Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
3. sep 2009

Kila ďakujem, ideme dnes do mesta tak ak nenájdem ten čo sme mali predtým tak skúsime tento, lebo aj táto noc bola katastrofa... 🙄

kila
3. sep 2009

Terezka, môžeš potom ešte skúsiť Panadol Baby sirup, nie je len proti horúčke ale aj proti bolesti pri prerezávaní zúbkov. Nehovorím že jej daj každú noc, ale z času na čas potrebuješ sa vyspať aj ty a najmä malá Lucka. 😉

jankabelka
3. sep 2009

Ahojte babulky 🙂
Lili a Rebeke gratulujeme 😉
Mirka smsku čakaj, určite napíšem, ale ešte to chvíľku asi potrvá 😅 A hlavne pekne papaj, drobček potrebuje rásť 😉
Kila naša malá princezná má už meno Anetka 😀 super že Réka pekne prespinká celú noc
Terezka, dúfam, že ten gél na zúbky pomôže 😉

jankabelka
3. sep 2009

Babule chcem sa spýtať, na meranie teplotky u bábätiek, aký teplomer používate? my uvažujeme nad teplomerom do uška

kila
3. sep 2009

Ahoj Janka! My používame normálny digitálny teplomer - teplotu jej meriam v konečníku. Ale teplomer do uška či na čelo je určite praktickejší - môžeš malej kontrolovať teplotu jednoduchšie a nemusíš ju rozbalovať. A keď v tom získaš prax, nebudeš potrebovať už žiadny teplomer aby si vedela či má malá teplotu alebo nie! Bude stačiť keď jej pozrieš do očí a dáš pusinku na čelo - budeš cítiť či je teplejšia ako inokedy! 😵 Ale prajem vám aby ste teplomer vôbec nemuseli použiť aspoň rok! 😵

pahu
3. sep 2009

Čaute maminy a skoro maminy 😀

pipika
3. sep 2009

Ahojte! 🙂

my mame chamomillu 9 na prerezavanie zubkov.

Pahu, ahoj, davno si tu nebola.

Dnes som stretla bambulku, mala Ninka je prekrasna. 😵

meliska
3. sep 2009

ahojte,
pahuuu, ako bolo na dovolenke...? 😉

janka: ja asi kupim ten do uska a znacku asi omron, odporucali mi ho v lekarni... a chcem taky aby bol potom aj pre vacsie deticky a dospelakov nie len pre babo... 😉

kila
3. sep 2009

Ahoj Pahu! Nevidela som ťa už 100 rokov!
Neviem ako sú na tom vaše deťúrence, ale Réka strašne ľúbi moju mamu. Keď sme u našich ako aj teraz, vôbec ma nepotrebuje, stále ťahá starkú za ruku aby sa s ňou hrala, plienky jej tiež vymieňa ona lebo mne kričí, keď sa zobudí už ukazuje prštekom na dvere že chce ísť von k starkej, moja mama na nič teraz nemá čas len je s malou, aj variť musím pre našich ja... Som rada že je to takto, aspoň si oddýchnem. 🙂
Pipika, pozerala som vaše fotky, Lili má krásne veeeeeeeeeeeľké modré očká! 🙂

jankabelka
3. sep 2009

Ahoj Pahu, ako si sa mala na dovolenke? dúfam, že si si riadne oddýchla 😉
Kila ďakujem 🙂
Meliska a ten teplomer omron má aj nejaké označenie - aby bol aj pre väčšie detičky a dospelých? vďaka 😉

meliska
3. sep 2009

janka: mal by to byt tento
http://www.docsimon.sk/tovar/omron-gentle-temp-...
ale pre istotu sa este opytaj v lekarni, co oni doporucuju, lebo mna v jednej lekarni strasili, ze aj tak s tym nebudem vediet merat teplotu... asi som vyzerala primitivne... 😖
potom mi jedna mila lekarnicka v inej lekarni vysvetlila, co a ako a tvarila sa ze je to najlepsie riesenie hned po ortutovej rychlobezke, ktoru uz ale nemozu predavat... takze tak... ja do toho idem, lebo rozbalovat zakazdym babo, ked mu chcem skontrolovat teplotu a pchat mu do ritky teplomer sa mi zda neprijemne 😕 ale to je vec nazoru

