Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
14. aug 2008

Ale Kila ja viem že potrebujem kľud, ale nechápem že niekto nedokáže prijať pomoc od druhých a zvlášť keď sám dobre vie že to potrebuje...Ale možno to včera bolo len to posledné, lebo sa veci zbierajú už dlhšie...Hlavne mi ide total na nervy, že vždy keď niekam ideme tak sa pýtajú svokrovci kam ideme, načo, prečo, kedy sa vrátime...Proste akoby som sa vrátila do čias keď som mala 15 rokov a bývala doma s našimi...Jednoducho nevieš poriadne spraviť ani jeden krok bez toho aby si to nemusela hlásiť... Minule sa nám pdoarilo tak odísť hneď doobedu že svokra nebola doma. Ale večer o 10-tej už volal svokor že kde sme a na druhý deň ráno svokra hneď sa pýtala Mareka že kde sme boli a prečo sme sa tak dlho nevracali...
A inak dosť uvažujeme nad samostatným bývaním... 😕

kila
14. aug 2008

Terezka to je preto, že bývate skoro spolu... Je to normálne potom, že sa o vás obávajú a starajú... 😉 Aj u nás je to tak, len u nás to funguje aj opačne - že vyžadujeme tiež aby svokra nám hlásila kedy ide preč a kedy sa vráti... 😅

zabka
14. aug 2008

To poznam Terez... 🤐 🤐 ..Akoby si hovorila o mojich svokrovcoch... 😀 😀 ...

terezicka
14. aug 2008

Kila no tak my si to vyžadovať nemusíme, lebo moji svokrovci sú totálni domasedi, svokor pozná iba robotu a hneď domov.A svokra sa ide hlásiť na úrad, maximálne do obchodu a inak je tiež vždy len a len doma...Ale dúfam že sa nám nejako čaosm podarí zrealizovať to vlastné bývanie 😅 A neviem si predstaviť ako to bude tu vyzerať keď sa narodí malá a svokra je vlastne celé dni len doma, tak som zvedavá či sa nebude chcieť starať do výchovy 🙄

kila
14. aug 2008

Ja mám so svokrou to šťastie, že skoro nikdy nie je doma... 😀 Do výchovy sa zatiaľ nestará... Ale čo mi ide na nervy, že stále hladá nejakú chorobu na malej... stále vymýšla, že učite jej bolí bruško, kuká či nemá červený zadoček, akú farbu má malá stolicu, chcela aby som jej dala prepláchnuť oči atď.... 😝 a keď sa jej niečo nezdá, tak začne hulákať, že máme ísť na pohotovosť a že keď malej ublížime tak nám to nikdy neodpustí... 😅 Je totálne ťukťuk! 😅

zabka
14. aug 2008

NO baby ked sa tak kukam nic ine nam neostava iba rychlo zdupkat.... 😵 😵 😵 😵

kila
14. aug 2008

A pri tom všetkom jej vyperie vecičky v Dunaji! 😅

terezicka
14. aug 2008

Kila tak toto tiež nepochopím 😕 Nám už svokra povedala aby sme si kúpili ohrievač a v spálni aby sme si vykurovali aby malej nebola potom zima...Ale načo? Máme jej tam spravišňť saunu aby mala 30°C tá izba? Svokra ako ju poznám tak sa bude starať do toho že prečo malej nedávam napr. čiapočku...Ale ja jej ju dávať na dnuka neplánujem , od viacerých ľudí som počula že načo, akurát že keď ju okúpeme tak vtedy nech na chvíľku...Ale ja to vidím na švagrinách mojich, jedna si svoje deti vdžy obliekala do niekoľkých vrstiev oblečenia aj v lete a teraz sú chlapci stále chorí... A druhá malú obliekala tak normálne a bude mať teraz 2 roky a chorá bola asi len 3x, aj to skôr mala horúčky zo zúbkov a tak...Takže som veľmi zvedavá aká bdue moja svokra, hlavne kvôli tomu že je stále doma 😅 A to sme jej ešte nepvoedali že keď prídem domov z pôrodnice, tak sem na týždeň určite príde moja mamina 😅

