Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
7. feb 2011

my mame za sebou brrr vikend. rebeka nechcela cez obed spat, neposluchala, matusko zaspal len vonku a max.unaveny, noci tiez o nicom. este ze bol manzel so mnou, lebo neviem, ci by som neskoncila na psychiatrii 😔 . a este riadna bodka na zaver soboty - rebeka si strihala vlasy 😖 hrala sa s noznickami, strihala papier, lebo s ockom robili kona na karneval a ked sme odisli z izby, kde strihala a nechali ju asi 2-3 minuty samu (to som ju bolamedzitym pozriet, ze ci si nezastrihla do oblecenia). isla som ju volat, ze ideme skladat knizku s puzzle (teraz ju to moc chytilo), tak mi len ukazuje, ze aha mami. ja som nevedela, ci sa smiat, ci plakat. janko smiech neudrzal. nastastie vcerajsi vecer bol opat jeden z mala kludnych, ze deti zaspali, ani raz som nemusela ist k nim, ze placu, tak aspon tak som si trochu vykompenzovala vikend

pahu
7. feb 2011

Caute baby 🙂
Ako sa mi tu mate?

babulka123
7. feb 2011

ja umrem PAhu.... zlaticko.. ako sa mi mas.. si stratila moje cislo ze sa ani neozves..

pahu
7. feb 2011

@babulka123 Rychlo mi napis do IP tvoje cislo, zase mam novy telefon 🙂

terezicka
9. feb 2011

Ahojte dievčatá, tak dnes sme boli v poradni a Katka nám krásne rastie, za tri týždne pribrala 740gramov, teraz máme 4610 😵 Tak sa z toho vytešujem, lebo pri Lucke to bolo oveľa horšie, ale Katka je aspoň v tomto iná. Ale zas majú aj dosť rovnakých vlastností, hlavne tú že spánok cez deň je strata času...Tak ale čo už, aspoň v noci je to fajn, dnes spala v noci od tej 9-tej do 5-tej rána 😕

terezicka
9. feb 2011

A ani som nepochválila Lucku, ale už sme úplne bez plienky, ani na noc ju nemá. A prestali sme aj s večerným fľaškovaním, lebo už len tak akoby nasilu cuckala z fľašky, strašne dlho jej trvalo kým vypila mlieko, tak som povedala dosť a nalejeme jej mliečko vždy večer do pohára, napije sa koľko chce a je to lepšie a rýchlejšie. A objednala som ju na odber krvi, lebo dosť ľudí mi vraví v poslednej dobe že schudla, je bledá, má kruhy pod očami...Tak pre istotu, hoci až koncom mesiaca pôjdeme

mirka20
11. feb 2011

ahojte 🙂
@pahu vitaj, kde si schovana, ze sa nam tu ani neukazes?
@babulka123 vitaj aj ty. ako slecna? uz je z nej velka baba. ale ten cas leti...
@terezicka gratulujem katke k priberaniu a lucke k odplienkovaniu. ale jej sa ani necudujem, uz je z nej velka slecna a sikulka.
my sa mame fajn, aj ked sa hrozim nasledujuceho tyzdna, lebo kedze su v skolach prazdniny, tak aj deticky v skolke, ak mozu, tak maju ostat doma, tak bude aj rebeka doma.mozno ma za to odsudite,ale tak som si nejak zvykla na to, ze sme doobeda s matuskom sami, je to taka pohodicka a poobede sa venujem obom, no a teraz pride nas "tajfunik"a budeme spolu cely den. ale idem s detmi k nasim, tak snad to bude fajn, lebo rebeka je teraz dost priecna, neposlusna - obdobie vzdoru je na vrchole. ale musim pochvalit nasu rebeku, ze posledne dva dni rano vstavame bez placu, pred odchodom je trosku smutnucka, ale vzdy to zvladneme a poobede sa uz na seba moc tesime. matuskovi idu asi zubky, lebo hryzie ako divy, mrzuty je, noci stale nic moc, skor trosku horsie, casto placka a iba na prsniku by bol. ale snazim sa to uzivat si, ved to ubehne ako voda a mozno je to nase posledne babo...

babulka123
11. feb 2011

@mirka20 ahoooj. ja vas docela pravidelne citam len som si nebola ista ci si nas este pamatate alebo nie..
vsetkym gratulujem uz k 2hym prirastkom, videla som ze aj Zabka caka druhe.. no parada.. sikovne ste..

