Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
9. mar 2009

ahojte 🙂
my sme dnes boli pozriet terezku a lucku a bolo fajn. lucka sice skoro celu nasu navstevu prespala, ale to je fajn, ze si aspon dobre pospinkala. zato nasa spala az pri spiatocnej ceste 😅 ale aspon bola v aute kludna, lebo som sa bala, ako dopadne nasa prva jazda samych dvoch vo velkej autosedacke, kde rebeka musela sama sediet vzadu.
zabka, my mame iba klokanku a mali sme pozicany babyvak. je to super pomocka, nam hlavne pomohla na vylete a ked sme boli niekde vonku a nemohli sme zobrat kocik. ja pri druhom chcem asi vyskusat satku, alebo manducu. sesterka si cez vikend kupila manducu, tak som zvedava na jej hodnotenie.

terezicka
9. mar 2009

Mirka aj ja som už tu 😀

terezicka
9. mar 2009

Čo je to manduca?
Ozaj inak vás bonznem na Mirku, že ona chce aby jej moja Lucka vykala 😲 Ja som chcela Rebeke navrhnúť tykanie ale neviem, neviem, keďže Lucka má Mirke vykať 😲
A my už spíme, ale bola kus umrnčaná od 6 do 7, ale teraz ostalo ticho v postieľke takže to je fajn

terezicka
9. mar 2009

Pridala som fotky do albumu 🙂

mirka20
9. mar 2009

to vobec nie je pravda s tym tykanim 😀 to len tak vyznelo, lebo pri luceni terezka povedala lucke, nech povie ahoj a ja na to, ze ved ked vie povedat ahoj, tak moze aj dovidenia 😀
som pozerala fotky, mala je zlata, ale na niektorych fotkach by som ani na nu nepovedala, ze je to ona. je taka ina ako v skutocnosti.
my sme zaspali az okolo deviatej, lebo si trochu pospala v aute, tak potom bola cula ako rybka. a ked som ju o osmej isla ulozit, tak relativne v pohode zaspala, ale mala velmi plytky spanok, tak sa casto budila, tak som az do deviatej bola pri nej, aby zaspala poriadne.
manduca je taky nosic. tam sa da nosit dietatko aj v horizontalnej polohe.

mirka20
9. mar 2009

adu, vy ste uz riadne sikovny, ked tolko toho dokazete. som pozerala maleho fotky, taky je zlatucky 😵

adulina
autor
9. mar 2009

mirka ahojky 😉
dakujeme, ale ved sme velkí nie, tak by sa patrilo 😀 najradsej sa nahana okolo sedacky so psom, dnes sa nahanal okolo postielky s kamaratkou Rebekou a vzdy ak moze tak mi zdrhne prec 😀, ale to len v dome, vonku taky odvazny uz nie je 😀
ha a odo dneska máme konecne tretí zub, dúfam, že sa to uz rozbehne lepsie 😉

ved aj Rebeka je kocka, a som pozerala ako pekne papa sunku, to alino nechce velmi to vybera z ust a vypluva 😅

pipika
10. mar 2009

Ahojte! 🙂
Mirka, Terez, pouzivate vy tampon? Zacala som spinit, asi dojde mrcha a nemam rada vlozky. Moze sa pouzivat tampon, vsak? Zatial ma nic neboli, krce nemam iba od vcera spinim. 😒

Zajtra mame poradnu, neviem preco, ved sme boli pred dvoma tyzdnami. Ale nevadi, aspon uvidim kolko nabrala za ten cas. Inak je uz velmi sikovna, rada sa pozera okolo seba, vsetko ju zaujima. Vydava zvlasne zvuky, niekedy sa na nej dobre bavime. Perinku uz nechce, ma ju iba v noci. Pekne papa mliecko. Nutrilon som jej nemusela dat uz 4. den ( klop-klop ).

Dnes je u nas pekne, slniecko svieti. Asi pojdeme do mesta na prechadzku.

