napriklad teraz sa nasa princezna krasne hra, cita si knizku, rozprava si svojim jazykom, proste je naaadherna 😅

meliska
2. okt 2009

dobre ranko, akosi je tu ticho 😉
mirka fiiiha ty uz mas 12tt, to tak strasne leti? 🙂 ved nedavno som tu ja stresovala s 12tt 😀 ach jo 😎

jankabelka
2. okt 2009

Ahojte kočky, ďakujeme všetkým za gratulácie 🙂
Mirka z Rebeky je riadna krásavica a drobček je tiež peknučký a nech len pekne rastie 😉
Terezka, Lucka mala krásnu oslavu a strašne sa začala na teba podobať 😅
Zabka a Pipika vašim dievčatkám gratulujem k zúbkom
Meliska ty sa ako cítiš s rastúcim bruškom?
My s Anetkou si na seba zvykáme, papáme, spinkáme a kadíme 😀 zatiaľ mám dosť mliečka, ale malinká pri prvom prsníku zaspí a potom ju už nič nezobudí

jankabelka
2. okt 2009

Babulka, ďakujem za gratuláciu 🙂 Ninka robí určite pokroky 😉 😉 aj Anetka robí každý deň nové prekvapujúce grimasy 😅

jankabelka
2. okt 2009

babenky, prosím vás čo treba papať počas dojčenia, budem vám vďačná za každú radu

kila
3. okt 2009

Ahojte! Hlásim sa zase po dlhšom čase! Ale mám dobrú správu: manžel si našiel inú prácu - lepšiu - tak aj preto sme nemohli prísť skôr - a okrem toho stále do toho niečo príde. Našťastie nie kvôli chorobe, pretože ani my ani Réka nemala ani len nádchu už pekne dlhý čas. 😉 Ale vo štvrtok nás veľmi naľakala. Ráno keď sa zobudila jej tak bolela ľavá nožička že sa vôbec nevedela postaviť a stáť - a nie ešte chodiť! Postupne sa to cez deň zlepšovalo ale stále krívala. Na nožičkách nič nebolo vidieť. Nespadla. Samozrejme hneď ráno som s ňou bežala k pediatričke, tá nás poslala k chirurgovi, ten zas na rontgen. A nič nenašli. Doteraz nevieme prečo a čo to bolo, ale včera už zase bola ako predtým, ako keby sa nič nestalo.

kila
3. okt 2009

Máme teraz šetriaci režim, nebeháme, radšej doma sedíme a čítame knižky aby sme nenamáhali nožiky. Od starej mamy hneď dostala 4 nové knihy, tak máme čo čítať. S lekárom sme sa dohodli tak, že keď sa cez víkend zase niečo stane tak ideme priamo k ortopédovi, ale od včera už funguje nožička tak pekne ako predtým. Vraj možno len v noci spinkala len v zlej polohe a stlačila sa nejaká artéria - vraj sa to stáva takým malým deťom, že už mali takýto prípad a doteraz nevedia čo to bolo. Ale ja som sa veľmi zľakla, zostarla som o 10 rokov za ten jediný deň čo sme strávili u lekárov. 😖 Človek myslí hneď na najhoršie.

kila
3. okt 2009

Navyše keď sme čakali na rontgen v čakárni jedna babička sa nás spýtala čo je s malou a keď som jej povedala že sa nechce postaviť na ľavú nožičku tak začala plakať že aj ona má 9 mesačného pravnúčika ktorý má rakovinu kostnej dreňe, aj jemu bolela nožička, nepapal, schudol, mal teplotu. 😔 Bolo to strašné hneď som začala revať aj ja... 😖

kila
3. okt 2009

Chcela som doniesť nové fotky ale ako teraz pozerám zabudla som doma foťák. 😠
Idem teraz preštudovať ako sa máte vy... 😉

kila
3. okt 2009

Janka gratulujeme k Anetke a prajeme veľa zdravia a veľa mliečka! Že čo treba jesť počas dojčenia? Najlepšie sú asi polievky, prívarky, ľahké mäsité jedlá a nie korenisté jedlá. Ja som teraz prišla na chuť prívarok keď ich robím malej, ani som nevedela že môžu byť také chutné, mňam! 😅 😵

kila
3. okt 2009

Terezka, Lucka ale vyrástla a aká je z nej krásna slečna! Začína sa podobať na Réku, teraz keď už Réka pekne pribrala! 🙂

zabka
3. okt 2009

Ahojky, pridali sme par foto... 😉 😉

kila
3. okt 2009

Ahoj Žaby! Nikolka je už tiež pekná veľká slečna! A aké má krásne a zvedavé oči! Určite sa zaujíma o všetko a je zvedavá na všetko! Veď len nedávno sme sa tešili z tvojich dvoch čiarok... 😅

kila
4. okt 2009

Čauko! Réka dnes spala do ôsmej a konečne po dvoch týždňoch sa vôbec v noci ani nezobudila. Aj ja som vyspinkaná do ružova. V posledných týždňoch ju veľmi trápia zuby, stále ich má len šesť už od júla a čakáme že zase vykuknú naraz, očakávame aspoň 2 - 4 zúbky naraz... 😅 😝 nie je to nič príjemné... 😖

