Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

marcaradko
15. okt 2008

ty terka niesi ty nahodou tehotnaaaa 😀 😀 😀 ....ze mas take chute .....a kysle uhorky s kolacom by si si nahodou nedala? 😀 😉

terezicka
15. okt 2008

Marči tak presne tvoju kombináciu by som si nedala 😀 Teda koláč hej ale uhorky nie 😀 A tehu isto nie som, veď sexík bol ešte keď som bola tehuľka 😀 Ale ako vydržím ešte 4 týždne o takomto "pôste" to fakt netuším 😲

marcaradko
15. okt 2008

no a ta havarka:
zacalo sa to takto:
z dola smerom do dediny islo auto zastalo,aby vysla jedna kocka co mala ist zhodou okolnosti ku nam,lenze od zadu do nich narazil opyty igor k.,nafukal 3 promile.medzi tym kym riesili policajti toto spadol na dalsie iduce auto totol nadrbany ero v.,len len ze po nom auto nepreslo,tak ho preniesli vedla toho domceka co mame vedla krcmi,co cert nechcel nevieme akym sposobom,ale zisiel dolu tym brieskom na cestu a tam ho uz auto naozaj zrazilo.cize na jednej strane boli dva havarovane auta a jedno policajne ,na tejto druhej dalsie dva policajne+ velke-dopravaci+to co zrazilo era a este sanitka.mezi tymto vsetkym si dalsia kocka odrapila spetak ako sa snazila obyst tuto kalamitu,a este k tomu horel dom a sopa na abelovej,tak ze bolo vidno ziaru nad kopcom,zhorel tam aj neaky chlap.3 velke poziarne auta chodili cez tuto autovu prekazku a vies si to predsavit,ze ked boli riadne rozbehnuty ako museli brzdit dolu kopcom, ked zbadali,ze sa neda prejst v oboch smeroch.no proste bola sranda,najlepsie na tom je ze sa to vsetko udialo pred nasou krcmou a z tych ludi co to tam vsetko posposobovali nepil u nas nik. 😲
idem si nachovat muzika 😅

marcaradko
15. okt 2008

co ty ,ale marek? 😀

marcaradko
15. okt 2008

neboj ak dojde svokra aj chut na sexik ta prejde 😅 😠

terezicka
15. okt 2008

Marči ani nežartuj s tou svokrou 😝 Snažím sa byť k nej milá, aj sa s ňou porozprávať ale zas začala večné vypytovanie kde ideme, prečo ideme, kedy prídeme a prečo ide aj Lucka 😲 No asi preto že je to naše dieťa nie???

terezicka
15. okt 2008

Inak aj včera na drzvoku vošla do spálne síce tam bola iba malá, lebo sedeli s nami v obyvačke ale aj tak vojsť do spálne len tak si nedovolí každý... 😔
No a tá havárka, darmo viem o ktorých chlapoch si hovorila, lebo som už dačo o tom počula...A teda igor bol riadne nadratý 😲

mirka20
15. okt 2008

terez, dufam, ze som si zapamatala vsetko:
cipsy - len malicko, bo su tazke,
tycinky - ano
popcorn - az neskor, lebo kukurica naduva
jablcko - ano, ale vyskusaj, ci to nebude malej skodit, lebo nasu bolelo brusko z jablc.dzusu. a viem o tom, ze baby si jablcka supali a az take jedli
sladkosti - ano, ale nie cokoladove, tie az neskor, lebo cokolada je silny alergen
dobosova torta - myslim, ze ok, ale nedavaj si vela
kysle uhorky - nie
hurka - myslim, ze skor nie. ja sa takymto veciam vyvaruvam - aj divine, hribom...
dufam, ze som nic nezabudla, ak hej, tak ti napisem pod toto 😀
marca, tak to ste mali fakt brutal havarku. a moc ma mrzi, ze ste taki chorucki. dufam, ze vas to coskoro prejde 😉

mirka20
15. okt 2008

hranolky - tiez v malom mnozstve.
musis skusat pomaly, kazdy den jedno jedlo, co moze byt alergen alebo robit sarapatu v brusku a zistis, ci to lucke bude skodit alebo nie.
a ta nedela zatial z nasej strany plati, ale moze sa stat, ze sa to zmeni 😒

