Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
2. nov 2008

A ešte pochválim našu Lucku, lebo už sa začala pekne na mňa usmievať keď sa jej prihováram 😵

zabka
3. nov 2008

AHojky pekne ranko prajem... terez kukla som fotecky .. Lucka veru rastie a aka je zlatucka... 😉 😵

zabka
3. nov 2008

Tak dnes tu nikto neni??? Pipika dlho si tu nebola, co je s tebou....

terezicka
3. nov 2008

Ahojte som dobehla na chvíľku, Lucka spinká vonku v kočíku...Inak sa cítim ako keby som nespala celý týždeň a to som hore iba od 3 v noci 😅 Ono Lucka večer zaspala pekne, pred 8 už spala a zobudila sa o 2. Tak sme sa prebalili, napapali, ešte si aj pekne odgrgla, dala som ju do postieľky a zhasla svetlo. No a ona odvtedy sa nejako nevedela uložiť, potom zaspala, no zo spánku trochu plačkala, vydávala kadejaké zvuky, rozprávala si a ja som počula každý jej pohyb, každé jej "slovo"...Marek tiež na všetko reagoval a to už išiel dnes do roboty, takže ani on sa veľmi nevyspal...Ja by som si teraz aj ľahla ale sa bojím že ju nebudem počuť keď sa zobudí a dnu ju nechcem prenášať keď tak pekne spinká 😅 Tak som si spravila aspoň kapučíno, dúfam že to na ňu nebude mať nejaké účinky ako káva a že bude pekne spinkať...

terezicka
3. nov 2008

Joj a napíšem vám čo sa nám včera stalo: večer sme Lucku okúpali, ja som si sadla do obyvačky, Marek mi ju doniesol tak som ju začala kojiť. Iba po chvíľke klopanie na dvere, prišli hore svokrovci. Marek vyšiel z obyvky vraví že sa kojíme nech tam nejdú, tak ich zobral do kuchyne. Ale po chvíľku svokor vošiel do obyvačky a vravím mu že papáme. A on nič, vzápätí prišla aj svokra, zostala stáť vo dverách a svokor jej vraví nech si ide sadnúť 😲 No ja som bola úplne hotová, našťastie si Marek sadol tak že ma celú zakryl, lebo by som sa asi prepadla od hamby...Tak už fakt nechápem ako toto mohli spraviť, zvlášť keď im Marek povedal že tam nemajú ísť...Asi sa budem zamkýnať keď budem kojiť... Ešte skôr by som môjho ocina zniesla pri mne...

pipika
3. nov 2008

Ahojte! 🙂
Zabka, mam vela prace. Budem tu uz len 7 dni a koncim s pracou. Zaucam kolegynku. A este k tomu su aj uzavierky.
Dnes sme mali poradnu, uz mame 1490g, takze uz vobec nie je mala malinka. 🙂 Vsetko je v poriadku, vyzera to tak, ze zaciatkom januara porodime kedze mam tu cukrovku. 🙂 Ale to mi vobec nevadi.
Vy ako?

zabka
3. nov 2008

ahojky terez, no to je uz vrchol 😠

zabka
3. nov 2008

Ahoj pipika, to je parada, takze ste uz pekne velike... Ja idem vo stvrtok na kontrolu ze ako sme na tom, takze tak...No este nas aj predbehnete... 😉 .. No ja som v praci do konca mesiaca takze uz sa to pomaly krati... 😵

mirka20
3. nov 2008

ahojte 🙂
tak my sme mali dost tazky vikend, mala bola v noci skoro kazde 2 hodiny hore, obcas aj castejsie 😝 v nedelu som uz bola uplne mrtva rano, tak si janko zobral malu a nechal ma spat. aj ked som toho moc nenaspala, lebo som pocula malu mrnkat, tak som bola ako na ihlach. posledne dni je dost umrncana, asi dozvuky zubov, aj ked u vacsiny deticiek to byva opacne, ze kym vyjdu zuby, tak su mrzute, potom je uz dobre. u nas presny opak. este stale ma aj sopliky, takze odsavame 😖 a od piatku sa toci aj z bruska na chrbatik a tak rychlo, ze na manzelskej posteli ju uz nemozem nechat ani na sekundu samu, lebo by spadla. uz parkrat sme mali na male, ze len som sa otocila a rebeka uz bola na kraji postele. takze zacinaju "super" casy 😅
terez, s tymi svokrovcami ma to mrzi, u nas sa vzdy svokor aj ocino zdekuju, ked len poviem, ze idem kojit 😅
kila, aku kasu davas reke? aj ja rozmyslam nad nejakou na vecer, aby sme tak casto nevstavali, aj ked ako vidim to nie vzdy zabera 😒 ale uz som sa pustila do citania knizky Kazde dieta sa vie naucit spat, tak od zajtra to asi zavedieme. teda ak to stihnem docitat 🙂

