Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
20. jan 2010

Mirka tie naše dve kočky sú krásne, poslala som fotky aj mamine a povedala že normálne chvíľu rozmýšľala ktorá je ktorá 😀 A bruško máš tiež krásne 🙂

mirka20
20. jan 2010

terez, su fakt zlate 😵 vsak su nase, nie 😉 😀
dobra cena topanociek, na to, ze su od batu.
my sme zacali dnes trochu soplit, ale snad to coskoro prejde. 😒

terezicka
20. jan 2010

Mirka veru dobrá cena, pôvodná bola 30 euro, potom prvá akcia za 18 a teraz za 11 😀 Nie sú vyslovene že dievčenské, sú také neutrálne ale hlavne nech sú jej pohodlné. len dúfam že nenarobí zas cirkus keď pôjdeme na pešo von 😲 😅 Lebo potom bude fakt zle 😝

kila
21. jan 2010

Ahojte! Včera sme prišli k mojej mame a budeme tu celý víkend. Aspoň vás budem mať čas prečítať. 🙂 My sa máme fajn. Nie sme chorí a aj ja sa už mám lepšie. Už nemusím ani toľko jesť lebo nie je mi stále zle, veď som pribrala už 5 kg! Dostala som aj tehu knižku, aj balík pre tehuľky. 🙂 Mám aj fotku z 10 tt ale zabudla som fotooaparát doma. Škoda lebo máme dobré fotky az s Rékou ako sa sánkuje a aj malá fazuľka je fantastická! 😀 Veľmi ma zaskočilo na poradni keď som videla ako kope rukami nohami, s Rékou som bola na sone v 9 tt a ten rozdiel je obrovský! 😅 Už som nemohla vydržať a kúpila som aj fazuľke prvé dupačky, bol výpredaj zimného tovaru a pre malého aj tak budem musieť kúpiť nejaké teplé vecičky lebo po Réke zostali menšie čísla len letné, keďže sa narodila na jar. Ale chystáme sa ešte aj na väčšie nákupy najmä zimného oblečenia pre deti už na budúcu zimu. Milujem výpredaje a keď v októbri prídu zase chladnejšie dni tak nejaké základné oblečenie bude mať aj Réka aj malý a nemusím vtedy behať a rozmýšľať čo si deti oblečú.

kila
21. jan 2010

A neviem prečo ale keď rozmýšľam o bábätku tak sa mu prihováram ako chlapčekovi, preto keď aj teraz budem písať možno raz použijem ženský rod, raz mužský rod a bude z toho taký mišung... 😅 tak sorry. Tehu demencia. 😅 Inak svokra by chcela zase dievčatko, lebo že chlapček je niečo úplne iné a dievčatká sú ovela lepšie (asi mala starosti s mojím manželom 😀 😀 😀 ). A manžel tiež hovoril že si nevie predstaviť že by sme mali chlapčeka. Mne je zas jedno, ale už som si predstavila ako premeníme "jeho" izbu na žlto-modrú. 😅
A objednali sme zase eurookná, keďže ideme zase prerábať dom, vlastne ideme robiť druhú detskú izbu. Réka dostane našu a my sa presťahujeme do svokrinej spálne. A svokra sa odsťahuje preč. 🙂 Takže budeme prerábať tieto 2 izby. Koncom februára už budú hotové. V kuchyni a detskej izbe už sú eurookná, potom nám zostane už len obývačka kde ich bude treba vymeniť. Takže máme veľké plány a málo peňazí a snažíme sa šetriť kde sa dá.

kila
21. jan 2010

Už som bola aj v sociálnej poisťovni, vypítať si potvrdenie o tom že som dostávala materské, keďže to potrebujem k zvýšeniu rodičovského príspevku, ale musela som vyplniť len žiadosť a vraj mi to pošlú poštou. Už som to mohla dávno vybaviť ale teraz musím čakať na ten hlúpy papier. 😖 Vy ste to už vybavovali, ani vám nedali potvrdenie?

mirka20
21. jan 2010

ahoj kila 🙂
ja som ziadne potvrdenie nepotrebovala, na urade prace som vyplnila kratku ziadost a to bolo vsetko.
my sme mali dost zlu noc, lebo rebeka riadne nadchuje, takze jej sopliky tiekli prudom, nemohla moc dychat a od tretej sme boli dost dlhu chvilu hore, co nevedela zaspat. tak som dnes nabehla do lekarne, nakupila caje, oscilo, sirup na imunitu a liecime sa. snad to coskoro prejde 🙂

kila
21. jan 2010

Držím palce aby ste to mali rýchlo za sebou! 😵
Mirka fakt si to už vybavila? Mňa asi šľak trafí, čo všetko u nás vymýšlajú a môžem sa tešíť keď tam nebudem musieť chodiť 100krát! 😠

terezicka
21. jan 2010

Ahojte...
Mirka veľmi ma mrzí ak to Rebeka chytila od Lucky ale jej fakt už nič nie je, ju to prešlo vlastne hneď. Teraz práveže Marek má nádchu ale ten ju dostal až v utorok a sním ste neboli... Joj len nech to Rebeke rýchlo neprejde a dúfam že nebudete v zlom spomínať na návštevu u nás 😅
Ja som si dnes kúpila čižmy, vyšli ma po zľave 70 euro - jejmine tak veľa ale už to beriem tak že ich mám na dlhšie obdobie a nebudem si tak skoro kupovať ďalšie...