kila
14. aug 2008

Žaby v našom prípade sa to nikdy nestane... 😒

zabka
14. aug 2008

kila to by ma asi trafil slak 😀 😅 ...Terez neboj nejako to zvladnes s nou, hned na zaciatku jej povies pravidla a hotovo... 😉

zabka
14. aug 2008

Preco kil? 😨

terezicka
14. aug 2008

Žabka a tvoji svokrovci robia alebo sú doma?
Už prezvonila Mirka takže do polhodinky by mali byť tu, tak keď sa potom stratím tak som s nimi 😉

kila
14. aug 2008

Terezka ty máš ale odvahu! Svokru a mamu pod jednou strechou by som si určite neprijala! 😅 A to ešte celý týždeň! A po pôrode! 😅 Ja som po pôrode odratúvala dni kedy už svokra nebude na dovolenke a ostaneme konečne sami! 😅
Ale ten ohrievač je fakt dobrý! Aj my ho máme. Bábätko potrebuje teplúčko. Aj ja som to brala ľahko a malá mi potom prechladla. A to bol horor. Bábätko potrebuje pri kúpkaní 28°C a inak 25°C. Inak odvtedy ešte aj teraz stále kontrolujem či jej nie je zima: keď má studené ruky a nos - tak jej je zima! 😉

zabka
14. aug 2008

No v podstate sa da povedat ze nerobia, svokra vobec...Len sem-tam ked idu autom prec ale to su vzdy o chvilu doma ale viac menej su stale doma....
Oki Terez ved ja uz tiez pomaly koncim akosi som unavena este celkom nevladzem takze pojdem odpocivat...

kila
14. aug 2008

Aj ja idem čoskoro zobudiť malú, zase dlho spí... 😅

terezicka
14. aug 2008

No Žabka tak ty budeš môj úplne môj prípad keďže sú stále doma a svokra nikde nerobí...Tak si len pekne oddýchni 🙂
Kila ale ja zas netvrdím že ju budem otužovať a poriadne ju neoblečiem, ale jednoducho keby išlo pdoľa svokry tak malá by musela byť košieľku, svetrík, perinku, deku a ešte aj fusak keď bude dnuka 😅 Tak toto ale uznaj že nemá nejakú logiku...A v kúpelni máme celkom fajne, lebo je to malá miestnosť takže tá sa vykúri rýchlo a idem si kúpiť nový radiátor takže s tým si myslím že problém nebude. A v spálni máme okolo 22°C

zabka
14. aug 2008

Tak ja idem babule, pekny zvysok dnika prajem a Terez pozdravuj Mirku aj malicku ze posielam boztek 😵 😵

kila
14. aug 2008

Aj ja pozdravujem Mirku aj Rebeku! 😵

terezicka
14. aug 2008

Pozdravím Mirku od všetkých 🙂
Kila ja dúfam že to zvldáneme v pohode, ale radšej budem mať pri sebe moju maminu, nech mi ona pomáha - mama je mama...A keď sa mi nebdue niečo páčiť na jej štýle, tak jej skôr poviem svoj názor ako svokre 😕 Ja dúfam že to v pohode zvládneme, mamina sa sama ponúkla a ja som to neodmietla - ona ešte robí a nebude mať možnosť byť s malou tak často ako svokra, tak si myslím že si ju bude chcieť užiť hneď takto na začiatku...
A potom keď mamina už bude chodiť do roboty, tak si zoberie dovolenku Marek, aspoň tak sme sa predbežne dohodli 🙂
Dobre tak idem aj ja keď ste už všetko odišli, uvidím či sa mi podarí večerom sa ozvať. Ak nie tak zajtra sa ozvem ale asi až niekedy poobede, lebo doobedu idem do mesta

kila
14. aug 2008

Ja som s tým bola tak, že keď mi niečo ohladom malej poradila svokra, mama mi poradila práve opak toho... teraz už nepočúvam nikoho... 😉 nuž ale potrebuješ sa do toho dostať a budeš rada že niekoho pri sebe máš keď sa niečo prihodí... 😉 Alebo že ti malú postrážia a ty si môžeš hodinku pospať... 😉
Musím sa s vami rozlúčiť, lebo my už zajtra ideme domov, tak už tu nebudem. Uvidíme sa o dva týždne! 😉