Adul, mas krasneho chlapa doma. 🙂 😵

terezicka
10. mar 2009

Ahojte , tak včera Lucka cez deň krásne spala ale dnes to bol úplný opak. Najskôr mi ale pekne zaspala v kočíku no boli sme pozreiť jej prastarkú a tá ju veľmi chcela vidieť tak že nech ju donesiem dnuka, že veď zas zaspí. Tak som ju zobudila, ale nespala veľmi tvrdo lebo sa prebrala hneď ako som odopla prikrývku na kočíku. Chvíľu sme boli teda tam, potom zas zaspala v kočíku ale keď sme prišli domov tak sa akurát hneď zobudila, čiže mi spala necelé dve hodinky dokopy. Ale teraz som ju uspala no si myslím že to bude len taká 20 minútovka spánku...Ale čo už a ráno vstala o 5:45 už úplne vyspatá. Ale aj v noci sme boli hore, nejako horšie spala túto noc lebo postenkávala a veľmi sa vrtela v postieľke

terezicka
10. mar 2009

Pipika ja tampóny nepoužívam, mne nevyhovujú vôbec takže veľmi ti neporadím. A kedy budú Lili očkovať? A tie zvuky to je sranda, si to užívaj lebo čím ďalej tým budú tie zvuky hlasnejšie a rôznorodejšie 😀 A to ti dobre dlho ešte vydržala v perinke, naša Lucka v nej bola 3 týždne a s tým týždňom čo bola v pôrodnici 😅 Keď sme ju dali do perinky tak bola dosť umrnčaná a nervózna, nepáčilo sa jej tam - nemala voľnosť a nemohla kopať. Tak sme perinku odložili, vonku v nej ešte nejaké dva týždne chodila a potom dosť...
Adulka teba tu človek aj vidí, to je snáď zázrak 😀 A Alexovi dodatočne všetko naj prajeme 😵

meliska
11. mar 2009

ahojte babulky, vidim, ze ste sa trosku rozpisali... ale fakt iba trosku....
...ja mam teraz vela prace, ale sem-tam vas kuknem... 😉

jankabelka
11. mar 2009

Ahojte babule, tie vaše ratolesti ale riadne rýchlo rastú 😉
My sme boli minulý týždeň na tom sone, ale ešte som nestihla pridať fotku tak dúfam, že to dnes stihnem 😅
Ako sa inak mávate?

mirka20
11. mar 2009

adu, rebeka sunku lubi.to ma po maminke, ta by jej zjedla na kila 😀 ale nedavam jej ju kazdy den, vacsinou striedam s cistym chlebikom s maslom, lebo ked jej nahodou na chlebik natriem vyzivu, tak to nechce 😝
pipika, ani ja momentalne nepouzivam tampony, takze neviem. ale ak si na prehliadke po sestonedeli dopadla dobre, tak myslim by to nemal byt problem. ale ak by sa ti dalo, zavolaj dokimu, ci to mozes, aby si si radsej nejak neublizila, predsa len je to skoro po porode.
terez, to preto lucka nespala tak dobre , lebo sme u vas neboli my. vedela, ze maminka je doma sama, tak jej chcela robit spolocnost 😅 😉
mel, ahojky. snad coskoro budes mat na nas viac casu 🙂
janka, jej, ty uz mas 14tt. ten cas tak leti. uz sa tesime na foto 😵
nas drobec vcera vstal o pol deviatej. juuj, to bolo supis. a potom spala od jedenastej do druhej. aj to bolo supis, lebo aspon som si stihla trochu porobit v zahradke pri kvietkoch, navarit, trosku upratat. aj dnes sme spali az do pol deviatej a teraz opat spi od jedenastej, tak som zvedava, ze dokedy.

terezicka
11. mar 2009

Ahojte no keby ste videli včera ako sa Lucka kúpala 😀 Iba som ju dala do vaničky a hneď začala tak veľmi kopať že som bola celá mokrá. A ona v kuse len kopala a smiala sa 😀 Ani som jej nič nevravela, neprihovárala som sa jej a ona stále len kopala a smiala 😀 Ale celá kúpelňa bola total mokrá a ja tiež 😀 Už zvykla takto vyšpelchovať vodu z vaničky, ale včera to bolo 1x v takom veľkom množstve 😀 Asi sa jej veľmi páčilo kúpať sa 😵

