Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
9. jún 2010

terez, tak sa zajtra uvidime. keby nahodou jankovi do toho nieco v robote voslo, tak ti zavolam. ale snad sa mu bude dat prist v rozumnom case 🙂 uz sa na vas tesime 😵

terezicka
9. jún 2010

Mirka aj my sa veľmi tešíme že sa uvidíme 🙂

sharlotta
9. jún 2010

Baby, ja mam // na teste 😅 Neverim. Ja tomu neverim....

tina2510
9. jún 2010

@sharlotta
gratulujem, aj ja by som chcela mat dve ciarky na teste 🙂 Tinta

sharlotta
9. jún 2010

@tina2510
Tinka, co som sa tu na tie testy v albumoch napozerala a hovorila si, ze mne sa take nidy nestane. A...ja neverim....

tina2510
9. jún 2010

@sharlotta ja som to mala viac krat , teda 4 tehotenstva ale kazde skoncilo potratom. Je to neopisatelny pocit, ver a tes sa. uprimne ti gratulujem . Ako rychlo si to zistila? Lebo na sone to je cca 4 t vidiet a v 6 uz moze byt srdiecko. TI poviem, ze ti slzicky vyhrknu ked uvidis bielu bodocku na sone

sharlotta
9. jún 2010

@tina2510
vo stvrtok som bola u gynekologycky na kontrole a povedala mi:"No, do februara mate odomna pokoj." 😅 Tak som si bola ista, ze sa znova nepodarilo. A dnes mi meska mrcha 2. den a mne nikdy nemeska, tak som len tak povedala MM, nech ide pre istotu kupit test, lebo dosiel moj bratranec z Irska, tak ze ideme na pivo, aby som si bola ista, ci mozem pit. A ono zrazu //. Vobec som s tym neratala, som uplne mimo. Len dufam, ze bude vsetko dobre, ze sa nic nepokazi. Alebo dufam, ze to nie je mimomaternicove tehotenstvo, neviem, ci by to uz bola schopna teraz na ultrazvuku vidiet, ale ja som si myslela, ze keby, tak by to tam videla.

tina2510
9. jún 2010

odhaduje sa ze po 14 dni od menzesu pri cykle 28 je plodnost ista. Ak ti meska len dva dni tak to mozes byt cca 2-3 t tehotna a to este nemusela vidiet na sone. Ale choj na krv, ak ti bude stupat HCG je to tam 🙂

terezicka
9. jún 2010

Sharlotta to je úplne super správa, super, si ďalšia maminka medzi nami, veeeeeeeeeeeeeľmi sa teším 😵 Počkaj ešte nejaký týždeň dva a potom choď k dr, už určite bude vidieť na sone drobčeka. A môžeš si aj na nete vyrátať cca v ktorom tt si, pdoľa dátumu posledného menzesu - ráta to presne, teda podľa sona sa to ešte upravuje. Ale teším sa veľmi veľmi 😵

sharlotta
9. jún 2010

Co, hned dr zajtra volam, ze chcem ist na krv. Joj, dufam, ze vsetko bude ok.

pipika
9. jún 2010

Sharlotta gratulujem 🙂 Super sprava, dockala si sa aj ty. Drzim palce, aby si mala krasne a bezproblemove tehotenstvo.

sharlotta
10. jún 2010

Dakujem 🙂

mirka20
10. jún 2010

jeej, sharlotta, z celeho srdca gratulujem a prajem prijemne a bezproblemove tehulkovanie 😵

sharlotta
10. jún 2010

Dakujem, nejak si to este vobec neuvedomujem. Dnes mi bolo ale poobede strasne zle. Som sa modlila za volantom, nech len dojdem domov. K Dr idem 9.7., ze mi urobi aj sono aj vezme krv a 12.7. by sme mali odchadzat do Chorvatska, tak teraz neviem, ci mozem ist, ci? Mama sa na mna hneva, lebo som povedala, ze mozno nepojdem, ze sa vsetky tvarime, akoby to bola choroba, ale ja sa predsa len trochu bojim. No, uvidime, co povie Dr. Baby a mozem kavu? Dnes som nepila, ale cely den ma ukrutne bolela hlava. ja kavu milujem a som na nej tak trochu zavisla 😅

mirka251
10. jún 2010

@sharlotta gratulujem

pipika
10. jún 2010

sharlotta, kludne si daj kavu. Ja pijem denne dve, ale s mliekom. A do Chorvatska chod !

