Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
27. aug 2011

@zabka gratulujeme aj my, šikovná ako si to super zvládla 😎

@adulina aj naša lucka je dobrec, lebo ona tiež nespávala, takže myslím tiež že niečo na tom bude čo si napísala...Ale Katka je väčšia ale ona celkom fajn spí cez deň, noci sú síce kus horšie ale čo už...

Teraz Katka teplotuje už od noci zo stredy na štvrtok, ja myslím že asi aj úpal dostala lebo aj zvracala už 2x, aj horúčky má...Ale toto teplo je fakt hnusné, ani my dospeláci poriadne nevládzeme nieto ešte tieto deti...Hoci Lucka fičí o 106 celý deň 😅

terezicka
31. aug 2011

No dievčatá nejako to tu viazne, kde ste/sme všetky? My ideme na svadbu v sobotu ale úprimne ani sa mi nechce, lebo sa obávam ako to dievčatá zvládnu lebo to ideme do Horného Srnia kamarátke. Strážiť ich bude moja sestra potom v noci a v nedeľu sa musíme aj tak ponáhľať domov lebo od pondelka nastupuje Lucka do škôlky, tak nechcem prísť pozde večer. Ani do ZOO v Bojniciach nám asi nevyjde čas sa zastaviť ani cestou tam, ani späť, čo ma mrzí lebo obom dievčatám sa zvieratá páčia ale nedá sa všetko stihnúť.
Katka máva hrozné noci, ako mala tiež teploty na začiatky júla a potom sa nám zhoršili noci, tak teraz mala minulý týždeň vysoké horúčky a noci sú ešte horšie. Všetci sa ma pýtajú či už má zuby a veru nemá, no túto noc sa mi snívalo že za noc jej vyšlo asi 10 zubov 😀 😅 Riane prerezané mala v puse, lyžička cinkala a jeden bol dokonca riadne vyrastený ale úplne vzadu, takže riadne psycho 😝
Dnes sme boli na výlete v Maďarsku, bolo fajn, aspoň trochu zmena...

kila
3. sep 2011

Ahojte! Budúci týždeň objednáme notebook, aj internet, už sme sa konečne rozhodli že čo chceme a aké chceme, len treba čakať na namontovanie 2 - 4 týždne, neviem čo na tom toľko treba čakať, myslela som že ho budeme mať hneď.... 😅
No a absolvovali sme v škôlke prvé rodičovské... som spokojná aj s učiteľkami, aj s triedou kam nás zadelili, ale už 3 dni neviem poriadne spať že ako bude. Réka sa teší veľmi, každé ráno keď sa zobudí prvé čo sa opýta je to či dnes už ideme konečne do škôlky, a ešte dodá že sa už nevie dočkať. Zlatá je. Len ja som v strese, dúfam že to nevycíti. Mám zlý pocit aj z toho že celý deň nebude doma a už sa teším na 15.9. keď bude sviatok a nebude škôlka. Hrozné je to so mnou, čo? 😕
Tomi už chodí úplne stabilne sám, nestačím sa čudovať ako sa naučil chodiť za mesiac, aspoň sa už nemusím starať, zamestná sa aj sám, dostane sa tam kam chce. Navyše začal spať raz denne, ale to spí aj 3 - 4 hodiny, tak mám konečne aj trošku voľno! No a keď pôjde Réka do škôlky možno sa budem ešte aj nudiť! 😀 😅

terezicka
8. sep 2011

@kila tak sa tešíme že budeš viacej s nami ked budete mať už aj doma počítač a internet 🙂
Katka už sama štvornožkuje, ešte tak pomenej ale ide, dostane sa kde chce, dokonca sa aj sama postaví ked sa opiera o mňa alebo mareka.

zabka
11. sep 2011

Ahojky, tak aj my sa hlasime po dlhsej dobe, Nikolka zacala chodit do skolky na moje prekvapenie uplne super, rano mi pekne zakyva da pusinku, ale odchod zo skolky mame horsi, to odchadzame s placom 😖 ... A malinky nam rastie, zatial sa stale iba kojime, ale mam pocit ze uz mu prestavam stacit, zacal pytat kazde dve hodiny este aj v noci, predtym vydrzal aj tri...Ozaj kedy ste zacali s prikrmami? My mame teraz 4 a pol mesiaca... 🙂