kila
3. nov 2008

Čaute!
Mirka malej dávam kašu Sunarku - Dobrú noc... a včera zjedla po prvý krát z nej dosť, aj dobre spinkala, vstala len raz, o štvrtej... 😀 Hurá! 😀
Inak som vyhrala!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 Kupujete Dieťa? Tak ma môžete nájsť medzi výherkyňami!!!! 😀 😀 😀 A vyhrala som práve Sunarku Dobrú noc a Dobré ráno! 😀 😀 😀 Ešte som nič nedostala poštou ale čakám!!!! 😀 😀 😀
Mirka ja tiež mám tú knihu, ale zdá sa mi to dosť kruté uspávať malú tak, že ju treba nechať vyplakať... tak to nie je môj štýl... radšej ju ponosím zatiaľ na rukách... inak so zaspávaním problém nemáme, zaspí za 5 minút... 🙂

kila
3. nov 2008

A neuveríte čo sa mi stalo minulú sobotu, ani neviem ako to napísať, obarila som sa ráno horúcou kávou... pravé horné vnútorné stehno a - hádajte ešte kde - no práve tam, ano preste tam, kde to najviac bolí... 😅 takže zase žiadny sexík nebol minulý týždeň... 😅 ale prežila som to, no tú bolesť nechcite vyskúšať... 😅

kila
3. nov 2008

Terezka, podľa mňa sa kľudne zamkni, veď keď kojíš potrebuješ kľud a nie ešte sa stresovať či ide svokra alebo nie... 😕 😉

mirka20
3. nov 2008

kila, dik za typ. asi vyskusame, ak sa to spanie nezlepsi.
v tej knihe som sa este nedostala tak daleko, ako sa uspavaju, este som len na zaciatku, takze zatial sa mi to paci 🙂 nasa mala vecer zaspi sama v postielke, cez den ju ukladam tak, ze si k nej lahnem a zaspinka podla unavy od minuty do pol hodiny

kila
3. nov 2008

Mirka, je tá kaša dobrá, chutí aj mne... 😀 ale nejaký čas trvá kým si na to malá zvykne, včera Réka konečne zjedla už polovičnú porciu, z 60 ml vody... 😉
Keď Rebeke zaspí sama, je to dobré. A to že sa budí v noci častejšie, asi má také obdobie a ja by som ju netrápila plakaním... 😅 Aj Réka sa budila v poslednom čase často, ale to vraj preto, lebo je už taká múdra že prišla na to že maminka a ona sú dve bitosti a mama môže sa "stratiť", tak len kontroluje či som ešte nažive.
😅 Ale začína to byť zase lepšie a lepšie, tak len vydrž pár 3-4 týždne a zase prespí noc... 😉

kila
3. nov 2008

Mirka a čo všetko už papáte? 🙂

mirka20
3. nov 2008

kila, my sme zacali s prikrmami len minulu sobotu, takze zatial sme papali len mrkvicku, zemiacik a dnes sme mali zemiacik s brokolicou.
no, 3-4 tyzdne su dost, ale snad to zvladneme 😉 dnes som ju dala spat bez cumlika a zaspala za okamih, ale to preto, ze uz bola riadne unavena, sme ju s manzelom zmorili 😀 uvidime, ci to pomoze a v noci, ked sa aj zobudi, tak nas nezobudi a pekne zaspinka 😵 a zaspala tak, ze mala deku cez tvar, tak som sa smiala, ked som ju videla. aj janka som volala, nech sa ide pozriet ako buva 😅
idem pridat fotky, kuk 😉

kila
3. nov 2008

Mirka, slečinka už vyrástla do krásy! 😵 A šikovná je! 😉 Tie naše deti sa stále menia, my sme sa teraz už "nastavili" na tak, že cez deň spí len 2x, od desiatej do pol dvanástej a od pol štvrtej do pol piatej. Aj to bolo ťažké obdobie prejsť na takýto režim, lebo keď spala 3x cez deň tak to už jej bolo veľa, 2x bolo málo, ale teraz je to už super! 😉
My už máme povolenie od doktorky papať všetko okrem múky a mlieka, tak už jej zavádzam postupne všetko do jedálneho lístka, ale vždy jej musím jedlo namiešať tak, že jedno známe jedlo miešam s neznámim a takto to spapá a zvykne si aj na nové chute... 😉
Teraz na večeru zase spapala kašičku aj bola riadne unavená, tak dúfam, že budeme spať do rána a ja budem spomínať na tento deň, ako deň D, deň keď Réka prvý krát prespala noc... 😅 Ale to asi len snívam... 😅

