Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
5. nov 2010

@mirka20 na plavárni sme boli v rim. sobote, ale vraj tento mesiac by mali otvoriť aj v LC tak som zvedavá. A keď nie tak keď vás dakedy prídeme pozrieť, môžme poslať Mareka a Janka s babami ku vám na plaváreň a my budeme vegetiť s mladšími deťmi 😀
Dúfam aj ja že kočík bude dobre slúžiť, vyskúšali sme športovú časť na Lucke a išlo to fajn, ani mi neprekážalo že je to 3kolka 😝 A bud. sobotu som tiež v BB tak sa možno aj stretneme 😀 Len na zajtra sa mi to trochu skomplikovalo lebo som chcela pobehať obchody po pešej zóne a doobedu budem v škole a poobede bude otvorená len Europa, tak neviem či tam dačo pokúpim 😝 Ale tak uvidíme 😖
My sa ideme dobaliť a šup k našim, sa teším, oddýchnem si trochu od Lucky 😀 😝 Ale aj ona sa tam teší, takže viem že je tam v dobrých rukách. A poobede idem ešte piecť koláč sestre na stužkovú takže až taký veľký veget to zas nebude 😕

terezicka
7. nov 2010

Ahojte dievčatá, hádžem takto do pléna otázku či neviete o niekom kto by chcel kúpiť športový kočík...Predávame po Lucke, značka Dema, 3 polohy, zelená farba, predné kolieska otočné - dajú sa zaistiť, ale kvôli menším kolieskam je skôr vhodný do mesta kde sú lepšie chodníky a cesty, no aj na dedine kde je dobrá cesta je to v pohode. Ľahko sa skladá, zaberie málo miesta aj v aute. Pôv. cena bola 84euro, teraz 50, ale dalo by sa aj dohodnúť, kupovaný 07/2009. Ak by ste o niekom vedeli ozvite sa, pošlem fotky, ďakujem

terezicka
8. nov 2010

Ahojte, idem sa asi trochu vyrozprávať - vyžalovať... Taká som nervná posledné dni že až, chvíľami mi všetko lezie na nervy, všetko mi vadí, nevládzem sama so sebou 😅 Lucka keď sa jej dačo nepodarí je nervná tiež, napr. aj dnes chcela chodiť na odrážadle ale ona fakt na tom nevie, jej to jednoducho nejde. A keď si zobrala trojkolku tak chcela aby sme ju tlačili, čo sa mne a Marekovi veľmi nepáčilo, tak ona hysák, jačala o 106...Tak keď to spravila 2x po sebe, dostala po zadku odo mňa. Potom začalo popŕchať, ale už bol aj tak čas ísť dnu na obed. Vtedy vyšla von svokra a že Lucka poď so mnou pozrieť či sliepočky zniesli vajíčka. Tak to som ešte preglgla, ale vravím že pozrieť a dnu ideme obedovať. Prišli dnu, Lucka chcela ísť dolu ku nej, vravím teraz nie keď sa vyspíš. A svokra veď poď pozrieť čo chceš, ešte si ju aj povyzliekala, ja som zostala pri schodisku, predýchavala a šla pre Lucka a zobrala ju hore. A ešte ma nazlostil trochu aj Marek, lebo akurát to máme všetko na kope - vianoce, svokor 25.12. oslavuje 60r., sestra 26.12. má 18r. a ešte ja tam mám aj termín pôrodu.Dali sme piecť sestre tortu a maminu mi vraví že teda ak budeme doma tak že aby sme prišli, ja na to že to je jasné. A že ak ja budem v pôrodnici tak príde Marek s Luckou. Samozrejme Marek otrčil gamby, že čo tam bude sám robiť a že ak bude malé už na svete tak hádam s ním nechcem ísť k našim 😅 Tak som povedala že buď pôjdeme aj svokrovi aj sestre, alebo ani jednému. Tak vtedy stíchol ale mi ešte dodal že ak bude niekto chorí tak čo potom. Tak vravím že najskôr budú chorí synovci, lebo tí sú furt chorí a sopľaví cez zimu ako niekto u našich. A ešte mám obavy z toho kedy budem rodiť, kde budem na Vianoce a švagriná ak tu nechá synov celé sviatky a prázdniny, tak ma picne. To nebude ani trochu kľudu a ticha v celom dome 😅 Proste dosť začínam mať posledné dni také obavy zo všetkého...
Tak som vám napísala hádam aj román, ani neviem či budete mať chuť to vôbec čítať, ale aspoň mne sa trochu uľavilo že som dostala niečo zo seba...