mirka20
10. jún 2010

sharlotta, kavu si kludne daj. mne doktor povedal, ze vsetkeho s mierou mozem. takze 1 kava denne v pohode. to chorvatsko by som riesila s doktorkou. najidealnejsia je dovolenka v 2.trimestri, ale myslim, ze ak budes ok po zdravotnej stranke, tak nie je problem ani v prvom 😉

meliska
11. jún 2010

sharlotta:
ty opica jedna... ja musim ist na MK aby som take nieco zistila... a co sms, alebo kratky telefonat... 😀 mno idem ti hned pisat sms, lebo si ma nastvala 😀 😀 😀

sharlotta
11. jún 2010

@meliska a kde je ta sms?

terezicka
11. jún 2010

Ahojte 🙂
Včera poobede sme mali skvelú návštevu - Mirku a spol., bolo fajne, Rebeka videla kuriatka a teliatko, ale to sa jej veľmi nepáčilo. Matúško je zlatučký, krásnučký 😵 Už sa teším na to naše drobčiatko 😵
Dnes sme išli vonku krátko po 8, lebo zas strašný hic a Lucka by ale najradšej celý deň bola len vonku a tak to aj dopadlo keď sme po 2 hodinách išli dnuka tak jačala ako pavián...Ale naozaj nemôže byť vonku v kuse, ja to neschvaľujem a aj sa bojím v takýchto horúčavách a ona ešte zásadne je len na priamom slnku, chládok pri nej nehrozí.

Mirka prosím ťa vy máte tú šmýkačku - Rebeke sa páči, ako často ju využíva? Lebo svokra dnes povedala že to chce Lucke kúpiť ale my sme proti, nejako sa nám to až tak nepáči.
Ale ideme jej kúpiť bazén, tak musím pokukať na nete za aké ceny majú a kde 😝

Sharlotta kávu si kľudne daj, ale fakt s mliekom je lepšie, lebo je jemnejšia. A Chorvátsko? Ja by som šla, ak sa budeš cítiť dobre, nebudeš mať žiadne problémy tak naozaj tehotenstvo nie je choroba... Ale dr sa určite na to spýtaj.
My ideme o týždeň do Podhájskej a keď som sa pýtala dr či sa môžem kúpať v termálnej vode povedal že hej, len pre istotu sa zvykne buď dať tampón alebo mi predpísal takú mastičku vnútornú ktorá ale nič zlé nespraví...

meliska
11. jún 2010

sharlotta: 😉

sharlotta
11. jún 2010

No, opytam sa tej mojej Dr., co ona na to, ale snad bude vsetko ok.Do toho Chorvatska sa tesim uz od januara, tak hadam bude ok. 😅

terezicka
11. jún 2010

Pridala som zopár fotiek lebo už som sem dáááááááááávno nepridávala, tak aby ste videli ako Lucka narástla

kila
12. jún 2010

Ahojte!
Sharlotta držím palce! Super!
Ako znášate teplo? Ja sa mám fajn, malý je už dole hlavičkou, ale stále otočený dovnútra. Rozhodli sme sa že si dáme zase odobrať pup. krv, už máme doma aj zmluvu ... a aké prekvapenie - pri druhom dieťati je to už lacnejšie o 42 Eur, keďže sme si dali odobrať už aj Réke a nemusíme platiť dopredu ani zálohu. Je to pre nás dobrá správa, lebo teraz sme dali všetky peniažky do prestavby. Stále máme bordel, už 2 týždne, ja som už musela vypadnúť s malou z domu, lebo nevládzem... Spálňa je už vymalovaná ale stále nemáme vstavanú skriňu, v pondelok nám ju budú montovať. Teraz malujeme Rékinu izbu, už 8. deň, ale ja som sa dohodla už so svokrou že ona maliara postráži (manžel totiž celý víkend pracuje) a ja na víkend prídem k našim, lebo mi z toho všetkého už šibe. A najmä v týchto horúčavách Rékuška trošku pobehá tu v záhradke, lebo doma som už nevedela čo s ňou robiť, keďže stále bol u nás maliar alebo som mala robotu. Inak Réka bola choručká, škaredo kašlala, boli sme aj u lekára a čuduj sa svete nedala jej antibiotiká ale nejaký sirup (asi ten najdrahší čo vôbec existuje, skoro som odpadla že čo to stojí, no ale čo už, len nech pomáha).Teraz je už zasa fit. S nočníkom sa nám stále nedarí, asi už prestanem aj dúfať a odučí sa od plienok až v škôlke.
Jaaaj, a meno pre malého stále nemáme... 😅

kila
12. jún 2010

Kuk naše nové fotky:

