Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
23. aug 2010

Ahojte žienky, tak hlásim šťastný návrat z dovolenky, dorazili sme včera večerom. Bolo dobre, aj sme si akože "oddýchli" ale len v rámci možností pri Lucke. Boli sme aj s našimi čo malo výhody/nevýhody...Moji súrodenci sa síce dosť starali o Lucku, ale chovať len od nás, ísť niekam len s nami a keď sa chcela nosiť na rukách alebo v nosiči tak všetko len maminka alebo ocinko. My sme veľmi na túry nechodili, aj kvôli Lucke, aj kvôli mne ale aj kvôli sestre, keďže ona s tou svojou operovanou nohou toho veľa ešte nezvládne. Tak ostatní išli na túru a my sme šli na prechádzku ktorá podľa značiek mala trvať 15min. no nám trvala viac ako hodinu 😀 Ale nevadí, aspoň sme boli na čerstvom vzduchu 😀 Lucke sa ale aj tak najviac páčilo na kúpalisku vo Vrbovom, tam sa vyšantila úplne a najväčšia sranda bola na tobogánoch, len čo sa s Marekom spustila dolu hneď chcela ísť ešte raz - to boli hneď jej prvé slová po vynorení sa 😎 A teraz mi už chýba to že nie sme doma, som vravela Marekovi že by sme ešte na pár dní mohli niekam vybehnúť 😝

terezicka
23. aug 2010

Žabka si zlatá keď si to tak napísala že bezo mňa je tu ticho, asi som veľmi ukecaná 😀
Mirka no Rebeka je veru riadna jazyčnica, som mala možnosť sa presvedčiť o tom aj ja 😀 Lucka stále nejako extra nerozpráva, síce sme pokročili v tom, že už povie dve slová za sebou ktoré mojaú zmysel. A začala si vymýšľať pesničky, trepe slová ako ju napadnú a vyspevuje si 😀 Ale zatiaľ aj tak vedie kukulienka 😉 S kakním a cikaním žiaden problém, v pohode sa vyciká aj vykaká dokonca aj do záchoda bez redukcie...Ale keď sme boli na kúpalisku tak vtedy cikala hocikde a úplne sa zabudla pýtať 😅

mirka20
24. aug 2010

terez, vitaj z dovolenky 🙂
idem sa pochvalit. nas matusko sa uz pretaca z chrbatika na brusko. sice este musi dotiahnut vytiahnutie rucicky po pretoceni, ale inak je to uz perfektne 😵
pridala som fotky, ak chcete pozriet 😉

terezicka
24. aug 2010

Mirka ďakujem 🙂
Tento týždeň, možno v sobotu alebo začiatkom budúceho už budeme mať posteľ pre Lucku, tak sa teším, snáď sa jej bude potom ešte lepšie spávať v jej izbičke.

zabka
25. aug 2010

Ahojky... Jeeej uz si domka z dovci, ved je to aj vidiet, hned je tu zivsie...Takze ste sa mali super, kukala som fotky na FB Lucka je uz aka kocka velka... 😉
My od buduceho tyzdna zaciname skusat davat malu spinkat do izbicky, este treba nejake upravy jej urobit a som zvedava, najskor poobede ako sa jej bude pacit... 😅
Mirka super malicky je sikovny ked sa uz takto pretaca...A Rebeka moc neziarli na maleho?

mirka20
25. aug 2010

terez, bodaj by. u nas postel nezmenila spanie. aspon parkrat do tyzdna pride za mnou a povie, maminka,pod so mnou buvat 🙂
zabka, nie, neziarli, aspon si myslim, aj ked uz by s nim chcela take kusky robit, ze sa ich bojim nechavat samich bez dozoru 😒

terezicka
25. aug 2010

Mirka no uvidíme lebo v noci väčšinou príde spať k nám, mne je veľmi nepohodlne ležať pri nej a tak spí Lucka potom so mnou a Marek ide do jej izby 😅 Viem že je to chyba a čím skôr to začnem nepraktizovať tým lepšie, len sa musím odhodlať. Aj túto noc bola od pol 1 pri mne, ale Marek bol v nočnej...
Žabka dnes pridám fotky aj z dovolenky tak potom mrknite na FB

mirka20
25. aug 2010

terez,aj mne to bolo moooc nepohodlne, ale som mala obavy, ze keby som ju nechala spavat s nami v posteli, tak by si zvykla a nechcela spat vo svojej.tak som vzdy s nou isla. aj ked vacsinou ona sama chcela ist do detskej a nie spat s nami.