mirka20
8. nov 2010

terez, neboj, vsetko sa vyriesi a bude tak, ako ma 😉 ja som toho jasny dokaz 😅 velku noc som bola sice v porodnici , ale zas vobec nelutujem. aj ked vianoce su ine. ale nikde nie je napisane, ze si vianoce nemozete urobit inokedy. napr. my sme robili raz vianoce aj koncom januara, lebo sestra bola cez tie ozajstne v anglicku a ked prisli domov, tak sme si ich spravili a bolo to super. stromcek - vecera - darceky 😵
a s tou nervozitou poznam. ja som tiez taka a uz dost dlho. ale tuto sobotu si konecne dovam volno, tak to snad pomoze a budem opat plna energie (caka ma najprv flakanie sa po europe, potom masaz a pedikura. juuuj, sa tesim 😵 )

terezicka
9. nov 2010

Mirka vlaňajšie vianoce sme mali také u našich - sestra bola celé sviatky až do troch kráľov v nemocnici, tak sme ich oslavovali potom, ale to boli taká smutnejšie...Tento rok sme si nejako predsavzali že vianoce nikto nebude tráviť v nemocnici - takže to záleží od toho nášho drobčeka v brušku 😅 😀 Len vieš, aj tie oslavy sú tam a je toho akurát dosť na tieto sviatky, no ale musím to nejako prehltnúť a hlavne sa tešiť z príchodu nášho drobčeka na svet, ostatné už snáď nejako bude.
Dnes keď sme boli von, tak Lucka samozrejme do každej mláky stúpila - nemala som dosť síl ju okrikovať tak som ju nechala tak. Ale potom sa mi rozbehla 2x po chodníku, ešte aj na most kde nie je zábradlie. Tak som spustila krik aj v dedine, už mi to bolo jedno a ešte aj po zadku dostala. Ja som nevládala za ňou bežať, ona sa ešte aj škerila na mňa 😅 A potom dostala cukrík od tety na zastávke a od jedného uja lízatko v obchode 😀 A aby sa jej nemálilo, tak máme teraz zážitky lebo Marek má šťastie na to, aby išiel vyťahovať autá keď zapadnú. MInulý týždeň traktor, dnes auto SPP a potom mu dali 2eurá,tak sme ich dali Lucke nech si odloží,tak bola taká hrdá a ešte sa aj na traktore odviezla 😀 No ako je jej len dobre 😝
Poobede ideme pozrieť Marekovho bratranca s rodinou, narodilo sa im bábätko, tak sa teším 😵

terezicka
11. nov 2010

Dobré ránko prajeme 🙂
Mirka nezabudni pri tom tvojom relaxovaní že aj nás ste chceli prísť ešte pozrieť kým som 2v1 😀

mirka20
11. nov 2010

@terezicka neboj, ved do vianoc je este daleko 😵
pocuj, dnes sme sa boli opat hrat v nasom kvazi materskom centre. len po novom je otvorene uz denne. tak keby ste sa s luckou niekedy nudili, tak kludne dojdite na cely den k nam a mozme sa ist tam hrat.
a navstevu u vas urcite naplanujeme, neboj. 😉

terezicka
11. nov 2010

@mirka20 len vieš že ja sa chystám rodiť skôr tak aby ste to stihli 😀 nenechávajte si to naposlednú chvíľu 😀 a ďakujeme za pozvanie, len či by si nás zvládla celý deň 😅 aj by sme hádam mohli prísť, niekedy keď marek bude v dennej...pozriem jeho rozpis a dám ti vedieť a dohodneme sa či to vyhovuje aj vám 🙂

terezicka
11. nov 2010

Mirka u vás bývajú katarínske trhy však? Marek je vtedy v dennej a tuším si dakedy spomínala že sú celkom dobré...

