Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
3. jún 2009

Mirka - Rebeka má tak málo vláskov? My sme boli už aj u kaderníčky s Rékou! 🙂 Znášala to perfektne, čítali sme knižku a len občas pozrela hore, že čo to počuje cvakať okolo hlavičky! 😀

mirka20
3. jún 2009

ahojte 🙂
kila, malu kojim cez den len rano, pred obednym spankom. vecer posledny tyzden len vynimocne, nakolko rebeku uspava ocko a zaspi hned po kasi 😅 a v noci este 2-3 razy. vlaskov mame malo, ale uz je ich podstatne viac ako pred par mesiacmi 😉 ale uz sme jej strihali par vlaskov, co mala akoze ofinku 😅 s tym ekzemom ti nezavidim 😝 viem, ake hnusne je to s herpesom a to je ovela mensie ako ekzem 😒
jani, len klud. mas este dost casu, takze sa kludne pytaj a my ti vsetko zodpovieme a postupne sa pripravis na ten velky den a aj na to potom 😉
k otazkam:
odsavacku som ja do nemocnice brala. a aj sa mi zisla, nakolko mi mlieko nabehlo hned v den porodu a potom ho bolo habakuk. je v podstate jedno, ci ti ju donesie manzel, alebo si ju zoberies. ale ak ti ju bude prvykrat treba v noci, tak to by nebolo bohvieco. ale zas vies si odsavat aj rucne, takze ak si ju zoberies, bude ok a ak si ju nevezmes, tak tiez to bude ok 😉 ja mam odsavacku medelu harmony, je to manualna, ale som s nou maximalne spokojna. mala som ju pozicanu od sesterky a ked ona isla rodit, tak som jej ju vratila a kupila si presne ten isty typ. a kup si pre istotu aj klobuciky na bradavky. je to fajn vec, aj ked najlepsie by bolo, keby ti neboli treba 😉
tie deky su peknucke, aj ked na moj vkus trosku drahe. ja som kupila v tescu myslim, ze za tretinu. ale zas nema take peknucke obrazky po sebe 😵
idem este pozriet, ake tu boli otazky, aby som zodpovedala vsetky 😅

mirka20
3. jún 2009

jaj, tak som zabudla na tu zavinovacku. ja som malu z porodnice niesla v perinke-zavinovacke a prenosnej taske od kociara, kt.sme priputali v aute 😉

kila
3. jún 2009

Mirka závidím ti trošku že Rebeku uspáva tvoj manžel... naša Réka by radšej do rána revala keby ju chcel uspať môj manžel, hoci už sa pár krát stalo že ja som ju nevedela uspať a podarilo sa to práve manželovi, ale to bolo už dávno... 😅
Janka aj my sme mali také isté dilemy, och tie zlaté časy! Teraz už len spomíname ako bolo super pripravovať sa na príchod malej princeznej! 😵 Najradšej by som to všetko zopakovala od začiatku až po koniec! 😅

kila
3. jún 2009

Dobrú noc baby a babuľky, zlaté sníčky! 😵

jankabelka
4. jún 2009

Babule dobré ránko 🙂
Ďakujem za zodpovedanie mojich otázok, veľmi ste mi pomohli 😉
Mirka tie deky sú drahšie,ale videla som v obchode tieto dve, tak som vám ich chcela ukázať, ešte neviem či kúpim presne tieto uvidím 😅

kila
4. jún 2009

Ahojte! Vyspinkali ste sa? My áno. Dnes už ideme okolo piatej domov...

