Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
5. jan 2009

tak infosky od pipiky. okolo 12.30 jej zacali jemne krce - kontrakcie. o tretej isla do nemocky, lebo uz boli kazdych 10 minut. ked tam prisli, uz boli kazdych 5 minut, pustili jej vodu, potom to uz pomaly islo. bolelo to, ale dalo sa to vydrzat. ale vsetko to stalo za to, ma krasnu lili. ma mliecko, co je hlavne, malicka schudla na 2500g, ale to vacsina deticiek schudne.
terez, mas uplnu pravdu, rebeka je take velke sidlo 😅

terezicka
5. jan 2009

Jej tak super že Pipike sa takto darí, veľmi ju pozdravujeme 😵 A teda aj ona mala celkom dobrý pôrod, celkom rýchly aj keď prvenstvo asi držím zatiaľ ja 😀 A to že Lili schudla vôbec nevadi aj naša Lucka schudla a potom to naspäť pekne všetko pribrala

mirka20
5. jan 2009

terez, teba zatial nikto neprekonal. ale mozno buduci rok ja 😉 😀

terezicka
5. jan 2009

Mirka no tak si môžme spraviť budúci rok preteky 😀 Ja sa chystám otehotnieť v októbri aby som v júli 2010 mohla rodiť, čo ty na to? A ďalší môj pôrod bude trvať len 3 hodiny 😀 Ty si trúfaš na koľko? A čo robí teraz Rebeka? Naša Lucka spinká - samozrejme že vonku 😝

martinkamm
5. jan 2009

ahojky babulky

z celeho srdca gratulujeme pipike a zabke!!!nech ste aj so svojim babuliatkami zdravucki a zelame skory navrat domkov!!!

mata a el

terezicka
5. jan 2009

Ahoj Maťka ako sa vám darí? 🙂 Ely rastie ako z vody však? Som pozerala fotky tak je to už riadna baba 😉

mirka20
5. jan 2009

terez, jasne, preteky 😉 no, ja planujem tak november-december a 3-hodinovy porod moze byt.
rebeka je pri mne na zemi, cez celu izbu mame rozprestrety paplon, tak sa hra. ale ideme asi spat, lebo uz je dost mrzuta.
matka, aj my sme pozerali fotky a mala je uz riadne velka 🙂
musim ist, ideme buvat. papa zatial 😉

terezicka
5. jan 2009

Ok Mirka tak sme dohodnuté, ale ak aj budeme rodiť v jeden deň ale nie naraz v tú istú chvíľku lebo chcem aby Marek bol pri mne a ty chceš asi tiež aby bol Janko pri tebe však? Čiže si musíme dohodnúť nejaký hodinový odstup 😀

mirka20
5. jan 2009

terez, dohodnute 😀
mala uz zaspala, tak som tu opat.
terez, volala som dnes za to plavanie a som riadne nastvata, lebo v lc je to relax centrum od septembra zatvorene, tak sa neplava. a nevedela mi povedat, ze kedy ho otvoria. nevies nahodou, ze aky je tam problem s tym relax centrom? lebo my ked sme tam boli v sobotu, tak sme videli, ze relax centrum uzavrete, ale niektore kluby (kick box a este nieco) tam su. tak by som rada vedela, ze kedy otvoria, lebo my chceme ist plavat