mirka20
12. nov 2010

@terezicka kludne pridite, nejak to tu zvladneme 🙂
katarinsky jarmok bude okolo 3.12. (videla som niekde plagat, ale uz si presne nepamatam), tak kludne pridite aj vtedy.
a neboj, urcite stihneme prist do porodu. aj odsavacku ti donesiem, len mi to pripomen (inak akurat dnes odsavam, aby mal zajtra matusko co papat, kedze nebudem doma 😵 )

kila
13. nov 2010

Ahojte! Čo máte nové?
Tomi už má 3 mesiace, boli sme na poradni, má 5600g a 62cm, dostal aj očkovanie - teplota sa mu nezvýšila ale potom mi celý deň preplakal - nespoznávala som moje kludné dieťa - nakoniec som mu večer dala Panadol proti bolesti a aby sa ukludnil, po 30 minútach aj zaspal a ráno sa zobudil zase vysmiaty. 🙂
A Réka je konečne skoro bez plienky! Kúpila som jej samolepky a vždy dostala jednu keď mi povedala že chce cikať. A zabralo to! Na začiatku jej bolo ťažké vysvetliť že vždy dostane len jednu a len vtedy keď sama povie že chce cikať a aj sa vyciká - lebo potom chcela celý deň sedieť na nočníku, aj keď necikala , ale teraz je už celý deň suchá, pociká sa len v noci. A nemá problém cikať ani vonku alebo do WC. Neuveritelne rýchlo sa nám to podarilo, aj ja sama sa čudujem a veľmi sa teším! 😵
Inak chorí už nie sme a je nám fajn. 🙂

kila
13. nov 2010

Terezka no vidím že si už začala nerváčiť že čo a ako bude u vás na Vianoce, ale Mirka má pravdu, všetko sa vyrieši a všetko bude tak ako má byť, ty sa o nič nestaraj, len naplánuj to že kto sa postará o Lucku, kde jej bude najlepšie a popros rodinu aby rešpektovali tvoje prijanie pre tvoj pokoj, potom budeš kludná aj ty. 😉
Mirka a vy sa máte ako? Ako vám ide prikrmovanie? Tak rýchlo ide ten čas, mám pocit že čoskoro už aj my začíname prikrmovať... 😅

terezicka
13. nov 2010

Ahojte 🙂
@mirka20 tak sa ešte dohodneme a uvidíme ako bude marek robiť, ale keď nie 25-teho tka možno ten pondelok potom, uvidím ako sa budem stíhať učiť na skúšky a tak...Ale určite dám včas vedieť 🙂 A dúfam že si si dnešný výlet v kľude užila, som ti potichu závidela 😀 tú odsávačku ti pripomeniem určite, lebo ak nie, tak mne bude chýbať 😝

@kila s luckou bude marek, od 13.12. má dovolenku 3 týždne tak verím že ho využijem na 100% 😀 aj on ráta stým, že bude treba pomáhať riadiť, pripravovať, vymýšľali sme náhradné vianočné menu v prípade že malé bude už na svete a budem kojiť. s tým rešpektovaním od rodiny je to niekedy zložité, k našim ísť veľmi nemôžem s drobcom lebo tam je veľa ľudí a švagrinej tiež nemôžem vyčítať ak tu nechá synov cez prázdniny, lebo jednak to nie je môj dom a jednak aj ona je tehotná a viem ako dobre padne keď ti má kto aspoň na chvíľu postrážiť deti 😅 len dúfam že nebudú chorí, lebo oni bývajú dosť často a toho sa obávam najviac 😕 A inak super že Réka je už bez plienok, to sa veľmi teším 🙂

V pondelok ideme zas do bystrice, ale teraz s marekom a jeho strýkom a s luckou samozrejme. tak kým si bude strýko čakať u dr my pobeháme pešiu zónu a dúfam že konečne sa pohnem v kupovaní darčekov na vianoce 😅

terezicka
13. nov 2010

Ešte mám otázku - čo kupujete deťom na viancoe? Hlavne teda dievčatám...My sme Lucke kúpili takú upratovaciu súpravu - meta, mop na zmývanie, vedierko...Chceli sme jej kuchynku ale nejako to zostalo tak, máme dosť málo miesta, tak asi preto. Ale ešte by sme jej niečo chceli, knižky dostane určite od krstných a neviem čo jej kúpiť doma...