terezicka
4. okt 2009

Krásny večer prajem posledné dni som vôbec nemala čas sem nakuknúť čo sa tu deje, čo je tu nové. Boli sme zas 2 dni u našich, ja som bola v škole na zápise a už mám za sebou aj prvé 2 prednášky. Mali sme ich v jeden deň a bolo to teda dosť únavné, od rána do večer sedieť v škole a počúvať to a potom ešte 1,5 hodin cesta domov... S Luckou bol Marek 1x sám celý deň, ale musím ho fakt pochváliť lebo to zvládol na 1 s* 😵 Úplne super, tak som bola rada lebo ešte ho pár takýchto dní čaká 😅
Zajtra budeme amť zas rozlietaný celý deň, Marek musí ísť dačo vybaviť do roboty a ja do mesta, malú nemám kde nechať takže ide s nami, to bude radosť vybavovať 😕 Ale dáko to už zvládneme...Potom budeme zaárať hrušky a večer s abaliť, lebo v utorok ideme na 3 dni preč - už sa teším, vypadneme z domu...A potom zas na celý piatok do školy 🤐 No čo už, veď už len 2 roky a budem mať úplný pokoj - dúfam, teda ak sa nerozhodnem pre nejaké ešte ďalšie pokračovanie...
Lucka mi inak zas odmieta papať, túto noc spala veľmi zle a dnes cez deň spala len 45 minút, od 12-tej bola hore už viac nezaspala hoci sme ju dávali spať. Tak večer ale išla spať o polhodinu skôr, dúfam že atáto noc bude už kus lepšia...

terezicka
4. okt 2009

Žabka v utorok cestujeme do Novej Dubnice, pôjdeme aj cez TN, ak budeš mať čas tak sa ozvi a môžme sa na chvíľku stretnúť ak by si chcela. Ale ešte v stredu a vo štvrtok tam budeme, ale vo štvrtok možno pôjdeme domov cez Blavu - ale to ešte neviem naisto...
Janka s tým jedením tak ako ti písala Kila, hlavne ľahšie jedlá, nič korenisté a ťažké. A aj na pomaranče a mandarinky dávaj pozor, tiež na kapustu, jablká len bez šupky, bacha na orechy...Je toho dosť veľa čo by človek nemala jesť, ale treba veľa piť a polievky jesť, hlavne so zápraškou...
Kila ahojky, super že manžel si našiel lepšiu prácu, to poteší. Réke prajeme nech jej zúbky vyjdú čím skôr, Lucke vyšli 4 naraz a bola to raidna katastrofa u nás nejaké tie 2 týždne pred tým ako jej vyšli, takže viem ako je to asi u vás...
Jaj Žabka a fotky máte krásne, Nikolka je kočka veľká 🙂

terezicka
4. okt 2009

Kila super fotky, Réka krásne rastie 🙂

zabka
4. okt 2009

Ahojte, kila dakujeme, veru mas pravdu, je strasne ziva, vsetko ju zaujma, neposedi ani chvilocku...Niekedy uz normalne nevladzem... 😅
Terez parada, jasne ze budeme mat cas, budeme velmi radi ked sa stretneme, tak nam dajte vediet potom ktory den vam lepsie vyhovuje... Uz teraz sa tesime... 😉 🙂 🙂

kila
5. okt 2009

Dobré ránko! Dúfam, že ste sa dobre vyspali. Réka bola raz hore, zdá sa mi, že sa jej snívalo niečo zlé a potom už nechcela spať sama len so mnou. Ale keď zaspala dala som ju naspäť do postielky a spala do siedmej. Je možné že v poslednom čase preto nespí dobre, lebo stále sa jej sníva niečo zlé. Len neviem čo a prečo. 😕 A navyše nechcem aby si zvykla na to že spí so mnou, veď doteraz spinkala pekne sama vo svojej postieľke a teraz začína vymýšľať?! 😕
Terezka vy ale máte nabité dni! Aj ja by som tak rada vypadla niekam aspoň na víkend, ale tento rok si to ešte určite nemôžeme dovoliť. Tento rok nám nejako nevyšiel, nič sa nám nedarí, hádam rok 2010 už bude pre nás lepší. 😅

meliska
5. okt 2009

jeeeej kila aka je uz Reka velka.... pozrela som fotky, tak normalne nechapem... 🙂
janka: brusko si uz zacinam coraz viac uvedomovat... 😀 hlevne ked si chcem oholit nohy, alebo ostrihat nechty... no des... ale este to zvladam, len som zvedava dokedy 😀 😀 😀 inak je to celkom v poho, len sa niekedy pozabudnem a vyskocim z postele alebo z gauca a potom, ze ups, ved ja som tehotna a nejde to tak lahko akoby som chcela... 😅 ale mm je zlaty, ten sa vzdy podujme a vyprosti ma ak je treba 😀

kila
5. okt 2009

Meliska hej, Réka ešte aj vyzerá tak trošku "dospelo", každý jej typuje 2 roky a ona nemá ani len 18 mesiacov. 😉

kila
5. okt 2009

Meliska ale aj november je tu už čoskoro! 😵

meliska
5. okt 2009

kila ani nevrav 😀

kila
5. okt 2009

Meliska a ako sa bude volať malá princezná?

meliska
5. okt 2009

kila to keby sme vedeli.... 😀 zatial este nemame vymyslene meno 😅

kila
5. okt 2009

Onedlho sa vraciame domov. Dúfam, že sa čoskoro zase dostanem aj k vám! Majte sa! 😉