Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
8. okt 2008

som tu len na chvilu, lebo ideme s jankom a malou po hrozno, ale musela som dojst 😉
tak ako sa citis? ako ste sa zabyvali?

terezicka
8. okt 2008

Ahoj akurát mám Lucku na rukách lebo nejako nevedela zaspať...Ale už odfukuje tak hádam ked ju položím do postieľky sa nezobudí 😕

mirka20
8. okt 2008

no, nasa sa vacsinou zobudila, ked som ju polozila 😅

terezicka
8. okt 2008

Mirka ja sa cítim úplne v pohode, od pondelka viem aj dosť dobre sedieť, dneska som 1x aj šoférovala od pôrodu 🙂 Lucku kojím, teda papá z môjho prsníka aj keď cez klobúčik ale to mi nejako nevadí, halvne že moje mliečko. No niekedy Lucka strašne hlce a potom to aj zvykne vygrckať a musíme sa dosť často prezliekať...
Ozaj Mirka, koľko by si asi malo vytiahnuť týždňové bábätko? A ešte mi prosím pvoedz či dobre robím, keď striedam prsníky na kojenia, teda jedno kojenie papá z jedného prsníka a na druhé jej dám z druhého. A ako sme začali tak pekne papkať, tak si ani neodsávam, len dúfam že to nevadí. A myslím že mleička mám pomerne dosť, lebo aj tie tampóny do podprsenky musím často striedať aj v tom klobúčiku vidím že mliečko tam naozaj je

terezicka
8. okt 2008

Lucka zatiaľ spinká, uvidíme dokedy 😔 A túto noc spala veľmi dobre ( musím si zaklopať ), lebo raz ťahala v kuse vyše 4 hodín...Ale chvíľu som si myslela že sa v noci budem starať o dvoch, lebo Marek bol na kamarátovej rozlúčke so slobodou 😅 No ale keď už konečne našiel posteľ a trafil sa do nej, tak som sa ukľudnila aspoň na chvíľu že aspoň dá pokoj...

mirka20
8. okt 2008

terez, vobec netusim, kolko by malo babo vytiahnut. ja som sa spoliehala na to, ze mala vie, kolko potrebuje, tak som ju nikdy ani nevazila pred a po papani.a s tymi prsnikmi som to robila aj ja tak. kazde kojenie z druheho prsnika. ak by mala mala zelenu stolicu alebo by sa ti zdalo, ze nepapa dlho, tak si trochu mlieka odstriekaj a potom ju daj na prsnik. to preto, aby sa skor dostala k tomu zadnemu mlieku, co je ako "hlavny chod" a z toho pribera. a odsavat si nemusis, ked ti nejdu prasknut prsniky, tak ako mne, tak to urcite nie je potrebne. a velmi moc sa tesim, ze vam to tak krasne ide. a tie klobuciky su na to, aby pomahali, takze ked vam pomahaju, tak si vobec z toho nerob hlavu, ze ich pouzivas.
musim letiet, lebo janko tu uz stepuje.
ak mas nejake otazky, kludne mi napis ip, alebo aj tu, urcite ti odpoviem 😉
daj malickej pusinku od nas 😵
zatial papa

terezicka
8. okt 2008

Mirka aj my posielame Rebeke pusinku a nech Janko trochu vydrží keď sa vykecávame 😀
A otázky ešte určite budem mať, a určite sa budem pýtať. Ja sa pri tom kojení spolieham na to tiež že Lucinka vie koľko si vytiahnuť, väčšinou sa stane že zaspí, vtedy ju ešte trochu škrabkám po líčku a keď nereaguje ťahaním, tak jej vyberiem z pusinky a keď neskúša vťahovať naspäť tak viem že má dosť...

pahu
8. okt 2008

Aj ja Vám posielam pusinky 😀 Terez, šikulka si, len si to zapamätaj, lebo ja už sa chystám byť konečne tehuľka 😀