kila
13. nov 2010

Terezka, u nás teraz bol chorý v rodine každý, aj ja - a malý Tomi vôbec neochorel, určite je chránený dojčením, tak sa neboj, neochoriete ani vy. 😉
My kupujeme Réke tiež kuchynku pretože v detskom kútiku vždy varí, a potom ešte nejaké menšie darčeky, DVDčko, knižku a poníka už máme doma. Tomi dostane hračku na kočík, malé čižmičky a možno že to bude všetko od nás. A my si kúpime asi televízor lebo sa nám pokazil... 😝 ...bohužial... 😝
Ja ešte mám na zozname, že čo bude čoskoro Réka "potrebovať"(keď nie teraz tak na jar) domček pre bábiky, bicykel, v apríli bude mať 3 roky - tak jej kúpime určite veľký posteľ.

terezicka
13. nov 2010

Kila a dvd-čka budeš kupovať v obchode alebo objednávať cez net? Aj to ma už trochu napadlo a ešte som rozmýšľala nad nejakou bábikou aj s príslušenstvom - nočník, cumlík, fľaška...To asi kvôli tomu aby neťahala potom na ruky živú bábiku 😀 A ešte nevieme čo jej kúpiť čo jej akože prinesie bábätko, ale minule povedala že lentilky a viem že tomu by sa potešila, tak možno to vyriešime niečím takým 😅 A pre drobca chcem tiež kúpiť hračku na kočík a ešte asi nejakú drobnosť, aby bolo pre všetkých pod stromčekom. A my s Marekom? Ani neviem čo si budeme kupovať, on chce také tričká s dlhým rukávom čo môže aj do roboty nosiť, tak to mu kúpim a asi to bude všetko...

adulina
autor
13. nov 2010

ahojte, sa hlasim trochu, my uz zaciname chodit do nemocnice na kontroly, uchvatne sa tesim, lebo sa tam neobjednava a je tam na kvanta tehotnych, tak neviem ako to vyriesim s Alinom a tatom kedze ten maka ako divý.
a budem tam urcite cakat pol dna.

Alino tiez dostane bicykel na narodeniny, uz je kupeny a je schovany u svokrovcov, bola akcia tak tato musel ist kupit.

tiez si neviem predstavit ako to bude cez vianoce 😅

inac Terez mna mama vytaca pravidelne, aj dnes som asi hodinu revala ako take male decko, pozhadzovala ma pred synom, pourazala moje kamaratky, ze su take a take, ja som len potrebovala robit uctovnictvo a to som akurat tak potom radsej predychavala aby som neporodila. od nervov som hodila hrnec do drezu no a kedze povolil tak skoncil v koši a ona este zo seba spravila chuderu, ktora za nic nemoze a ja som ta zla 😔
a najviac ma trapilo to, ze syna to absolutne nezaujimalo a vobec ani neprisiel za mnou a v pohode sa s nou hral dalej ☹ ako keby sa nic nestalo - a v postate sa to zacalo len tym, ze som chcela aby si obul papucu, ze ked si ju vie vyzut tak nech si ju aj obuje, lebo su parkety studene a na koberci by vydrzal asi sekundu 😅

ale male bolo OK, tak okolo 2500-2600g, zatial by malo byt vsetko OK, kope ako futbalista a stale sa otaca hore dole

kila
14. nov 2010

@terezicka, Réka mala tento týždeň meniny, a dostala od nás tieto drevené koráliky:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
Vie sa s nimi krásne zahrať, potom dostala pexeso s obrázkami zvierat, tak aj tie všade vláči so sebou, ešte s nimi nehrá tak ako by mala, ale hráme sa inak a vie ich páriť, takže je to super. A Réka má veľmi rada také malé umelé zvieratká alebo dinosaury všeliaké. Dvdčka jej kupujeme v Tescu. 😉