adulina
autor
15. okt 2008

Cafte kočky 😀
to ja tu strasim ako nočný "fták" o takejto hodine čo 😅 no ale ked inokedy sa neda 😕

chcem sa pochvalit, ze konecne máme 1.ZUB !!!!! 🙂

ale sme choručký, aj ja som, mam sopel a hrdlo a zjavne to dostal odo mna aj Alex, takze sopli uz aj on aj kasle ☹

inac Terez ta obdivujem aka si akcná uz takto od zaciatku, ja kym som sa rozhybala tak presli aj dva mesiace, som bola ako v inom svete 😀

baby pozdravujem a idem chrunat a huhnit do vankusa papa 🙂

zabka
16. okt 2008

Ahojky pekne ranko... 😉

meliska
16. okt 2008

ahooooj zabka
ako sa dnes mate? 😉

pipika
16. okt 2008

ahojte 🙂

meliska
16. okt 2008

ahooooj 🙂

meliska
16. okt 2008

ako sa Vam dari kocky?

terezicka
16. okt 2008

Ahojte, tak my sme vstávali o 8 a do 10 v kuse Lucka len ťahala z prsníka s malými prestávkami 😲 Keď to takto pôjde ďalej tak neviem dokedy mi bude stačiť mliečko, lebo ona ako sa nalepí tak len ťahá a ťahá...Potom prestane na 5 minút, zas začne hľadať, vrhne sa akokeby jej to mal niekto vytrhnúť spred úst 😅 A ďalších 20 minút ťaháme ako o život 😅 Normálne z nej máme pocit že sa prežiera alebo ja neviem čím to bude...Neviem či mám dosť husté mlieko, či ho nemám riedke ale ako si to mám zistiť???

terezicka
16. okt 2008

Mirka vďaka za ozrejmenie môjho jedálneho lístka 😀 A dúfam že na tú nedeľu sa nič nezmení, verím že nám to vyjde a budete môcť v pohode prísť 🙂
Adulinka nemusíš ma obdivovať, mne samej sa to nepozdáva že musím hneď po pôrode chodiť do školy, ale neviem si to nijako inak zariadiť. A už teraz sa mi strašne nechce tam ísť aj zajtra a v nedeľu zas 😝 Ale tie dva dni snáď nejako vydržím a potom máme dva týždne kľud, nikde nemusíme chodiť nasilu, iba čo sa my rozhodneme s Marekom že chceme niekam ísť a tam pôjdeme 🙂

adulina
autor
16. okt 2008

ahojte,

terez, nebojkaj, mliecko je urcite akurat, mlieko neexistuje ani ridke ani huste, aj alex bol taky ked bol malinky aj dve hodiny by cucal, potom sa to zlepsilo, a kedze mame reflux tak nasilu som ho musela odtrhat aby vela nevracal, a mliecka budes mat urcite dost lebo takymto sposobom si ho vyrobi az az do zasoby, len potom ked bude uz pomenej cuckat, teda nie pomenej ale tak pravidelnejsie a kratsie daj pozor aby si nemala velmi tvrde prsniky a odsavaj

zabka
16. okt 2008

No ahojte az teraz som sa sem dostala... 😉

terezicka
16. okt 2008

Adulka a ten reflux to je to, že grcká po papaní alebo čo? Lebo my tiež zvykneme po papaní grckať, niekedy viac, niekedy len trošku a niekedy vôbec...Sa mi zobudila pred chvíľou, začala plakať ale toto zvykne robiť, ja ju potom zoberiem na ruky a ona po chvíľku zaspí...
Aj včera večer nevedela zaspať ani náhodou, Marek bol už taký nervóznejší z toho. V kuse by bola iba na cicíku nalepená...Potom som ju zobrala, išla som sa s ňou prechádzať po miestnostiach v dome a spievala som jej popritom a ona zaspala 😲 O hodinku začala veľmi plakať zo sna, Marek to prespal 😀 Tak som jej začala spievať a ona zas zaspinkala 🙂

adulina
autor
16. okt 2008

ano to je grckanie, ale moze byt u teba ze vela spapa, takze preto grcka, sleduj to a spomen to potom doktorke ak by to bolo vela a stale. mne dokina odporucila cumel aby stale nepapal, sice som bola proti, ale nakoniec som ho dala, lebo tiez by stale papal a papal, tak sa to aspon zlepsilo a od zasadne jedol len desat minut a dost, teraz uz cumel vyse mesiaca nemame a uz aj reflux sa upravuje 😉

