Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
3. aug 2010

Pipika Lucka spí zatiaľ na matracoch, lebo posteľ je v štádiu vyrábania sa 😅 Ale uvidíme, ani neviem či sme chceli na dolnú časť postele zábranu, no ak nebude tak Marek spraví hádam

adulina
autor
3. aug 2010

Terez asi vieme pohlavie, ale nepovieme 😀 😉

terezicka
4. aug 2010

Adulka ok 😀 My ho ańi nechceme vedieť 😀 A keď by sme sa ho aj náhodou dozvedeli, tak ho tiež nepovieme, nech je prekvapenie 😀

pipika
4. aug 2010

baby, neviete nahodou nejaku stranku, kde by som vedela objednat zaclonu s detskym motivom za rozumnu cenu? dakujem

terezicka
5. aug 2010

Ahojte, písala mi Kila že od rána do 5-tej má bolesti, tak uvidíme či sa dnes dočkám dalšej sms-ky od nej 😅 V každom prípade na ňu veľmi myslíme 🙂
Pipika skús popozerať aj cez MMB alebo MMA, konkrétnu stránku ti poradiť neviem

pipika
6. aug 2010

Terez, Kila sa neozvala?

terezicka
6. aug 2010

Ahojte dievčatá, tak dnes v noci som dostala krásnu sms-ku od Kily 😵
"Ahoj. Tomáško sa narodil 5.8.2010 o 23:45, má 2750g a 47cm. Maminu veľmi nepotrápil, do pôrodnice sme prišli o 22:30 ked mi odtiekla plodová voda. Katka "
Tak takéto novinky teda máme 😵

pipika
6. aug 2010

Ahojte!
Kile zo srdca gratulujeme a prajeme vsetko dobreho, hlavne zdravia a mliecka 🙂

zabka
6. aug 2010

Aj my sa pripajame gratulujeme a prajeme vsetko len to naj, hlavne vela toho mliecka... 😉

zabka
7. aug 2010

Pridala som nove foto, tak kuknite... 😉

adulina
autor
8. aug 2010

gratulujeme Kile aj Tomáškovi, nech sú zdravučký 🙂

mirka20
9. aug 2010

ahojte 🙂
kile gratulujeme a prajeme rychle zotavenie po porode, dostatok mliecka a vela sil na zvladnutie dvoch drobcov a tomaskovi veeeeela zdravicka a sil 😵
pipika, ja som kupovala zaclonu na trhu, takze neporadim 😒
my sme sa po tyzdni vratili z chalupy. bola som s rodicmi, tak by si clovek myslel, ze sa vratim oddychnuta, ale az take super to nebolo. rebeka sa v noci casto budila s placom (asi vela novych zazitkov), aj matusko sa nam zacal v noci budit na papanie, takze asi pekne prespate noci su opat v nedohladne 😝 a k tomu sme este zavarali, takze taka pracovna dovca 🙂 ale boli sme sa opat kupat v kubine a bolo uzasne. matusko je asi rodeny plavec, co ten vystrajal vo vode 😅 radost sa na neho pozriet.

terezicka
9. aug 2010

Ahojte 🙂 Tak zajtra ideme do poradne, aj na sono, som veľmi zvedavá ako náš drobček narástol, koľko váži a či mi aj pekne zakýva 😀 Inak fajn, akurát Lucka v noci s plačom chodí zo svojej izby preč a tento týždeň musíme vrátiť aj postieľku čo sme mali v spálni kde spávala, tak uvidíme ako to budeme riešiť potom. Lebo na posteli pri nás keď spí tak je to katastrofa, nevyspíme sa ani ja, ani Marek, len Lucka 😅 Ale minule som jej tak opatrne dohovárala, tak potom mi povedala že ocko bude spávať v izbičke a ona v spálni so mnou 😝 😀 A včera vyliezla ešte z izby nám povedať, že prasiatka kvíkajú 😀
A o týždeň ideme na dovolenku do Slov. raja, musím si pospisovať nejaký zoznam čo nám treba baliť lebo sama neviem...

