Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

meliska
16. dec 2008

ahojte babulky,

no v poslednych dnoch to tu "zije"... 😀
babule - potrebujem radu, aku velkost oblecenia treba 4 mesacnemu fesakovi? Podla oka som na ine deticky vzdy kupila dobre, alebo vacsie, co nevadi, ale tohto suhaja som este nevidela... 🙂 😀

terezicka
16. dec 2008

Mirka ja dúfam len že sa to Lucke nepokazí a bude vždy takto krásne spávať a ešte aj lepšie 😉
Meliska asi 68 alebo 72 by som odhadovala 😕

meliska
16. dec 2008

no skusim nieco omrknut, asik nejake pekne body a nohavice, ale videla som aj taky frajersky svetrik... och no to zas dopadne, ked ja vleziem do toho obchodu 😀 😀 😀

mirka20
16. dec 2008

terez, aj ja som v to dufala, ale nevyslo to. ale tebe tvoje "plany" vychadzaju (vid porod 😉), takze sa nicoho neboj.
my sme sa boli trochu prejst, hladala som po prievidzi materske centrum, lebo ked pridem nabuduce k nasim, tak by som tam chcela ist kuknut. a nasla som ho 😵 a kedze su otvoreni od pondelka do piatku od deviatej do devatnastej, tak ak mi to vyjde, tak tam pojdeme kuknut uz zajtra.
idem pridat nejake fotecky, tak kuk, ak chcete

mirka20
16. dec 2008

jaj, mel, ak si uz neni na nakupoch, tak 68 je od 3 do 6 mesiacov 😉, takze taku velkost mu kup, ak chces aby to nosil teraz. ale ani 72 nic nepokazis, to je od 6-9 mesiacov

terezicka
16. dec 2008

Mirka ešte si tu?

terezicka
16. dec 2008

Mirka ja dúfam že to bude len lepšie a čoskoro prespíme pekne 12 hodín v kuse 😀 Inak už druhý deň Lucka spala cez deň dnuka a to zaspala relatívne rýchlo, ani nejako neplakala - trochu si pomrnkala ale dalo sa. Síce dnuka mi spí kratšie ako vonku, ale zatiaľ je aj toto pokrok...
Teraz leží na posteli v spálni, vykrikuje si, rozpráva sa. Inak už týždeň nám pri kúpaní robí strašné cirkusy, hneď ako ju dáme do vody tak začne revať a neprestane kým ju nevyberieme...A pri obliekaní tiež začína vystrájať, to doteraz len keď sme jej čiapku dávali tak vystrájala...

terezicka
16. dec 2008

A inak dúfam že v piatok u vás nespustí veľký krik, lebo sa nám začalo to obdobie že kde prídeme tam hneď začne revať kým si to všetko nevyobzerá...A dneska keď ju svokra zobrala na ruky tak taký rev spustila až mi jej bolo strašne ľúto 😔 A kukala na mňa tými svojimi očkami, som mala chuť svokre ju hneď zobrať 😅 Ale chvíľu som jej ju nechala, no keď Lucka neprestávala tak som jej ju zobrala a u mňa prestala revať 😝

terezicka
17. dec 2008

Ahojte takže táto noc bola tiež super, Lucka sa zobudila najedla a hneď zaspala 🙂 Ale na mňa zas prišiel v noci veľký hlad, tak som išla kukať čo máme v chladničke 😲 A jedla som jogurt uprostred noci 😀 Inak včera cez deň bola Lucinka taká dobručká, ešte som taký deň s ňou nemala. Rozplakala sa mi iba 2x, raz keď ju svokra zobrala na ruky a 2x keď sa prebrala a nemala cumlík v puse. Ale som jej dala cumeľ do pusy a hneď zas zaspala. A včera sa vydržala rozprávať s vankúšom skoro polhodinu, čo som normálne nechápala...
Teraz zas spinká, zobudila sa ráno o 6, o 7:15 zas zaspala a ešte stále spí...Ale už má napoly otvorené očká tak dlho už asi spať nebude...

meliska
17. dec 2008

ahojte babulky,
ja sa uz tak vytesujem, lebo dnes som predposledny den v praci a zajtra uz len sluzobka a potom konecne dovolenka 😀 😀
mimochodom, kde sa nam stratila zabka?