terezicka
16. okt 2008

Adulka naša Lucka cumeľ práveže nechce 😝 No aj ja som si povedala že uvidím ako budeme pokračovať v papaní a 29.10. ideme do poradne tak vtedy sa dr opýtam že čo a ako
Žabka ahojky 🙂

mirka20
16. okt 2008

ahojky.
my mame od vcera taky nanic den. mala je ok, len na mna dolieha jesenna depka a unava. rano som sa nevedela dostat z postele, som bola uplne hotova, potom sa mi vyhodil herpes (vsak preco by som mala byt krasna na stretavke zo skoly, ze 😠 ), vecer ma schytila zimnica, ale nastastie to preslo, dnes dosla mrcha a som zvedava, kedy skonci 😖
terez, skus dat lucke dudlik, aj mne to pomohlo, lebo my sme mali takto prvu noc v porodnici, stale chcela byt len na prsniku a ked ma uz rano riadne boleli bradavky, tak som jej dala cumlik a zrazu bolo vsetko ok.
nam dnes dosiel overal na zimu. je krasnucky, len je velkost 6-9 a teraz nam je tak akurat. a co mame doma 3-6, tak nam je este velky. este stastie, ze som jej ho odskusala a nedala na stitky, lebo by som na konci zimy zistila, ze ten "vacsi" overal nam je riadne maly 😅
ideme do lidla, maju akcie na detske vecicky, tak ideme kuk, ci este nieco ostalo aj pre nas

zabka
16. okt 2008

Ozaj terez kedy si isla s malickou prvykrat von? Mne vcera jedna vypravala ze s malou budem moct ist von az po 6tt 😕

mirka20
16. okt 2008

terez, teraz som si precitala, ze cumlik lucka nechce. skus jej kupit iny druh. nasa napriklad nechce silikonovy, iba klasicky gumenny.

terezicka
16. okt 2008

Ok Mirka tak vyskúšam nejaký iný, máme ich doma požehnane toľko sme ich podostávali. Tak jej idem hneď nejaký vyvariť v horúcej vode a uvidíme čo to potom spraví. A myslím že tento čo teraz má je tiež silikónový, tak pohľadám nejaký umelý...
Žabka 1x sme s ňou boli vonku na 10 minút na balkóne keď mala 5 dní. Podľa mňa to dieťatko treba aspoň takto vyvetrať, veď potrebuje cítiť aj iný vzduch...A ty budeš mať malú v zime, bude sa vykurovať a to je taký vzduch kadejaký. Preto si myslím že aspoň na chvíľku ju zobraž týždňovú na balkón je v pohode a potom môžte ísť aj na prechádzku. My sme boli minulý týždeň už vonku v kočíku a vydržala nám aj hodinku ale bolo pekne teplúčko vtedy.

adulina
autor
16. okt 2008

no moj chrchlos sa zobudil, tak idem sa venovat, ahojte a pocuvaj mirku terez

papa kocky 😀

terezicka
16. okt 2008

Adulka ja počúvam vás všetky 😀
My sme zatiaľ zas zaspinkali, ešte by mohla potiahnuť aj nejakú hodinku, by som sa nenahnevala...
Inak minule sme sa s Marekom tak na našej Lucke schuti zasmiali: ona totižto keď zaspí, tak zvykne zo spánku tak íkať. A Marek ju mal na kolenách lebo bola po papaní a čakali sme kedy si odgrgne, no samozrejme ona zaspala. Iba zrazu Lucka íkla, vyhodila ručičkami obidvoma do vzduchu a plienku čo mala tak riadne nadvihla tými ručičkami 😀 No my sme sa tak smiali na nej potom, sme sa nevedeli ukľudniť 😀

zabka
16. okt 2008

No ja si tiez myslim terez ze treba trosku aj vyvetrat to male... Teeeda Lucka vam robi poriadnu radost... Sa tak tesim ked o nej pises, a uz sa neviem dockat tej mojej drndulky... Este 3 mesiace 😅

terezicka
16. okt 2008

Žabka a s menom ste už pokročili nejako pre malú?