mirka20
14. nov 2010

ahojte 🙂
tak ja som po vcerajsku trochu oddychnuta, aj ked kludne by som vydrzala aj viacej dni mat takto free 😅 ale musim priznat, ze deti mi dost chybali, lebo v nc europa ich bolo kopec, tak mi bolo smutno, ze som bez nich. ale zas mi bolo aj fajn, ze sa nemusim o ne starat, nemusim mat oci vsade, ze co robi nasa princezna a tak 😵 potom sme boli na masazi, na pedikure, kde mi aj spravila masaz noh, proste lahoda pohoda. urcite mi tento den padol vhod 😅
@terezicka vianoce riesime asi takto: rebeka si sama povedala, ze si prosi velku babu (ale ozaj velku) a veľký kočiar (ale ozaj velky - to ju citujem 😀 ). a este sme jeziskovi napisali rozpravkove knizky (vcera som kupila 2 v europe), pyzamko do skolky. chcela by aj kolobezku, ale janko tym moc nie je nadseny, ze radsej bicykel, tak ten asi dostane na narodky. matuskovi kupil svokor velku tatrovku (ja som ju velmi chcela kupit, len som ju chcela ukazat aj jankovi a kym sme sa spolocne dostali do tesca, tak ju uz nemali a svokor asi 2 tyzdne po tom prisiel s nou domov a to ani nevedel, ze som ju chcela 😅 ), jeziskovi sme napisali stolicku na papanie (dnes rano rebeka matuskovi povedala, ze ju neposlucha, tak mu jezisko stolicku nedonesie 😀 ) a pavuka, ale toho asi poziciam od susedy a bude 🙂 .
@kila s prikrmami sme na tom celkom fajn, niekedy zje rychlo, niekedy mu to trva, ale da sa. najviac mu vsak chuti banan, ten by jedol aj cely den 😵
@adulina super, ze je drobcek ok 🙂 tie nervy nezavidim, ale neboj, bude dobre 😉

mirka20
14. nov 2010

@kila tie koralky su super, dik za inspiraciu, mozno donesie jezisko aj nam take 😅

kila
14. nov 2010

Asi je niečo vo vzduchu, lebo aj ja riešim stále nejaké malé nezhody a hádky s mamou, so svokrou alebo s manželom... 😅 Moja mama Réku neuveriteľne rozmaznáva, už dávno jej hovorím že si tým robí problémy do budúcna a tento víkend keďže sme u nich už sa aj pekne začali ukazovať. Réka celý víkend je histerická, doma sme bez plienky, tu si nechce sadnúť na nočník, lebo moja mama na tom netrvá a dovolí jej mať plienky, celý dom je hore nohami ale doteraz to bolo dobre a keď si to teraz mama uvedomila a poprosí Réku aby nerobila bordel tak ju vôbec nepočúva. Teraz som s ňou bola vonku na dvore ale vymyslela že ona chce byť radšej s mojou mamou, tak hovorím, dobre, ja idem variť a pošlem von mamu. Kým sa mama začala obliekať Réka spustila krik že nech ale príde starká hneď - moja mama pravdaže vybehla hneď bez topánok, v ponožkách, bez bundy. To som ale už nemohla strpieť, mamu som chytila za ruky a išli sme dnu obliecť, nech si zo seba nerobí šaša a Réka nech vonku kričí, veď sa jej nič nestane... 😅

kila
14. nov 2010

No a u nás sa svokra konečne sťahuje preč! Už na to čakám rok! Keď som otehotnela s Tomim dohodli sme sa že sa odsťahuje do bytu kde mala nájomníčku a uvoľní nám tým ďalšiu izbu, myslela som že už tieto Vianoce nebudeme bývať spolu, ale ešte budem musieť vydržať. Nájomníčka z jej bytu odišla, ona len mlčala, tak som sa jej po dvoch týždňoch spýtala či sa sťahuje alebo nie, lebo potom načo stojí ten byt prázdny. Tak potom sme sa dohodli že sa odsťahuje na jar, bude ešte malovať, vymení okná, objedná vstavanú skriňu a chcela tam dať urobiť kozub a plánovala kúriť drevom... Manžel hneď vyhlásil, že ok, ale on jej drevo nosiť nebude. Svokra zase len mlčala, svojho plánu sa nevzdala a každému hovorila o tom aký bude super kúriť drevom a ako veľa ušetrí. Nakoniec už som to nemohla počúvať a povedala som jej nech si to dobre rozmyslí, lebo má 60 rokov, ani ona nemladne, o kozub sa treba aj starať, nosiť drevo, môj manžel je tiež tvrdohlavý a keď raz povie nie tak to tak aj zostane a navyše je na čase aby sa osamostatnila a nevysela stále na našom krku a nepočítala s tým že jej synček jej bude nonstop k dispozícii... 😅 To len na mňa kukala očami, na druhý deň keď prišla domov povedala mi že mám pravdu a že kozub nebude. 🙂 Určite sa vyžalovala na mňa v robote svojim kolegyniam aj svojmu priateľovi, a asi dali mi za pravdu... 🙂

