Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
14. nov 2010

@kila zatiaľ máme len v postieške pripravené veci pre mňa, aj to nie všetky 😅 ale chystám sa doniesť tento týždeň kufor od našich a potom to už napakujem doňho, teda marek, ten vie lepšie baliť 😀 a vieme čo to bude, ale nepovieme 😀 bude to prekvapenie 😀

mirka20
14. nov 2010

@kila kludne sa vyzaluj, ja ta chapem. aj ja uz mam toho vsetkeho niekedy plne zuby, ale zas pride nieco, co mi vycari usmev na tvari a je opat dobre 😅

mirka20
14. nov 2010

@terezicka , ved ty si tehulka 😵 krasne brusko 😉
pipika, lili ma este cas na nocnik. urcite ju nenut, aby nemala k tomu odpor.
my davame napr.matuska uz teraz na nocnik, lebo vacsinou, ked ho rozbalim, tak sa pocika. tak sme ho asi pred tyzdnom zacali davat rano a vecer na nocnik, sem tam aj cez den, ked mam viac casu a na 95% tam vzdy nieco necha. dokonca sa nam uz 3krat aj vykakal. ale nenutim ho, aj ked on rad sedava na nocnicku. rebeka bola ina. ta tam nechcela sedavat.

kila
14. nov 2010

@terezicka, no toto! A vieš že ja som aká zvedavá? Ani mi to nepošepkáš? 😅
@mirka20 deti mi vždy vyčaria úsmev na tvár a oni sú pre mňa najdôležitejšie na svete, takže aj keď ma niečo vytočí už ma to po chvíli až tak nezaujíma ako kedysi.

terezicka
14. nov 2010

@mirka20 ďakujem, no snažili sme sa aby bolo pekné a aby ešte krajšie bolo to stvorenie vnútri 😵

adulina
autor
14. nov 2010

kila, no super to máš, nevadí za vyžalovanie na to sme tu 🙂 ved každy si rád uľaví

mirka aj ja chcem taky super deň, ale teraz asi už nie, lebo ledva dycham, prejdem tri schody a fučim ako lokomotiva 😀 asi by som si to ani neužila

terez, no konečne maš bruško, ale na mna sa nechytaš 😀 teraz mam omnoho vacsie ako pri Alinovi a zatial to vyzera tak, že ak to nedobehne tak bude trošku menšie 😅

zabka
15. nov 2010

Ahojkyy 🙂
Teeeda nejak ste sa rozpisali 😉 ... terez tak ty vies pohlavie a takto to pred nami tajis, ved my sme veeeeelmi zvedaveee.. No my zatial tak pomalicky, este sem tam spinim, ale inak dobre. Buduci tyzden mam poradnu tak som zvedava co a ako. Malinka je zlatucka, natiera mi stale brusko, ju to velmi bavi 😵 ...Zaciname sa pomaly pytat, uz aj viackrat za den, vcera asi 7 krat aj ked parkrat nic do neho neurobi.... 😅 Chodime tancovat do tanecnych jasliciek a velmi sa jej paci, ani ju potom nemozem odtial dostat... 🙂 Ani by som neverila ze take male stvorenie si dokaze tak zapamatat tie tanecky.... 😕 Ale posledne tyzdne sa nejako na mna nalepila nemozem sa od nej ani pohnut, predtym mi to vobec nerobila a z nicoho nic zacala, pomaly ani na vecko bez nej nemozem, hroza 😅

pipika
15. nov 2010

Kila, si ma potesila s tymi koralkami. Este dnes jej idem kupit. Lili dostala v sobotu plastelinu, krasne vyrabala slimaka a hada. Kupili sme taku, co sa nelepi na rucicky ani do siat, ani do koberca. Nenecha po sebe spinu.

kila
15. nov 2010

@pipika to je tiež super, nevedela som že existuje aj takáto novinka, naposledy plastelinu som videla keď som mala asi 10 rokov... 😀

