Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
28. aug 2008

Ahoj! 😉

kila
28. aug 2008

Terezka už len 26 či 17 dní... 😉
Žaby to máš pravdu, každý chlap chce syna... aj ten môj chcel a bol z malej aj "sklamaný", ale nedávno mi už povedal, že sa už veľmi teší, že máme dcérku... 😉 A ja tiež... 😉

terezicka
28. aug 2008

Kila ahojky 🙂
Mne Marek zatiaľ ani raz nepvoedal že chcel mať radšej syna 😕 Len minule sme sa rozprávali že čo keď budeme mať samé dievčatá a vtedy pvoedal najprv že je to jedno, ale potom že hádam bude aj nejaký chlapec aby sme vedeli porovnávať 😀
A dnes začal úplne vážne mi hovoriť, že by bolo dobré aby som si zbalila tašku do pôrodnice...Lebo že ak to príde skôr tak on nebude vedieť kde čo má hľadať a nech som radšej už pripravená...A keď som mu poobede povedala že ďalšia septembrovka porodila, tak bol total hotový a hneď mi pripomínal tú tašku 😀

kila
28. aug 2008

😀 😀 😀 a nezabudni pripraviť aj veci, ktoré si so sebou nezoberieš, ale môžeš ich potrebovať a Marek ti ich prípadne môže doniesť... 😀 😀 😀
Jaj a ešte ma niečo napadlo... po pôrode ísť na veľký záchod je katastrofa (lebo budeš mať takú zápchu, akú si ešte v živote nemala), mne svokra doniesla Glicerínové čípky... tak si niečo také priprav pre istotu... 😅 ...a ešte aj s tými čípkami to bolo pre mňa ako druhý pôrod... 😝 😝 😝 😅 😅 😅

terezicka
28. aug 2008

Kila o tej veľkej potrebe som už počula od Mirky, ona mi dala čípky čo jej zostali a ešte mi vravela že aby som jedla slivkový kompót...
A tie veci chcem pobaliť hneď začiatkom budúceho týždňa, akurát neviem či si mám župan kúpiť alebo si iba požičiam od maminy...Lebo ja to nenosím a je mi ľúto za to vyhodiť peniaze, ale Marek vraví že by som si zvykla a nosila ho potom aj doma 😅 Tak vlastne sama ani neviem...

terezicka
28. aug 2008

No tak máme ďalšiu maminku v septembrovkách, som zvedavá ako to Marek bude predýchavať 😅
Dnes čo rodili obidve spontánne, tak jedna mala tp 19.9. a druhá 14.9. 😅

kila
28. aug 2008

Podľa mňa si župan kúp, aj keď ho nebudeš doma nosiť, nikdy nemôžeš vedieť kedy ho zase budeš potrebovať... 😉
No super! Ja mám fakt tušenie, že ty porodíš tiež skôr... 😉 ...tak si to ber tak, že o dva týždne si na rade... 😀 😉

terezicka
28. aug 2008

Kila pravdu pvedať bola by som fakt aj rada keby aj po tom 14.9. som išla rodiť...Aj kvôli škole by mi to úplne super vyhovovalo, ale aj preto lebo sa veľmi teším na anše bábätko a už ju chcem mať tak riadne pri sebe, chcem ju vidieť, pobozkať, postískať 😵
Počuj Kila a ty si aj niečo robila aby si skôr porodila alebo to prišlo samo? Akože si nemysli ja sa nechystám, ale také ako sex, chodenie po schodoch 😕

kila
28. aug 2008

Ja som úmyselne nič nerobila... ale faktom je, že v ten víkend sme boli tu u našich a rodičia práve menili okná a ja som ich umývala... a pamätám si tiež, že sme vtedy viac sexíkovali, že čo keď to bude náš posledný víkend vo dvojici... 😅 a aj bol... 😀

terezicka
28. aug 2008

No jo idem ja vonku s Marekom, tak zatiaľ papa 🙂

mirka20
28. aug 2008

ahojte. prave sme prisli k nasim, tak sa len hlasim, ze sme zivi a zdravi a mame sa super. ideme vecerat, tak si vas precitam neskor 😵

mirka20
28. aug 2008

ahojte. tak som vas konecne docitala a dopozerala vase foto. ale kedze ma segra vyhadzuje od netu, tak vam viac napisem zajtra. papa

kila
28. aug 2008

My už zajtra ráno odchádzame domov a potom neviem kedy prídeme nabudúce, o 2 týždne asi nie, tak možno až koncom septembra... držte sa...
Terezka držím ti palce a čakám smsku že rodíš... 😉 budem na teba veľa veľa myslieť... 🙂 najbližšie keď sa tu stretneme už asi budeš mamina - fúha, mám z toho zimomriavky... 😅 😀 😵

