Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
1. sep 2009

Ahojte tak táto noc bola do 3:00 hotová katastrofa, keďže Lucka aj nespala a keď spala tak sa furt vrtela, raz si ľahla na mňa, raz na Mareka, no hrôza. Sme sa nevyspali poriadne ani jeden ani druhý. Len od 3 do 6 už bola relatívne kľudná...Dúfam že takéto noci nás už začnú obchádzať...
A včera som si s Luckou spravila veľký výlet, teda išli sme 1x autobusom k mojim rodičom. Lucka bola úplne v pohode, ja som sa kus bála že ak začne vyvádzať v buse čo s ňou budem robiť, ale vôbec, bola zlatučká, krásne to vydržala. Tak ešte nabudúce s ňou skúsim ísť vlakom, snáď sa jej aj to bude páčiť.

terezicka
1. sep 2009

A už som Lucka inak spravila grís - krupicu 1x tuším v sobotu a som si myslela že to nebude veľmi jesť lebo je to také sladšie, ale ona to všetko krásne zjedla,tak som bola prekvapená ale aj rada

kila
1. sep 2009

Ahojte! Čo máte nové? My sa máme fajn. 😉 Réke začína zaberať sirup proti nechutenstvu, tak sa nám možno svitá na lepšie časy. 🙂

meliska
2. sep 2009

ahojte babulky,
kila: drzim palce, nech len dobre zabera ten sirupcek a Reka pekne papka 😉
terezka: taku krupicu by som si dala aj ja... ale teraz nemozem... ☹ ale po porode si dam urcite nejaku fajnovucku krupicu, dufam, ze mi aj potom pojde na chut 😵
inak prihodila som zopar fotociek z nasej vybavicky, ale fakt len zopar, lebo mi nejak strajkovali baterky vo fotaku... 😒

kila
2. sep 2009

Čaute! Meliska ďakujem! Ako ste sa vyspinkali? My super. Réka má stále len 6 zubov. A stále viac vymýšla, ničoho sa nebojí, vylezie aj na tú najvyššiu šmýkačku, len potom ja mám čo robiť aby som ju ustrážila. 😝 😅

kila
2. sep 2009

Meliska vidím že už viete že čakáte dievčatko. Aké meno ste jej vybrali? Máte pre ňu pripravené pekné vecičky? 😵

terezicka
2. sep 2009

Krásny dník prajeme, tak my máme za sebou ďalšiu divnú noc, Lucka riadne zaspala až ráno o 5 a od večera spala pri nás... Ale sa mi zdá keď som jej pozrela do pusy že jej idú dolné dvojky a aj hore to má dosť napuchnuté,tak možno aj to je príčinou... Teraz mi zaspala, ale ani jesť nechcela, som jej spravila chlebík so šunkou a to ona inak veľmi ľúbi, ale teraz nič. Tak som potom dala tanierik pred ňu nech si sama berie, tak som zobrala možno 3 kúsky a viac nič. Ani výživu nechcela, dúfam že aspoň obedovať bude...
Včera sme mali návštevu a Lucka bola taká šťastná, sa usmievala na nich, chodila k nim, teda viac ku kamarátke ako k jej manželovi, od neho sa driapala hneď preč 😀

terezicka
2. sep 2009

Meliska pekné vecičky pre maličkú a kočík už máte?
Kila ahoj tak snáď sa Réke už zlepší chuť do jedla keď máš aj sirup na to...

meliska
2. sep 2009

kila: no zatial to vyzera tak, ze to bude dievcatko 😵 meno zatial nevieme... aj sme uz nieco pozerali, ale zatial sme sa nerozhodli... kazdy nam povie ine meno, tak si ich len zapisujeme a zatial neriesime 😀 mozno sa nam casom nieco zapaci 😉
terezka: snad Lucke rychlo vylezu tie zubky, nech sa nemusi chudatko tak trapit a samozrejme, nech sa vsetci vyspite 😉

terezicka
2. sep 2009

Práve som si definitívne dojednala tortičku pre Lucku na narodky, len teta mi povedala že spraví lienku ale že ona neni až taká veľká ako keď robí napr. knihu...Ale to nevadí, na ochutnávku bude pre každého a ešte spraví moja starká medový koláč a bude 🙂 Joj už sa teším, už aby sme oslavovali 😀
No a Lucke sa mi zdá že nejako rýchlo rastie nôžka, musíme jej kúpiť nejaké topánočky lebo všetko jej je akurát alebo malé. Tak pôjde Marek dneska pozrieť do Deichmanu, tak vraj je dobrá a kvalitná detská obuv tak snáď niečo nájde

jankabelka
2. sep 2009

Ahojte babenky 🙂
Terezka ešte som ti neodpovedala na tú epi, u nás v nemocnici nemajú stáleho anesteziologa, takže epi nepodávajú, budem to musieť nejako prežiť aj keď viem že to bude asi dosť ťažké.
Meliska máte krásne vecičky pre malú princezničku 😉
Kila super že Réke zaberá sirup a dúfam, že bude papať čím ďalej tým lepšie 😅
Mirka tak si si obkukala malého drobčka 😉
My sme ešte 2v1 😀 uvídíme dokedy

kila
2. sep 2009

Janka neboj sa, prežiješ to, aj my sme to prežili v pohode aj bez epi! Len sa netreba báť!
Mirka, fazuľka poslúcha? A princezná čo vyvádza? 😀
Terezka, ako letí ten čas, aj Lucka už bude mať rok! Ako sa má tvoja sestra?