kila
3. sep 2009

Idem sa pobaliť baby, vraciame sa domov, neviem kedy prídeme zase. Majte sa! 😵
Terezka a prosím ťa, potom mi daj vedieť keď sa náhodou malá Anetka narodí!
Janka, držím vám palce! 😵 Bude to super, neboj sa! 😵

jankabelka
3. sep 2009

Meliska ďakujem, určite sa v lekárni spýtam, aj mne sa zdá ten teplomer praktickejší 😉
Kila ďakujem za držanie palcov 🙂

terezicka
4. sep 2009

Krásne ránko prajeme, tak konečne sme sa vyspali trochu lepšie, večer som Lucke dala Panadol ako písala Kila - inak som už o tom počula,ale teraz keď som to aj ja potrebovala ma to vôbec nenapadlo 😅 Tak som jej ho večer dala, síce raz sa prebrala okolo 11-tej ale keď som jej dala cumeľ so pusy tak zaspala do 4, potom sa najedla a nechala som ju v postieľke len okolo 6 som si ju preložila k sebe do postele a spala ešte do 8, takže fajn. Uvidíme ako s ňou bude cez deň 😅
Včera sme jej kúpili topánočky v Deichmane, stáli 11 euro ale sú pevné, síce nie sú celokožené ale čo už... Ja som si kúpila nohavice, už som si ich odniesla aj skrátiť.Len keď som počula akú veľkosť nohavíc som skúšala tak hrôza - 34... Asi by som mala byť aj rada, ale aj predavačka že aké mám tenké nohy a Marekovi sa nepáčili daktoré nohavice na mne že to veľmi zle vypadá... ALe nakoniec som si už len niečo vybrala...
Teraz ešte musím poriešiť Lucke nejaké šatočky na jej oslavu a bude...

terezicka
4. sep 2009

Kila určite ti dám vedieť keď Anetka už bude medzi nami 🙂
Pahu ty máš v pase také isté motto ako ja 😉
My teraz riešime trochu dilemu s Marekom lebo všetky baby v septembrovkách kupujú deťom na narodky nejaká hračky a len asi my nie. Teda ja som veľmi chcela takú vkladačku pre ňu ale tú jej už kúpila svokra, síce kus inú ako som chcela ale nevadí. A na nete som si ešte vyhliadla také že "náučný slimáčik" ale keď som to včera videla v Dráčiku naživo tak ma to až ak veľmi neoslovilo...Tak neviem čo jej kúpime vlastne my okrem torty 😨
Mirka v Bille majú vineu v akcii

meliska
4. sep 2009

terezicka: ja tiez neuznavam nejak moc vela hraciek a hlavne take tie pistiace a svetielkujuce blbiny... 😖 mne osobne sa pacia take hracky, ktore podporuju logiku skus pozriet na stranke www.liliputi.sk tam su nejake take hracky, mne sa velmi pacia, ale neviem ci nie su uz pre vacsie deticky 😉

jankabelka
4. sep 2009

ahojte tak ako sa máte pred víkendom? čo plánujete na víkend?

meliska
4. sep 2009

ahoj janka: vikendik bude studeny, takze my planujeme oddych 😉 a vy co planujete?

jankabelka
4. sep 2009

meliska: my toho moc plánovať nemôžeme, ale tiež budeme oddychovať 🙂

terezicka
4. sep 2009

Meliska no ten slimáčik je inak presne taký ako si opísala že aké hračky sa ti nepáčia 😀 Ale už som pozrela tú stránku čo si sem dala ty, niečo ma aj zaujalo dokonca, len to musím prebrať s Marekom a uvidíme.
Janka my nemáme žiadny špeci plán na víkend, možno v nedeľu pôjdeme na návštevu k mojej krstnej mame ale ešte to uvidíme...
Ale ty by si si mohla spraviť plán spolu s Anetkou že pôjdeš rodiť 😵

jankabelka
5. sep 2009

Terezka no uvidíme, lebo poslíčkovia dnes začali náš deň 😉 držkajte nám palce

pipika
5. sep 2009

Janka, drzime palce!!!!!! 🙂 🙂

mirka20
5. sep 2009

ahojte 🙂
nestiham vas, som v kuse unavena, takze ked mozem, tak oddychujem. dnes som bola total k.o aj my nejak spatne bolo, ale nastastie bol doma aj janko aj svokor, tak sa starali o malu a ja som mohla oddychovat. uz aby bolo po prvom trimestri. jaj, a este aby toho nebolo malo, rebeka dnes odmietla cez obed spinkat, takze ficime cely den 😝
jani, silno drzim paste 😉
terez, uz mi vineu netreba, uz nekojim 😵 ale dik za tip, svokor doniesol.
mel, z tej tvojej stranky som ja objednala ergonomicky nosic a tie klasicke drevenne kocky, ale rebeka zatial obrazky nesklada, len ich vyklada a vklada do tej krabicky.

