Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
5. sep 2012

Ahojte dievčatá, tak už sme doma od včera, vypýtala som sa o deň skôr a pustili ma, vypapuľovala mi to jedna sestrička. Riadne som prísť domov až dnes, no doktor ma tam chcel držať do piatku len kvôli tomu, že mi musia v piatok vybrať stehy, ale tak sme sa dohodli že prídem na oddelenie radšej,...Pôrod hrozný, cisársky - nikdy viac...Akože aj tan prvý bol brutal, ale vtedy ma robila doktorka tá bola podstatne jemnejšia, aj ma zašila oveľa krajšie. Teraz ma robil primár a hrôza, žiadne jedmnosť, strašné tlaky som cítila, som im tak vzdychala na stole, stenkala, potom mi museli dať oblbovák tak som aj zaspala, ani neviem kedy mi malú ukázala...A ešte ma aj zle zašili, večer si sestrička všimla že mi ide krv z rany, takže o polnoci mi tam musel dávať doktor stehy, no som mala dosť...Ale zotavenie lepšie ako po Katke, aspoň to je fajn...
Lucka a Katka sú zlaté, Katka ked počuje Hanku plakať tak beží k nej a stále len Hana, Hana, Hana 😀 Lucka ju chce prebaľovať, nosiť na rukách...Zlaté sú všetky tri 😵

meliska
6. sep 2012

jeeeej Terezka gratulujem k Hnake... zelam vela zdravicka celej rodinke 😵

kila
10. sep 2012

@terezicka prajeme vám veľa zdravíčka! Určite sú zlaté dievčatá, trošku ti závidím tú najmenšiu, malulinké bábätko zlatučké - ale len v dobrom... Keď si išla vo štvrtok do nemocnice už si vedela že v piatok budeš mať cisársky rez?

terezicka
11. sep 2012

@kila no ešte som to oficiálne nevedela, ale tušila som to. doktorka na príjme mi povedala že ak do pondelka neporodím, tak vtedy mi spravia sekciu. ale večer mi primár odkázal aby som bola od polnoci nalačno a že ráno ma on vyšetrí a povie, ale to som už vedela že sme jasní - hoci primár u nás je veľký odporca sekcií, ale vedela som že u mňa sa už rozhodol a potom mi aj sám robil cisársky...

kila
13. sep 2012

@terezicka a ako sa máte doma, zvykáte si pomaličky? Hanka papá, poslúcha?

terezicka
13. sep 2012

@kila celkom fajn sa máme, mne je už fajn, je to oveľa lepšie ako po Katke aspoň toto...aj jazva mi začína konečne vyzerať " k svetu " 😅 Hanička papá, niekedy aj každú hodinku, ako kedy...Ale je taký plačko z nej, ešte si asi musíme lepšie zvyknúť na seba

kila
14. sep 2012

@terezicka, sú deti ktoré plačú viac (ako bola naša Réka) a nič s tým nemôžeš urobiť alebo sú také ktoré plačú len keď im niečo vadí (ako náš Tomáško) - hádam sa to u vás ešte zlepší! Lucka chodí do škôlky? Dúfam že nedonesie k vám domov nejaké bacilky, pre istotu kúp pre ňu nejaké vitamínky.

terezicka
18. sep 2012

Ahojte tak ja som dnes 1x sama doma s dievčatami, teda Lucka je v škôlke...Ešteže máme dve autá, lebo ráno sme klasika meškali do škôlky tak som musela s ňou ísť autom, bez sedačky...Deň úžasný, kým Hanka spí tak je dobre, ale ked je hore tak je dosť uplakaná 😢 Potom chce byť stále na cici, Katka medzitým robí somariny...Ale čo som vdačná že Katka sa už sama v pohode posadí na nočník, vyciká alebo vykaká sa, ked jej poviem aby na ňom zostala sedieť po kakaní tak zostane, a čaká kým prídem...Ale stihla som aj obed spraviť, takže hádam to až také zlé s nami nie je, pokiaľ si odmyslíme ten hrozný neporiadok 😅
Inak v pohode, akurát sme sa smiali s Marekom, lebo v nedeľu sme boli u našich a moja múdra sestra sa nás silou mocou snažila presvedčiť o tom, že ked mala Lucka toľko čo Katka tak už sama jedla - nie je pravda...Potom že určite Lucka mala vždy také súché pery, sa jej tam trhala kožička - samozrejme mala to Katka od kojenia. A ešte mi tvrdila že Lucke určite stačia na zimu topánky veľkosť 26, pričom teraz už má niektoré 28 😅 Tak ale ked je niekto múdrejší ako sme my - vlastní rodičia...