terezicka
11. mar 2009

Mirka tak to si Rebeka včera veru krásne pospala, aj ja cem 😅 Lucka spí teraz na balkóne lebo zas je na figu počasie tak sa s ňou ani von nedalo ísť. Teda ona vonku je ale mne sa nechcelo do takéhoto nešasu sa trepať 😝 Včera som jej inak dala jednu z tých výživ čo máme od teba a celú ju zjedla. Som myslela že to nezvládne lebo to je dosť veľa, ale ona statočne všetko schniapala 😀 A chutila jej, takže ešte raz ďakujeme 😉

meliska
11. mar 2009

baby, pozrela som fotky a som z nich uuuplne mimo
mala Lucka sa riadne zmenila 🙂 rebeka je strasne zlata s tym chlabikom, ako sa sustredi 😀
a Alex je uz riadny huncut... ani sa mi verit nechce, ze uz ma rok... 🙂

kila
11. mar 2009

Ahojte! Zase sme prišli na jeden deň, inak nemám nič nové, manžel je stále s nami doma. Réka mala včera strašnú hnačku, poobede som už aj ja plakala s ňou pri prebalovaní, mala taký škaredý zadoček že až, takú zapareninu ste ešte nevideli. Keď som sa jej dotkla kričala od bolesti a tiekli jej slonie slzy. 😖 Ale začali sme diétovať, uvarila som jej mrkvový odvar, dala som jej banán a uvarené zemiaky a dnes sa to už upravilo. Aj zadoček vyzerá lepšie. 😅

kila
11. mar 2009

Ja by som už bola rada, keby sa malá odstavila sama, plánujem ju dojčiť kým nebude mať rok, ale možno že nad ňou zľutujem... Viem že dojčenie je najlepšie čo jej môžem dať, najmä keď teraz mala hnačku nič v nej nezostalo len moje mliečko, aj voda išla hneď z nej von. Ale bojím sa, že keď bude väčšia odstavím ju ťažšie.

kila
11. mar 2009

Lucka už ako vyrástla, zosilnela! Koľko má kíl?

pipika
11. mar 2009

Ahojte!
Takze sme po poradni. Mala ma 4400g (za 2 tyzdne 400g). 🙂

Zatial nepotrebujem tampon, spinenie prestalo. V piatok iden na kontrolu ku gynek. kvoli tomu hemangiomu. Troska sa bojim, co ak je vacsi.

Mirka, pokial viem ty uzivas antikoncepciu. Nemas nahodou Azaliu? Zatial som ju nezacala brat, pockam co bude v piatok. Laktacna poradkina tu v nemocnici hovori, ze z antikonc. je menej mlieka. Vsimla si si nieco take? Lebo ak ano asi by som nemala zacat uzivat, aj tak mam presne tolko mlieka kolko Lili potrebuje.

terezicka
11. mar 2009

Kila ahojky, a nemohla to mať Réka so zúbkov? Vieš vraj keď idú zúbky tak detičky zvyknú hnačkovať. A Lucka veru riadne vyrástla, neviem presne koľko váži, koncom januára sme boli v poradni a mala necelých 6 kg a teraz ideme o týždeň do poradne tak som zvedavá koľko budeme vážiť. Ale ona pekne papá, hoci posledné tri dni mi nezje všetko UM čo jej spravím - teda okrem nočného a večerného jedenia. Vždy nechá možno 20 ml, ale keď jej dávame príkrmy tak to zje všetko...A asi jej chutí všetko, lebo už aj jabĺčko sa naučila jesť.
Pipika tak to Lili krásne priberá 🙂
Ozaj zajtra ráno ideme Lucke chytať moč, lebo ho máme odniesť a o týždeň budú výsledy tak na nás prosím myslite nech sa nám to podarí. Máme také sáčky na to určené lebo či to my budeme vedieť použiť je už otáne 😅 😀
Mirka teba som sa chcela ešte spýtať či na škvrny používaš to mydlo z Dm-ky a či ti pekne zídu. Lebo ja som dnes to použila ale my to nezišlo všetko. Alebo mi Marek ešte kúpil v takej krabici takú soľ...A v pondelok som ti zabudla vrátiť čižmičky 😅