mirka20
15. aug 2008

dobre ranko 🙂
tak sme sa stastne vratili z vyletu. zvladli sme ho super, az na par vystupov malej, ale to boli len take kratucke 😅 videli sme lubciansky hrad, krasnu horku aj betliar, tak sme plan splnili 😵 a aj terezku, takze maly bonus na koniec. musim vam na nu bonznut, ze je tehulka, uz ma normalne tehu brusko 😵 je taka zlatucka. a nasa mala princezna im stihla aj okrstit gauc - ogrckala ho. som nestihla dat pod nu plienku a uz to bolo. len som si chcela ist umyt ruky z cesty a mala vyuzila situaciu a sup.
zabka, som rada, ze ste to zvladli a neboj, vysledky budu urcite dobre 😉
pipika, aj ty budes mat vysledky ok, v pondelok na teba budeme moc mysliet
janka, len riadne snazilkujte. keby sa vam teraz zadarilo, mala by si majovciatko. takto pred rokom sa aj nam zadarilo 😅
terez, dufam, ze ti to vyjde a buduci tyzden sa uvidime. ale pokecat pokecame aj skor 😉

jankabelka
15. aug 2008

Ahojte kočky, tak vidím, že problémy so svokrami sú stále aktuálne 😠
Mirka a vy ste ako dopadli v BB? som rada,že ste boli na takom peknom výlete.Mirka veru keby sa nám zadarilo, bolo by to prvé májovčatko v našej rodine 😀

terezicka
15. aug 2008

Ahojte babenky teraz sa ozývam len tak nakrátko, lebo idem do mesta odniesť do soc. poisťovne moje papiere že nastupujem na MD 😀 Joj ako sa z toho len teším 😀
Mirka to vôbec nevadí že nám Rebeka okrstila gauč, veď som zvedavá čo vyvedie naša Emmi u vás keď prídeme k vám 😀 A to stretko sa môžme dohodnúť, ja prídem rada, Marek je od stredy do piatku v robote, ja budem vtedy u našich. Takže z tých dní ak by tak budúci týždeň vo štvrtok alebo potom ten ďalší týždeň hneď v pondelok, čo ty na to?
Januška len pekne snažilkujte a uvidíš aký zázrak budeš mať onedlho v brušku 🙂

jankabelka
15. aug 2008

Babuľky ozaj a neviete čo je z Pahu? alebo som ja niečo prehliadla?

annavi
15. aug 2008

ajooooojteeeeee

jankabelka
15. aug 2008

Ahoj Annavi ako sa máš?

bianka30
15. aug 2008

ja len aby ste vedeli Pahu si uziva dovolenku ... nebojte sa

terezicka
15. aug 2008

Ahojte tak papiere už sú odnesené v sociálke, taká som šťastná že som konečne na MD 😀
Zajtra ideme na svadbu tak sa tomu vytešujem a malo by sa trochu aj ochladiť čo bude super, lebo v takomto teple sa svadbovať je des 😅

terezicka
15. aug 2008

No kočky idem sa ja vyvaliť lebo ma asi neviem čo...Potom pozdejšie pôjdem ešte auto umyť...Ak sa už dneska neozvem tak vám prajem aj krásny víkend, lebo zajtra od rána idem ku kaderníčke a o 10-tej padáme z domu a prídeme domov až niekedy v nedeľu asi večerom, lebo po svadbe zostávame spať u našich v nedeľu ráno...Tak sa majkajte krásne, oddychujte cez víkend 🙂

terezicka
17. aug 2008

Čaute babenky nikto ste tu neboli cez víkend? My sme boli včera na tej svadbe, bolo veru veľmi fajne, sme sa zabavili, Emma sa s nami tiež zabávala až do rána bieleho 😀 Celý čas sa riadne hýbala, ale ani sa jej nečudujem lebo keď mamička vyskakovala ako srnka tak čo iné jej zostávalo 😀 No a chceli sme aj pofotiť, ale Marek v kostole zistil že doma zabudol založiť kartu do foťáku 😅 😲 Takže super, ale aspoň môj ocino fotil tak potom pridám nejakém photos...A sranda bola, že všetci mi typujú že budem mať chlapčeka, lebo mám taký tvar bruška, ešte aj keď sme odchádzali tak našim vraveli že to nebude Emma ale Emo 😲