pipika
9. aug 2010

Ahojte!
Dnes som mala poradnu, maly ma uz 2800g, neviem si predstavit aky bude velky ked sa narodi, ved Lili mala 2820 g. Zacinam sa otvarat, ale to este nic neznamena, nevyzera to na porod. Nadalej musim lezat.
Mame taku dilemu, ze ci kupit monitor dychu alebo nie. Pri Lili sme ho mali pozicany, ale museli sme ho vratit. V nemocnici by nam pozicali na pol roka, ale nam sa to zda kratko. Tak teraz nevieme, nie je to lacna zalezitost.

terezicka
9. aug 2010

Inak mi písala Kila, že sa majú dobre, Tomáško papá a spinká, ona sa má tiež fajn a už ani nevie že rodila. A zajtra idú domov. A poslala mi aj fotku malého, ak nájdem kábel od mobilu tak ju sem hodím 😅

Žabka fotky sú pekné, Nikolka rastie v riadnu kočicu 😀

Pipika a čo meno? A to už keby si aj rodila tak by nevadilo, veď malý má super hmotnosť...Ja mám tiež obavu z toho že ak toto bábo bude väčšie ( čo ale rátam že dačo väčšie bude ako Lucka a aj v to dúfam, veď Lucka bola drobnučká ), ako ho vytlačím...Inak ja mám najväčšiu obavu asi z pôrodu, lebo si uvedomujem že môže byť aj horší ako bol s Luckou. Ale zas si to nejako nepripúšťam, len možnosť že bude ešte kratší ako s Luckou 😀

mirka20
9. aug 2010

terez, ja som to u rebeky riesila tak, ze som ju pekne zobrala spat do detskej a lahla si k nej , kym nezaspala(preto sme kupili 140 cm postel 😀 ). ked zaspala, sla som spat do spalne alebo zaspala s nou a ked som sa zobudila, presla som si. takto to riesime dodnes.
pipika, prva vec, co som kupila, ked som bola este tehu s rebekou bol monitor dychu, takze ja ho mozem len odporucat. pri rebeke som sa bez neho nepohla (brala som ho vsade-na dovolenku, ku mojim rodicom). teraz uz som trosku menej ustarostena, pouzivam ho uz len doma, ale pouzivam ho a som s nim pokojnejsia. takze ked aj len na pol roka,je to dobra vec, aj ked ja ho planujem pouzivat tak ako pri rebeke do roka.

terezicka
9. aug 2010

Mirka len Lucka má len menšiu posteľ, 80cm 😅 Ale nejako to už vymyslíme aby si lepšie zvykla

pipika
10. aug 2010

Mirka, a mate ktory monitor? My sme mali pozicany angelcare, ale dost casto falosne vrieskal. Teraz rozmyslame nad Babysense. Aj v nemocnici maju ten.
Terez, meno este stale nemame iste. Na 95% mame vybrate, ale teraz uz nikomu nepovieme.
Nam chvalabohu Lili krasne spi vo svojej posteli. Vecer zaspava s ocinom, doobeda so mnou. Ked sa rano zobudi pride si po saty do spalne. Doobeda ani o sebe neda vediet, hned sa zacne hrat.

terezicka
10. aug 2010

Ahojte, tak sme po poradni aj po sone, hoci chvíľami to vyzeralo že žiadne sono nebude, lebo vypadávala elektrika 😅 Ešteže je môj doktor taký šikovný a vynašiel sa 😀 Všetko je úplne v poriadku, bábätko krásne rastie, podľa veľkostí merania je asi o týždeň väčšie ako mám dátum pôrodu, ale povedal doki že to už nejdeme premieňať a mám si sama vybrať kedy chcem rodiť 😀 Tak som mu povedala že už som si vybrala 😀 Drobček váži 446g, je v poriadku, na pohlavie som sa nepýtala a ani on mi nevravel, takže som na seba hrdá že som vydržala 😎 Ďalšiu poradňu mám až 21.9., a možno sa vtedy objednám aj na 3D, uvidím ako sa dohodneme s Marekom.
Podvečer čakáme návštevu, tak by som mala trochu poriadiť, spraviť nejaké jednohubky a tak 😎

