Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
19. jún 2008

A ešte máme jeden problémik... Rékuška má stále upchané slzné cesty a budeme musieť absolvovať prestrek slzných ciest... neviete náhodou ako to prebieha? Strašne sa toho bojím...

jankabelka
20. jún 2008

Dobré ránko dievčence 🙂
Kila tak tá tvoja svokra to prehnala trochu, ale čo už no asi si myslela že budeš rada 😉
My sme sa včera už pobalili na dovolenku a som z toho tak uťahaná, že už vlastne ani nevládzem.

zabka
20. jún 2008

Ahojky pekne ranko... Dnes tu budeme asi len my dve... 😉

pahu
20. jún 2008

Kiluška ahojky 😀 Teda tá svokra... 😉 Ale nevadí, kedysi na tom naši rodičia vyrastali, ale ešte že si ju stihla zastaviť 😀
Ten prestrek slzných kanálikov vraj teda nie je nič príjemné... Asi to bude Rékušku bolieť, ale na šťastie, malinké detičky rýchlo zabúdajú... Presný priíebeh neviem, skúsim to ale zistiť 😵 Cmuk.

Ahojte babuľky 😉 Aj ja tu dnes budem tiež, asi pomenej, ale budem 😵
Janka, aj ja chcem ísť na dovolenku ☹ Ale nie, máme nový bytík, takže budem na dovolenke v ňom 😀

jankabelka
20. jún 2008

Ahoj Zabka, Pahu 🙂
Babule ja som dnes 4 DC, ale tak ma strašne bolí brucho, ja to nechápem, pretože vždy ma bolelo brucho tak prvé 2 dni, ale tomuto fakt nerozumiem už som si musela dať aj tabletku ☹

pahu
20. jún 2008

Janka, je to síce divné, ale každý jeden cyklus je iný.ˇMňa brucho bolieva vždy 3-4 DC 😉 Neboj, je to v poriadku 😀

zabka
20. jún 2008

No my tiez tento rok asi nikde nepojdeme na dovolenku vzhladom na to ze si hladame nejake byvanie... 😵

pahu
20. jún 2008

Zabka, a prečo si hľadáte nové bývanie? 😉

jankabelka
20. jún 2008

Pahu áno viem, že každý cyklus je iný, ale dnes som akosi v šoku z toho.
Zabka preče idete bývyť inam?

meliska
20. jún 2008

ahojte babulky a babatka 🙂

kila: ten preplach kanalikov robili synovcovi, ked mal len par tyzdnov, segru poslali sa niekam poprechadzat... ono sa pomocou ihly vstrekne fyziologicky roztok do kanalika a ono to potom vylezie nostekom alebo ustami, ale neboj sa babatko to neboli, robili to aj mojej kamoske (starej koze) a vravela, ze ked sa nemykne, tak to ani moc neciti 😉
Neboj sa, ked to ma pomoct, tak to vydrzite, ale trosku si asi poplacete. Drzim prsteky. 😉

pahu
20. jún 2008

Meliska 😕 Auu... Ale keď je to potrebné, radšej teraz ako neskôr... 😉

meliska
20. jún 2008

pahu: deticky to vraj neboli, lebo do ocka sa im kvapne nieco na znecitlivenie, placu preto, lebo ich poriadne silno drzia aby sa nepohli, vacsim detom sa to uz musi robit v narkoze.
A ako ide tebe praca sestricky? Poctivo sa "injekciujes" ? 🙂

pahu
20. jún 2008

Meliska, tak to bude fajn... Kiluška, tak sa nebojte 😉

Áno, ale dnes sa zahral na sestričku manžel, ale neviem neviem. Ostala mi okolo jeho vpichu modrinka 😀

meliska
20. jún 2008

Aaaaha ...domace nasile... 😀 😀 😀

jankabelka
20. jún 2008

Kuk
Pahu tak tvoj manželík mal trénovať už skôr na nejakej bábike aby vedel že ti nemá robiť modrinky 😉

pahu
20. jún 2008

Meliska, Janka, presne tak, domáce násilie 😉 Ale zase, sme spolu 12 rokov, takže každé osvieženie poteší 😀

jankabelka
20. jún 2008

Pahu to verím, že potešilo a radšej nech ťa teší niečím iným 😀

pahu
20. jún 2008

Janka, počkám si ešte na tie injekcie do zadku, pre zmenu 😀

jankabelka
20. jún 2008

PAhu dobručko a čo plánujete na víkend?