terezicka
25. aug 2010

Joj to u nás je to naopak, hrať sa v detskej bude v pohode ale spať tam je horšie. ešte cez deň celkom ok, ale v noci spustí hysák a hneď sa driape k nám do spálne 😅 Musím sa zaťať a nejako to vydržať lebo sama doplatím na to 😝

zabka
26. aug 2010

Terez krasne fotecky.... 😉
Ja som na tom takto... http://www.fertilityfriend.com/home/1adaf0 🙂

terezicka
26. aug 2010

Žabka ešte sa môže všeličo zmeniť, držím palce nech sa čím skôr podarí

zabka
26. aug 2010

NO to ano, ved ja to meram lebo ma to celkom bavi, aj tak neverim zeby to vyslo na prvy sup.. 😉
Aspon viem ze som ovu mala...hihi

terezicka
26. aug 2010

Všetko sa môže stať 🙂 Aj prvý pokus môže vyjsť 🙂

terezicka
26. aug 2010

My sa chystáme do ZV teda keď Marek vstane a chcela som aby sme išli s Luckou ešte aj na kupko lebo hlásia teplo, ale Marek musí ísť bratovi dačo pomôcť, ten nepovedal čo a ani koľko to bude asi trvať a ešte aj strýka berieme, takže z kupka asi nič nebude. Tak som aj nazlostená lebo neviem či má vôbec zmysel aby sme niekam išli a ja do bazéna už nechodím takže sama s Luckou na kupko ísť nemôžem...A u nás v meste je jarmok tak som chcela podvečer ísť aj s Luckou nech sa aj na kolotočoch trochu povozí, ale vôbec neviem ako sa to podarí všetko zrealizovať 😅

mirka20
26. aug 2010

ahojte
dnes o 10.02 sa pipike narodil syncek Bence s 3620 g a 50 cm. 😵

zabka
26. aug 2010

Jeeeeee velke gratulko a prajeme vsetko len to naj aj mamicke aj drobcekovi... Mieri mal pekne tusim vacsie ako bola Lili... 😉

terezicka
26. aug 2010

Ahojte, tiež sa veľmi tešíme z Pipiky 🙂 A hej Žabka mňa to tiež napadlo že bol väčší ako Lili 😎
My sme boli v tom Zvolene, ale škoda slov na toho môjho švagra...Jeho žena ani svokra vôbec nevedeli že prídeme, celé to bolo trápne, Marek so strýkom vôbec nevedeli čo idú robiť a kde...Jajaj, škoda slov 😝

terezicka
27. aug 2010

Kila tiež gratuluje Pipike. Písala mi že má akurát laktačnú krízu tak ešte chvíľu počká a ak nič tak vyskúšajú UM

terezicka
28. aug 2010

Ahojte dievčatá, nejako sa nám ochladilo 😅 Včera bolo u nás tak krásne teplúčko, ale dnes je veru dosť zima. Inak túto noc úplne prvú Lucka prespala bez zobudenia sa vo svojej izbičke, prišla až ráno o pol 7 už vyspatá k nám. Dnes bol Marek aj pre pposteľ, dali sme si robiť, len ešte nie je zložená, ešte musíme drevo niečím natrieť ale snáď sa to podarí zrealizovať čím skôr. Len keby bolo teplo v pondelok aby to rýchlo vyschlo a môže sa to zložiť.
Včera moja sesternica nalakovala Lucke nechty na nohách a Lucka teraz všade chodí, každému vytŕča svoje nohy, ukazuje že má nalakované nechty a ešte aj povie kto jej ich nalakoval 😀 😅 A vie že sa mi nepáči keď sa vyzúva, tak aj dnes sa zašila do svojej izby tak si vyzila papuče a ponožky a obdivovala si svoje nalakované nechty 😝
Včera som bola pozrieť na jarmoku u nás v meste ale z roka na rok je to biednejšie, ešteže som išla neskorším autobusom lebo by som sa asi unudila 😅
A nejako začínam zle reagovať na niektoré jedlá, doteraz žiaden problém okrem zápchy, a teraz úplne naopak, strašné hnačky ma chytajú, veľmi ma bolí brucho. Si musím asi začať dávať väčší pozor na to čo zjem...