terezicka
16. sep 2011

Ahojte, som tu nejako dlhšie nebola, nestíhame...Lucka si na škôlku zvyká tak kadejako, tento týždeň je na ráno učiteľka ktorú má radšej, tak síce mrnká ale vojde do triedy relatívne v pohode, ide k nej. Poobede ked pre ňu prídeme tak je kus uplakaná ale učiteľka vraví že sa mazne aj cez deň, že sa dožaduje aby ju chovali na obed, aj včera doma nám rozkázala nech ju chováme lebo aj v škôlke ju chovajú. Inak aj povie čo robili, niekedy priamo nám a niekedy tak medzi rečou a my vtedy sa len započúvame o čo kráča...
Katka krásne štvornožkuje, stavia sa, strašná šibalka sa z nej stala v priebehu pár dní, neskutočný bordel vie narobiť už aj ona s hračkami a ked príde Lucka poobede domov tak len za ňou všade chodí, nespustí ju z očí, Lucke to ide aj na nervy dakedy ale čo už.
No ale včera som bola taká nazlostená, zas svokrovci, tentokrát obaja. Lucka bola planá v kostole, čo už vie fakt pekne vydržať, poslúcha a včera s ňou strašne šilo, šaty si furt dvíhala, gaťky ukazovala, líhala si kade tade. Tak som jej tam aj capla ale zas som nemohla veľmi a som sa jej vyhrážala že doma dostane. Ale som si to rozmyslela a nebola bitka, ale 1x dostala trest - nesmela ísť včera na hojdačku. A prišiel aj synovec tak som vedela že to bude fakt trest pre ňu. Všetci to frešpektovali, hoci chodila prosíkať, ale niekto ju nešiel hojdať, až sa potom svokor zdvihol že pod ja ťa môžem pohojdať a bla bla bla. Tak mu Marek povedal že v žiandom prípade a potom ked ja som išla hore a Marek enbol na dvore ju on hojdal, boli tam síce moji súrodenci ale čo mu mali povedať??? Tak som povedala Marekovi nech si to s ním vybaví, že ja toto tolerovať nebudem. A svokra sa snaží za každú cenu si získavať LUcku kadejakými sladkosťami, Lucka fňukala lebo sme jej nespravili neviem v čom po vôli, tak ona jej dala balík cukríkov, tak potom Marek povedal aj jej, že si to neželáme, nech ju netíši takými vecami...Tak tak sa máme a aby toho cez deň nebolo málo, tak večer jačali obidve neskutočne. Akože Katka zaspala v pohode, ale po polhodine spánku strašne vresky, ani ležať, ani na rukách, ani cicík, prostre nič. Lucka jačala tiež, raz chcela spať so mnou, potom s ockom a takto dokola vymýšľala. Katka vydržala byť hore do 11-tej, ja som už spala na gauči čo som nevládala...
No tak som sa rozpísala 😀

terezicka
16. sep 2011

@zabka ja som obom dievčatám začala dávať od 5 mesiaca, Lucka nemala žiaden problém kým jej nevyšiel prvý zub ale Katka 2 mesiace odmietala úplne všetko

kila
16. sep 2011

Ahojte! No hádajte ako sa cíti Réka v škôlke? Samozrejme perfektne! Aj v prvý deň sa prezliekla a letela sama do triedy, ani pusu som jej nemala čas dať, postávala som vo dverách ale už sa na mňa ani len nepozrela, tak som sa pobrala domov, ale bolo mi do plaču. No a ani odvtedy sme nemali žiadny problém a učiteľky ju chvália, vraj aj pekne papá, aj spí... A chcela ísť do škôlky aj cez víkend. Prvé dva dni mi bolo čudne že nie je doma, ale teraz sa už teším že je na dobrom mieste keďže sa aj ona cíti dobre. Ale dočkala som sa aj prvých sĺz: včera mi cestou do škôlky začala hovoriť, že nechce tam ísť. Už som s ňou musela ísť do triedy lebo chcela aby som tam zostala aj ja, potom som vyšla z triedy keď si to nevšimla, ale učitelky hovorili, že veru doobeda si poplakala za maminou. Ale veď tak to má byť... no ale dúfam, že sa bude cítiť aj naďalej dobre. 🙂