jankabelka
7. sep 2009

ahojte kočky, ako sa mávate?
my sme boli posledný krát na monitore, všetko je v poriadku a v stredu ešte do poradne 😉 juj už sa to blíži
Mirka neboj prvý trimester ubehne ako voda,len sa opatruj 🙂
Vďaka že na nás myslíte 😅

pipika
7. sep 2009

Janka, ahoj! 🙂
A ja som si uz myslela, ze si uz v porodnici. 🙂 Tesim sa s tebou. Inak sa bojis porodu? Ja som sa nebala, bola som kludna ked prisli bolesti. Chodila som na pripravu, takze som bola pripravena na vsetko. Ked som uz bola po tom lekarka ma pochvalila, ze uz davno nemala taky porod ako moj. Bez slova som porodila, bolesti som vedela predychat. Bola som na seba hrda. 🙂
My sme sa vcera vybrali bicyklovat s Lili. Lenze sa jej to nelubilo, takze sme sa po 10 metrov museli vratit. Aku sedacku mate vy baby na bicykli? My mame taky stary nepohodlni, mozno to sa jej nelubilo.

jankabelka
7. sep 2009

ahoj pipika, ja som tiež chodila na prípravu, ale predsa mám strach, len dúfam, že to spolu s drobčekom zvládneme

meliska
7. sep 2009

ahojte 😉
mirka: mne sa na tej stranke pacia tie drevene hracky 😵 a zvazujem aj ten nosic liliputi alebo manducu, este sa rozhodneme, ved na to je este cas... ten liliputi je ale lacnejsi... uz ho mas aj doma? je dobry?

janka: drzim palcoke, nech ta Anetka moc nepotrapi a nech mas porod bleskovku ako Terezka 😀
terezka: mne sa nepacia len tie pistiace hracky s roznymi melodiami a ten zvuk z toho mi drasa usi... ale niektore su pekne... inak asi viem akeho slimacika myslis... kamoska to maju doma 😀 ja som teraz nasla taku peknu babiku latkovu a satocky jej tak sustia a su z roznych materialov, aby sa babatku rozvijala motorika... skusim to najst a potom sem hodim link... 😉

mirka20
7. sep 2009

mel, ten nosic je super. myslim si, ze sa moze rovnat manduce (teda nie cenou). sice nie je od narodenia, ale od tych 3 mesiacov, ked si vie dietatko drzat hlavicku, ale aj tak je podla mna super 😉

terezicka
8. sep 2009

Ahojte včera sme boli s Luckou na návšteve, boli sme v Krtíši u Mirky+Rebeky 😵 Bolo fajne, Lucka síce už ku odchodu bola kus umrnčaná ale v aute si pospala. No ale potom večer vydržala byť doma hore do 22:00, už sme boli s Marekom z nej hotoví. A len plakala, potom prestala, tak som jej namočila cumeľ do medu a zaspala Marekovi na rukách a ráno si pospala skoro do pol 9 😝
A u Mirky a Rebeky bolo fajn, dievčatá sa pohrali spolu, Lucke sa veľmi páčil taký klavírik čo mala Rebeka,tak som ho chcela kúpiť Lucke ale v obchode ho už nemali. A Lucka keď videla ako Rebeka chodila, tak aj ona za ňou, dokonca možno aj viac išla ako u nás doma 😀 Dobre nám bolo u nich aj mne zmena prostredia dobre padla 😉

terezicka
8. sep 2009

Janka tiež ti prajem taký rýchly pôrod ako som mala ja a bez epi to určite zvládneš, treba veriť tomu že pôrod nebude trvať dlho a že na jeho konci ťa čaká krásne prekvapenie 😵
Meliska tak hoď link ak to nájdeš 🙂
Pipika my sme na bikoch ešte s Luckou neboli takže ohľadne sedačky ti neporadím