mirka20
17. dec 2008

ahojte 🙂
tak my opat noc tak isto, takze nic nove 😅
ale boli sme dnes v tom materskom centre a bolo fajn. natrafili sme na hodinu hudby, tak sme trochu spievali, tancovali, mala hrkala na takej hrkalke. a ukazala ako krasne vie lozit, tak som na nu bola pysna. 😵
dnes uz ideme domov. aj sa tesime, ze budeme opat s ockom, aj nam bude smutno, lebo opat budem na malu sama.
terez, ak by aj mala plakala, vsak urcite ju to prejde, ked sa zoznami s prostredim. uz sa na vas tesime 😵
letim, lebo mala uz je hladna a mrzuta, lebo by spala. papa

terezicka
17. dec 2008

Tak dneska sa malá zas rozrevala ked ju svokra zobrala na ruky 😅 😀 Darmo asi vie aký mám ja knej vzťah... 😝 😔
A dneska ma svokra tak vytočila, žeby ste mi tlak určite nezmerali.Som musela ísť potom vonku na balkón to predýchať lebo som mala pocit že vybuchnem 😠 Má také stavy svokra ktorých príznaky zodpovedajú porážke a nedá si povedať a poradiť že má ísť k lekárovi stým a že si má vyžiadať odporúčania na vyštrenia. Marek jej povedal na plnú hubu že takýmto tempom dostane porážku a že čo si myslí že kto sa bude o ňu starať. Ja som bola pri nej taká rozčúlená ako už dávno asi nie. Aj som na ňu hlas zvýšila a som jej povedala že jej budeme just robiť napriek 😠 A malú jej isto nebudem dávať, veď hocikedy jej príde zle a príde čas že naozaj niekde odpadne a nedajbože aby práve vtedy bola Lucka s ňou tak koniec...Juj tak ma nasr.lo že je taká nezodpovedná a maximálne ľahostajná ku sebe, ku svojmu zdraviu...
A včera mi začala že aby sme mali celý deň zapnutý ohrievač lebo Lucke je určite zima a že aby sme cez deň aj zaťahovali rolety lebo fúka vietor 😅 Tak som povedala že ohrievať vôbec nezapíname cez deň lebo nepotrebujeme aby bolo ešte teplejšie ako je a rolety keď zatiahnem tak nič neuvidím. A že ona naschvál hecuje kotol aby nám nebola zima. Lenže Lucka je v kuse spotená. Tak Marek jej dneska povedal že ak neprestane tak veľmi vykurovať, tak Lucke budeme obliekať krátke tričko a kraťasy...To ste mali vidieť ten jej výraz tváre...A potom mi začala vravieť aby som Lucke dala viac odmeriek Sunaru aby to mala hustejšie, že sa nemám držať návodu čo je na obale 😲 No som mala dosť, ale Marek ju tiež hneď zrušil že v žiadnom prípade to nebudeme porušovať čo je na obale...No proste také rady si môže dakam schovať...Ale ma strašne aj tak hnevá že nemá záujem sa starať o svoje zdravie a keď sa jej naozaj dačo stane, tak sa fakt nebude mať kto o ňu starať...

marcaradko
18. dec 2008

ahojte,ja nic nove len som vas prisla kuk ako sa vam dary,vidim ze tehulky sa nam krasne zaobluju do poslednych tehu tvarov 😉 a maminy by potrebovali aspom 12-hodinovku,nie pracu ale poriadneho slofika 😔 😉
a terka tej tvojej svokre,uz hadam len prehnut cez koleno a 150 na zadok,....srandujem,ale to je uz fakt vazne,mam pocit,ze ako sa lucka narodila ma pocit menejcennosti v rodine a takto si vyzaduje vasu pozornost,len by si mala naozaj uvedomt,ze co ak....nechcem to pisat,ale fakt je nezodpovedna 🙄
bru nocku seckym 😵

terezicka
18. dec 2008

Krásne ránko prajem som tu prvá 😀 Ale to aby ste si nemysleli že nemôžem spávať, to len som vyprevádzala Mareka do roboty a keď som už bola hore tak som to využila aby som si umyla vlasy a teraz čakám kým mi trochu preschnú a potom si ešte idem ľahnúť do postele. Dneska ideme s Luckou k našim, budeme tam do pondelka tak sa veľmi teším, lebo aspoň vypadnem odtiaľto preč...Už by som najradšej odišla odtiaľto navždy, teda sa presťahovala do vlastného...No veď uvidíme, ak Pán Boh dá tak možno čoskoro sa aj to stane...

terezicka
18. dec 2008

Marči máš pravdu a svokra je fakt nezodpovedná, ale už si u mňa prepískla všetko na plnej čiare, môže ona čakať niečo odo mňa. Som sa premohla v utorok a išla som s malou sama dole nech nepovie že som hnusná nevesta. Vtedy jej ešte asi bolo dobre alebo mi nepovedala že je zle. Ale keď som ju poobede vymákla ležať v tme tak sa už nemala na čo vyhovárať...Aj Marek jej včera už škadero niečo povedal, som videla že aj on má nervy na ňu...Ale keď si chce sama zničiť seba tak prosím,ale nech vydrží kým tu nebudeme aby som to nemusela vidieť...
Jejmine a teraz vybehla keď Marek odchádzal mu povedať aby si zobral dáždnik 😲 Ako keby sme my nevedeli že prší a boli hluchý... 😝

annavi
18. dec 2008

ajojte..ako moje???ahojky paaahu...