mirka20
10. aug 2010

@pipika my mame nanny a pri rebeke sme mali tiez dost planych poplachov, pri matuskovi sme mali zatial len jeden. inak na nete kupis aj pouzity za celkom rozumnu cenu a potom ho mozes dalej predat 😉
terez, ty betarka, ja chcem vediet, co cakata 😠 😀
my sme dnes boli na kontrole s klbikami, vsetko ok, len doki ma este stale zauzivane, ze deti sa balia na siroko do 5-tich mesiacov, tak to kazal aj nam. a to my uz nebalime od 1.mesiaca. 😉

terezicka
11. aug 2010

Mirka aj ja chcem vedieť čo čakáme, ale ešte nejakých pár týždňom vydržím 😀 Ale potom sa to isto dozvieš, sľubujem 😀

mirka20
11. aug 2010

terez, vsak aj my sme mali 90 cm matrace. az ku koncu sa nam zadarila ta rebekina postel 😉

terezicka
13. aug 2010

Ahojte, tak v stredu sme boli celý deň u našich, včera sme boli na výlete v Banskej Štiavnici a na Počúvadlo. Ja som do vody nešla, Lucka s Marekom len trochu, ale bola veľmi studená tak sa hneď pýtala von z nej...Ale boli sme tam pozrieť pri jednom hoteli, mali ta zvieratká tak sa Lucka tešila...
Zajtra idem pomaly baliť veci na dovolenku, ideme v pondelok a veľmi sa teším 🙂
Lucke spadla stolička na nohu, tak jej aj prst trochu omodrel a stále jojká že ju to bolí tak uvidíme keď sa zobudí čo bude. Neviem či s ňou treba ísť pre istotu alebo nie...Asi uvidíme po spánku.

terezicka
13. aug 2010

Inak som si písala s Kilou, že Tomáška je dobručký, aj sa vyspí pri ňom. Réka prišla domov iba včera lebo bola u jej rodičov, ale dnes mi písala Kila že je veľmi zlatá, veľmi sa jej malý páči a žiarli len vtedy keď ho berie na ruky niekto iný ako Kila. A manžel jej má dovolenku, svokra je tiež milá a pomáha

terezicka
13. aug 2010

@mirka20 túto noc k nej išiel Marek lebo mne sa nechcelo líhať na zem - matrac 😀 😅 A prišla potom k nám až o 7 😝

terezicka
14. aug 2010

Dievčatá tak ja sa dnes lúčim, zajtra sme celý deň u našich na hodoch a v pondelok ráno odchádzame na týždeň do Slov. raja, kde sa veľmi teším 🙂 Tak sa tu majte pekne, papa 🙂

zabka
16. aug 2010

Terez peknu dovolenku prajeme..Oddychni si 😉

jankabelka
19. aug 2010

Kila srdečne gratulujem k Tomáškovi, prajem vám obom veľa zdravíčka, Tebe veľa mliečka a Tomáškovi dobrý apetít 🙂 🙂

mirka20
19. aug 2010

ahojte 🙂
trochu to tu viazne, kdeze ste? teda okrem terezky, ta si uziva krasy slovenska 😵
ja akosi pri tych nasich dvoch drobcoch nestiham mk, ale vzdy sem aspon nakuknem, ci niekto nieco nepridal nove.
my sa mame fajn, matusko rastie ako z mlieka, je z neho riadny chlapisko (taky maly tucko 😅 ), dzavoce o dusu, sermuje rukami nohami o dve duse 😀 rebeka je ukecana, sem tam mi az rozum zastane, ze ake suvislosti to dieta vyriekne 🙂 este stale mame plienku na kakanie, ani za svet ist na nocnik alebo wc 😒 aj ma to stve, aj som viem, ze tomu treba dat cas. no, uvidime, kedy sa uz konecne odhodla. noci mame vseliake, sem tam matusko prespi celu, niekedy sa zobudi, nakojim ho a spi dalej. a ked spi matusko, tak aby mi nebolo luto, tak pride rebeka, aby som k nej isla spat alebo place zo sna, tak k nej idem.

zabka
23. aug 2010

Ahojky, ako sa mate ked tu nie je terez tak je fakt nejako mrtvo... 😉 No my nic nove, meram si BT tak kuknite
http://www.fertilityfriend.com/home/1adaf0