Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pahu
22. máj 2008

Veji, moja kamoška už síce nie je tehuľka ale má 8 mesačného drobčeka a tiež ju už mesiac pobolievali kríže, tak skúsila raz nejakú bodovú masáž a nevie si to vynachváliť. Že vraj samotná masáž aj bolí, ale tá úľava potom je vraj úžasná 😀

vejinka
22. máj 2008

raz som zazila dobru masaz..prva a jedina..asi tri dni som nemohla chodit..ale stalo to zato potom ma rok nic neboelo..lenze teraz je troska ina situacia..pojdem tam kde masiruju aj tehotne zeny..a pre istotu pojde muz so mnou...heh minule sa so mnou bavil ze co ak ma tam zacne masirovat taky silny chlap a polame ma 😀 😀 😀 😀

pahu
22. máj 2008

Veji jasnačka, pekne sa popýtaj, čo je pre teba najvhodnejšie. Však musia niečo ovládať, skoro každá tehuľka má problémy s chrbtom.. 😉

vejinka
22. máj 2008

ja som uz mala aj predtym...ale dufam ze mi pomozu..

pahu
22. máj 2008

Oki, tak teda zatiaľ držím palec a prepáč že nie som veľmi komunikatívna, akurát sme sa presťahovali s robotkou a ešte stále tu musím niečo doriešovať 😀

vejinka
22. máj 2008

pahu...v pohode ja som taka hladna ze by som zozrala klince..cize uz budem koncit..pappa 😉

pahu
22. máj 2008

Veji, aj ja už idem domenko 😀

kila
22. máj 2008

Ahojte!
V prvom rade chcem zagratulovať Mirke ku krásnej Rebeke!
... potom Žabke a Pipike ku krásnym fazuľkám!
A všetkým ostatným držím veľmi veľmi palce! Oplatí sa na bábätko čakať a všetko pre to urobiť!
Naša Rékuška je slniečkom nášho života. Pre dva - tri týždne boli brutálne ťažké. Navyše som prekonala aj malú popôrodnú depresiu, bola som schopná preplakať celé dni, ale svoju Réku som neprestala milovať ani vtedy! A dnes by som za ňu dala aj život! Nabehli sme už na ako-taký režim, že ráno sa malá zobudí okolo šiestej, či siedmej; pred obedom nechce spať a papá každé dve hodiny, okolo obeda ju snažím uspať a keď sa zobudí tak idem s ňou von kočíkovať - lebo v kočíku tiež nevie spať. O ôsmej sa okúpeme, napapáme sa a ideme spinkať. Zaspí okolo deviatej a spí až do tretej, či štvrtej - vtedy ju prebalím keď treba, zase papá a spí ďalej. Takže sa to dá vydržať.

vejinka
22. máj 2008

kila..no mala je nadherna..cela maminka..drzkajte sa 😉

kila
22. máj 2008

Rékuška po papkaní väčšinou nezaspí hneď... vlastne sa trápim s kojením, lebo vyzerá to tak, že mám príliš veľa mlieka, keď si malá odsaje z prsníka tak prudko mi mliečko tečie že ho nestíha prehltať a preto strašne kričí už počas kojenia... prichití sa na prsník a potom ho pustí a kričí a mliečko mi normálne strieka z prsníka ako fontána, malá je celá od mliečka, aj ja a aj všetko okolo... Už som skúšala zmeniť polohu pri kojení, ale nepomáha. Čo mám robiť? Mám si mlieko odsávať? Nechce sa mi...
Ale kolika nás našťatie zatiaľ obchádza. Už sa stalo, že ju bolelo bruško (a to presne 3 krát), takže viem aký hrozný je ten rev... to som aj ja plakala s ňou... Aby sme tomu predišli, odvtedy jej dávam každý deň raz feniklový čajíček medzi dvoma kojeniami. Manžel s ňou zvykne aj cvičiť, dvíha jej nožičky alebo s nožičkami bicyklujú.
A kúpila som v lekárni aj masážni gél Pupík - na bruško, ale aj ten pomáhal len dovtedy, kým som jej masírovala bruško. Na poradni som sa opýtala aj lekárky a ona nám predpísala nejaký sirup Sab Simplex - ale to bol horor keď som jej ich večer podala vrámci prevencie. Celú noc len plakala, jedla a hneď aj všetko vyvrátila. Ten sirup som aj hneď vyhodila!

kila
22. máj 2008

Ďakujem Vejinka! Aj tvoje bruško sa už krásne gulatí! 😵

kila
22. máj 2008

A ešte mám problém s tým, že čo môžem jesť a čo nie... ...v nemocnici sme mali zakázané všetko čerstvé ovocie... takže doteraz jem len kompóty... včera a dnes som zjedla 1 čerstvú jahodu, ale viem že ani tá sa nemá jesť... reďkovka sa tiež nemá jesť, cibuľu cítiť cez mliečko a malá ju nemá rada... fakt ma z toho už ide poraziť... ja som bola zvyknutá jesť stále ovocie aj zeleninu, strašne mi to chýba!

