Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

jankabelka
21. aug 2009

Ahojte babenky 🙂
Meliska veru máš pravdu, musím to ešte využiť 🙂
Dnes ráno som mala hneď zážitok, išla som ráno k ocinovi, a v spoločnom dvore bol susedov pes som sa ho zľakla, len dúfam, že malá bude v poriadku, normálne som si u ocina až poplakala 😢 😢 😢

meliska
21. aug 2009

janka: neboj to bude v poriadku, urcite sa malej nic nestalo... 😉 inak ja v teraz v tehotenstve sa tiez dost lakam, mala bude aspon vytrenovana na zatazove situacie 😉

jankabelka
21. aug 2009

meliska to dúfam, od toho stresu ani neviem či som sa chytila za bruško či nie 😖

meliska
21. aug 2009

janka s tym chytani sa za brusko, je podla mna blbost... toho sa neboj 😉

mirka20
21. aug 2009

ahojte 🙂
my mame za sebou otrasnu noc. uz vcera poobede rebeka zacala horuckovat, dali sme nurofen, ustupilo. ale v noci sa to opat vratilo, chudatenko mala skoro 39. opat sme dali sirup, nastastie zabral. ale aj tak nespala moc dobre, az nad ranom zaspala normalne. toto ockovanie je hrozne, ze sa takto na detickach vyburi 😖 ale aspon im pomoze

terezicka
21. aug 2009

Ahojte no ja sa idem trochu posťažovať, včera som sa anhnevala na svokra 😠 Boli sme podvečer vonku on zobral Lucku a Lucka samozrejme začala trhať kvety čo svokra vysadila. Tak sme jej zas zopakovali že Lucka nesmieš trhať kvietky. Keď jej to povieme párkrát po sebe tak už počúvne a netrhá, síce sa chvíľu zlostí ale potom ju to prejde. A múdry svokokr jej vraví len trhaj - trhaj. A ešte jej aj ruku dával ku kvetom. Tak Marekm mu vraví že my nechceme aby trhala kvety a svokor na to že keď bude veľká tak už nebude trhať. Lucka sa zas načahovala tak som zas zopakovala že nech ich netrhá a svokor mi začal robiť napriek a furt jej dával ruku ku kvetom. Tak som sa nahnevala a zvýšeným hlasom som mu povedala že my jej to nedovolíme tak nech jej to nedovolí ani on. On ma stále ignoroval a že on jej ich dovolí trhať. Tak som mala sto chutí mu naplieskať po rukách, taká som bola zlostná, nakoniec som od zlosti len odložila črepník s kvetmi. Som potom vravela Marekovi nech si spraví poriadok so svojimi rodičmi lebo si neželám aby sa nám starali do výchovy a aby robili opak toho čo my. Teda my zakážeme a oni dovolia 😠 Tak Marek sľúbil že im povie, ale kedy to bude to netuším...

terezicka
21. aug 2009

Mirka mrzí ma že je Rebeka taká teplotová teraz a to sa jej až týždeň po očkovaní prejavilo?
Janka ešte pekne oddychuj, vykladaj si nohy kým môžeš lebo o chvíľu nebudeš môcť 😎 A čo vravel doki na poradni, ešte sa nechystáš rodiť? Otváraš sa alebo ešte nie?
Meliska ak nemáš kde dať mäso v mrazničke tak si kľudne odlož u nás, my ju máme skoro prázdnu toľko miesta tam máme, hlavne kuracie prsia môžeš poslať 😀

A ešte pochválim Lucku ale krásne sa púšťa sama chodiť, dneska to skúšala aj vonku na hrboľatom teréne ale to sa jej podarilo len pár krokov ale to bolo vonku. No ale dnuka je ohromná, postavila sa aj včera v kuchyni o stoličku, zobrala z nej podušku a chodila s ňou po kuchyni 😀 Ale keď sme v cudzom priestore tak má ešte trochu rešpekt, aj u našich bola opatrná.
Mirka otázka ešte na teba, kedy sa Rebeka naučila postaviť sama bez pomoci niekoho alebo niečoho?

mirka20
21. aug 2009

fuuu, terez, tazka otazka. ale ono to slo postupne. najprv sa postavila tak, ze sa o nieco chytila, potom skusila tak, ze si pomohla rucickami a tak v podstate vstava aj teraz. ale obcas ma chvilky, ze sa jej nechce vstat samej a iba ukaze, ze chce ist hore. takze v podstate este aj teraz ju sem tam zdvihame 😵
ja som slecnu prave ulozila, zvladla vypit 210 ml mliecka a zalomila. predtym som jej dala aj sirup, lebo opat sa jej zvysila teplota nad 38 😔
apropo, mel, k tomu, co som ja viac vyuzivala, som si teraz pri rebekinej teplote spomenula, ze pre mna je praktickejsi teplomer na celo a do ucha ako digitalny. zo zaciatku som pouzivala digitalny, ale potom sme kupili ten druhy a je lepsi. nemusim malu v noci budit a rozbalovat, aby som jej strcila teplomer do ritky.