Nasa Ninka ma zatial status jedinacika, druhe zatial neplanujeme { marek ani druhe nechce.. heheh} ale co my vieme, mozno sa postasti.. na dalsie IVF uz nejdeme ani keby mi za to mali oni zaplatit..

inak ninka je nase zlaticko ... velmi, naozaj veeelmi ziva, od 5 mes. sedi, od 6 lozila, od 9 chodi sama.. a skoncili krasne casy.. stale je vsade, oci mam ja stale na stopkach ale stoji to za to ..
co sa tyka spania, tak u nas parada od narodenia, od 6 tt je sama v izbe a od 6 mes. mi prespi celu noc, cez obed tie 2.5-3 hod.. len vecer ak sa poriadne nevybeha tak je troska problem ale inak pohodicka...takze na toto sa stazovat nemozem, papame tiez krasne.. teraz ma 18 mes, cca 87 cm, a 10.5 kg, teraz schudla, mali sme nejaku virozu, takze len kadila a blvala chuda malinke, ale uz je dobre..
ja si to zacinam konecne uzivat, uz sa da s nou aj kreslit aj pozerat rozpravky { teda jedine co chce je teletubies a spievankovo, obcas zoberie na milost aj Krtka ale to je vsetko } da sa s nou chodit v podstate uz vsade takze super..

dnes u nas prsalo tak som jej spravila radost, obliekli sme prsiplast, cizmy a to bolo radosti prevelikej , behala po vsetkych mlakach a tak sa jej to pacilo... nic nepremoklo takze poobede dame druhe kolo.. heheh
ja idem rychlo co to navarit, a troska popratat, nech mam potom klud.
zatial sa drzte..
papapa

terezicka
11. feb 2011

@mirka20 vôbec ťa neodsúdime, ja sa už tiež teším keď pôjde lucka do škôlky a bude doma trošku kľudu 😅 uži si to u vašich, ti závidím v dobrom...ja chodím tak len na pol dňa ku našim, ale aj to je veľká pomoc.

@babulka123 pravdaže si ťa pamätáme 🙂

babulka123
11. feb 2011

@terezicka no to ma tesi.. heheh

ja by som chcela dat ninku do skolky bud. rok v januari ale neviem ci sa mi to zadari..
chcela by som statnu skolku niekde v Ba ale ... je toho strasne malo a vela deti. tak nevime .. ani neviem kedy by som mala ist s nou potom na zapis , musim si to pozistovat..

terezicka
11. feb 2011

@babulka123 viac by ti mohla poradiť mirka kedy ísť na zápis, lebo aj rebeka nastupovala od januára do škôlky

babulka123
11. feb 2011

@mirka20 mirka??? vies poradit ze kedy na zapis do skolky ked by som ju chcela dat od bud. roka od januara - februara do skolky , bude mat 2.5 roka .. dakujem

terezka dakujem

terezicka
11. feb 2011

@babulka123 neni zač 😀

mirka20
13. feb 2011

@babulka123 jasne, ze si ta pamatame 😉
na zapis treba ist uz teraz, ked je zapis (minuly rok to bolo 1.3. - musis si zistit, kedy mate zapisy vy). ale urcite tam chod hned rano, lebo sesterka bola o dvanastej a uz bola dost pod ciarou 😖

@terezicka dakujem 😵

terezicka
14. feb 2011

Ahojte, tak dnes ma Lucka vytočila a dopomohla k tomu ešte aj svokra. Išli sme dnuka, svokra vyzúvala Lucku lebo ja som mala na rukách Katku a Lucka začala jačať že chce ísť do susedov ku sesterniciam. Tak vravím že poobede keď sa vyspíš, teraz idem jesť. Ona jakot ako pavián, začala sa ťahať na ruky svokre ja vravím žiadne ruky, ideš po vlastných po schodoch. Svokre som to prízvukovala, Lucka sa hodila na schody, nechcela sa ani pohnúť, jačala ako tur, proste hrôza. Tak som vyniesla hore Katku, Lucka zatiaľ cirkusovala dolu, svokra pri nej, len sa starala do všetkého. Tak vravím Lucke poďme hore lebo dostaneš ( už som mala riadne nervy na ňu aj ja ), svokra furt len do nej toto nesmieš, neplač, ešte ju aj ľutovala...Tak som ju vytiahla hroe, nacápala jej po zadku, ale mala oblečené otepľovačky, takže poriadne nič necítila. Jačala potom v kúte, ale o chvíľu prestala a už si ani nepamätala že dostala. Len svokra ma dožrala že s furt musí starať a nenechá nás vychovávať naše deti samých...Už aby sme tu nebývali!!!