kila
16. sep 2011

@terezicka, úplne ťa chápem o čom píšeš, ja mám tiež pocit že s rodičmi a so svokrou stále "bojujem" aby rešpektovali čo poviem ohľadom detí, musela som vysvetliť aj Réke aj rodičom že som tu Šéfom s veľkým Š ja a nikto iný a keď niečo poviem tak to aj bude aj keby padali z neba tanky. 😅 Mama sa prekvapila ale smiala, a Réka to tiež pochopila. A teraz keď sa mi niečo nepáči tak sa ich len opýtam, že tak kto je tu šéfkou? A hneď vedia ako sa majú zachovať... 😀 Problémom bolo to, že ani Réka nevedela koho má poslúchať, keďže videla že aj ja rešpektujem mamu ako rodiča, a myslela si že najväčšou autoritou v našej rodine sú moji rodičia a nie ja a manžel. A moji rodičia si tiež mysleli že sa môžu rozhodovať ohľadom nás a detí, tak som ich musela dať na správne miesto v hierarchii našej rodiny. 😅 Ale aspoň teraz už mám pocit že každý pochopil a moji rodičia aj svokra už "spolupracujú" s nami a keď deťom niečo zakážem, tak nerobia to ani za mojím chrbtom. Ale občas aj teraz im treba pripomenúť že kto je tu šéfkou. 😉

adulina
autor
18. sep 2011

@kila Ty sa mas kila, ze sa ti to podarilo, moja mama sa smeje tiez ale este ma aj zhadzuje a zdeptava pred Alexom a uraza stale mi hovori, ze ked budem taka prisna na neho tak nam utecie z domu, lebo nic nemoze a take kecy, viete si predstavit ako sa citim, ale to nie je pravda, ze nic nemoze, on si az velmi dovoluje... ja niekedy uz neviem co s nim lebo vobec nepocuva. a svokra tak to je iny chlebik, ona by sa mohla zase trochu viac zaujimat a nevyhrazat sa Alexovi, ze vzdy ho zbije, im sa zase neda nic povedat, lebo sa urazia - tak si teraz vyberte 😠

terezicka
19. sep 2011

Tak akože moji svokrovci ani raz ešte Lucke nepovedali že ju zibjú, hoci raz som sa svokrovi čudovala že ju práveže neudrel lebo takú scénu mu spravila že koniec. A ja som Lucke dala po riti aj pred nimi ale našťastie ani raz mi nič nepovedali, a keby aj povedali tak by to bolo pre mňa prd platné. Ale naši na Lucku aj skríknu ale fakt že oprávnene, ale nie extra veľa, lebo vidia že my jej tiež nedovolíme robiť blbosti. zato moja sestra sa včera strašne urazila ked ocino udrel jej syna - rozhadzoval hračky ale od nervov ich hádzal, viackrát ho napomenul aj s bratom a ked nezabralo tak ho capol po ruke. synovec si ľahol na zem a po 1 minúte začala jačať ako keby mu ocno odtrhol ruku 😅 tak ho ocino odneisol do kúpelne nech sa tam ukľudní a sestra nazlostená na ocina tresla hrncom a bežala si malého ľuľkať...ona ho vôbec nehreší, teda málokedy a už vôbec ale fakt že vôbec neznesie kritiku od iných na neho...a dovoľuje mu toľko vecí, on ju mohl hrýzť, biť, zaháňať sa po neh, dupať na ňu a ona nič 😲

adulina
autor
20. sep 2011

no moja mama mu tiez vsetko dovoli len sa smeje ako nechcem povedat co, vsetko mu dovoli, asi by mu aj vlasy dovolila podpalit a len by sa rehotala ako ..., som z toho na nervy, lebo sa akurat tak ja vytocim a ona ma akurat ponizi pred nim ale je jedina ktora aspon pride ked potrebujem pomoc 😔

terezicka
21. sep 2011

@adulina to mojej svokre môžu všetky vnúčatá skákať po hlave, ale fakt že doslovne...ona málokedy skríkne na hocikoho z nich, a ked už tak na synovcov ale tí sú už veľkí takže vedia narobiť riadne hlúposti. ale lucku strašne rozmaznáva a ešte nám dakedy vyčíta že sme na ňu prísni a že jej nič nedovolíme 😅 ale tak mne moje dieťa po hlavne fakt skákať nebude

adulina
autor
21. sep 2011

@terezicka no asi tak, presne vyčíta mi všetko, ze sme na neho prísni a bla bla nic mu nedovolíme,utečie nam a podobne, ale presne my si nedame skakat po hlave, lebo to co robi hranicí uz niekedy zo zdravým rozumom 😅

terezicka
22. sep 2011

@adulina to stará rodičia sú zrejme väčšinou takí že dovolia vnúčatu všetko a nechcú si priznať že ked my sme boli deti tak nám teiž nedovolili toto a aj nás bili, dovolím si tvrdiť že viac ako my bijeme deti teraz...tu sa každý obraňuje tým že starí rodčiia sú na rozmaznávanie 😅