terezicka
23. máj 2008

Dobré ránko 🙂 Konečne je tu piatok, hurá ja sa teším 😀
Kila ahojky 🙂

jankabelka
23. máj 2008

dobré ránko, mali sme poradu 🙂
Kilka neboj zvládnete to spolu všetko 🙂

terezicka
23. máj 2008

Janka ahojky 🙂 Aké máš plány na víkend?

nellie_
23. máj 2008

Ahojte krásky.... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

zabka
23. máj 2008

Pekne ranko prajem ... Vcera som bola u lekara vsetko je zatial ok malicke je tam kde ma byt a ma 4 mm... 😉 za 2 tyzdne mam prist znova 😵

pahu
23. máj 2008

Ahojte babuľky 😉
Jeeej, Kiluška tu bola a zdá sa, že sa im s Rékou darí 😵
No a ja som na to takto http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

terezicka
23. máj 2008

Nellie, Žabka a Pahu ahojte 🙂
Nellie hoď niečo vtipné hneď z rána, lebo u nás je riadna hmla tak potrebujem rozveseliť 😅
Žabka super sa teším že ste v poriadku obidvaja a že to už máš aj oficiálne potvrdené 😵 Veľmi sa teším 😵
Pahu ahojky moja, no každým dňom je ten grafík krajší a krajší 😉

zaza_na
23. máj 2008

dobre ranko 😉
ako sa mavate? pavli, idem kuknut grafik. zabka, to je dobre, ze ste s fazulkou vporiadku. my sme vcera tiez boli na poradni. vsetko ok. stale sme zastiplovani poriadne a nic sa nedeje. o 2 tyzdne zacneme asi planovat sekciu...

nellie_
23. máj 2008

Pahu, no fakt aky pekny grafik mas...len tak dalej, drzim palce.. 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Terez, zatial ma nic až tak nenapada...jáááááááj alebo ano, lebo švagrina sa včera na mne išla ušúlať..mám 4-mesačného synovčeka a vcera sme spolu sli od svokry a este som ju isla navstivit a ked sme ku nej dosli tak zistila ze zabudla maleho flasku u svokry tak ze ona ide pre nu a vravi mi ze prosim ta prebal maleho, lebo je pokakany...no vravim si amen tma..no rozbalim to a to on ma take to kriklavo žlté hovienko no nervy moje, mal to rozlízane hadam az na ušach, mna zacalo naťahovať, ale jaaaaaaaaaak, to bolo strasne a nadavala som lebo oni tie sproste vlhcene vreckovky robia s rozmerom milimeter krat milimeter a takze ked som ho sla utierat, vsetko mi to slo pod nechty, no ja som ze umrem, tak som ho schytila, supla prdel pod kohutik v umyvadle a bolo...ale to bola ina operacia.,. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 svagrina sa aj vratila a ja som este len maleho doobliekavala a mala zachvaty ked som jej opisovala ze co som s nim dokazovala... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zaza_na
23. máj 2008

pahu, pekne sa ti teplotka drzi. stupa ti kdesi do nebies 😀

nellie_
23. máj 2008

A este ma napadlo co vcera vyrobila moja svokra...ona je super a je s nou sranda...tak švagrina nechala na umyvadle Opilcu a moja svokra si rano nou umyla zuby...ze dojde a vravi svagrine ze co to za pastu kupila, ze aku ma divnu chut.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak jej vcera vravim, ze aspon nebude mat chlpatý jazyk.. 😀

jankabelka
23. máj 2008

Ahojte babule 🙂
Terezka zatiaľ nemám nič na pláne ale idem ku kaderníčke tak som zvedavá 🙂
Pahu grafík je peknučký tak len nech pekne teplotka stúpa 😅

zabka
23. máj 2008

Pahu ten grafik vyzera dost dobre.. Nechces nahodou zajtra vyskusat testik keby teplotka je vysoko?
Vcera som to vsetko videla aj na obrazovke bolo to take mile aj mi doki hovoril co co je a bola tam tak bublina a v nej nieco gulate a biele... 😉

zaza_na
23. máj 2008

nellie, tak uz pomaly trenujes prebalovanie? 😀 dobre si to zvladla. si ma dobre rozosmiala takto skoro zrana 😀 😀 😀
som zvedava, ako to mne pojde. uz som precvicovala na sestrinom syncekovi 😝

pahu
23. máj 2008

Ahoj Terez, ahoj Zazi 😀 No, je fakticky pekný, ale takých už bolo 😉

terezicka
23. máj 2008

Teda Nellie ty bdueš super mama 😀 Ale s tebou je fakt sranda 😀
Jani tak sa potom odfoť a daj foto do albumu dobre? 😕
Zuzka ahojky čiže je rozhodnuté že pôjdeš na sekciu...Nemáš z toho trochu strach?

sharlotta
23. máj 2008

Pahu, ked ty budes tehotna, ja snad budem aj plakat....

zaza_na
23. máj 2008

nellie, ta tvoja svokra je teda maska. vy ste sa teda nasli 😀 som sa isla usulat pred kompom z nej... 😝