adulina
autor
28. aug 2008

ahojte pridala som par fotiek našho drobca 😉

kila
28. aug 2008

Adu, Alex je veľmi zlatý! 😵 😵 😵
Dobrú noc!
A papa! 😉

adulina
autor
28. aug 2008

no akurat som ta klikla. dakujem za pochvalu.
Reka, je tiez velka babulka uz a uz by aj chodila 😉
a to kojenie urcite nevzdavaj, ked pribera

inac sa uz tesim na Terezkinu Emku 😵

adulina
autor
28. aug 2008

dobru nocku 😵 😵 😵 😵 😵

terezicka
29. aug 2008

Ahojte ako sa máme? My sa máme fajne, akurát že ja som si zaležala krk pri spaní tak som ráno mala problém otočiť hlavu 😅 Ale teraz je to už lepšie...
Včera sme sa boli večer pozrieť na vatru na dedine a prišla tam jedna suseda čo býva oproti a začala mi hovoriť že aké mám pekné bruško, také malé ale šikovné. A že to určite bude chlapec lebo ho mám do špicu...A presviedčala ma o tom že chlapec to bude...A darmo som jej vravela že na sone to bolo dievčatko, ona stále len tvrdila že bude chlapec...Tak mi to už aj na nervy išlo, lebo si ona bola normálne istejšia ako ja 😀
Ale keď by to aj bol chlapec, my budeme len radi, hlavne nech sme zdravučký 😵

terezicka
29. aug 2008

Kila sms-ku ti určite pošlem, aj uprostred noci nemaj strach 😀
Adulka pozrela som si Alexa to je teda fakticky riadny chlapisko, sa budú baby o neho teda trhať 😎
Mirka super že si sa ozvala, ste sa mali isto dobre však?
Inak na nás to už pomaly začína na obidvoch tak doliehať, že september je tu, o chvíľu budeme mať nášho drobčeka pri sebe a všetko sa zrazu zmení...Marek mi pripomína nech si určite pobalím tú tašku, tak som mu sľúbila že zajtra si zbalím všetko čo mám doma aby sme mohli kľudne spávať 😀
Jaj a včera prišli švagrovci z Blavy a doniesli nám kočík, takže Emmi už máme v čom aj voziť 😉

mirka20
29. aug 2008

ahojte. tak som sa konecne dopracovala k pc.
v trnave bolo fajne, doobedia sme travili s kamoskou a jej malym adamkom, poobede sme spinkali a ked sme sa vybuvali, tak sme boli s ockom. preslo to dost rychlo, ale ved sme tam boli len 4 dni. malickej som kupila supis ciapocku, taka je krasnucka. ked ju operiem, tak ju odfotim a ukazem vam ju.
malicka bola dobrucka, len sa jej nepacia navstevy restauracii. boli sme 2-krat a obidve preplakala. obedy som si nosila na izbu, lebo v tom penzione,kde som byvala bola aj restika, tak s tym nebol problem.
pozerala som vase albumiky. tehulky, mate krasne bruska. maminky mate rozkosne deticky.
terez, len sa uz radsej pobal, ved fakt to moze byt uz za chvilu. ozik, nevadilo by ti, keby sme ta prisli pozriet do porodnice? a z tych babiek a tetiek si nic nerob, budes mat emmku a hotovo. ja som bola na tom presne tak isto a dost ma to stvalo,ale narodila sa nam krasna rebeka, takze 😉
pipika, zabka, citala som, ze ste riesili kozmetiku. ja nepouzivam zatial ziadnu, len cistu vodu, olivovy olej z lekarne, lieh a sem - tam mydlo Johnson, ked sa rebeka dokaka moc a umyvame ju v umyvadle.
pipika, co je to v tvojom albume ten posledny obrazok? som to nevedela identifikovat? a gratulujem k dievcatku 😵 a manzelovi odkaz, ze ono tam uz fakt nic nedorastie, aj nas v to dufal, ale rebeka je presne taka baba aka ma byt a nema nic navyse 😀

mirka20
29. aug 2008

jaaj, som zabudla k tej kozmetike. na zadocek davame sudocrem, ten sa nam zatial osvedcil