pahu
20. jún 2008

Janka, ideme na stanovačku 😀 No, totiž každý rok, tento víkend sa stretávame na jednom jazere pri Bratislave, asi 40-50 kamarátov, niektorí docestovali aj zo zahraničia. Zatiaľ som bola rozhodnutá, že tam ja nebudem spinkať, že tam pôjdem dnes večer, v noci odídem a ráno prídem zase, ale neviem neviem. Berieme aj chladničku plnú ľadu, takže injekciu by som si tam dať na noc mohla, spinkala by som radšej v aute, nie v stane, aby som neprechladla. Takže som tak nalomená, že na 50% by som tam asi dnes prespala. Jedno moje ja je za a druhé proti 😀

jankabelka
20. jún 2008

Teda Pahu veru radšej hajaj v aute, teda to je ťažké rozhodnutie s dvomi ty 😀

Pahu rozlúčím sa, príde po mňa manžel, ideme si dať veci do auta a cestujeme do Jesenikov, takže sa tu majte krásne cez týždeň, a pozdrav babule 😀

pahu
20. jún 2008

Janka, krásny oddych a užívajte si toooooooooooooooooooooooooooooooo 😀

kila
20. jún 2008

Ahojte!
Ďakujem Meliska čo si zistila, ja som tu našla na to tému a zatiaľ som na tom tak, že idem hladať inú alternatívu... zatiaľ nechcem dovoliť aby Rékuške ublížili... 😅 😖

mirka20
21. jún 2008

ahojte. som vas akosi nestihala, ale malicka bola vcera straaaaaaaaasne nekludna, vecer som uz mlela z posledneho. cely den nespala, len plakala a kricala. sem tam mala chvilky, kedy sa aj pekne usmievala, ale to bolo len na rukach a pred papanim. dokonca ani v kociku nespala a z mesta som isla behom, co tak vystrajala. asi jej bolo horuco, alebo neviem co, lebo aj napapana bola, aj prebalena. a nevyzerala ani, ze by ju brusko bolelo, lebo sa nespucala. proste asi mala potrebu kricat. na rukach sa vzdy na chvilu ukludnila, aj zaspinkala, ale ako nahle som ju polozila, tak bola opat hore a plakala. nastastie vecer o osmej zaspala a spinkala do polnoci, potom sme sa napapali a spinkala do pol piatej. a mne sa od vcera akosi toci cely svet, pijem dost vody, tak to bude asi z vycerpania. tak dnes sa vacsinou o malu stara manzel a ja mozem oddychovat.
kila, ako si prisla na to,ze mala ma zapchate tie kanaliky? ma zapalene aj ocka?

kila
21. jún 2008

Ahojte! Čauko Mirka! Zalepené očká nemala, ale stále má taký hnisavý výtok z očí a aj slzy má skoro stále v očiach. A najhoršie je na tom to, že to má na oboch očiach. Teraz idem vyskúšať kvapkať jej do očí materské mlieko, idem pohladať aj nejaké homeopatické kvapky do očí a pri každom prebalovaní jej masírujem slzné kanáliky. V každom prípade ale na kontrole nedovolím Réke prepláchnuť oči, najprv požiadam doktorku aby urobila výter z očí, že aký bacil tam máme a požiadam ju o iné kvapky... a je tu možnosť že z toho Réka vyrastie ako budú rásť jej slzné kanáliky, ako písali aj iné mamičky... vraj v iných štátoch sa to tak automaticky nerobí ako u nás... uvidíme, dúfam, že nám niečo pomôže... 😖
Mirka nič si z toho nerob, Rebeka asi mala len zlý deň a určite jej bolo aj teplo. Radšej s ňou nechoď von v tých horúčavách. My chodíme von až po piatej - ale ešte aj vtedy je teplo. A v tých najhorúcejších dňoch s ňou von vôbec neidem. Naštastie máme terasu kde je dobrý chládok keďže sa pozerá na sever, tam sedíme vonku celý deň.

mirka20
21. jún 2008

kila, ahojky. 😵
ja som sa na tie kanaliky pytala preto, ze nasu malu som este nevidela plakat, teda, ze by jej slzili ocka. aj doktorky som sa na to pytala, ale vravela, ze kym nema zahnisane ocka, tak su kanaliky urcite v poriadku. o tom materskom mliecku som pocula, tak hadam vam to pomoze.
aj ja si myslim, ze ten vcerajsok bol z toho tepla. a von ju davam len do chladku, kde je celkom prijemne, alebo je v dome, kde je super chladok. na prechadzku sa ani mne nechce ist v tejto horucave 😝
idem kojit a potom si trochu pospat, lebo som ko a tocenie hlavy este neprestalo. papa

kila
21. jún 2008

Mirka ani Rékuška ešte tak neplakala že by jej tiekli slzy... ale to bábätká tak veľmi zriedkakedy plačú... oni vlastne len kričia... 😉

kila
21. jún 2008

A Mirka, prvý sexík po pôrode bolí... 😅 ten druhý už menej... 😅 a tretí ešte neviem... 😀 😅

kila
22. jún 2008

Takže baby materské mlieko zatiaľ Rékuške pomáha... pokračujeme s kúrou a určite to pomôže... 🙂