terezicka
21. aug 2009

Mirka už Rebeku nekojíš? Keď píšeš koľko mliečka presne vypila

jankabelka
21. aug 2009

Terezka do poradne idem teraz v pondelok, a teraz chodím každý týždeň na monitor, takže zatiaľ je to ešte v pohode. S tým svokrom nech to Marek vyrieši, lebo potom si to bude vyčítať.

mirka20
21. aug 2009

terez, kojim, ale uz len v noci. ako som sa dozvedela, ze som tehu, tak som to zacala obmedzovat a na obed jej davam uz um.
lucim sa baby s vami, dnes odchadzame na chatu na oravu, prideme az v nedelu. papa zatial a krasny vikend

meliska
21. aug 2009

mirkaaa: akej znacky je ten teplomer, lebo aj my by sme chcelli kupit taky ten do uska mne sa to zda lepsie ako do ritky, prave kvoli tomu rozbalovaniu v noci a tak 😉

kila
21. aug 2009

Ahojte! 😵

kila
21. aug 2009

Terezička, nečudujem sa že si sa nahnevala na svokra, žiaľ starým rodičom tiež často treba vysvetliť čo sa môže a čo nie. Asi to pozná každý, aj my... 😉
Réka zase nechcela jesť na obed nič, ja sa z toho už zbláznim 😔 . Kúpila som jej už aj čaj proti nechutenstvu aj sirup v lekárni. Zatiaľ nezaberajú. 😖 Vlastne ten sirup je len nejaký multivitamín - ako som to prečitala v priloženom letáku - že keď dieťa nechce jesť aby aspoň mal tie vitamíny v tele ktoré potrebuje. 😖 Čo mám robiť? 😢

kila
21. aug 2009

Réka sa ešte stále neprehovorila, povie len pár slov. Inak si kecá po svojom skoro non-stop, aj si číta rozprávku z knižky, ukazuje na písmenká a tak si hovorí po svojom, je to strašne zlaté... Len jej nikto nerozumie...
Má stále len 6 zubov, noc prespí, a chcela by som ju naučiť na nočník, ale zatiaľ sa mi nedarí. Je veľmi neposedná a neviem ju nijak prinútiť aby sedela na nočníku aspoň minútku. Ako ju mám presvedčiť?

kila
21. aug 2009

Kuk naše nové fotky! 🙂

terezicka
22. aug 2009

Ahojte krásny večer prajem, Lucku som už uložila dúfam že bude dobre spinkať a bude kľudná noc. Cez deň bola celkom ok, aj keď ten spánok sa nám zas pokazil lebo doobedu spala len 40 minút a potom bola dosť umrnčaná, vôbec nič ju nezaujímalo, nevedela sa poriadne najesť...Ale teraz keď som od nej odchádzala tak už mala skoro zavreté očká tak dúfam že pekne sama zaspí 😕

terezicka
22. aug 2009

Kila fotky sú krásne, Réke už riadne vyrástla je z nej veľká slečna. A to rozprávanie neboj, kamoškin syn je od Réky starší o viac ako mesiac a tie rozpráva len svojou rečou ale je to ohromné, je strašne "ukecaný", my keď sme boli u nich tak sa zapájal do rozhovoru s nami, zlaté to bolo. A Réka sa isto naučí rozprávať ani nebudeš vedieť kedy

kila
22. aug 2009

Ahoj Terezka! Ano, určite príde aj ten čas keď sa Réka rozhovorí a potom zase budeme radi keď trošku aj mlčí. 😅 Réka mala tiež dosť dobrý deň, nič mimoriadne sa nestalo, s jedlom sme sa zase trápili ale to už nie je novinka. Možno je to aj od zubov, veď toto naše trápenie sa začalo keď dovŕšila 1 rok a začali jej vykúkať prvé zúbky. 😅 Musím myslieť pozitívne a dúfať že to prejde keď jej vyjdú všetky zúbky... 🙂

terezicka
23. aug 2009

Kila to papanie sa jej určite napraví neboj.
Mne včera Lucka zjedla polku výžiy čo už dávno nebolo a aj také plnené piškóty, síce tam bola aj kus čokoláda ale sa načahovala tak som jej skúsila dať a zjedla polku.