kila
14. nov 2010

A nakoniec s manželom to bolo tak, že keďže stále robí a už som sa nevedela dočkať kedy bude doma a trošku mi pomôže s deťmi, keď mal volný deň už ráno vstával s tým, že "nič sa mu nechce" - tak hovorím, ok oddychuj, určite aj on má dosť v robote, ja som zatiaľ išla na prechádzku s deťmi. Samozrejme on zostal doma pred telkou, potom poobede zaspal skôr ako deti, keď sa deti zobudili plánovali sme ísť do detského kútika, ale Réka spustila zase krik že nechce ísť nikam, vlastne zase nič nechcela, tak sme zostali doma a dúfala som že manžel aspoň trošku pohrá s deťmi, ale povedal len že "hneď prídem" a vytratil sa. O dve hodiny som už bola nervózna že kde je, vlastne celý deň sme neprehovorili ani vetu, tak som mu volala, ale mal vypnutý mobil. To som už bola naštvaná. O šiestej sa konečne objavil, opýtala som sa ho že kde bol a on na to že však čo mi je už je tu. No hovorím super, Réka večerala v kuchyni, Tomiho som práve nadojčila, dala som mu do rúk malého, obliekla som si topánky a bundu a povedala že "hneď prídem." A odišla som sa prejsť a vyvetrať si hlavu. 😅 Ale čoskoro mi bola zima tak som sa vrátila domov, ale keďže manžel bol zamestnaný s deťmi ani si nevšimol že som prišla a ja som išla hore si ľahnúť. O pol hodinu som už počula že deti sú nekludní, manžel začal byť nervózny a čoskoro som počula že Réka vybehla von na chodbu a strašne plakala, že chce bundu a chce ísť von za mamičkou. Manžel nevedel čo s ňou, tak ju tam nechal a to mi už stačilo a išla som pre Réku. Bola šťastná ako blcha a vykrikovala že prišla mama. No a potom celý večer mi manžel nič nepovedal, ani ja som mu nič nepovedala, mali sme klasickú tichú domácnosť a keď sme sa ráno zobudili manžel bol ako vymenený. Robil raňajky, hral sa s deťmi, normálne sme diskutovali ako keby sa nič nestalo. A takto je dodnes, o tom že kde bol a že som kde bola ja nehovoril a ja som to nechala tak, nechcem sa s ním hádať. Vlastne viem že bol v McDonaldse, lebo doniesol jedlo aj pre Réku aj pre mňa. Len neviem prečo mi nič nepovedal. Pochopím aj to že má toho dosť v robote, ale ja nemám toho dosť doma? Ja kedy budem mať voľno? A mohol by mi to kludne povedať, nič by sa nestalo, ale takto odísť bez slova...No nič ja by som o tom rada diskutovala a riešila to, ale keď mu niečo vyčítam tak sa len urazí a nič nevyriešime - a toto vie aj on. Hádam sa poučil aj z toho a pochopil čo som mu tým chcela naznačiť. 😅

kila
14. nov 2010

Prepáčte že som vám sem skoro napísala celý román, ale dobre mi padlo vyžalovať sa... 😅

terezicka
14. nov 2010

@adulina mňa čaká chodenie do nemocnice zaťiatkom decembra, tiež sa toho neviem dočkať 😅 a tie nervy, no asi sme na tom rovnako, akoby som čítala o sebe, rozmýšľam čo to bolo ale tiež som minule niečo hodila ale aspoň sa mi kus uľavilo keď som sa vyventilovala takýmto spôsobom 😀

@mirka20 naša lucka si nepovedala nič, ani neviem prečo...my sme jej teraz viac vraveli o mikulášovi že musí poslúchať aby jej niečo doniesol do čižmičky 😀 ale marek povolil takú bábiku, majú ju akurát v tescu v akcii za 13 euro a je tam náhradné oblečko pre bábu, nočník, fľaška, cumlík, vysielačka...tak dúfam že toto sa jej bude páčiť a bude spokojná a ešte potrebuje papučky - to viem že sa poteší, lebo jej sa papuče páčia 😀 a nejaké zateplené nohavice 🙂 ale tie ak sa ochladí bude musieť dostať skôr 😅 u našich dostane prilbu na bicykel, tiež som rozmýšľala nad riadnym bicyklom pre ňu, ale kúpime zatiaľ len sedačku na veľký a budeme chodiť tak a možno na jeseň dostane svoj bicykel