kila
19. sep 2012

@terezicka, Katka je šikuľka, náš Tomáško sedí na nočníku len keď ho tam posadím, aj sa vyciká, ale že by sa sám posadil na nočník, to nie... stále má v plienke aj moč, aj keď málo, suchú plienku ešte nemal. Katka sa už vie sama vyzliecť? No ty máš ale múdru sestru, musela som sa aj usmiať keď som to čítala... ešteže ti vždy poradí nejakú blbosť, ani neviem čo by si bez nej robila (samozrejme myslím to ironicky)... 😀

terezicka
19. sep 2012

@kila hej Katka sa aj sama vyzlečie, zo začiatku mala trochu problém lebo to že chce ísť cikať dávala najavo tak, že si zdvihla tričko a potom sa vyzliekala len jednou rukou, ale už sa naučila že to nemusí držať tričko hore. Ale zas ešte vždy ked ide cikať tak zdvihne tričko pokiaľ sme pri nej...
A veru sestra je hrozne múdra, mám ja ale šťastie 😀

kila
23. sep 2012

@terezicka, Katka je ale šikuľka, nepochopím prečo sa Tomáško nedokáže sám vyzliecť, je lenivý? Ale vlastne on nemá čas chodiť na nočník, má dôležitú robotu: hrať sa od rána do večera... 😒

kila
23. sep 2012

Réka zajtra neide do škôlky, lebo má nádchu, nechám ju doma ešte na dva dni... Ale ja som na tom horšie, mám zapálenú osmičku, každý druhý deň musím chodiť na výmenu dezinfekčnej gázy čo mi vložia medzi zub a ďasno, cez víkend mi to vymenili na pohotovosti. Nebolí to,len trošku cítiť že tam je niečo, dá sa to vydržať, len nech ma to už prejde čím skôr...

terezicka
23. sep 2012

@kila napríklad sme mali návštevu, bola u nás kamarátka s dcérou ktorá už mala 2 roky a tiež sa pociká, že sa nedosleduje a je jej to jedno. A pritom malá je taká zodpovedná, žiadna pocháblica, rozumná...Zrejme to záleží veľmi od dieťaťa...

kila
24. sep 2012

@terezicka určite áno, len by mohol byť už šikovnejší, som netrpezlivá lebo na jar sa možno už zamestnám a bolo by super keby mohol chodiť Tomáško do škôlky a nemusela by som vybavovať jasličky. S plienkou ho do škôlky nezoberú... No ale ešte uvidíme ako bude, možno si nijakú inú prácu tu v KN nenájdem, potom sa budem musieť vrátiť do NZ a Tomáško ide do škôlky až v septembri. 😉
Bola som zase u zubárky a vraj mi bude musieť časť ďasna pri osmičke odstrániť keď sa do stredy zápal neustúpi. Na jednej strane som vydýchla, že ešte nemusím ísť na chirurgický zákrok, na druhej strane určite aj toto bude bolieť a krvácať ako šľak... 😖 Budem jesť len polievky a kašičky, dobrá diéta ma čaká... 😝
S Rékou som dnes ráno predsa musela ísť k lekárovi lebo mala zapálené aj očko, takže tento týždeň bude doma.

kila
26. sep 2012

Dnes už mal zápal očných spojiviek aj Tomáško. V júni sme takto končili škôlku, teraz to Réka má zase zo škôlky, tak ja neviem čo s tým ďalej, keď ten vírus či bacil je stále v škôlke možno na hračkách alebo hocikde inde, každý mesiac budú mať moje deti zápal očí?!?!?! Navyše som bola dohodnutá s mamou že deti berú na víkend, ale teraz že sú chorí vraj ich nechce, lebo že je jej ľúto kvapkať im do očí... strašné, keď budem chodiť do roboty a deti budú choré, nemôžem očakávať jej pomoc?!?!?!?! No a ešte aj svokra prišla s tým, že ona sa chce odsťahovať k svojmu priateľovi do iného mesta ale že potom kto bude strážiť deti keď bude treba? No veď kto, nikto, budeme sa musieť o nich postarať len my dvaja asi... Stále musím chodiť každý druhý deň k zubárovi na výmenu obväzu, vraj sa to zlepšuje, možno sa to aj vylieči. Dúfam...

terezicka
28. sep 2012

@kila to ma mrzí že máte takéto zdravotné problémy, prajem vám aby ste sa toho všetkého čím, skôr zbavili...a v škôlke mali aj iné deti zápal alebo len vaša Réka?

kila
28. sep 2012

@terezicka neviem, Réka už je v poriadku, tak v pondelok ide do škôlky, určite sa opýtam učiteľky. Aj ja som už ok, dnes som bola posledný krát u zubára, zatiaľ netreba s tým nič viac urobiť.
A vy sa máte ako? Dievčatá poslúchajú?