terezicka
15. nov 2010

Ahojte, tak my máme za sebou výlet do B. Bystrice ale sa celkom aj oplatilo, lebo som aspoň pokúpila darčeky na vianoce už mám pre všetky deti aspoň. Ešte kúpiť niečo mojim a Marekovým rodičom a mali by sme mať všetko 😝 Len keby to nebolo všetko také drahé 😝
Zajtra idem do proadne, poslednýkrát k môjmu dr teda do ambulancie a potom už budem chodiť len do nemocnice, to zas bude, zabitý pol deň... Som zvedavá ako to budem riešiť s Luckou, to zas bude radosti 😅
A neviem čo sa s ňou deje, ale dosť odmieta Mareka posledné obdobie, teda určité činnosti s ním. Uspávať ju nemôže v žiadnom prípade, strašný hysák chytí, mne potom doslova trhá srdce keď ju počujem. Aj včera večer tiež mala hrozný hysák, ale som upratovala tak som ju nechala tak 😅 V noci nechce spať vo svojej izbe, vždy príde k nám a Marek musí ísť spať do jej izby. Túto noc si nevšimla že som odišla ja do jej izby, ale v noci sa prebrala a keď zistila že je pri nej Marek tak začala jačať a museli sme sa vymeniť...Nemôže jej dávať jesť ani jej spraviť jesť, aj teraz robila cirkus lebo ja som zostala v obyvačke a išiel jej spraviť jesť Marek...Všetko len mamička, mamička, mamička...
Jaj a bola som dnes v t-mobile či si môžem dať nový program, mala som aj vybratý ktorý. Tak mi pvoedala ženská že hej ale nevzťahuje sa k tomu telefón ( môj brat si ho dával v sobotu a aj telefón si mohl vybrať ). Tak sme sa dohodli s Marekom že pôjdeme do inej predajne a tam mi pre istotu zas povedali, že viaznosť mi ešte neskončila takže si nemôžem zobrať nový program 😕 Tak zajtra pôjdem k nám do mesta do LC a uvidíme čo mi povedia tam 😀

terezicka
15. nov 2010

Teraz podvečer som riadila kúpelňu, Lucka zostala sama s Marekom v obyvačke. On bol na pc a Lucka ticho tak som sa šla pozrieť že čo robí. Tak povyťahovala všetky papierové vreckovky, do každej si vyfúkala nos a nechala pohádzané na koberci 😅 Potom som išla ešte doriadiť a to tu bolo ešte väčšie ticho ako pred tým a ešte som aj odbehla vonku na chvíľku. Prídem naspäť, stále ticho, tak som vedela že Marek isto ani nevie že je Lucka pri ňom a ona to zas plne využíva. Tak nazriem do obyvky a ona mala v ruke fixku, pokreslené body, pančušky, papuče a samozrejme aj ona sama 😅 😀 A Marek ju total ignoroval 😀 Vôbec nevedel čo robila... A Lucka sa usmievala a bola celá šťastná že sa mohla pokresliť 😀

mirka20
15. nov 2010

@kila ta plastelina je super vec. rebeka ju dostala na narodeniny a odvtedy si "pecieme kolaciky". teda asi na 2 mesiace som ju schovala, lebo si ju raz nechcela upratat, tak som ju odlozila a vcera nasla vrchnaciky z tych kelimkov od toho a tak sme dnes rano vytiahli plastelinu a cely den sa s nou hrala.
@terezicka s vreckovkami poznam 😒 nasa rebeka to robi pravidelne. a to s marekom mi je tiez zname. aj janko obcas zabudne, ze ma deti pri sebe 😅

vejinka
15. nov 2010

ahojte kocky sto rokov som tu nebola..
@mirka20 v prvom rade gratulujem k Matuskovi...je cely tatinko 😉

adulina
autor
15. nov 2010

jej ahoj vejinka, ani som nevedela, tak velmi gratulujem, další chlapisko do zbierky prípravy, nejako sa to rozbehlo s chlapcami v druhom kole 😀

terez, tak to mas super s manzelom, ale u nas by nehrozilo, ze Alino by ostal ticho a hral sa sam, čiže by sa na neho nedalo zabudnúť 😀
a mozes byt rada, ze nic ine nepomalovala
a to je u nas normalne, že všetko može len mamička, ale pomaličky si zvyka, že to robi aj niekto iny, síce ešte dosť časť chytí amok, že len mama a potom vrieska ako zmyslov zbavený, ako umyt ruky, ist cikat....