kila
24. sep 2011

Ahojte! Tak my už máme internet, len sa k nemu nedostanem, lebo alebo sa na notebooku hrá môj manžel alebo Réka. Vidím že budem musieť každému stanoviť čas koľko môže presedieť pred strojom.
A ja si ešte o tom myslím to, že starý rodičia si už uvedomujú čo "pokazili" vo výchove keď sme boli deti my a čo by robili inak - viac by sa s deťmi hrali a viac by im dovolili - a aj preto je to tak ako je. Moja mama ešte aj hovorí, že deti vidí len pár dní v mesiaci - lebo bývame ďaleko - a teší sa že ich má a nebude im zakazovať, lebo chce aby sa tešili. 😅
No a tento týždeň si Réka asi uvedomila že do škôlky sa chodí každý deň aj keby sa neviem čo stalo a už nechce ísť. Vstáva už plačom, do škôlky ideme plačom, rozlúčime sa plačom. 😖

terezicka
25. sep 2011

Ahojte, včera aj dnes sa ma Lucka od rána vypytuje kedy už pôjdeme do škôlky, asi sa jej konečne veľmi zapáčilo, lebo fakt sa tam teší, furt len chodí kedy bude pondelok 😝
Baby ktoré ste už robili kalendáre s fotkami detí, ako sa to robí? Je na to nejaký program alebo si to všetko potrebujem navrhnúť sama? 😅

terezicka
25. sep 2011

@adulina ako často ešte kojíš tamarku cez deň? máš už nejaký rytmus v kojení alebo ako si vypýta? ja sa snažím katku cez deň už len vždy pred spaním, čiže 3x denne aj s večerom, ale v noci je to bieda...Dnes Marek prišiel s teóriou že je hladná, lebo sa v noci zobudí s revom naje sa a spí ďalej. A budí sa podstatne častejšie ako predtým. Tak ma nahneval, lebo ja si to uvedomujem že môže byť hladná, kúpila som cez týždeň aj UM ale ona fľašu vôbec nezoberie do úst, tak som jej dala UM do toho pohárikas náustkom z tkorého pije vodičku ale ked zistila čo tam je, hned to vypľula. Skúsila som jej dať aj grís ale tak hrozne ju striasalo z neho...

kila
26. sep 2011

@terezicka ja som zvykla objednať kalendár cez www.dm-drogeriemarkt.sk, majú tam veľmi dobrý a jednoduchý program ktorý si treba stiahnuť. Máš tam jednotlivé kroky ako treba postupovať, nemôžeš sa pomýliť, môžeš kalendár uložiť aj keď si ho ešte nedokončila a pokračovať s prácou inokedy. Ponúka ti aj možnosti vybrať pozadie, tvar fotiek, obrázky, atď. Vlastne len klikneš sem, klikneš tam že čo a ako sa ti páči a už máš hotový kalendár. A potom objednávaš cez ten program.
Réka dnes ráno už zase neplakala že ideme do škôlky, aj sa celkom tešila, no ale to nadšenie z prvého týždňa sa zatiaľ nevrátilo. Asi jej chýbala len priateľka ktorá bola chorá minulý týždeň a vraj nemala sa s kým hrať. 😅 😕 A ja som ešte myslela že Réka bude chorá ako prvá v triede, ale zatiaľ sa drží celkom dobre, učiteľky hovorili že polovica detí je chorých.

mirka20
27. sep 2011

@terezicka ahoj. teraz je akcia na happy-foto na kalendare. ja tam objednavam kazdy rok a je to v pohode. stiahnes si program a tam uz len ukladas fotky. a vies si urobit rozne pozadia.
my chodime do skolky celkom v pohode. uz ani slzicky rano nemame 🙂
inak sa mame fajn, len matusko mal v nedelu uraz - vylial na seba horucu kavu, takze ma na hrudi asi 3cm-ovu ranu. chudatenko, ale zvladol to pekne, trochu placu, ale potom ok. teraz place len ked mu dam dole tricko a vie, ze mu s tym idem nieco robit.

terezicka
27. sep 2011

@kila
@mirka20 ďakujem obom za rady, ešte v septembrovkách mi baby poradili cez fotolab.sk tak to popozerám všetko kde je čo aké cenovo a rozhodnem sa... inak @mirka20 už som ťa chcela zas spucovať že kde si ked sa tu vôbec neozývaš...a chudák matúško, tak nech sa mu to rýchlo zahojí
@kila u nás lucka teraz práve dochádza do fázy nadšenia zo škôlky, tento týždeň má silnú motiváciu lebo zajtra ideme kupovať lízatka pre detičky kedže vo štvrtok má narodeniny, tak sa veľmi teší na to 😝 a už dokonca začala aj sama doma rozprávať čo robili, ako bolo a tak...