@kila to o tvojej mame akoby som čítala o mojej svokre 😅 všetko jej chce dovoliť a nám to vadí, vždy jej pchá kadejaké cukríky, čokoládky, kupuje jej sponky, štipčeky, Lucka jej môže skákať aj po hlave a ona jej nič nepovie. a zrejme si neuvedomuje že tým veľmi škodí hlavne nám...a mne to dosť vadí, lebo mám pocit akoby za to že bývame pod jednou sterchou cítila nejaký záväzok voči lucke, lebo k ostatným vnúčatám keď sem prídu sa tak nespráva...akoby zabúdala že ich má viac, aj minule v obchode chcela kupovať také nálepky a brala len pre lucku a synovcov, na neter zabudla a pritom má 4 roky 😅 tak mi to príde dosť také divné 😕
inak tie gorálky inšpirovali aj mňa, len kde to všetko dáme, to si neviem ani predstaviť. ale tak ešte nie je isté že jej to kúpime

terezicka
14. nov 2010

Toto je moje bruško, už je také ako som mala pri Lucke keď som išla rodiť. A minule mi sestra vraví, že nejako mi kleslo bruško 😅 A dneska som mala iný telocvik, bežala som za Luckou, síce iba pár metrov, ale som fučala potom statočne 😀

pipika
14. nov 2010

Ahojte!
Aj ja sa hlasim po dlhsej dobe.
Terez, mas krasne brusko, ale nezda sa mi, ze by ti klesol.

Kila, kolko mal Tomasko ked sa narodil? Pytam sa preto, lebo pred dvoma tyzdnami mal Bence uz 5650g, a vtedy mal presne dva mesiace. My sa mame dobre, prave dnes sme mali krstiny, chvalabohu vsetko islo ako po masle.

Co sa tyka vianocnych darcekov Lili tiez dostane bicykel ( v tescu maju teraz v akcii ), taktiez upratovaciu sadu ( asi taku aku aj Lucka dostane ). Pacia sa mi tie koraliky. Kila, ake su velke ? Dostane este dvd a knizky. Som si ista, ze dostane aj hracky od rodiny. Bence neviem co dostane, nemam napad. Asi iba nejaku hracku do postielky.

Lili ma stale plienky, nema zaujem o nocnik ☹ . Kila, dala si mi dobry napad s tymi nalepkami. Inak uz pekne rozprava, vie basnicky aj porekadla. Je velmi mudra a sikovna. Potom pridam cerstve fotky.

terezicka
14. nov 2010

@pipika ďakujem za pochvalu bruška 🙂 ja to neviem veľmi porovnať či je nižšie, lebo mne vždy rástlo tak nižšie...ale keď som zbadala fotku tak som tiež zostala v pomykove a sa mi veru aj zazdalo že je nižšie 😅

kila
14. nov 2010

Terezka máš už krásne veľké bruško! Pekne ste narástli! 😉
Pipi, Tomi mal len 2700g... je na tom lepšie ako bola Réka, ona mala len 5100g keď mala 3 mesiace. 😉 A tie koráliky sú veľké ako drevené kocky, takže sa deťom nezmestia do úst, majú aj veľké dierka, Réka ich vie šikovne navliekať na špagátik ktorý je k nim pribalený. Aj som sa čudovala, myslela som že také šikovné pršteky ešte nemá, vraj je to od 3 rokov... 😅 A ešte jej plánujem darovať na Mikuláša plastelínu, som zvedavá čo z nich dokážeme vyčarovať okrem toho že bude asi bordel... 😀 A veď Lili ešte má čas na nočník. Ten trik s nálepkami som už raz skúšala keď Réka mala 2 roky a začali sme s nočníkom a vtedy nemala záujem, vôbec nepochopila čo od nej chcem. To až teraz. 😉

kila
14. nov 2010

Terezka, však už sa pomaličky chystá bábo na svet. 😉 Už si pobalená do pôrodnice? Stále neviete čo to bude?