Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
4. nov 2012

@adulina no Katka má plienky už len na noc, aj cez obed spí bez nich a zvláda to v pohode. Dokonca aj ráno má dosť často suchú plienku, resp. sa zvykne v noci zobudiť ked jej treba cikať, vyciká sa a ide spať dalej...Ale ona veľa odkukáva od Lucky, takže aj vdaka tomu sme na tom takto dobre. A neboj, aj Tamarka to časom pochopí určite 😉

terezicka
5. nov 2012

No dievčatá, tak Hanka má ledva dva mesiace ale už začínam počúvať že po 3 mesiaci aby som ju začala dokrmovať 😲 Tak to bude ešte počúvania že prečo nezačnem 😲

adulina
autor
5. nov 2012

@terezicka radsej nic nepocuvaj, teda len svoj vnutorny hlas, ty vies co je najlepsie pre svoje babo 😉 🙂 drz sa a pevne nervy

adulina
autor
7. nov 2012

kočky potrebujem poradit - budeme mat stretavku a potrebujem poradit ako to urobit s Tamarkou, kedze kočka stale este zaspava vecer na prsniku, ze či:
- mam urobit jeden skusobny vecer, ze odidem prec cca o 18,00 (sice neviem kam ked je taka kosa a tma), a pockam ich tatino ulozi, pripadne dam jej este pred tym mliecko ako pojdem prec
alebo
- pojdeme naostro v ten vecer a budem cakat ci nebudu telefonovat a potom budem letiet domov, no a samozrejme potom naspat
😕 😕 😕 😕 😕 😕
dakujem

annavi
8. nov 2012

@terezicka
@adulina ahojte zienky..dlho som tu nebola..tak vam dam otazocku ohladne mojej teplotky..ci si este pamatate... 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec
co vy na to??ked bola ovu??alebo kedy bude???som mesiac po laparke...toto je moja..teda mala by byt moja prva ovulka po laparke..taaaaaakk??? 😀 😀 😀

kila
8. nov 2012

@adulina klobúk dole keď ešte vládzeš takú veľkú slečnu zaspávať večer na prsníku. To závisí aj od toho kde máš tú stretávku, či blízko alebo ďaleko. Keď som mala stretávku ja, moja spolužiačka skočila domov nakŕmiť malú a vrátila sa späť. Alebo môžete skúsiť odsať mlieko a tvoj manžel ju nakŕmi. Raz hádam vydržia aj bez teba keď budú musieť. 😅

kila
8. nov 2012

@annavi myslíš ten graf z 15.10.? Niečo si ešte pamätám, ak dobre viem, aby si bola tehotná teplota po ovulácii sa musí držať stále hore, nemôže klesnúť.

kila
8. nov 2012

@terezicka rodinu si nevyberieš... radia ti len preto lebo ťa majú radi, starajú sa o vás a chcú ti pomôcť. Toto maj na pamäti a rob všetko tak ako chceš ty. 😉

terezicka
8. nov 2012

@adulina a chceš ju ešte kojiť alebo už chceš skončiť? lebo ak skončiť tak zrejme teraz je najvyšší čas...ale ja by som to radšej skúsila že spravíš skúšobný večer a pri ockovi by nemusela vymýšľať. vypije tamarka aj normálne mliečko? nebude mať problém piť z fľašky? či by nemala žiadne mliečko na večer?

adulina
autor
8. nov 2012

@kila @terezicka no flaska nehrozi, to nechce, ona pije viac menej z pohara, alebo takeho sosaka, mlieko vypije aj ine, acidko a tak, ja som to nemyslela ani tak ze ci bude alebo nebude mat mliecko, ale ci ju mam ja nakojit kym odidem.
ved aj to rozmyslam, ze pri ockovi by nemusela vymyslat, takze ked nebudem ja ani mliecko tak bude v poho
ona inac vie zaspat bez - mala take 2-3tyzden ze nezaspala na mliecku a do 25min zaspala sama, no nebude mat ukludnovacku vecer, skusim asi naostro.
stretavka je asi tak 15-20min od nas.

adulina
autor
8. nov 2012

@annavi tak ako pise kila, ze nemoze klesnut teplotka, ale mas este malo dni do MS, inac obcas klesne teplota aj pri uhniezdovani, meraj dalej ci bude stupat

petki
8. nov 2012

awoj potrebujem radu moj chlpcek ma 3 mesiace a stale vyhaduje dudlik s pusinki a aj slinta aj nervozni je ☹

terezicka
9. nov 2012

Ahojte tak dalšia poradňa za nami, Hanka váži krásnych 5410g, doktorka je s ňou spokojná a ja tiež 😀

kila
9. nov 2012

@petki, môžu to byť aj zúbky, ale to ešte neznamená že o týždeň sa objaví prvý zúbok, pretože zúbky sa tlačia dlho a pomaly, môže ho to svrbieť alebo bolieť, potom to možno aj prejde a neskôr sa takéto prejavy objavia zase.

kila
9. nov 2012

@adulina 15 minút doma a naspäť je dosť, radšej to zariaďte tak že neprídeš domov. Keď ťa Tamarka nebude vidieť doma asi nebude ani "vymýšľať". 😉
@terezicka to je tak akurát 😉 - a už to máš s ňou ľahšie?