terezicka
23. aug 2009

Mirka kedy ste boli s Rebekou 1x v ZOO? My by sme chceli ísť začiatkom októbra do Bojníc tak som zvedavá ako bude Lucka reagovať

kila
23. aug 2009

Čauko! Teraz sú u nás hody, takže keď sa Réka zobudí ideme s ňou von zabávať sa. Včera sa jej to veľmi páčilo! Dúfam, že nebude pršať. Dnes papala dobre. Len včera som sa kvôli papaniu už pohádala s mamou, lebo stále ma kritizovala a dávala dobré rady. Tak som povedala dosť a nechala som ju nech vyskúša napapať Réku ona. Veď kritizovať a dávať dobré rady je tá najľahšia vec na svete, to viem robiť aj ja. Večer už plakala aj moja mama, že nevie čo má robiť s malou. 😅 Ale už nechcem stále hovoriť o papaní Réky, už to unavuje aj mňa a určite aj vás.

mirka20
24. aug 2009

ahojte 🙂
tak sme spat. bolo super, len navsteva oravskeho hradu dopadla dost zle, lebo mala bola umrncana a cely cas sa odo mna nepohla, tak som si vsetkych viac ako 630 schodov tam aj spat odslapala s 10 kg-ov rebekou na rukach alebo v nosici. vam poviem, ked som sla dole, uz sa mi tak nohy triasli, ze som myslela, ze sa kdesi zosypem 😒
terez, s malou som bola prvykrat v zoo v maji a bolo fajn, myslim, ze si to tam uzila.
kila, moc ma mrzi to rekino papanie. rebeka jedlu tiez vela neda, ale ja to uz neriesim. ked zje, zje, ked nie, ponuknem neskor.

kila
24. aug 2009

Dobré ránko! Réka dnes vstala o šiestej, neviem čo do nej vošlo, ale nevadí, aj tak sa už balíme a ideme domov. Majte sa!

meliska
24. aug 2009

ahojte :o)
Mirka, aku znacku toho teplomera do uska mate prosim Ta, chceme nejaky kupit, ale nasla som zatial len nejaky microlife a na ten mi povedali, ze ma hruby ten koniec a do uska ho babatku nedam a potom este jeden omron, ale babula v lekarni mi k nemu nevedela nic povedat, len mi vytiahla navod na pouzitie 🙄

mirka20
24. aug 2009

mel, prepac, ze som zabudla. teplomer mame taky z lidl, bola nan raz akcia a stal 12,99. je to znacka balance.

meliska
25. aug 2009

dakujem Mirka... skusim pozriet v lidli ale pochybujem, ze ho este budu mat 😉 nevadi, asik kupime nejaky z lekarne... len musim najst tu spravnu lekaren, kde budu o tych teplomeroch aj nieco vediet 🙂

jankabelka
25. aug 2009

Ahojte babenky 😅 ako sa mávate?
Ja som bola včera na predposlednej poradni, ešte mám ísť 9.9. ale doktor povedal, že možno už ani nebudem musieť ak budeme už v pôrodnici 😉 všetko v poriadku, povedal, že bábo je dosť veľké tak som bola taká spokojná 🙂 boli sme aj na monitore a malá zasa nadskakovala v brušku ale už to bolo v pohode.Bola som aj na preventívnej prehliadke u zubára, tak zúbky mám v poriadku akurát z jedného zuba sa mi odvápnil kúsok tak si ho mám prísť dať po pôrode spraviť. včera keď som sa vrátila z mesta som bola úplne hotová unavená 😝
Kila z Réky je už riadna slečna, a s tým papaním ma to mrzí, dúfam, že sa to časom zlepší 😉
Mirka to si mala teda riadnu fušku, na tom zámku 😖
Terezka a Lucke sa možno horšie spinkalo keď bolo tak horúco
Meliska ako sa ti darí?

meliska
25. aug 2009

janka: ahoj, dlho si tu nebola, uz som sa zlakla, ze si si sla pre babiku a my o nicom nevieme 😀
my sa mame celkom fajn, trosku sme podrastli, tak sa aj tesim, ze malinka asi rastie a nemucim ju velmi tou dietou... ale poradnu mame az 4.9. tak uz som velmi zvedava 🙂
cez vikend sme trosku nakupovali vybavicku, tak sme nakupili matrac do postielky, vankus na kojenie, nejake osusky a plachty... teraz sa snazim objednat aj kociar cez net, ale nejak sa to komplikuje, lebo to chceme platit cez internet paypal - om a nejak nam to nejde 😅 tak cakame na jeden mailik 😀
a vam sa ako dari? ako malinka, uz sa pomaly chysta na svoj prichod, alebo si este dava na cas? 🙂

jankabelka
25. aug 2009

Meliska keby sa niečo dialo určite by som vám dala vedieť 😉
dúfam, ale že to s tou dietou nepreháňaš, super že ste podrástli a na poradňu idete za chvílku ubehne to ako voda. a mohla by si pridať aj nejaké fotky výbavičky, chceme sa pozrieť 😀
Malinká je poriadny šibal, kope ako futbalistka a už pomaličky sa chystá, ale ja hovorím, že máme ešte trošku času 😉 😉