Kila ahoj, vitaj opäť medzi nami aspoň na pár dní 🙂 Takže riadnu prerábku robíte, ale dobré je že budete potom bývať sami

jankabelka
21. jan 2010

Ahojte babenky, hlásim sa aj ja. My sme minulú stredu boli na poradni, a druhý krát nás očkovali, to bol hrozný plač 😢 odvtedy bola Anetka ustráchaná ale už je to lepšie. Váži 6530 g a je z nej krásne usmievavé šidielko. V noci sstrašne často budí, skoro každé dve hodiny, vy ste mali aké noci v 4 mesiacoch. a zdá sa že Anetka má na dolných ďasienkach dve čiaročky, žeby príprava na zúbky? používali ste nejaké gély na ďasná?

pipika
21. jan 2010

Ahojte! 🙂
Ja som bola na socialke v pondelok. Tiez som vyplnila ziadost a hotovo. Ziadne potvrdenie som nepotrebovala. Lili ma uz tyzden nadchu. Cize uz jej netecie z nosa, ale treba jej stale odsavat. Ani mne nie je lepsie, nadcha mi stoji, je to neprijemne. Nepomaha mi nic, uz som vsetko vyskusala. Dala som si odobrat vzorku na h1n1, vsetko je ok, ziadnu influenzu nemam. Ale ak sa mi to nezlepsiv pondelok skocim k obvodnej aby mi zobrala krv ci nemam nejaky zapal.
Inak posledne dni mma dost casto nevolnosti. Jest neviem, uz som aj schudla kilo. V pondelok som mala poradnu, babo je v poriadku, uz ma 4mm a aj srdiecko bilo. 🙂

Terez, ja som fakt nevedela, ze um vypisuju iba do roka. 😒

kila
21. jan 2010

Najlepšie na tomto celom je že budeme sami, už sa neviem dočkať. 🙂
Réka za posledný mesiac sa veľmi veľa naučila. Začala rozprávať vo vetách, už pozná strašne veľa slov a všetko po nás opakuje, každému rozkazuje čo má robiť, ale je zlatá. Už vie povedať že ako sa volá (povie Jéka), ako sa volám ja (Kaka) a ako sa volá ocino (Lala). 😀 A na všetko sa pýta. Keď čítam noviny tak sa pýta na písmenká že ktoré je aké, je veľmi múdra. Ľudí sa vôbec nebojí, ku každému je priateľská a deti zbožňuje: pozdraví ich, pohľadká, dáva pusinky skoro každému. Máme z nej veľkú radosť. Jej kamoška zo susedsva má o 4 mesiace menej a keď sme boli naposledy na prechádzke tak ju držala za ručičku. Boli také zlaté, na zjedenie. 😀 Len potom tá jej kamoška už jej nechcela dať ručičku a Réka z toho bola taká smutná, že plakala až kým sme neprišli domov. Skoro som plakala aj ja že už mám takú veľkú babu doma. 😅 Už sa neviem dočkať kedy bude jar a leto a budeme chodiť na ihrisko lebo vidím na nej že strašne potrebuje detský kolektív a všeliakých ľudí okolo seba, nielen rodinu ale aj cudzích. 🙂 Strašne "vyspela" za posledný mesiac a už som úplne kludná že ako zvládnem 2 deti, lebo už vidím že s Rékou problémy nebudú. Ešte ju musím naučiť na nočník, ale už ani toho sa nebojím, čoskoro začneme, keď sa budem cítiť 100%-ne. 😉

kila
21. jan 2010

Pipika gratulujem k tehu! 😵

kila
21. jan 2010

Janka mne sa zdá že Réka sa nebudila v noci tak často, ale ona papala cez deň každé 1,5 alebo 2 hodiny, dobre sa najedla, tak možno preto.

jankabelka
21. jan 2010

Mirka a Terezka, je to fakt ale tie dve vaše kočky sa fakt na seba podobajú 😉
Kila, tak z Réky je už veľká slečna, a určite ti bude vo všetkom rada pomáhať a keď bude drobček na svete bude z nej veľká múdra sestrička 🙂
Pipika a Lili je už riadna slečna, ako to strašne letí

pipika
21. jan 2010

janka, ani nehovor, leti to.
Lili prespala noc od 3.mesiaca, takze neporadim. Iba ju kojis?
Kila, dakujem. Meno ste uz vybrali?

