Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

jankabelka
2. jún 2009

Pipika, gratulujem k 5. mesiačiku, fakt to poriadne beží 😕
Terezka tie vaše noci sú fakt poriadne namáhavé, ale určite to spolu zvládnete 😉

kila
2. jún 2009

Ahojte!
My sa máme dobre, Réka už má 3 zúbky a tlačí sa aj štvrtý! 🙂 Možno ešte aj všetkých predbehne ak to bude pokračovať takýmto tempom - týždenne jeden zub. Malá to znáša veľmi dobre, noc naďalej prespí, je veľká spachtoška! 🙂 Cez deň začína spať len raz, ale mne to aj vyhovuje, lebo takto spí aj 2,5 hodiny v kuse a ja mám čas aj na oddych. 😉 Najnovšie si už vie sadnúť aj sama na svoju stoličku a vstať, veľmi sa z toho teší a stále to skúša, je zlatá! 🙂 Už aj pribrala ale nemôžem povedať že papá bez problémov, stále sa s ňou trápim ale už som si zvykla... 😝 😅 Máme nové fotky v albume! 😉

kila
2. jún 2009

Janka teším sa že máš zdravučkú kočku v brušku!
Kukala som vaše detičky a všetky sú krásne, zlaté! 😵

zabka
2. jún 2009

Ahojky tak konecne uz mame internet... A este dnes som nasla prerezani zubok Nikolke... 😉 😵

mirka20
2. jún 2009

ahojte 🙂
kila, reka je strasne zlatucka a sikulka 😵 ste sa rozbehli s tymi zubkami 😅 my uz spinkavame len jeden spanok asi 2 mesiace - odvtedy ako zacalo byt vonku pekne.
zabka, gratulujeme k prvemu zubku 🙂
lili prajeme k dnesnemu vymesaciu vsetko dobre 😵
terez, lucke asi idu zubky, ked tak zle spinka. skus jej dat nurofen od bolesti, mozno to pomoze. alebo homeopatika - chamomilla. nad babom zatial neuvazujeme, teda sem tam ma to chyti, ale zas ma to rychlo aj prejde 😅

terezicka
2. jún 2009

Jej Kila tak Réka sa riadne rýchlo rozbehla teraz s tými zúbkami 🙂 A kuknem aj fotky aké máš v albume 🙂
Žabka Nikolke gratulujeme k zúbku a dodatočne aj k 5 mesiačikom 😵
Pipika a Lili tiež všetko naj k dnešnému sviatku 😵
Mirka dík za radu ohľadne tých zúbkov, uvidíme aká bude táto noc... A ja tiež neviem či mám uvažovať nad druhým drobcom, uvidím asi podľa školy, hoci minulý týždeň som povedala že kým úplne nedokončím školu tak ďalšie dieťa nebude 😅 Ale Marek v kuse len reční o tom že budúci rok už bude mať Lucka súrodenca 😕

terezicka
2. jún 2009

Kila Réka sa mi veľmi podobé na teba a krásna baba to je 😎

terezicka
2. jún 2009

No a Lucka má nejako soplíky neviem čo sa deje, ale som čítala že aj zo zúbkov môžu byť. Dosť jej tečú z nosa, lebo ich má riedke, celý deň som jej utierala vreckovkou nos a odsávala som...No uvidíme či je to zo zúbkov alebo nie

kila
2. jún 2009

Žabka gratulujem k prvému zúbku! 😵
Ďakujeme baby za pochvaly! Každý hovorí že sa podobá na mňa... 😉
Terezka tie soplíky môžu byť od zúbkov aj Réke tečie sem-tam z nosa a bohužial má aj červený zadoček... 😒 😉

jankabelka
3. jún 2009

Ahojte babenky 😉
Kila z Réky je kočka, a veľmi sa na teba podobá 🙂
Terezka wow už chcete pre Lucku súrodenca?
Baby poraďte mi prosím, včera som bola pozerať deky, majú rôzne rozmery,napr. iba do kočíka ako prikrývku, a potom veľké na zabalenie bábätka, neviem či mám kúpiť obidve?