inac my sme tiez zacali s nocnikovaním tak, že som mu ponukla keksik ak sa vycika a velmi to zafungovalo, pomalicky som akoze na to zabúdala, a teraz uz ani nevie, že niekedy za to dostával odmenu 😀 cez leto sa to úplne naucil a neriešil keksíky, lebo ho bavilo držať cikoša a cikať dole z múrika, a začali sme ked mal dva roky a jeden mesiac

vejinka
16. nov 2010

@adulina jeeej ahooj aj ty cakas chlapa? 😉

terezicka
17. nov 2010

Ahojte 🙂
Včera som bola v poradni, všetko je v poriadku, už som na materskej vypísaná, doktor povedal že môžem ísť ešte aj maratón behať lebo krčok mám v poriadku...Tak som mu povedala že po pár metroch behu som mala dosť, nieto ešte maratón 😀 Ešte idem raz k nemu a potom do nemocnice 😅 A pribrala som 6kg 😅

terezicka
17. nov 2010

Dneska tu bola moja mamina so setrami, umyli mi okná, sestra bola s Luckou vonku, tak ja som si mohla v kľude variť a piecť...A teraz už máme čistučké okná, voňavé opraté záclony, ešte trochu doriadiť a môže sa ísť rodiť 😀

adulina
autor
17. nov 2010

vejinka, myslela som na kilu a mirku, že najprv mali kočky a teraz chlapov 😀 sice ty si mala chlapa, ale aspon Alino nezostal sám 😅 ako chlap v prvom kole 😀
inac som kukala ze Erik je aky chlapisko, normalne by som mu povedala, ze ma aj viac ako 2roky, Ajo bude mat 3 a sa mi nezda, ze tak vyzera, pekny Erik, no a drobcek tiez 🙂

no ja idem zajtra do nemocky do poradne, som zvedava aku dieru tam vysedim 😀

mirka20
17. nov 2010

@terezicka neprisli by aj ku mne. my mame okien na mraky 😖 ja som chcela zneuzit moju maminku na to, ze by mi postrazila deti a ja by som upratovala, ale zacala sa starat o starkeho, tak nemoze. tak to budem musiet zvladnut nejak inak. 😒
@adulina neboj, mozno budes prekvapena a rychlo ta vybavia 😉

adulina
autor
17. nov 2010

no uvidime mirka, potom sa "pochvalim" 😅 , že ako som dopadla alebo postažujem

no ja som si to nazačiatku uz vybavila kto bude umyvat okná, chvalabohu robi to moj manzel (aspon nieco) aj tak to robi pomaličky dva krat do roka, mame drevene, tak ich hned aj natiera takým sajrajtom na drevene okna 😉

terezicka
18. nov 2010

@mirka20 no spýtať sa môžem 😀 inak toho 3.12. asi neprídeme, lebo idem do poradne vtedy, ale teda ak to stále platí tak buď 25.11.( bud. štvrtok ) alebo 29.11. ( pondelok )...

@adulina mne tiež Marek umyl v kuchyni okná a som povedala mamine že veď my to zvládneme aj sami, tak ma znosila pod čiernu zem že ako si to ja predstavujem umývať okná v mojom stave. a včera som nemohla ani hračky upratať, sestra sa na mňa hneď osopila nech nezavadziam 😀

terezicka
18. nov 2010

Mirka mňa postupne napádajú otázky čo sa ťa chcem spýtam, tak aby som nezabudla pýtam sa hneď teraz - pila si aj teraz vineu? ja rozmýšľam zobrať si ju do pôrodnice ale zrejme by bola drzosť si ju vyložiť, tak asi ju budem mať niekde skrytú. A pila si aj tie čaje na tvorbu mlieka? A ešte trochu z iného súdka, ale ako to zvládol Janko v sobotu s deťmi? 🙂

Inak toto som teraz skopírovala z témy rodičovský príspevok od r. 2011, celkom zaujímavo to vyzerá, len uvidíme čo z toho bude pravda

volali sme poslankyni Blahovej, ako to je s mamickami presne...

takze mame novsie info ako jojka, zda sa...

kazdy, komu zacina RP tento rok 2010, bude poberat 256eur do 20mesiacov drobca
RP sa ma od 01.01.2011 zvysit o 70 € co po vypocte je 164+70= 234 € /aby to nebol taky dopad na rodiny/
kazdy, komu MD konci v roku 2011, po poziadani o predlzenie MD a jej navysenie, mu bude vyhovene
kazdy, komu MD zacina v roku 2011 ju bude mat dlhsiu a vyssiu