mirka20
11. mar 2009

kila, ako pise terezka, mozno to bolo zo zubkou. aj nasa hnackovala jedenkrat a potom jej vysiel zubok 😉
pipika, krasne ste pribrali 😵 tu antikoncepciu som brala, ale nemala na mna moc dobry vplyv, teda som mala mrchu az 3 tyzdne v kuse, tak som to vysadila. ale na teba nemusi mat taky vplyv, tak vyskusaj. a s tym mliekom som nepostrehla, ze by ho bolo menej, dokonca som si ho este aj odsavala, takze menej ho myslim nebolo.
terez, mydlo pouzivam z dm-ky.vacsina skvrn odide, ale vsetky urcite nie. takze skus tu sol a potom ak ti to moze das mi typ 😉 za cizmicky sa netrap, donesiete, ked k nam pridete 😉

zaza_na
11. mar 2009

ahojte ;)
prisla som vas kuknut. je tu vobec este niekto takto vecer? 😝

zaza_na
11. mar 2009

popozerala som vase fotecky. no deturence su proste nadherne 😵
adu, nemozem tomu uverit, ze Alex uz ma 1 rok 😲 ten cas tak strasne letiiiiii. musite mat s nim kopec radosti teraz. uz toho tolko vie 😉 a ked si pozeras fotky, ked bol este babatko, nechyti ta niekedy taka nostalgia, ze by si mozno xcela, keby bol znovu taky malicky? 😝
ja ked si pozeram Liline fotky, tak nemozem tomu uverit, aka bola malicka a si tak zaspominam, ake to bolo a keby znovu bola take mrnave babatko...
my sa hlasime, ze nam idu prve zubky. najskor som myslela ze len jeden, ale dnes sa mi konecne podarilo znovu nakuknut do Liliankinej pusinky a vyzera to, ze idu 2 naraz. takze mala hnacky, ale teplotu nastastie zatial nie... aj noci su celkom pokojne. poplace, uspime ju pri nas v posteli a niekedy ostane s nami az do rana... cez den je trochu mrzutejsia a dnes bola aj nejaka unavena...
pipika, takze ty stale plne kojis? lebo sa mi zda, ze som pred casom zachytila, ze Lili nejako moc nexcela tahat... tak som rada, ze ste zabojovali a zachranili to kojenie 🙂
terez, nam sa podarilo moc zachytit na prvykrat. len som jej sacok zalepila, dala naspat plienku a ked som ju rozbalila, bolo nacikane v sacku 😵 neboj, zvladate to 😉

zaza_na
11. mar 2009

inak, som kdesi citala o pahu... tak je to pravda? nevyslo to? 😔 to mi je mooooooc luto... ☹ 😢
pahu je silna bojovnicka. verim, ze nestraca nadej a budu sa dalej pokusat... 😔

terezicka
12. mar 2009

cv r j - to vám napísala Lucka 😀
Inak včera podvečer sme sa s ňou boli 1x prejsť keď bola v športovom kočíku a ona bola úplne super, všetko sledovala čo mohla a bola kľudná. V hlbokom si viem živo predstaviť ten rev 😕 Tak už asi definitívne prejdeme na športový kočík 😨
A ráno sa nám moč podarilo v pohdoe zobrať, som jej tam nalepila ten sáčok a nechali sme ju rozbalenú aby to šlo rýchlejšie. A ona sa vycikala, trochu sa síce aj vylialo no zároveň sa aj zas vykakala v priamom prenose 🙄

terezicka
12. mar 2009

Zuzka blahoželáme k zúbkom

jankabelka
12. mar 2009

Ahojte včera som tie fotky nestihla pridať, lebo sa mi nedajú akosi stiahnuť tak dnes to hádam už bude.
Zuzka gratulujem k zúbkom 🙂

jankabelka
12. mar 2009

Mirka, Rebeka ale tiež riadne vyrástla a pri tom chlebíku je úplne perfektná 😅
Terezka, Lucka sa zmenila, zdá sa mi taká bacuľatejšia nie?

mirka20
12. mar 2009

zuzi, tak nech mate tie zubky co najrychlejsie vonku, aby mala bola opat vesela a v pohode 😉
terez, gratulujeme k mocu. aj nam sa to podarilo na prvykrat. som sa tiez toho obavala, ale je to pohodicka 😅
jani, sme uz nedockave a chceme vidiet tvoju fazulku 😵 a ano, lucka je baculatejsi, ma krasne licka. asi sa nechala inspirovat nasou rebekou, aj ked ona teraz vyzera skor ako modelka nie ako baculka 😅