zabka
4. jún 2009

Ahojky, no my sme dnes mali taku umrkanu noc, ale aspon teraz si schrupla na hodinku.... 😉 ...Jani ja som mala tiez kupenu odsavacku aj som si ju brala do porodnice...A ja ju teda vyuzivam naplno, kedze malej musim odsavat kvoli refluxu... 😉

jankabelka
4. jún 2009
kila
4. jún 2009

Janka, tá deka je tiež pekná! 😉

kila
4. jún 2009

Ja som odsávačku použila len raz, keď sme chceli vypadnúť trošku z domu s manželom a malú nakŕmila z flašky svokra. Odsávanie nie je nič príjemné... 😝

mirka20
4. jún 2009

ahojte 🙂
kila, ocko uspava rebeku uz tyzden, ale predtym to aj u nas vyzeralo tak, ze ked ju chcel ulozit on, tak iba plac. ale minuly pondelok sme ju ukladali spolu a v utorok uz zaspala sama s ockom 😉
jani, ta deka je fakt krasnucka 😵
odsavanie nie je prijemne, ale niekedy potrebne a dost (hlavne ak mas moc mlieka a nechces, aby sa ti zapalili prsniky 😖 )
my sme sa dnes boli opat hrat v "mc". asi polhodinu sme tam boli same, to si rebeka pobehala po triede a ked prisli dalsie deticky, tak sa chcela s nimi hrat. a jedneho adamka vystiskala. taka bola zlatucka 😵

meliska
4. jún 2009

janka: ta deka je bombova... 😀 mne sa tie velmifarebne deky moc nepacia, ale tato je uplne cool 😉

jankabelka
4. jún 2009

Aj mne sa veľmi páči táto deka 🙂 pretože malú voláme "krtka" tak by mala na deke krtka 😀

terezicka
4. jún 2009

Ahojte no tak táto noc bola konečne o dačo lepšia, a bola som s Luckou sama - Marek v nočnej tak som sa bála ale našťastie celkom ok. len sme museli zas v noci odsávať sople lebo veľmi Lucka chrčala a dnes celý deň tiež, veľmi jej tečú z nosa. A dneska zas celý deň bola urevaná, nič ju nezaujímalo keď sme ju dali do ohrádky tak veľký rev a vždy keď sme ju zložili z rúk alebo sa stratili z jej dohľadu tak len plač. Teraz sme ju už uložili do postieľky ale vôbec nechcela jesť, ani raz nepotiahla z fľašky...Som zvedavá čo to má znamenať, či zaspí alebo bude robiť cirkusy 🙄

terezicka
4. jún 2009

janka tie klobúčiky na bradavky ti môžem ja osobne veľmi odporučiť lebo bez nich by som ja bola stratená. Malá sa bez nich vôbec nechytala a tak aspoň s klobúčikmi sme sa kojili, síce len dva mesiace ale aspoň dačo. A my sme Lucku z pôrodnice niesli vo vaničke od kočíka, obliekla som jej svetrík, bola v perinke, čiapočka na hlavu, prikrytá dekou a tak sme išli. A ty máš tp skôr ako som mala ja takže možno budeš mať aj kus teplejšie. myslím že zavinovačku ti netreba pre malú a do vajíčka ju podľa mňa nemusíš dávať, tá cesta z pôrodnice bude pre ňu lepšia vo vaničke.

jankabelka
5. jún 2009

Ahojte babenky 😉
Terezka s Luckou ma to mrzí, ale to sú určite tie zúbky. Máš pravdu, ja som si spomenula, že máme v kočíku vaničku takže bambuľku budeme z pôrodnice niesť vo vaničke.

Dnes ma akosi zvláštne bolí bruško, ako keby mi malá tlačila až pod rebrami 😨 , a cítim takú tupú bolesť. dúfam, že to prejde

meliska
5. jún 2009

ahojteee 🙂
janka: bambulka sa dnes asi nejako pootacala, asi si hlada nove polohy... 😉

jankabelka
5. jún 2009

ahoj meliska, vám sa ako darí?
tá bolesť prešla a začal ma bolieť pravý vaječník, dúfam, že nie som prechladnutá 😝

meliska
5. jún 2009

janka: snad nie, snad sa len mala vrti a tlaci na organy
my sa mame celkom fajn, az na tu hroznu alergiu co ma teraz chytila... to len kycham a male ma kazdy den riadne zemetrasenia... dufam, ze to vydrzi drobatko moje... 🙂 dufam, ze ho v pondelok uvidim a ze bude AFP v poriadku... 😉

sharlotta
5. jún 2009

Ahojte devy 🙂 Zijem...Ale vela pracujem...nie na babatku, bohuzial. Ako sa mate?