MD nebude 55% ale 60% denneho vymeriavacieho zakladu, a nebude u vydatej zeny 28tyzdnov, ale 34tyzdnov

adulina
autor
20. nov 2010

dakujeme za info terez ohladom materskej

inac som zabudla podat info z navstevy doradne v nemocnici, takze prisla som radsej skor aby som bola medzi prvymi, uz som tam sedela od 7,30, potom prisla sestricka a hovori, ze ale doktorka ordinuje az od 9,00, ja rekuze nevadi aspon som prvá, tak som sedela a zeny pribudali a pribudali, ale ja som bola prva tak som sa tesila, kym dosla doktorka, co bolo asi 9,20 tak uz sa na tej chodbe ani nedalo pohnut, ale ja som bola prva, tak som tam teda vplavala, skonstatovala, ze este nic, krcok 2,5cm, otv na 1, díte este nezostúpené v porodnych cestach, ale otocene hlavickou, potom nevedela najst ozvi cez ten "telefon" tak dala ulohu medicke, nech hlada, tak ma tam mackali ale malemu sa to nepacilo tak dostala kopanec do toho "telefonu", tak potom dali pokoj 🙂 a o tyzden opat 😝

inac je to fajn, len s dychom a pohybom je to kapánek horšie 😝

terezicka
21. nov 2010

@adulina neni zač ohľadne tých info, materská sa zvýši ale rodičovský nie, všetci budeme dostávať jednotných 190euro...ale aspoň tá výška md ma potešila 😝
a na budúce tiež choď radšej skôr, mne sa ti tiež tak vyplatilo teraz v utorok v poradni, bola som tam pred 10-tou a doki začína ordinovať až o 11-tej, ale bola som prvá takže ma nikto nemohol predbehnúť 😀

dnes som si skoro poplakala, marek je v robote, boli sme s luckou v kostole, už tam s ňou šilo, stále chcela byť na rukách alebo sa váľala po zemi, proste vymýšľala hlúposti. potom cestou domov si ľahla na zem že ona zostáva tam a nejde domov 😅 tak som ju ťahala za sebou, jačala, no prešlo ju to. doma zostala vonku na schodoch sedieť že bude tam, tak zas ten istý scenár, nakoniec sa rozhodla že predsa len pôjde dnuka ale po 4 ako havo, takže bola celá špinavá...joj som mala veru nervy riadne, ale ideme teraz keď sa vyspí k našim tak aspoň tam si trochu oddýchnem 😝
a včera opica jedna malá keď sa zobudila zostala ležať v posteli a vykrikovala odtiaľ na mňa, ale že "teuka poď sem" a toto dookola až do večera, žiadna mamička ale teuka...a keď som ju kúpala tak mi vraví "maek spravil pílku " - akože ocko 😅

mirka20
22. nov 2010

ahojte

@terezicka prepac, ze som sa neozvala skor, ale boli sme u nasich a tam ma zacal boliet chrbat, tak som ledva zila. a ked ma prestal boliet chrbat, tak som od soboty v horuckach (to sme uz boli u svagrovcov v ba). na a ked mi vcera polavili horucky (teplota len malo nad 37),tak sa opat vrati bolest chrbta 😝 takze som doma a k.o. tento stvrtok radsej nechodte, lebo netusim, ci sa dam do poriadku do vtedy (az v piatok mam ist na kontrolu k doktorke). predbezne sa dohodnime na ten pondelok 29., dobre?
k tym otazkam: vineu som mala aj v porodnici, aj caj na kojenie, ale kedze ja som mala opat prebytok mlieka, tak som caj radsej nepila, ale vineu som si dala. a janko to zvladol v sobotu v pohode. bol doma aj jeho ocino, takze to mal o kusok lahsie a aj pocasie bolo ok, tak rebeka bola skoro cely den vonku, takze s nou vela roboty nemal. matusko tiez posluchal, len poslednu hodinku pred mojim prichodom to nebolo uz bohvie co, ale on aj tak zvykne vecer tak vystrajat, takze to bola klasika. 🙂
inak aj ja chodim ku gyndosovi, ak nie som objednana, uz o pol siedmej a zacina ordinovat okolo pol osmej - osmej, len aby som bola prva. lebo potom je tam uz kopec zien a to ja nemusim 😒

terezicka
22. nov 2010

@mirka20 hlavne sa daj do poriadku, lebo ti určite nechceme byť na príťaž...ak sa nebudeš dobre cítiť tak kľudne napíš a ešte sa vždy vieme hádam dohodnúť aj na inom termíne.stačí keď mi v nedeľu večer napíšeš že čo a ako, dobre? a lieč sa 🙂 a ďakujem za odpovede na otázky, vineu mám zbalenú už aj ja, čaj ešte nemám ani kúpený ale chystám sa snáď zajtra. a na takých 80% som zbalená do pôrodnice, takže keby dačo tak hádam aj môžme ísť 😀 ale nie, ešte 11.12. potrebujem ísť do školy na skúšku ale potom už kedykoľvek sa môže to naše bejby rozhodnúť prísť na svet 😵