kila
12. jún 2010

Terezka a ty sa máš ako? Nebolo ti zle? S Luckou ti bolo dosť zle, ak si dobre pamätám... 😅
Sharlotta a prečo ideš až tak neskoro k doktorovi?!?! Veď to je až o mesiac... 😕 Do Chorvátska choď, ale počítaj s tým že ti možno bude zle, alebo budeš cítiť neskutočnú únavu - ako ja - a prespíš celú dovolenku... 😉

kila
12. jún 2010

@jankabelka, Réka sa teší na bračeka, len nech jej to aj vydrží, obávam sa ale že bude žiarliť. Na fotkách vyzerá ako anjelik, ale je poriadne tvrdohlavá a vie si vybojovať svoje. 😅
A s výberom mena sme pri Réke boli tak, že ja som predložila manželovi zoznam mien ktoré sa mi páčili a on odsúhlasil toto. Ale teraz sa mu žiadne meno nepáči čo sa páči mne a navyše vymyslel tohto Krištofa... 😅 A urobila som tú chybu, že som prezradila svokre že manžel chce Krištofa a ja Tomáša a nevieme sa dohodnúť a ona samozrejme povedala že tak skôr Krištof lebo Tomáš v Biblii bol zradca a neveriaci... 😅 A ja nové nápady už nemám a už začínam rozmýšľať o tom že bude Krištof a bude pokoj... 😅

sharlotta
13. jún 2010

@kila Neviem preco ma objednala az tak neskoro 😕 Ale vraj preto, aby videla drobca aj na utrazvuku. Ale chcem este v pondelok zavolat sestricke, ci by ma nemohla preobjednat o tyzden skor, lebo 2.7. svokra oslavuje 60 a to ideme na vychod a mali sme tam ostat az do dovolenky a nechce sa mi velmi auto len tak hore-dole prehanat. Inak citala som, ze nevolnosti su do znacnej miery dedicne a moja mama nemala ziadne, tak dufam, ze je to tak 😝 A aj tak vzdy prespim celu dovolenku, takze to nebude nic nove 😀 😝

terezicka
14. jún 2010

Ahojte 🙂
Včera sme sa vybrali na kúpalisko do Kováčovej keďže tu blízko pri nás je len 1 s malým bazénom. Prídeme tam, parkovisko prázdne a že otvárajú až o týždeň. Len škoda že to nezavesili nikde na net, lebo som v sobotu dosť hľadala kde ísť a nebola ani zmienka o tom že je zavreté. A dosť áut sa tam otáčalo a práveže ani nie z blízkeho okolia, ale skôr tak čo aj hodinku cestovali 😅 Tak sme potom išli skúsiť ešte jedno vo Zvolene - samozrejme zavreté aj to. Našťastie mi švagriná potom poradila kúpele na Sliači, len ona si myslela že tam je to kryté, ale bolo to normálne vonku. Síce to nebolo veľké, ale na to aby sa Lucka mohla čľapkať to v pohode stačilo 🙂 Lucke sa veľmi páčilo, z vody ísť von ani za svet a keď sme už odchádzali tak ešte tam smutne pozerala na detičky vo vode 😔 Nemala vôbec žiaden strach, skákala v pohode do bazéna a keď ju išiel Marek chytať tak mu len ruky odstrkovala, ona všetko sama 😀 Veľmi bola zlatučká, ešte s ňou určite pôjdene na kupko 😎
My s Luckou ideme dnes zas k našim, lebo tu sa robí strecha tak už teraz je hluk a to bude celý deň, dvor celý zaprataný tak by ani chodiť poriadne nevedela po ňom, ešte aj píla tam je. Tak sme to poriešili takto a budeme tam aj nocovať keďže zajtra je Marek v dennej a pôjdeme až večer pre neho. Sa teším, aspoň si ja trošku oddýchnem 😝

terezicka
14. jún 2010

Kila no toto tehotenstvo začalo lepšie ako pri Lucke, bolo mi tak max. 2x do týždňa zle. Ale ako pribúdajú týždne tak sa to nejako horší a teraz je to obrátené že možno 2x do týždňa mi zle nie je 😝 Ale neni to také hrozné ako pri Lucke čo sa veľmi teším, lebo neviem neviem ako by som to zvládala aj s ňou - hoci už aj teraz párkrát stála pred wc-dverami a len počúvala a potom taký ľútostivý pohľad mala 😔
Sharlotta neviem či to má nejaký vplyv, možno aj hej ale napr. moja mamina nás poradila 6 a nebolo jej zle ani pri jednom. Ona spomína že skôr mávala chute dosť 😝