jankabelka
5. jún 2009

Meliska dúfam, že máš pravdu 😉 hm, s tým kýchaním to poznám, síce nemám alergiu ale keď si kýchnem tak je to ako keby si kýchol obor, a bambuľa má o zábavu postarané.
Sharlotta ahoj, ako sa ti inak darí?

meliska
5. jún 2009

sharlotta: caaaaau
ty kde sa flakas stale? a na com pracujes? mas novu pracu?

sharlotta
5. jún 2009

Aaale, mam taky blby rozvrh toho roku.... 🙄 Nic nestiham. Uz nech su prazdniny.Meliska, hod nejaku foto bruska, chceeeeeem vidieeeeeeet. Inak jana mi vravela, ze ta videla minule v Avione, ci kde.

meliska
5. jún 2009

joooj brusko nemam odfotene... a ten avion moze byt, chodime tam casto na nakup... brusko uvidis nazivo, ved sa uz hadam stretneme... 😉
...a s tym rozvrhom ...ved uz len zopar dni a budu prazdniny, nie? chystate sa niekam na dovolenku?

mirka20
5. jún 2009

ahojte 🙂
my sme dnes boli s rebekou na vylete v bb. svagrina tam isla na kontrolu, tak nas zobrali. rebeka si aspon vyskusala novu autosedacku 😅 a mame sopliky a kychame 😖 asi sme vcera prechladli, lebo fukal dost vietor, tak malu asi prefuklo. uz aj my odsavame. juuj, tak to neznasam ☹

zabka
7. jún 2009

Ahojky, akosi sa tu nik neukazal cely vikend... 😅 ... dufam ze sa coskoro vase babulky uzdravia...Posielame cmucik 😵 😵

terezicka
7. jún 2009

Ahojte ja vás nejako nestíham učím sa, ešte 5 dní a budem mať štátnice, už teraz mám riadne nervy z toho. Ale aspoň cez víkend teraz tu je moja sestra tak mi zabáva Lucku, cez týždeň tiež príde ďalšia môja sestra mi trochu pomôcť. Ale sú tu aj moji dvaja synovci a to sú riadne čísla a to am trochu štve, lebo by som potrebovala kľud ale pri nich sa to nedá 😔
Lucke už soplíky trochu prechádzajú, lenže jej to zliezlo do hrdla a tak začala pokašlievať teraz. Ešte síce odsávame ale už menej ako pred pár dňami a aj jej menej odsajeme. Ale v noci spáva stále nejako kadejako, sa budí, mrnčí, a skoro ráno je hore. Aj dnes ráno už o 5:15 bola hore 🙄 A jesť nejako nechce, sa nám to kazí všelijako..Ale vydržíme, určite bude aj lepšie, hlavne nech jej prejdú tie soplíky lebo tie ju trápia asi najviac 😅

mirka20
8. jún 2009

dobre ranko 🙂
my este soplikujeme, ale uz je to lepsie. a dokonca od vcera sa rebeka pekne drzi, ked jej odsavame. ale rano sme sa ja s muzom zobudili s bolavym hrdlom 😖a to nas cez vikend caka vylet do jasnej na stretko s majovcatkami. len dufam, ze budeme do vtedy fit.
terez, neboj, vsetko sa zlepsi. ci to bude za den, za tyzden, mesiac, to neviem, ale urcite sa to zlepsi. tym sa utesujem aj ja 😉

meliska
8. jún 2009

ahojte babulky,
ako sa mavate?