terezicka
25. nov 2010

Krásny dník prajeme 🙂
Tak včera sme sa vytrepali s Marekom a s Luckou do mesta ( nemali sme ju u koho nechať, ako zákon schválnosti ), lebo vraj musí aj Marek absolvovať nejaké "školenie" keď chce byť pri pôrode. Tak sme čakali na tú sestričku 45 minút a potom jej ďalšia volala že kde je a že ona má dovolenku. Tak ma rýchlo Marek viezol na cvičenie a tam mi sestrička povedala, že aby sme tam už nechodili, že máme povedať že Marek bol u nej a ona mu to vysvetlila a že bol aj pri prvom pôrode keby dačo. A že aby som u doktora podpísala papier, lebo im ide hlavne o to, že zaplatíme 30euro...A rozprávala som sa s jednou babou, ktorá bola v nemocnici s mužom na tom a že ani si nerobili zoznam kto tam bol a nebol, len im dali domov papier a ten istý papier ja podpíšem aj u môjho dr, takže bud. týždeň tam určite nepôjdeme...
Doma nejako nič nestíhame, ja sa venujem diplomovke, chcem si dokončiť teoretickú časť aby som ju mohla v pondelok poslať môjmu školiteľovi a snáď to bude " v pohode" a budem sa môcť pustiť do výskumu 😅
Zajtra ideme k našim, Lucka tam bude aj v sobotu lebo ja mám zas skúšku a Marek má nadčasy keďže sú voľby 😅 Nestíhame ani doma poriadne porobiť čo treba, teda mňa chytý posledné dni upratovacia mánia, asi mi šibe 😅 Ale ešte som chcela aby mi opravil takú staršiu kolísku pre malé, ale neviem či z toho dačo bude, neni kedy 😝
Ja sa cítim fajn, len sa mi hlava dosť často krúti a to sa nemusím ani prudko postaviť ani nič...A nevládzem - klasika, behať za Luckou a doprosovať sa jej aby bola kľudná, aby mi vonku neutekala - niekedy mám pocit že jej dovolím aj to čo inokedy nie, len aby bola ticho, aby nezačala revať a aby som ja nemusela furt za ňou behať 😅
A ešte potrebujeme poriešiť darčeky pre mojich rodičov a svokrovcov, ale už máme aspoň vymyslené že čo, len sa dostať k tomu aby sme ich kúpili 😅
Tak asi toľko nového máme 😀

mirka20
25. nov 2010

@terezicka ja som uz v podstate ok , aj ked von radsej este nechodim. ani medzi ludi, ak by som bola este bacilonosic (aj ked podla mna toto vsetko bola reakcia organizmu na uplne vycerpanie). takze v podstate sa zatial mozme predbezne dohodnut na ten pondelok (ale trhy budu asi utorok-stredu, podla toho, co som vycitala na nete).
s tym upratovanim ti nesibe. to je syndrom uhniezdovania 😉
ten papier u dokiho sme aj my podpisovali. a moj doki povedal, ze ak bol otecko pri prvom porode, urcite netreba ist na ziadne skolenie.

mirka20
25. nov 2010

@terezicka ja som uz v podstate ok , aj ked von radsej este nechodim. ani medzi ludi, ak by som bola este bacilonosic (aj ked podla mna toto vsetko bola reakcia organizmu na uplne vycerpanie). takze v podstate sa zatial mozme predbezne dohodnut na ten pondelok (ale trhy budu asi utorok-stredu, podla toho, co som vycitala na nete).
s tym upratovanim ti nesibe. to je syndrom uhniezdovania 😉
ten papier u dokiho sme aj my podpisovali. a moj doki povedal, ze ak bol otecko pri prvom porode, urcite netreba ist na ziadne skolenie.

terezicka
25. nov 2010

@mirka20 keď ja som sa zabudla spýtať na to svojho dr na poradni...ale idem bud. piatok do poradne tak s aho spýtam potom, ale myslím že on nebude robiť problémy...hoci zatiaľ som rozhodnutá nevolať ho ku pôrodu, najlepšie by bolo tak ako pri lucke keby mu vyšla služba 😀
tak ok, predbežne ten pondelok, ešte si v nedeľu napíšeme či to platí. a tie trhy nevadí, v utorok idem ku kaderníčke, v stredu chodím cvičiť takže tak...ale neviem či by som vládala vláčiť seba aj lucku 😅
ale tešíme sa na vás 🙂