kila
3. jún 2009

Janka podľa mňa využiješ obidve deky... 😉
My sme zase nemali zlú noc, len Réka vstala o 6.30 tak dnes spinká zase 2x.
Terezka zúbok ešte nevykukol?

terezicka
3. jún 2009

Ahojte tak ďalšia hrozná noc je za nami, sme boli viac hore ako spali. Lucka zaspala normálne o pol 8 večer ale o pol 10 už bola hore a vydržala revať skoro v kuse do pol 1. Už sme nevedeli čo s ňou, vo vajíčku zaspať nechcela ( čo inokedy bola jediná záchrana ), pri nás tiež nie len by po nás lozila, v kuse sa krútila na posteli. My sme už fakt boli dosť nervózni, lebo keby aspoň neplakala ale ona aj plakala. Potom ani neviem ako zaspala ale pred 3 bola zas už hore. A vydržala vtedy hodinku hore a ráno sa riadne zobudila dakedy pred 7 🙄 V noci sme jej 2x odsávali soplíky lebo jej veľmi tečú, kýcha...Ale neviem či mohla niekde prechladnúť alebo či to môže byť fakt z tých zúbkov...Teraz spí asi 20 minút, som zvedavá ako dlho jej to vydrží.
A ešte riešim teraz ďalšiu dilemu, lebo v piatok sem má prísť synovec a minulý piatok bol u dr a zistili mu že má šarlach. A teraz ho chcú doviezť sem aby sa svokra o neho mohla starať. Lenže ja som povedala že ja tu s Luckou nezostanem lebo nechcem aby mi ochorela. A svokra hneď že už boli s ním na kontrole u dr a povedala že už je vlastne aj ok ( lenže inkubačná doba má byť až 10 dní ) a ešte svokra povedala že to sa môžu nakaziť tým len deti od 4 rokov. A to ma má akože uspokojiť? Tak som povedala že výnimka potvrdzuje pravidlo...Lenže k našim ísť nemôžem, tak je sestra aj s malým a ak by mal od Lucky chytiť soplíky tak by to tiež nebolo ktoviečo. Takže vlastne neviem čo robiť a kde ísť...

terezicka
3. jún 2009

Janka tiež si myslím že využiješ obe a idete do zimy ako my, takže deky sa zúdu aj na dnuka určite 🙂
Kila nevykukol, aspoň som si nevšimla.
Janka ináč to len Marek tak rozpráva že o rok ďalšie bábätko, hoci dakedy sa pristihnem pri myšlienke že aj ja by som chcela lebo to bruško a tie kopance a ten zážitok z pôrodu chýbajú 😅 Ale neviem, je tu škola, chceme ísť bývať sami...

terezicka
3. jún 2009

Ozaj Mirka asi máme taký istý nočník 🙂 Teda súdim podľa Rebekinho klobúka 😀

zabka
3. jún 2009

Ahojky dakujemeee... Mala akurat trosku zaspala tak som rychlo pribehla sem... 😉

zabka
3. jún 2009

Kukala som foto Kila, Reka je zlatucka a veru sa podoba na teba 😉

jankabelka
3. jún 2009

Babulky hodím vám aj linky jedna je tenšia : http://www.anjelik.okshop.eu/deka-6066-p-1226.html
a táto je hrubšia http://www.anjelik.okshop.eu/kojenecka-deka-116...

mirka20
3. jún 2009

ahojte 🙂
jani, urcite vyuzijes aj dve deky 😉
terez, ta zla noc ma mrzi. ale snad coskoro sopliky pominu, zubky sa ukazu a opat budete mat pohodove noci.
my sme mali asi dobru noc. teda si nespominam, ci som kojila rebeku aj pred tretou, alebo naozaj vstala prvykrat na papanie az o tretej 😕 😅

jankabelka
3. jún 2009

Ďakujem za rady 😉
Terezka chápem 😉
A je lepšie mať odsávačku mlieka, mechanickú alebo automatickú? mali ste ju hneď kúpenú do pôrodnice?

pipika
3. jún 2009

Ahojte!
Ja som dnes dostala mrchu. 😠 14 mesiacov som od nej mala pokoj. Ale nic ma neboli.