adulina
autor
10. nov 2012

@kila no už som sa rozhodla že zmenim trochu štýl uspavania - najpr pôjdeme si dať mliecko potom sa umyjeme, potom sa pohrajem 15min s -Ajkom, a potom si pôjdeme lahnut, som zvedavý čo na to povie Tamar, keď nebude mliecko, to by týždeň mohol stačiť na to aby si zvykla lahnut bez mliecko, a keď pojďem preč tu sobotu, tak ju ešte nakojim a už nech si poradia. 🙂
@terezicka krásne miery len tak dalej 🙂

adulina
autor
10. nov 2012

tak odo dnes to praktizujeme, o 19,00mliecko, potom umytie, este chvilka relaxu a sup do postele o 19,45 - trosku bol protest, ze nebolo mliecko/ham ham/, ale po chvili to vzdala a o 20,05 odfukovala 🙂 dufam, ze to tak bude pokracovat a v sobotu moze tatko vklude uspavat 😉 🙂
vdaka za stretavku, mozno by som sa k tomu nikdy nedokopala 😉

adulina
autor
11. nov 2012

takze dnes rovnaky scenar aj s placom, ale tiez o 20,05 spala 🙂

kila
14. nov 2012

@adulina, no super, gratulujem, a vidíš malá z toho veľký problém nerobí, už bude mať dva roky, už to bolo načase... 😉

adulina
autor
14. nov 2012

dnes zas trochu plakala, ale dva dni dozadu uz neplakala, a zatial spinkala uz o tej 20,10 😉

terezicka
22. nov 2012

@adulina No ako ste to zvládli, ocko vydržal ?

terezicka
22. nov 2012

@kila teraz čítam že si sa ma pýtala či to mám s Hankou ľahšie - áno, je to podstatne lešpie ako to bolo, hoci sú ešte vždy aj horšie dni...Niekedy napríklad zle spí poobede, resp. len veľmi krátko a potom je už od 4 hore a to je pre ňu ešte dlho vydržať do 7...Meditým spať už nechce, resp. nevie zaspať, už je nastavená na tú 7 že chodí spávať. Takže sa teraz aj potme prechádzame do tej skoro 5 vonku, ale furt ju musíme voziť, lebo hned ako zastane kočík už jačíme. Ale dnuka vydrží pekne kukať, aj telka sa jej páči veľmi 😀 Alebo jej stačí ked sme pri nej a rozprávame sa s ňou, ale aj sama môže byť v izbe a pozerá sa, výska, húka 😵

kila
24. nov 2012

@terezicka no super... ale veď už bude mať 3 mesiace... ako ten čas letí... už to bude s ňou stále len lepšie a lepšie... 😉
My sme teraz prekonávali hnačku, ktorú nám doniesla samozrejme zo škôlky Réka. Takže začala ona, potom bolo zle mne, potom manželovi. Tomáška som hneď poslala na týždeň k mojim rodičom aby to od nás nechytil a ja som zatiaľ dezinfikovala hračky, upratovala a prala som, aby som zničila všetky bacily. Ale všetko bolo zbytočné pretože prišiel domov a o 3 dni začal hnačkovať a vracať aj on. 😖 Réka už chodila do škôlky, práve som išla po ňu, nebola som doma, keď sa Tomáško prvý krát povracal. Bol s ním môj manžel, poriadne sa zľakol a aby sa mu polepšilo dal mu na pitie mliečko! Samozrejme Tomáško mlieko ani nedopil a už vracal zase. Neviete si predstaviť na aký bordel som prišla domov! Manžela som sa spýtala prečo mu dal mlieko, keď na hnačku a vracanie to vôbec nie je dobré a on na to, že Tomáško mu nepovedal že nechce mlieko! Nevedela som či mám smiať alebo plakať... Musím sa asi zmieriť s tým že môj manžel zostane vždy jedným veľkým deckom. Ale už sa máme fajn, prežili sme to. 😅

terezicka
24. nov 2012

@kila som sa usmiala aj ja nad komentom tvojho manžela, ale viem si to isté predstaviť aj u nás 😀 no hlavne že vám je už lepšie

adulina
autor
26. nov 2012

@terezicka hej hej ocko vydrzal, Tamarka bola uplne super, aj poobede aj vecer ako isla spinkat, jediny kto vyvadzal bol Alex, ten ako sa vratili z prechadzky mu "preplo" a zacal jacat ze chce maminu, tak dostal jednu po zadku a bolo po mamine 😀 inac sa mali zevraj fajn, aj ja som sa mala fajn, bola som do 0.30, a aj potom mal Alex zlu noc od 1,30 sa stale budil, ze ci som doma a tak..., takze asi tak 🙂 no sranda,
Tamarka teraz v pohode zaspava, dokonca som ju uz aj prestahovala cez obed do postele, sice chce ist stale spat do kocika, ale zaspi aj v posteli pekne. Len cez den v kuse chce cuckat mliecko, ona by bola schopna za par dni prejst na uplne kojenie 😀 ale ja som neoblomna a viac ako 2 x nedostane. 😅

kila
27. nov 2012

@terezicka to sú naši ockovia... 😀 ale zato ešte máme ich rady... 😀

kila
27. nov 2012

Inak ako stojíte s prípravami na Vianoce? Ja som už pre deti kúpila všetko, pre nás je chladnička objednaná, pre rodičov už máme tiež čo-to vymyslené. 😉 Réka dostane loptu na skákanie, zoobles aj s domčekom a balíček zvierat. Tomáško dostane garáž pre autíčka, Lego hasičské auto a balíček dinosaurov.

petki
28. nov 2012

🙂 awojki mozem sa spitac co uz mozem dvat svomu 4 mesacnemu chlapcekovi papat 😅

kila
29. nov 2012

@petki ja som deti 6 mesiacov len dojčila...

petki
29. nov 2012

tak ze mozemm ho len dojcit lebo aj mne sa zda ze najlepsie bude ak ho len budem len dojcit nechcem mu pokazit nieco