adulina
autor
27. sep 2011

@terezicka ja kojim cez den rano, potom okolo 16,00 a vecer na uspanie a v noci ked sa vzdy zobudí, niekedy je to dva - tri - styri - pat krat v noci, ale inak ju neuspim lebo ona sa zacne hned stavat na postel tak ju musim nasilu drzat aby zaspala 😉
inac cez fotolab neobjednavaj, nie su pekne tie kalendare, dni su tam len take suche dni - aj fotky take divne, nepacil sa mi 😔

nas Alinko uz prechadza tiez trochu do slzaveho udolia zo skolky, ale len doma, potom sa tam uz tesi 😉

terezicka
28. sep 2011

@adulina dík za info ohľadne kojenia, takže myslíš že neni v noci hladná ked ju tak často kojím? Mne sa Katka dosť budí na to, že sa miesi po celej postieľke, dobúcha sa do paličiek, zobudí sa aj ona sama na ten buchot a možno je aj doudieraná z toho...vôbec neviem čo si mám myslieť, či je alebo nie je hladná...a ešte aj teraz cez deň kadejako papá ako jej vyšiel ten zúbok, ale to isté robila aj lucka tá len jogurty chcela vtedy jesť... a čo všetko dávaš Tamarke už papať? Môžem dať aj cestoviny s nejakou omáčkou? 😅 A dík za info ohľadne toho fotolabu 😕

kila
29. sep 2011

@mirka20, veľmi nepríjemný úraz, nech je Matúškovi čím skôr lepšie, a vy si dávajte väčší pozor! 😉
A tie slzičky zo škôlky trošku aj musia byť, pretože keby neboli to by naznačovalo že niečo nie je v poriadku v rodine alebo s dieťaťom, že mu nechýba mamička. Minulý týždeň keď Réka nechcela chodiť do škôlky navrhla som jej že ju odnesiem na bicykli, čomu sa potešila a potom išla s troškou lepšou náladou, lenže sa jej to tak zapáčilo, že teraz ju musím nosiť bicyklom aj keď sa mi nechce ráno ani vstať nie že bicyklovať. 😝
@terezicka všetko najlepšie Lucke k narodeninám a posielame jej pusinky!!!! 😵

adulina
autor
29. sep 2011

@terezicka tiež gratulujeme Lucke k narodeninkam. Urcite to zatial neries, to papanie, ked tak zaspí a ja pochybujem, ze nasa Tamarka je hladna, lebo ona tolko toho poje cez den, este po vecernej kasi zje bud chlebik, alebo roztek - no ale nie cely 😀 , alebo chrumky, aj teraz bola hore, lebo sa zas vrtela a to ma velku postel a dobucha sa do toho dreva 😨 a nedavaj jej UM, sa jej nedivím, ze to nechce 😝 ked teba neobtazuje to kojenie
a daj jej omacku, kludne, nejaku zemiakovu, alebo aku chces a ked mas este aj UM tak zarobis a mozes zatrepat s ryzovou mukou, je super, cestovinky papame, ale bezvajecne, aj ovsenne vlocky, na 15min horucou vodou zaliat. 😵

terezicka
30. sep 2011

@kila za Lucku veľmi pekne ďakujem. a bicyklom sme chodili aj my, ale potom lucka sama prišla na to že jej je viac zima na ňom ako ked ideme pešo, lebo na biku sme to mali dlhšie, pešo chodíme krížom. tak teraz si už ani nespomenie na bike ráno a ide v pohode pešo...
@adulina aj tebe dakujeme za lucku 😉 lenže mne katka dosť málo papá cez deň podľa mňa, ako jej vyšiel ten prvý zub tak koniec...predtým v pohode zjedla celý chlebík alebo rožtek, teraz všekto čo môže si furt vyberá z pusy. ale zas aj včera mi kamoška povedala že je hodná, že nevyzerá ako hladná, aj nôžky má pevné, vo vývoji tiež napreduje ako má...tak ja fakt neviem, len úprimne niekedy ma to kojenie aj obťažuje, resp. to že sa neukľudní inak ako na prsníku. a katka vôbec nechce ani chrumky, piškóty, žiadne takéto drobnosti 😅 včera som už aj plakala pri nej, už som bola zúfalá...a zas má soplík, neviem či další zub alebo čo...
zajtra robíme oslavu tak ma čaká kopec roboty dnes, marek v robote, no aspoňže lucka je v škôlke a ked katka zaľahne šup sa na to 😅