zabka
18. dec 2008

Ahojky pekny dnik prajem... Doma mi nesiel internet, ale uz nastatie ide tak vecer sa pripojim, teraz som u nasich, ideme na poradnu 😉

meliska
18. dec 2008

ahojte babule, no ja som dnes bola na sluzobke, ale uz som s5, dnes som posledny den v praci tak sa snazim povybavovat vsetky veci, ale asik si nieco necham aj na buduci rok 😀
zabik: ty napis ako bolo na poradni
....ja zajtra samozrejme nakuknem, lebo budem doma piect kolaciky, tak uz bude taka pohodkaaaaa 😉

terezicka
18. dec 2008

Ahojte, tak my sme už u našich no Lucka je teraz asi taká vymýlená že kde sa nachádza. Lebo sme boli aj u starkej doobedu, veľmi jej bolo treba spať a bola iba nervózna a spala dokopy polhodinku lebo všetko obzerala, čudovala sa všetkému a nevedela sa spamätať že kde je...No ale zas musíme s ňou chodiť lebo si musí zvykať aj na iné prostredie...Ale potom sa u starkej rozprávala s obrazom 😀

marcaradko
19. dec 2008

jeeeejmine pahu,to nema chybu.dakujeme krasne za prianickooo 😵 😵 😵 veru, veru,nach mame secke fazulky v bruskach 😅 😵 som si spravila aj sama pohladnicku a ukazala muzikovi,sedi vedla tak sa vytesoval 😀 😉
ozaj ked to chces niekomu poslat,da sa to aj bezplatne.....nemyslim gramofonovej,ale bez poplatku 😀 😀 😀
terka,nieje tak nahodou marek jedinacik?bo to by hned secko vysvetlovalo-to spravanie svokry 😕
dobru nocku

mirka20
19. dec 2008

ahojte. vcera som sem nestihla prist, lebo bol janko doma, tak sme rychlo doobeda vybavovali veci v meste a potom poobede mali v robote den otvorenych dveri spojeny s mikulasom, tak sme boli tam. a vecer som trochu upratovala, lebo dnes cakame velku navstevu - Terezku s Luckou. uz sa na ne moc tesime 😵

zabka
19. dec 2008

Ahojky pekne ranko prajeme.... No vcera sme boli na tej poradni, tak vsetko v poriadku, zatial sme stale neni otoceny, ale inak vsetko ostatne ok.. 😉 😵 ..

mirka20
19. dec 2008

zabka, to je super, ze je vseko ok. a dohovor malej natalke, nech nevystraja a otoci sa tak, ako ma 😉

zabka
19. dec 2008

No ved jej dohovaram ale akosi sa jej moc nechce 😅

meliska
19. dec 2008

ahojte babulky,
ja dnes peciem, periem, makam... konecne mam dovolenku...
😀 inak byt doma je take narocne.... 😀 normalne mam problem si vsetko zadelit, aby som to postihala... xi xi
zabik ahooooj, neboj drobec sa otoci, asi sa jej este nechce zatial.... to vies byt 3 tyzdne dolu hlavou nie je bohvieco... 😀 😀 😀 😉

meliska
19. dec 2008

jeeeej pahu, len teraz som si to kukla, som sa dooobre nasmiala... 😉

meliska
19. dec 2008

fuuha, no tu to zasa zijeee.... 😅 🙂
...idem sa ja dalej venovat zehleniu a kolacikom..... 😉

babulka123
19. dec 2008

ahojte babulky, tak my sme videli vcera srdieckol... to bol ten najkrajsi pohlad na svete a ... pridala som foto... ako rastieme v brusku.. brusko radsej fotit nebudem, lebo ho mam tusim vacsie ako zabka v 37tt.. hehehehehe ale no co uz aj sloniky musia mat deturence...

marse
19. dec 2008

babulky co myslite deje sa vo mne daco ? 😒

PM 7.11, rano ma napina, jem ako besna, sice este coto kojim 3x za den, a moze to byt tym ale bojim sa ze som tehu...2 tehu mam za sebou a priznaky som nikdy extra nemala na zaciatku az neskor a to neskor sa mi na toto podoba ale akosik sa mi to nechce verit, hm?