terezicka
1. okt 2012

@kila tak zistila si niečo v škôlke?
my sa máme tak striedavo oblačno, hanka má zrejme koliky alebo problémy s trávením. dosť často nám plače, jediný spôsob ako ju utíšiť je na prsníku, potom má veľmi nafúknuté bruško...tak už sme skúšali všeličo, dnes mi spolužiačka z VŠ poradila aby som vyskúšala čaj z plodu kôpru, tak som si ho objednala a v piatok to budem mať tak začneme skúšať. a predavačka v tom bio obchode mi poradila ešte jedny probiotiká, ale vyjdú nás na 14euri, zajtra ich budeme mať, no už kašlem na cenu len nech to hanke pomôže...dnes bol inak hrozný deň, prerevala ho skoro celý, spala úplne máličko, ani v aute nevedela zaspať...ale mi povedala predavačka že v noci bol spln, takže to môže byť dôvod prečo je dnes taká, že deti to znášajú ešte horšie ako dospelí 😅

adulina
autor
1. okt 2012

@terezicka joj moja trapite sa, ja som sa takto skoro rok trapila s Tamarkou, presne tieto problemy mala, a ten spln moze byt pravda, Alex bol 5 dni ako satan, vcera trochu skrotol, a je konecne normalny ako vzdy 😀
S Tamarkou som to potom riesila manducou a stale som ju nosila, dokonca raz som s nou takto trhala aj burinu 😝
nic som nemohla robit iba ju mat na rukach lebo furt revala a reve aj teraz, zlepsilo sa to az ked mala asi 9 mesiacov a zacala lepsie spat a zaspavat aj v kociku.
no ale dufam, ze to nebude aj Vas problem a sa to coskoro zlepsi, niekedy staci vydrzat tie prve tri mesiace 🙂 drzim palce

jjanniska
1. okt 2012

Ahoj já tu sem nová tak snad nebude problém když se sem tam na něco zeptám 🙂

adulina
autor
2. okt 2012

@jjanniska ahoj, vitaj, kludne sa pytaj, radi pomozeme

kila
3. okt 2012

@terezicka v škôlke som zistila toľko, že zápal očných spojiviek tentoraz nikto nemal okrem nás, takže sme to nemali odtiaľ, potom sme to mohli mať jedine z ihriska. Dúfam, že už sa s tým nikdy viac nestretneme. Réke nebol problém kvapkať do očí, ale Tomáško sa bránil rukami, nohami.
To je mi ľúto, že takto maličká plačká, vyzerá to tak že budeš potrebovať veľa trpezlivosti kým to prejde... aj my sme skúšali pri Réke všeličo, čo-to aj chvíľu pomáhal, ale naozaj pomohol len čas, keď začala Réka sama sedieť a trošku sa vedela aj sama zamestnať... pamätám si že ja som s Rékou cvičila nožičkami a to sa jej páčilo... položila so ju na chrbát a dvíhala som jej nožičky hore, alebo pritlačila nožičky k brušku, skúšali sme bicyklovanie s nožičkami a podobne...

terezicka
3. okt 2012

@adulina ani hanka nevie dobre spať v kočíku, málokedy sa jej podarí zaspať a spať bez toho aby sme ju museli kočíkovať, inak vždy tak na hodinku a aj to ju musíme furt natriasať...ale tak snád to nejako vydržíme, najhoršie je to vysvetliť či už mojim alebo marekovým rodičom že jednoducho nám reve a nevieme jej veľmi pomôcť...oni si asi furt myslia že, najmä svokra že malá je hladná, mminule mi už naznačovala aby som jej dala UM, ale hanka pritom pribrala kilo za mesiac, takže hlad ju určite netrápi...

terezicka
3. okt 2012

@kila s nôžkami cvičíme aj my, minule mi takto dokonca pritom aj zaspala 🙂 a dosť nám pomáha aj rektálna rúrka, aspoň trochu sa jej uľaví, dnes som jej začala dávať už aj tie probiotiká tak uvidíme, viem že po nemôžem čakať zázrak hned po prvom dni

kila
4. okt 2012

@terezicka, presne ani Réka nespala v kočíku, keď už bola o niečo väčšia ale ešte nevedela sama sedieť, chodili sme von tak že som ju musela pevne pripútať a kočík upraviť do sediacej polohy, inak revala, a ešte pritom som ju musela zabávať aj hračkami. Keď už vedela chodiť, tak v kočíku neobsedela vôbec.
Ťažko to vysvetlíš rodičom, Réka prestala s plačom len keď bola na rukách a to sa naozaj nedá. Keď som už nevládala položila som ju, začala plakať ale potom hneď pribehla svokra - vtedy s nami ešte bývala - zdvihla ju a pozerala na mňa škaredo, vysvetlovala mi čo mám robiť, ako keby som bola nejaká neschopná. Vyzeralo to tak že ja ju neviem utíšiť a bola som zo svokry ešte viac nervózna.