martinkamm
5. jan 2009

no veru bezi to ako voda babulky ely uz aj pomaly chodi🙂

adulina
autor
5. jan 2009

gratulujeme pipike a lilinke, prajeme vela zdravicka 🙂

a prajeme vsetko dobre do noveho roka samozrejme 😀

a terez ti si vtipná, chudatko ked je sam tak musi mat prvenstvo 😀

meliska
7. jan 2009

Krasny den babulky,

pozrela som fotocku Lilly, je nadhernaaa... 😵

terezicka
7. jan 2009

Krásny dník prajeme 🙂 Tak táto noc bola hrozná, Lucka sa najskôr zobudila keď sme my išli spať, okolo 22:00 čo sa nám fakt nikdy predtým nestalo. Začala mrnčať, tak sme jej dali papať, potom sa ešte metala v postieľke ale našťastie zaspala. My sme si naivne mysleli že bude spať aspoň do 4, ale ona už bola hore o 01:30. Tak sa zas najedla a pred 6 sa zobudila s veľkým plačom, sme si ju zobrali k sebe, dali sme jej papať a ona v kuse len plačkala...Nevieme čo jej bolo, plienka suchá, bruško plné...A takto to pokračovalo až do 8, kedy sme vstali a potom zas bola unavená ale sa jej nedalo zaspať. teraz sme ju uspávali skoro hodinu, nakoneic skončila dnuka v kočíku, uvidíme dokedy bude spinkať. A včera večer inak zas spravila taký nehorázny cirkus pri jedení, ja som už bola taká nervózna z nej že až 😔 😢 Iba vrieskala, vypľúvala fľašku, potom zas začala hltavo jesť...Aj sme rozmýšľali či jej náhodou Sunar neprestal chutiť, či to nemôže byť za to, lebo posledné dva týždne robí takéto cirkusy pri jedení...

terezicka
7. jan 2009

Mirka to vôbec netuším čo je s tým centrom, prečo je to zatvorené...
Adulka ale už Alex nebdue dlho sám neboj, ja chcem budúci rok porodiť chlapca takže bude mať parťáka 😀 Len aby to bol chlapec a keď nie tak pribudne ďalšia kočka medzi nás...
Inak moja sestra je tehu, tp má v máji a bude mať chlapca 😅 A 14.2. ideme na svadbu 😖 😝

snoopy
7. jan 2009

haloooooo zdravím 😀 😀 😀

sharlotta
7. jan 2009

Ahojte! Terezicka snz este nebude...ale plan sa coraz realnejsie rysuje. 😉

meliska
7. jan 2009

sharlotta: caves, tak ty este doma vegetis? 🙂

sharlotta
7. jan 2009

Doma, doma az do pondelka. To bude tazkeeee, po 3 tyzdnoch. 😖

meliska
7. jan 2009

mi daco hovor, ja som uz dnes v robote a neviem este kde je sever..... fuuu.... len pocitam dni do vikendu.... xi xi 😀

sharlotta
7. jan 2009

Ja mam vzdy po prazdninach taku haluz, ze sa bojim ist do roboty a si hovorim, ze ved ja vobec neviem ucit, sa postavim pred triedu a co? Co budem robit? Co im poviem? 😅 Ale potom to ide nejak same od seba 😀 😀 😀 😝

meliska
7. jan 2009

no hej, ved aj ja.... ale ja sa potom sama seba pytam, kde som skoncila a co treba doriesit, najhorsie je ked si neviem spomenut, ci som uz nieco vybavila, alebo nie... 😅 a potom ludi otravujem dva krat... xi xi

terezicka
8. jan 2009

Krásny slnečný dník prajem 🙂 Tak už sme asi prišli na to prečo Lucka robí cirkusy pri papaní a prečo aj v noci tak často stenká a sa toľko mrví - máme soplíky 😔 Dnes začala tak viac aj chrčať, tak jej to odsávame ale my máme len tú klasickú odsávačku, tak to ide asi trošku horšie ako s tou na vysávač. A dávame jej tie kvapky Libenar tak dúfam že nám to zaberie. A som čítala akurát v Zdraví je článok o tom a že aj tak máme dať detičky vonku, tak aj teraz mi spinká pekne vonku na balkóne lebo dnuka by to bol des...Len dúfam že jej to rýchlo prejde aby sa toľko netrápila 😔

meliska
9. jan 2009

ahojte, dobre ranko, 😉
neviete nehodou nieco o zabke?