Zajtra príde k nám moja sestra - maturantka, s dvoma spolužiačkami, uvidíme čo budem robiť s takými pubertiačkami 😅

zabka
15. feb 2011

Ahojky, my sme dnes boli na poradni a drobec ma uz 1,1kg 😉 ... zatial je vsetko v poriadku, zajtra este idem na dalsie vysetrenia ohladne cukrovky ale inak super.Nikolka je zlatucka stale mi hladka brusko, ze male babo, dava mu papat, dudulu a tak... buduci tyzden ideme na zapis do skolky tak som zvedava co a ako... 🙂

terezicka
16. feb 2011

Ahojte, tak diplomovku mám schválenú,takže jedna starosť je z krku 😀 😝
Včera sme tu mali nálet pubertiačok, samé 18-tky 😀 Ale Lucka sa veľmi tešila že mala spoločnosť, všetko im poukazovala, všade ich volala so sebou, no proste my sme sa o ňu nemuseli včera vôbec starať...
Dnes chúďatko skákala po gauči a ako dopadla na zadok tak ju to odrazilo do stola a my sme videli že tresla hlavou a ústami. Začala revať, rýchlo ju bral Marek na ruky, ja som kojila Katku. Nechcela nám ukázať ústa, my sme už videli ten najhorší možný scenár...Tak jej vravím nech si to ide namočiť do vody, že jej to schladí a bude jej lepšie. A prišla už s úsmevom do obyvačky, našťastie pri tom nálete na stolík si udrela ruku a tak jej to zabránilo vybiť si zuby. No boli sme radi, lebo ten úder vyzeral fakt úplne hrozne...
Poobede ideme do mesta keď sa dievčatá zobudia, ideme kúpiť novú žehličku lebo stará mi úplne odchádza a prádlo je hádam aj viac pokrčené ako vyžehlené 😅

terezicka
18. feb 2011

@zabka to je suepr že Nikolka sa takto pekne stará o burško, bude dobrá sestrička určite 😵
@mirka20 ty si bola s Rebekou už raz na odber krvi však? Ako to zvládla? ja idem s Luckou o týždeň v piatok a som veľmi zevdavá aká bude, mám z toho trochu obavy. A ozaj, ideme na stretko septembrovčatiek v máji a vieš kde? hotel hlboké pri priviedzi 🙂 vieš ktorý to je?

mirka20
20. feb 2011

ahojte 🙂
nam sa dnes koncia prazdniny u nasich, tak mi je aj trochu smutno, ale zas sa tesim, ze ideme domov a budeme s nasim ockom.

@terezicka zvladla to tak vseliako. samozrejme, ze plakala, ale inak sa nemykala ani nic podobne, tak som bola rada. ja som ju drzala na rukach, doktorka jej drzala ruku a sestricka jej brala krv.

@zabka jeeej, vy ste uz riadne velky. 🙂

mirka20
20. feb 2011

@terezicka ten hotel nepoznam, ale urcite vam tam bude super 😵

terezicka
21. feb 2011

@mirka20 no som zvedavá čo ja poviem po piatku...ale tak zatiaľ jej vravíme že to nebude bolieť, že aj bambuľke brali krv a neplakala - to videla aj v rozprávke. a vie že jej zoberie z ruky krv, aj mi doma ukazuje z ktorého miesta, tak uvidíme aká hrdinka bude tam 😅
a tiež dúfam že na stretku nám bude dobre, hádam to aj katka zvládne, to už bdue 4,5mesiaca...
A dnes máme inak presne 2 mesiace 😵