terezicka
3. nov 2008

Ahojte, tak dnešný deň ma total vyčerpal...Lucka keď nespala tak plakala a takto to bolo skoro celý deň...Ona plakala v postieľke a ja nad jej postieľkou aby už konečne prestala plakať 😅 Jediný raz kedy neplakala a to som bola z toho v riadnom šoku bolo vtedy keď som ju vybrala z vaničky a išla obliekať...To ona vždy vtedy jačí o 106 a dnes bola celý čas obliekania úplne ticho...Potom sme sa napapali, dala som ju do postieľky a ešte som jej párkrát išla dať cmlík do pusy a teraz už konečne spinká. Som ani do vane nešla skôr kým nezaspala lebo som sa bála že začne zas revať...

kila
3. nov 2008

Terezka ešte že si nemusela vyskočiť z vane že zase reve... asi mala zlý deň, zajtra to bude lepšie... 😉
Terezka, Mirka, nepotrebujete nejaké kupóny z DM knižky? Ja ich mám strašne veľa ktoré nepotrebujem, rada by som vám ich poslala...

terezicka
3. nov 2008

Mirka mali by ste prísť k nám keď sa Rebeka začína vzpierať na nôžky 😀 Hneď začne aj behať keď prídete 😀
Kila ja len kukám ako Réka rýchlo rastie keď môžte papať skoro všetko, veď len nedávno si mi písala sms-ku že sa narodila a ona je už aká veľká slečna 😉

kila
3. nov 2008

Presne toto hovorila aj naša pediatrička, že veď len teraz sa narodila a už má 6 mesiacov! 😀 Čoskoro budete papať aj vy! Možno neuveríš ale ja som z toho bola najprv nešťastná, keď prvý raz zjedla na obed polievku som sa rozplakala, že ona už mňa čoskor nebude potrebovať... 😅 Tak si teraz ešte vychutnávam chvíle že sa dá s ňou mojkať a pusinkovať a tak... 😅

mirka20
3. nov 2008

kila, my uz davno spavame len 2-krat cez den, doobeda chvilinku, poobede hodinku - dve.
nam doktorka uz pred mesiacom vravela, ze mame zacat prikrmovat, lebo nas drobec je uz moc velky - mame cez 7,5 kg.
terez, lucka mozno citila, ze pri vas nie je marek a ze si z toho aj ty nesvoja. tie nase deturence maju presne taku istu naladu ako my 😉
kila, aj ja mam nejake kupony a doteraz som nic nepouzila, lebo u nas nebola dm drogerka, ale prave teraz otvorili, tak musim kuknut,co tam mame za kupony 🙂

kila
3. nov 2008

Mirka ja tam mám ešte kupóny na plienky a tak, lebo chodíme väčšinou nakupovať do Maďarska tam je všetko lacnejšie, tak som kopu kupónov nevyužila a ani nevyužijem. Čo keby som ti ich poslala a prípadne sa podelíte s Terezkou. Je mi ľúto vyhodiť ich do smetí... 😅

zabka
4. nov 2008

Ahojky pekne ranko, dnes tu aj niekto zavita?? 😉 😵

meliska
4. nov 2008

achooooj,
ako sa vam dari zabky? 🙂

zabka
4. nov 2008

Ahojky mel.... celkom to ujde... 😉

meliska
4. nov 2008

pracu mas uz odovzdanu? pomaly sa ucis, vsak? 😅

zabka
4. nov 2008

Ano uz je odovzdana... Len to ucenie, skoda ze to nemam aspon v decembri keed budem doma, lebo teraz pridem z prace a som mrtva a nie to sa este ucit... ☹

mirka20
4. nov 2008

ahojte kocky 🙂
my sme sa dnes celkom pekne vybuvali, aj ked sme boli hore o 23.00, 1.15, 4.30. a potom az o siedmej. do osmej sa mala zabavala a tocila na posteli a potom o osmej sme este zaspali na hodinku.
dnes by mala pahu zistit vysledky z tej prahy. som zvedava, ako dopadli 😕

meliska
4. nov 2008

zabka: ale aka bude mala zabinka mudra a scitana, ked uz aj statnice zvladne 😀

mirik: tak to mate veselo v noci 🙂