terezicka
3. okt 2011

Ahojte, tak v sobotu sme mali oslavu a dopadlo to super, krásna tortička Hello Kitty, fakt že krásna a obrovská 🙂 Lucke sa veľmi páčila a Katka na nej mohla tiež oči nechať, tak vyjavene na ňu hľadela. Večer pridám fotky aj na FB tak kuknite. A Lucka sa nám "pripila" trochu 😀 Sestra doniesla detské šampanské a Lucka vypila necelé deci ale fakt že na ex a do 5 minút sklonená pri Marekovi a grcala 😅 😝 😀 Ale inak bolo fajn, len včera na obed ked sme prišli z kostola tak Lucka červené očká a nejaká horúca bola, vravela že jej je zima, išla spať a poobede teplota 38,2°C...Po sirupe jej to prešlo, aj vonku sa pýtala, všetk v pohode ale večer ako prišiel Marek z roboty tak zas horúca, a len vzdychala, stenkala, zaspala na gauči...Tak dnes bola doma, hoci teplotu už nemala, ale pre istotu. No zajtra ak sa nič nezmení cez noc tak ide do škôlky a zrejme sa teší, elbo dnes celý deň chodila že kedy pôjde do škôlky a bolo jej doma dlho.
Ja som bola na rodičovskom a okrem zubnej pasty vôbec nič nemusíme kupvoať a nosiť deťom, všetko zabezpečí škôlka, takže super 😉

mirka20
4. okt 2011

@kila, na matuska sa snazime davat pozor, ale bol to len okamih. no, snad to bolo prvy aj poslednykrat 😒
@terezicka super, ze ste tak krasne oslavovali. snad bude lucka ok, mozno to bola len nejaka kratka viroza (ja som tak mala minuly tyzden, nevladala som zit, aj po schodoch bolo pre mna prejst maximalne vycerpavajuce a to som musela este ist po rebeku do skolky ten kopcisko 😖. ale vecer som si dala paralen a na druhy den uz bolo vsetko ok. teplotu som ale nemala, teda len 37,1 )
my opat chodime plavat, je to super, uz sa ucime skakat do vody. matusko si to maximalne uziva 😵 a rebeka chodi do skolky rada, uz neplaceme rano, takze je to uz super. snad coskoro neochorie, lebo vela deti je uz chorych.

terezicka
6. okt 2011

@mirka20 no a už som nachaldnutá aj ja, duní mi v hlave, plný nos, no fajne....lucka je v pohode, len katku stále držia sople a kašle tak zahlienene, ale do nej dostať sirup je hotové umenie 😅
včera som si umyla okná, dnes periem posteľné prádlo a aj hračky som upratala tým mojim dvom krásaviacim, jejmine toľko bordelu v nich majú že koniec...a to by som ešte zopár vyhádzala z tých čo zostali...
baby už ste rozmýšľali nad vianocami??? a naša katuš má ešte aj narodky predtým 😝 ale potrebuje autosedačku takže narodky sú od nás vybavené a ostatní nech sa trápia 😀 len tie vianoce fakt neviem

kila
6. okt 2011

@terezicka na Vianoce som už myslela aj ja, ale pre deti som ešte nič nevymyslela, Réka bude mať meniny ešte 10.11., vtedy dostane čižmičky a nejaké veci na zimu... pre rodinu budem kupovať teplé ponožky, prikrývku... a cez víkend sa chystáme na jarmok do Štúrova, dúfam že aj tam nájdem niečo. Pomaličky budem začať kupovať darčeky, lebo potom v decembri nevyjdeme s peniazmi... 😉
My sa zatiaľ držíme a sme zdraví, Réka mala takú jednodňovú nádchu, ale aj to práve cez víkend, takže nechýbala ešte ani jeden deň zo škôlky. Potom 2 dni na to mal nádchu Tomáško a ja, ale rýchlo sme sa z toho dostali, aj ja som začala brať C vitamín, aj deťom dávam Pikovit.
My sme zas menili vchodové dvere a potom som celý týždeň malovala zábradlia na dome, dobre som sa narobila... 😝 Manžel robí celý deň, aj cez víkend, na všetko som sama... 😖