mirka20
21. feb 2011

@terezicka katuske prajeme vsetko naj k vymesaciu 🙂

terezicka
22. feb 2011

@mirka20 Katka ďakuje za gratuláciu 😉 Ozaj, v sobotu porodila švagriná, majú dievčatko po dvoch chalanoch, danielku 😵

terezicka
22. feb 2011

Ahojte inak 🙂
Dnes mám relatívne voľno od varenia, lebo v sobotu som oznámila Marekovi že dnes robí obed on. Tak najskôr že mu mám povedať čo má spraviť, potom že z akého mäsa...Tak som mu dala na výber 3 druhy mäsa, on vybral takú pikantnú omáčku a potom zistil že to asi nebude dobré pre mňa...Tak večer ešte blúdil po nete a hľadal vhodný recept a ráno bol sklamaný keď som odhalila čo ide robiť 😀 Ale hneď ma prosil aby som polievku a ryžu spravila ja, ale aspoň mäso bude robiť on 😀
Zajtra ideme k mojim rodičom do piatku tak sa vytešujem, si oddýchnem, pôjdeme pozrieť kamošku čo má tiež malú dcérku, joj či mi len bude dobre 😀 Ale ešte idem dnes spraviť koláč aby som našim deckám dačo doniesla, lebo tie zjedia všetko a potešia sa a poďakujú 🙂
Ja pomaly skúšam jesť aj iné veci, v sobotu som zjedla za naberačku kapustnice a Katka úplne v pohode, včera čerstvý rožok a tiež žiadna reakcia. Dnes varím šošovicu tak uvidíme, dúfam že to zvládnem. Ale moja starká mi poradila tak si do kyslej polievky za lyžičku cukru, že potom nenafukuje. Som to spravila aj s kapustnicou, spravím to tak aj dneska tak dúfam že to tiež bude potom dobré...
Včera som si bola zobrať prihlášku do škôlky pre Lucku, ešte nám ju potvrdí doktorka.Ale začínam mať trošku obavy či mi ju zoberú, lebo ona bude mať 1.9. ešte vždy len 2 roky a vtedy sa ráta za dve deti. A že ak nenastúpi do 15.9. tak škôlka na ňu nedostane peniaze...Tak neviem, neviem...

zabka
23. feb 2011

Ahojky, no my sme boli vcera na zapise do skolky, tak som zvedava dali sme ju ze od septembra, tak uvidim ci nam ju zoberu ale p. riaditelka hovorila ze maju dost volneho tak hadam.... 🙂 Aj my prajeme Katke vsetko naj k vymesaciu.... 😵

terezicka
23. feb 2011

@zabka meno pre malého už máte vymysené?

zabka
23. feb 2011

Terez este nevieme na 100% mame viacero variantov ale este nie sme rozhodnuti, asi to bude ako pri Nikolke po ceste do porodnice 😀

terezicka
26. feb 2011

Ahojte dievčatá, tak ja idem pochváliť našu Lucku. Včera som s ňou bolo na odber krvi, samozrejme veľké obavy aký cirkus spraví, ako to celé prebehne. Ale na veľké prekvapenie ani len raz nemrnkla, celý čas bola krásne tichúčko, pozerala sa dokonca ako jej krv kvaplá do skúmavky 😅 No a za odmenu dostala u doktorky samozrejme farebnú nálepku a ešte aj ceruzku čo má na vrchu takú strigu. A nálepku sme mali až do večera na ruke, ukazovala ju všetkým, aj Katka ju otŕčala popred oči 😀 Dnes je Lucka v Nitre na výlete, je tam nejaká výstava vláčikov, tak išla s mojim ocinom a sestrami,t ak dúfam že bude večer zas rozprávať kde bola a tak, sa jej huba nezastaví 😀

mirka20
28. feb 2011

@terezicka super, ze to lucka tak krasne zvladla. potom daj vediet, ako vysledky.
my sme mali cez vikend navstevu-moju spoluziacku. boli aj jej dve dcerky, tak sa rebeka mohla vyhrat do syta 😅 bolo fajn, len uz aby sa oteplilo, aby sme nemuseli trcat len dnu. aj ked vcera poobede sme boli na prechadzke, lebo bolo krasne, aj tak to nie je este take, ako ked pustite dieta von a vrati sa az vecer (hojdacky, smykaly, odrazadla...) 🙂