zabka
30. aug 2010

Ahojky no co je s vami babule... 🙂
Veru veru terez riadne sa nam uz ochladilo, vidiet ze uz prichadza jesen...Ozaj dievcata vy ste vedeli, ze zazana co sem chodievala ze ma 3 mesacnu dcerku Dorotku? Ja som len tak kukala na konikovi a nasla som to 😕 .. No zrejme mi to uniklo... 😉
My nemame nic nove, mala sa nam rozrecnuje a vymysla.... 😉

terezicka
30. aug 2010

Jej Žabka to fakt? minule som na ňu myslela ale som vôbec netušila že bola tehuľka a že už má dokonca aj bábätko...
My sme boli včera s Luckou na kolotočoch, potom na návšteve a zrejme sa jej domáca pani zapáčila lebo iba s ňou všade chodila, okolo nej sa motala a to ona nezvykne robievať. Ale bola milá 🙂

pahu
31. aug 2010

Ahojte babule!!!
Posielam boztek a vidim ze uz tu mame deti ako smeti 😀

terezicka
1. sep 2010

Ahojte 🙂 Pahu hlavne ty ahoj a mohla by si častejšie nakuknúť a tiež si podebatiť s nami, napísať novinky a tak...Čo ty na to? 😎
My sme mali včera návštevu, bola u nás Rebeka 😀 Sme boli s Mirkou prekvapené ako sa tie naše baby zahrali samé v izbe, ani plač odtiaľ nešiel, ani krik...Tak im asi bolo spolu dobre. Ozaj Mirka, nespomínali ste pred Luckou náhodou meno Sofia? Viem že tu v obyvke sme ho raz povedali, ale fakt neviem či bola aj Lucka tu vtedy alebo nie, lebo dnes si zobrala do rúk bábiku a vraví že " bábika Sofia" 😕 Tak sme zostali zaskočení s Marekom odkiaľ má to meno...

pipika
1. sep 2010

Ahojte!🙂
Dakujeme za gratulacie 🙂
My sme uz od pondelka doma. Bence zatial iba papa a spi. Mliecka mam dost. Mali ste pravdu, maly mal skoro o kilo viac ako Lili. Ona mala iba 2820 a maly 3620g. Aj o to tazsi bol porod. Ale zotavujem sa lepsie ako po prvom porode.
Ak budem mat cas popisem viac. Pridala som foto.

terezicka
5. sep 2010

Jej dievčatá, nejako to tu viazne zase 😅
Pipika tak gratulujeme ešte raz aj takto "naživo" 🙂 Nech sa vám celej rodinke dobre darí, hlavne nech ste všetci ydravučkí. Malý je krásny, taký bacuľko 🙂
Inak sa pochválim že sme sa dohodli na dievčenskom mene, pre mňa je to už definitívne a už nebudem prijímať žiadne výhovorky od Mareka ak si zmyslí dačo iné, jednoducho dievča bude Katka 😎

mirka20
6. sep 2010

ahojte. nestiham nejako, tak len v rychlosti.
pipika, maly je krasnucky. ja si uz ani nepamatam, kedy nas macko bol taky malicky a to ma len 5 mesiacov 😒 leti to 🙂
terez, pekne meno ste vybrali 😉
ja sa musim pochvalit nasou rebekou. konecne sme prekonali barieru kakania na zachod 🙂 uz tyzden kakame do zachoda alebo do nocnika. dokonca si sama zoberie nocnik a ide sa vykakat. juuuj, tak sa z toho tesim. nebolo to sice uplne bez problemov (vyskusala som radu z netu - dat cipok a potom to uz slo)

zabka
7. sep 2010

Ahojky ideme sa pochvalit http://www.fertilityfriend.com/home/1adaf0 😵 ... Ale nechceme to este zakriknut...

pipika
7. sep 2010

Zabka, supeeeer !!!!!

mirka20
7. sep 2010

jeeej, zabka, potichucky gratulujem 😵