terezicka
29. aug 2008

Ahojte kočky tak dnes poobede sa mi stalo niečo hrozné, ešte teraz som sa z toho celkom nespamätala: išli sme sa s Marekom prejsť a chceli sme prejsť cez taký drevený most ponad potok. Ale sme sa rozhodli že si na most sadneme a budeme sa tam trochu rozprávať a potom sa vrátime domov. Tak Marek si sadol a potom som si išla ja. Ale ako som stúpila jednou nohou na dosku pripravená si sadnúť, tak tá doska na druhej strane buď povolila alebo nebola vôbec upevnená a ja som krásne zletela do potoka... Za mnou potom ešte tá doska a potom som ešte počula ako Marek rýchlo skočil za mnou...Tak som bola z toho úplne v šoku, výška asi 1,5m...Som dopadla na bok, taklže veľké šťastie že nie priamo na bruško...Ale strach obrovský, slzy ako hrachy, rýchlo sme bežali domov, ja celá mokrá...Chcela som hlavne rýchlo cítiť maĺú, ale tá bola v šoku asi zo mňa...Prišli sme domov ja som chcela ísť rýchlo do sprchy, Marek pchal do mňa sladké aby sa malá pohla...A ona nič, ja hotová, slzy stále ako hrachy...Potom som sa osprchovala, ľahla som si, v kuse sme kukali na bruško keď sa zrazu pekne pohla, ja zas slzy ako hrachy ale od šťastia...Potom som fonendoskopom počúvala aj srdiečko, pekne som ho našla, krásne a rýchlo bilo tak dúfam že je to všetko v poriadku...Ale ten strach a šok neprajem naozaj nikomu. Bledá som z toho ešte teraz, mám oškreté nohy, koleno ale to mi je všetko jedno, hlavne že maličká sa hýbe a že ju cítim...

terezicka
29. aug 2008

Mirka ahojky, no si nám tu aj chýbala... 🙂 A do pôrodnice ma kľudne prídite pozrieť, ja budem veľmi rada...A čo budúci týždeň, prídeš aj s Rebekou k nám?

terezicka
29. aug 2008

Tak nakoneic som predsa len išla do nemocky, lebo starch bol väčší ako všetko ostatné...Marek odišiel do nočnej, ja sama doma a nemal ma kto ukľudniť. Ale išla so mnou švagriná, doktor ma pozrel, odspodu som ok a potom sme počúvali aj srdiečko cez ten prístroj a mali sme 132 úderov/minúta. Tak som sa ukľudnila aj keď by mi bolo určite lepšie keby bol aj Marek doma... Len ešte svokra do mňa húkala že prečo sme stade išli, že ja nemám už nikde chodiť, mám doma sedieť...Ale som jej drzejšie odpovedala, švagriná jej tiež povedala nech to nechá tak, že hlavne že je všetko v poriadku...Tak som už kľudnejšia, aj keď ten šok a ten pocit že ani neviem ako som vlastne spadla mi aj teraz vháňa slzy do očí...

terezicka
30. aug 2008

Je tu niekto? 🙂

nellie_
30. aug 2008

Ahojte..No Terez, ty si mala riadne šokujuci zažitok, som normalne prestala dychat ked som si to citala, ale este ze to vsetko dobre dopadlo a Emka aj ty ste v poriadku....zle sa veru rychlo stane... 😔
Ale vsetko je OK, tak sa držkaj... 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

terezicka
30. aug 2008

Nellie hej všetko je ok, dnes malá od rána vystrája, je jej plné brucho tak sa veľmi teším, lebo včera som mala naozaj infarktové stavy...Bolí ma síce zadok a koleno, ale to je vlastne nič, na to ani nemyslím...

nellie_
30. aug 2008

Terezka tomu sa hovori šťastie v neštasti... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ano nemysli uz na to.... 😉 🙂 🙂 🙂

No čo uz si aj pobalena, kdyby nahodou Emi chcela uz na svet..? 😉

terezicka
30. aug 2008

Jej Nellie na akého anjelika si sa to zmenila? 😵
No hej pobalila som sa dneska, ale sa mi strašne nechcelo ani neviem prečo...Som celý deň priklada veci na kopu ale dať to potom do tašky bolo pre mňa niečo nezáživné, ja teda neviem čo bolo so mnou - ale asi sa mi to viac páčilo keď som to mala všetko na očiach a nie schované v taške 😕

nellie_
30. aug 2008

Hej troska sa tu hram s obrazkami...a znova som to zmenila ale rozmyslam ze ten anjelik bol krajsi... 🙂 😵

No asi to bolo v tom Terez, ze si sa kochala pohladom na vecičky.. 😉 U mna bola prave kamoška a doniesla mi kopec hraciek po jej synovi a este aj krasnu hrazdičku pre babatka, a normalne mi az srdce stislo ked som to schovavala....dufam ze to coskoro aj my pouzijeme... 😔