jjanniska
5. okt 2012

Maminky chtěla jsem se zeptat snažíme se o miminko asi 3 měsíce byla jsem i u svého gynekologa se zeptat jestli je vše v pořádku.Pan doktor mi řekl že je vše tak ja má být a že by neměl být probém znovu otěhotnět.Jinak už máme 4 letého syna 🙂 Tedkom jsem měla poslední menstruaci 15.9.od té doby co mi to skončilo mě pořád boli podbřišek jak bych to měla dosatat znovu.Menstruaci dostavám pravidelně.Vubec nevím čím by to mohlo být že me podbřišek pořád bolí ☹ Měla bych si znovu zájít ke svému gynekologovi?

terezicka
7. okt 2012

Ahojte baby, tak nám menia okná na celom dome, takže som s dievčatami bola u našich, ale včera som musela s Hankou prísť, lebo moju múdra sestra zas bola za veľmi múdru celé tri dni a ja som to už nemohla počúvvať...To už je pomaly na napísanie knihy čo všetko ona vie, aká je múdra. Nejdem to všetko rozpisovať to by bolo na dlho, ale aspoň toľko - Hanka stále dosť plače, asi aj z bruška a jednoducho možno sa tam prejavuje aj, je to jej štýl, teraz je fakt veľa takých detičiek čo často a veľa plačú. Samozrejme ona furt gúľala očami a že to sa nedá počúvať a vydržať, a že čo ak to neni z bruška, čo ak je za tým diagnoza. A na druhý deň prišla s týmto - že ona rozmýšľala a kedže Hanka sa narodila týždeň po termíne a vlastne išla sekciou lebo sa nepýtala sama na svet, tak podľa nej bola nevyvinutá a nepripravená na tento svet 😅 A môj argument že keby bola taká ako ona povedala, tak by sa to určite odrazila na hmotnosti, dlžke, vyšetreniach...Ale toto už ona nepočúvala, ona stanovila svoju diagnozu a hotovo...Proste ja už mám z nej total dosť

terezicka
9. okt 2012

Jejmine ženy dnes deň blbec , ako bola včera Hanka super celý deň, večer síce trochu porevala ale inak dobre. A dnes total opačne, ja som myslela že vyskoč,m z okna hádam, Marek v nočnej, na porážku. Ona je už tak unavená, skoro mi zaspala pri kúpaní, potom pri chovaní už bola taká nervná, ešte aj mlieko jej rýchlo tieklo lebo sa drhla, unavená, tak len vrešťala, mrvila sa na prsníku, jačala ako tur. Ja dúfam že noc bude kľudnejšia lebo ma vystre a snád tieto dve staršie budú normálne a zaspia v pohode. Ja už si pripradám ako neschopná mama, ani decko si neviem utíšiť, už strácam nervy...
A ešte sa nám včera pokazila práčka už asi total, sme dlhšie uvažovali o kúpe novej,t ak dnes sme si povedali že už kúpime, tak Ježiško nám priniesol - Lucke sme tak povedali, lebo tohto roku výdavkov viac než dosť - pozemok, nové auto, práčka...A to sme ešte zimné gumy nekúpili na auto 😅 Asi začneme kradnúť lebo toľko peňazí čo nám treba, no koniec...

kila
11. okt 2012

@terezicka, tvoja múdra sestra sa nezmení... 😀 asi ešte v živote nevidela nevyvinuté dieťa, lebo tie spia od rána do večera a nemajú ešte silu revať vôbec a nie ešte aj celý deň... 😉 A ešte nevidela ani dieťa ktoré plače len tak bez dôvodu, lebo je také, má takú povahu a bude možno také citlivé celý život. Je mi to ľúto, ale to bude asi aj váš prípad, bude to ťažké vydržať, ale budete musieť, čím bude Hanka väčšia tým to bude lepšie a lepšie... uvidíš... 😉 Nehnevaj sa na ňu, ona za to nemôže! Keď píšeš o Hanke ako keby som čítala o Réke keď bola taká malá. A predsa z nej vyrástla bystrá mladá slečna, ktorá sa v škôlke cíti dobre a patrí medzi najšikovnejšie deti. 😉
Super že u vás už bol Ježiško, my ho tiež očakávame, donesie chladničku! 😀

kila
11. okt 2012

Ja som začala hľadať nové zamestnanie. Už som bola aj na pohovore, aj by ma prijali, aj by sa mi to páčilo, lenže sa mi nepáčili ich praktiky ohľadom výplat. Zatiaľ sa nemusím zamestnať tak súrne, aby som prijala ponuky ktoré sa mi nepozdávajú. Ale bola to dobrá skúsenosť, dozvedela som sa čo všetko som už zabudla a čo všetko sa zmenilo, budem musieť na sebe trošku pracovať. A možno sa vrátim na svoje staré miesto. Staré mamy sú pripravené a tešia sa na Tomáška. 🙂