Janka, nekupuj odsavacku kym nevies ci ju budes potrebovat. V porodnici ti urcite daju ak bude treba. Ja mam mechanicku, je s nou viac prace, ale da sa. Vyber si nejaku v lekarni a manzel ti ju moze kupit kym budes v porodnici, nie?

jankabelka
3. jún 2009

Pipika, áno to bude asi najrozumnejšie 😉
Keď ste išli z pôrodnice, dávali ste bábo do zavinovačky? alebo do tej autosedačkovej zavinovačky? baby ja mám samé dilemy 😖

pipika
3. jún 2009

Janka, ja som malu drzala v ruke lebo moj manzel bol v takom strese ked siel pre nas, ze zabudol doma autosedacku. 😒
Ja si myslim, ze nemusis malu davat do zavinovacky ked idete domov. Podla mna este nebude taka zima. Oblecies jej svetrik a dupacky a to staci.

jankabelka
3. jún 2009

Joj babule začínam mať strach a stres 😨
Pipika ďakujem za radu 😉 a tá mrcha to je sviňucha, nemusela vôbec chodiť že?

pipika
3. jún 2009

Hlavne klud, na stres este mas cas! 😉

Veru, mrcha je svinucha, ale co uz. Som rada, ze aspon doteraz vydrzala...

pipika
3. jún 2009

Idem, manzel si zela smotanovu tortu, tak ju spravim kym mala spinka vonku. Mame cerstve jahody a broskyne, mnam.

jankabelka
3. jún 2009

Mňam tak to pošli aj mne kúsok torty prosím, ham, ham a ďakujem

kila
3. jún 2009

Terezka je mi ľúto, že ste mali takú hroznú noc. Keď Lucka kýcha a non-stop jej tečie z nosa, tak asi bude prechladnutá... 😒 S tým šarlachom ti neporadím lebo vlastne ani neviem čo to je... 😅
Janka určite využiješ aj tenkú aj hrubšiu deku... 😉 A možno 2 deky ti ešte ani nebudú stačit! 😅 Ja som mala ručnú odsávačku mlieka Medela aj Avent - ale s Aventom sa mi nepodarilo dostať von ani kvapku mlieka. V pôrodnici som odsávačku vôbec nepotrebovala, podľa mňa si ju nezabal do tašky, len si ju priprav doma - keby si ju potrebovala tak ti ju manžel donesie. 😉 A ja keď som išla domov z pôrodnice tak som dávala malú do zavinovačky a nedala som ju do autosedačky ale do nosidla.

kila
3. jún 2009

Pipi "gratulujem" k mrche, vitaj naspäť v skutočnom živote! 😅 Aj ja som dostala prvú mrchu keď mala Réka 5 mesiacov a zvykala som na ňu veľmi ťažko a stále ju nemám v oblube... 😝

kila
3. jún 2009

Mirka a koľkokrát kojíš ešte Rebeku za deň? Ja už vôbec nekojím...

kila
3. jún 2009

Predstavte si teraz sa trápim s ekzémom! Nikdy som ho nemala a teraz mám na celom predlaktí škaredé vyrážky. 😖 Asi som to dostala kvôli tým antibiotikám ktoré som musela brať a zníženému imunitnému systému. Natieram sa Sudocremom lebo strašne ma to svrbí a šúpe sa a beriem Imunoglukan. 😖 Už sa to zlepšuje. 😖 Vraj ekzém je niečo podobné ako herpes, keď ho človek raz dostane, už sa ho nezbaví a môže sa to kedykoľvek vrátiť, aj sa zhoršovať, alebo sa objaviť niekde inde na tele. Dúfam že ho čoskoro už nebudem mať, lebo vyzerá to strašne zle a keď mám tričko s krátkym rukávom tak mi každý kuká na ruky a bojí sa že je to infekčné... 😖