meliska
2. sep 2009

Janka, super, ze ste este 2v1 to znamena, ze sa malickej u teba paci 😉 ale ved este mate cas.. 😉

mirka20
2. sep 2009

ahojte 🙂
kila, som rada, ze uz reka zacina papat 😵
jani, ja kazdy den cakam sms, ze uz je mala anetka na svete 😉
terez, neboj, lucka raz bude lepsie spinkavat 😉
nasa fazulka poslucha, len som casto unavena a furt som hladna. ale tak nehorazne hladna, az ma boli brucho. tak musim v kuse jest 😒 a rebeka po starom. je akcna (segra je total vystavena 😀 ), takze sa nenudime.

meliska
2. sep 2009

mirka: len papaj, mne byvalo zle ked som nejedla... 🙂

pipika
2. sep 2009

Ahojte!
Lili ma dnes 8 mesiacikov. 🙂 🙂

meliska
2. sep 2009

gratulujeme 😉

pipika
2. sep 2009

Mirka, nema dnes Rebeka meniny? Ak ano prajeme jej vsetko naj-naj-naj. Posielame pusu. 😵

pipika
2. sep 2009

meliska dakujeme.

Lili ma uz 3.den cervene flaky na tvaricke. Myslite, ze to moze byt z toho, ze strasne slinta? Asi jej idu zubky. Svagrina lekarka tvrdi ze ano. Nezda sa mi, ze ju to svrbi a do rana to ma miernejsie. Dostala som zoznam homeopatik pre babatka, je tam jedno na prerezavanie zubkov a scervenanie lica. Tak som ju objednala v lekarni.
ozaj, nechcete ten zoznam? Ja som ju dostala v lekarni.

meliska
2. sep 2009

pipika: ja som si minule kupila taku masticku od biodermy na oblast okolo ust, mne to odporucili na moje citlive a suche bradavky 😅 ale fakt to pomohlo... 😵

pipika
2. sep 2009

meliska, ona nema tie flaky suche iba cervene. 😒

kila
2. sep 2009

Gratulujeme Lilinke! 😉 Moja kamoška má malého a sťažovala sa že tiež má červené fľaky ale po celom tele a nevie od čoho, zatiaľ ani lekári nevedia. Nesvrbí mu to, nie je to suché, nevedia čo to je. Ktovie čo to je... 😕
Janka a vy už máte meno pre malú princeznú?

mirka20
2. sep 2009

pipika, ano ma meniny 😵 my mame dokonca doma 4 kalendare, kde je uz aj rebeka vyznacena.
aj my prajeme lilinke k vymesaciu vsetko naj 😉

kila
2. sep 2009

Tak prajeme Rebeke všetko naj a posielame pusinku! 😵

terezicka
2. sep 2009

Tiež prajeme Lili aj Rebeke všetko najlepšie 😵
Lucka mala hrozné poobedie, lebo spala dosť krátko a evidentne jej to nestačilo. Furt sa len zliepala po mne, mrnčala a teraz večer chytila strašný hysák vo vani, sa ju nedalo vôbec ukľudniť, no katastrofa...
Meliska mňa ešte do výbavičky napadlo odsávačka na soplíky, ale určite kúpte ( ak ste ešte nekúpili ) tú na vysávač...
Kila veru o chvíľu oslavujeme rôčik, už sa teším. Sestra sa má celkom fajn, bola 2 týždne doma, od dneska je už zas v Blave a asi zajtra alebo v piatok dostane 5 chemošku a potom má ísť na MRI a uvidí sa čo ďalej...

kila
2. sep 2009

Chúďa Lucka, niečo ju určite trápi že nevie spať. 😖 Asi tie potvorky zúbky... 😒
Réka spí dobre, už sa vôbec nezobudí v noci. Ale stále máme len 6 zubov.

terezicka
2. sep 2009

Kila asi tie zúbky a v poslednej dobe je dosť namotaná na mňa, ani k Marekovi veľmi nechce chodiť, až mi ho je ľúto lebo Lucka sa aj od neho ťahá dosť preč 😕 A hľadala som ten gél čo máme na ďasienka a neviem ho nikde nájsť 😅
To máš super že Réka prespí pekne noc, kedy chodí spávať a kedy sa ráno budí? A ešte ju kojíš alebo jej dávaš UM?
Mirka a vy ako s kojením? už si Rebeku úplne odstavila?

mirka20
2. sep 2009

terez, uz tyzden sa nekojime. ako doki povedal, ze bude lepsie pomaly prestat, tak sme v tu noc skusili dat namiesto mliecka um a zobrala to v pohode. prve noci sice este pytala mliecko, ale vzdy sme to zahovorili a dali um a teraz,ked sa zobudi, tak hned pyta "kasicku", tak sme nazvali um.

kila
2. sep 2009

Už spinká! 🙂 Réka spí od 21.00 do 7.00, niekedy aj do 8.00. 🙂 Už ju vôbec nekojím, UM veľmi ľúbi. Nič iné nepapá poriadne a s radosťou len UM a Pribináčik. 😖 😅 Ale hádam sa to už čoskoro zmení. Mne naposledy dali v lekárni taký silný gél na zuby pre Réku, že keď som natrela malej ďasná a náhodou som sa dotkla svojich pier, úplne som mala umŕtvené ústa 😕 😕 😕 Neviem si teraz spomenúť na meno toho gélu, ale ráno to pozrem a napíšem vám, možno Lucke zaberie viac ako tie ostatné gély. 😉

kila
3. sep 2009

Dobré ránko! Takže ten gél sa volá "Kamistad-Gel". 😉