zabka
9. jan 2009

Ahojky, tak konecne dnes sme prisli domov... Dakujeme vsetkym za gratulacie... A teraz vam popisem moj priebeh: na Silvestra od rana od 5 hod. som vracala, som myslela ze som nieco zle zjedla aj brucho ma bolelo ale len hore ako zaludok, tak som pre istotu isla na pohotovost a odtial ma poslali do nemocky na gyndu, tam ma skontrolovali aj malu a nic ani som sa neotvarala ani kontrakcie ale brucho ma stale bolelo, aj si ma tam chceli nechat ale ja som nechcela tak som isla domov s tym ze mi dali nejake kvapky na zaludok. No ked ani po dvoch hodinach nic nezaberalo a bolest sa stupnovala, hlavne na pravej strane kde som mala ulozenu malu, isla som znova do nemocky s tym ze tam teda radsej ostanem preistotu na pozorovanie... No len ked som prisla znova mi zobrali krv, doktor ma skontroloval a hovori ze som otvorena na 3cm, napojil ma monitor kde zistil ze mam kontrakcie, ktore som ja necitila lebo sa mi prekryvali kontrakcie s bolestou brucha, teda lepsie povedane zistili ze mam pravdepodobne slepak... o polhodinku som bola uz otvorena na 4cm takze sa rozbiehal porod... K cisarskemu bol privolany aj chirurg.. Takze najskor mi vybrali malicku a potom mi operovali slepak... Takze sa to potvrdilo ze ta bolest bola vlastne slepak, ktory mi vyvolal aj kontrakcie... No hlavne ze uz je to vsetko za mnou a ze sme v poriadku..Malicka papa o 106 chuti jej aj za dvoch... Mliecka mam habadej, krmila som celu nemocnicu 😀 😀 😀 ...Nikolka je strasne zlatucka a mame z nej velku radost... Ked budem mat viac casu pripojim foto... 😵 😵 .. A vy co nove?

zabka
9. jan 2009

No teda to sa tu nik ani neukaze? 😕

mirka20
9. jan 2009

ahojte 🙂
zabka, tak ty si mala riadne dramaticky priebeh pred porodom. ale nastastie vsetko dobre skoncila a to je hlavne. nikolku pozdravujeme.
terez, soplikami si musi asi kazdy prejst. je to riadna otrava. nie len pre dieta, ale aj pre rodicov. vy asi mate malu vo vyvysenej polohe v postielke, vsak? lebo nasa ked mala sopliky, tak som jej podlozila matrac, aby sa jej lepsie dychalo. a skus ju davat na brusko, aby jej isli von. ak by to neustupovalo, kup si nasivin pre babatka, ten je tiez fajn. nieco nove s autom? 😕
ja som mala vcera "volno". janko sa cely den okrem rana, kedy bol u ocnej, staral o malu. ja som len kojila. bola som na kozmetike, podvecer v posilke a plavat. a som sa rozhodla, ze do posilky budem chodit pravidelnejsie, velmi dobre mi to padlo.a to plavanie po tom bolo tiez super. aj som sa bala, ze budem mat svalovku, ale nastastie nie. 😅

adulina
autor
9. jan 2009

zabka, gratulujem k Nikolke, nech Vam robi len radosti 🙂
cize sa narodila na silvestra?

zabka
10. jan 2009

Ano narodila sa na Silvestra 😵

terezicka
10. jan 2009

Ahojte prajeme krásny slnečný dník 🙂 Jejmine baby dnes som dostala prvé krámy od kedy som otehotnela, no hôrza...Som dúfala že tak skoro neprídu a oni prišli 😅 Brucho ma začalo statočne bolieť, no super...
Inak v noci zas Lucka nespala veľmi dobre, sa zobudila dosť nadránom a potom nie a nie zaspať. Teraz mi spinká vonku na balkóne, lebo dnuka... 😝 A soplíky nám zdá sa trošku už ustupujú, aspoň ja mám taký pocit...Tak dúfam že jej to rýchlo prejde úplne a bude už len dobre...

terezicka
10. jan 2009

Jejda Žabka tak si si teda riadne užila v nemocnici, ale hlavne že NIkolka je už na svete a že si v poriadku. A aspoň si zabila dve muchy jednou ranou keď už sa stalo ti to čo sa ti stalo....Nikolke posielame aj my pusinku, sa veľmi tešíme že už je medzi nami 🙂 Že pribudla ďalšia krásavica 😵
Mirka dnes sme konečne spojazdnili auto, si nevieš ani predstaviť aká som šťastná, konečne mám ruky 😀 Sme sa boli s Marekom aj previezť, boli sme vyskúšať či ide ako predtým a či je všetko v poriadku. A vyzerá to tak, že hej tak super.
A čo sa malej týka, tak my máme postieľku vždy vo vyvýšenej polohe, dr nám to poradila hneď na začiatku. Ale už je snáď lepšie s tými soplíkmi, ale Lucka inak na brušku už veľmi nechce spávať, dneska mi tak asi 10 minút ležala ale viac nie...