jankabelka
21. jan 2010

Ano iba ju kojím. 😉

pipika
21. jan 2010

inak Lili uz sedi na nocniku. Zacalai sme asi pred troma tyzdnami, dnes uz cika aj kaka don. Ale niekedy sa jej nechce sediet, niekedy na nom sedi aj 20 minut. Priblizne uz viem kedy zvykne kakat tak ju posadim a cakam. Ale ona to berie ako hracku, postavii sa a odbehne niekam, potom sa vrati. Stalo sa uz aj to, ze sedela na nacniku asi stvrt hodinku, postavila sa a pocikala na parketu. 😒

pipika
21. jan 2010

janka, tak to je super ze mas dost mliecka. Pozerala som fotky, Anetka je velmi zlata.

jankabelka
21. jan 2010

Tak Lili skúša huncústva s nočníkom, musí to byť aj sranda no nie? Pipika aj ja som rada, že mám dosť mliečka, len neviem čo sa Anetke nepáči, keď sa tak často budí. Ďakujeme za pochvalu 🙂

pipika
21. jan 2010

a ked sa budi je hladn?. Nie je to iba zo zvyku, ci ta iba nepotrebuje citit?

jankabelka
21. jan 2010

snažím sa ju ukľudniť cumlíkom, ale väčšinou to nezaberá a musí sa aj napapať.

pipika
21. jan 2010

fuuha, tak potom neviem preco to moze robit. Chvalabohu som taky problem nikdy nemala. Do 3.mesiaca som ju iba 2x kojila v noci a pekne spala dalej.

pipika
21. jan 2010

inak Lili malatiez ciarocky v ustach v 4.mesiaci a potom zmyzli. Prvy zub jej nakoniec vysiel ked mala 9,5 mesiaca. Takze to by este nemali byt zubky.

jankabelka
21. jan 2010

Tak to veru uvidíme, musíme sa s tým nejako popasovať, už končím lebo mi klipkajú oči, prajem dobrú noc 😉

kila
22. jan 2010

Pipi meno ešte nemáme, bude to ťažké, počkáme kým sa dozvieme čo to bude a potom porozmýšľame. 😉
Inak ako je to s UM? Pri dvoch deťoch určite nebudem stíhať kojiť každé 2 hodiny a ani sa s tým nechcem stresovať, tak už teraz rozmýšľam že sem-tam použijeme aj UM. To kojenie ma najviac vyčerpávalo, tak teraz sa kvôli tomu trápiť nechcem. UM predpíše pediatrička?
Terezka s jedením sa trápime aj my, Réka chce papať len pri rozprávke, neviem prečo je to také ťažké.

pipika
22. jan 2010

ahojte
Kila, ja mam alergiu a vyzera to tak, ze aj Lili ju zdedila. Takze som ju zobrala k alergologicke, ona vypisala papier ze ma tiez alergiu. S papierom som prisla k pediatrovi a ten mi vypisal Humanu HA. Dostala som ju za polovicnu cenu. Ale teraz ju uz musim celu zaplatit. Inak obycajne um kupis aj v drogerii, ale HA iba v lekarni.

kila
22. jan 2010

Pipi a akú alergiu máte? A vy už máte mená? A bolo to veľké prekvapenie že si tehu? 🙂
Ja som predtým chcela Žofku, ale manželovi sa to meno nepáčilo tak sme sa dohodli na Réke. Potom som si povedala že keď budeme mať druhé tiež dievčatko určite bude Žofka. Lenže známim sa medzitým narodilo dievčatko a dali jej meno Žofia, tak si budeme musieť vybrať niečo iné. 😅 Nechce nám tá Žofia vyjsť. 😅
Lili je tiež veľmi šikovná keď už sedí na nočníku. Uvidíme ako to bude u nás. V lete Réka ešte cikala príliž často každých 20 - 30 minút veľmi malé množstvo, tak nemal žiadny význam zvykať ju na nočník, keďže ešte si nevedela udržať vôbec moč. A nebavilo ju ani sedieť na nočníku.

pipika
22. jan 2010

Kila, ja mam sezonalnu alergiu. Teraz 27.1 som mala ist na testy, ale teraz uz nemozem. Lili nie je vysetrena, ale skoro zo vsetkeho sa vyhadze a ma aj atopicky ekzem.
Kamoska ma tiez Zofku. Jeto popularne meno. Ked som este nebola 2x tehotna pacili sa mi mena Lola a Bora. Aj manzel prikyvol. Teraz ked sme sa o tom znova rozpravali uz sa mu nepacia. Ale mne ano, skor Bora. Chlapcenske neviem.

pipika
22. jan 2010

A ci to bolo velke prekvapenie? Mne urcite nie. Ako som vtedy pisala, hned po ovulacii som mala vsetky priznaky, tak som si bola na 90% ista ze som tehotna. Nesnazili sme sa, ale ani sme sa nechranili. Je to este urcite skoro, Lili bude v sept. stale mala, ale zvladneme to. Takto to malo byt. 🙂