terezicka
8. okt 2008

Inak neviem či to bude naozaj tým, ale mám pocit že k mlieku mi trochu pomohol aj veľký rev ktorý som mala v piatok podvečer keď sme už boli doma. Svokra ma vtedy strašne nasr.la, povedala mi niečo čo jej fakt nezabudnem...A odvtedy sa na ňu neviem poriadne ani pozrieť, keď vidím že ide k malej tak ma akoby ide aj rozhodiť od jedu 😲 Proste bude mi trvať veľmi dlho kým na to aspoň ako tak zabudnem a kým budem ja sama ochotná jej dať Lucku na stráženie...A dneska sa chem aj s Marekom dohodnúť aby stanovil jej jasné pravidlá, že napr. pri kojení pri mne nebude v žiadnom prípade, lebo doteraz si asi neuvedomila že mne to vadí. Keď bola pri mne moja mamina to je v pohode, veď mama je mama, ale svokra je v podstate len cudzí človek. A tiež že spálňa nie je na to, aby tam niekto vpadol len tak... Nespravila to ani moja mamina a ani moja starká keď vedeli že je tam aj Marek. A v noci keď malá plače tak tiež nechcem aby chodila hore a prišla surovo bez zaklopania, ja som bola na wc-ku a keď som počula dvere tak dobreže ma neporazilo. A keď som ešte uvidela že má malú na rukách a drme ju silno, tak som sa tam skoro rozrevala 😢
A dnes mi povedala že robí halušky s kapustou ale že mne spraví s vajcom alebo tvarohom. Tak som jej povedala že si neprosím, lebo ja také nemám rada. A v kuse iba dookola hovorila, že mi spraví také alebo také alebo či nechcem samotné halušky. Tak som povedal po niekoľkýkrát že nechcem lebo to rada nemám a že my máme navarené...
Píšem to hlavne preto, lebo viem že aj Žabka a Pipika bývajú so svokrami, tak baby stanovte si hneď na začiatku jasné pravidlá, lebo aby nebolo neskoro. Ale skôr to musí vybať vaša polovička, lebo je to ich mama a oni musia teraz vedieť kto je pre nich na prvom mieste.

terezicka
8. okt 2008

Pahu neboj teraz ti už aj ja môžem dávať rady čo sa týka aj pôrodu keďže to mám úspešne za sebou a Lucinku už máme pri sebe 🙂

kila
8. okt 2008

Ahojte! A v prvom rade zdravím novú mamičku a malú Lucku! Je veľmi zlatá, má chutnučkú pusinku, je celá na papanie! Želám vám veľa zdravia Terezka a Lucka! 😵 😵 😵
Terezka a to máš takú otravnú svokru? To ma asi už dávno rozhodilo! Moja svokra si nedovolí prísť k malej keď v noci plače alebo keď kojím... keď kojím tak ešte aj moja mamina nás nechá osamote aby sme sa mohli venovať pokojne jedna druhej... a neskôr keď bude Lucka väčšia tak ju to aj bude rušiť keď pre vás bude niekto stáť a pozerať sa! No to sa fakt čudujem tvojej svokre, však aj ona bola mamina (aj je), nech sa vžije do tvojej situácie... S tým varením určite myslela dobre, nuž ale mohla sa ťa spýtať či chceš aby ti niečo navarila... 😉

kila
8. okt 2008

My sa máme dobre, Réka už druhý týždeň papá! 😀 Máme aj nové fotky len sme zabudli doma foťák, takže teraz nebudú... 😅 Na poslednej poradni mala Réka 6100 g a 66 cm a bola veľmi šikovná, ona už na pár sekúnd sedí aj sama aj sa udrží na nohách, kotúľa sa po celej izbe... 😀 Pani doktorka sa len čudovala, bola z toho veľmi prekvapená a veľmi nás pochválila. Dovolila nám začať s papaním, 2 týždne papáme na obed polievku z kuracieho či hovedzieho mäska, mrkvy, petržlena, zemiakov a karelába. Rozmixujem to na kašu. Budúci týždeň začíname na olovrant papať banán a jablko. Už toľko malú ani nekojím, keď sa na obed naje, tak potom vydrží aj do štvrtej. Toho papania som sa veľmi bála, ale našťastie malá plakala len prvý deň a od tretieho dňa jej zachutilo. Len neviem koľko jej mám dať... 😅 Neviem či papá dosť alebo málo, musím sa spýtať apríloviek... 😅 Po papaní ešte stále chce aj mliečko, tak neviem či je to len zvyk alebo čo... 😅 Zje asi 100ml kaše.

kila
8. okt 2008

Idem vás prečítať trošku aj dozadu, uvidíme sa zajtra... 😉

kila
8. okt 2008

Terezka a teší ma že si mala taký úžasný pôrod! 😵 😵 😵 Ja som ti hovorila, že je to úžasný, krásny zážitok! 😉
Pipika, Žabka netreba sa ničoho báť, aj pre vás to bude krásne! 😵 A už sa neviem dočkať kedy budete aj vy to tu opisovať! 😀 😉

kila
8. okt 2008

S malou chodím von o jednej, o tretej alebo o štvrtej. Najnovšie v kočíku zase zaspí, preto chodíme von vtedy keď ide spinkať. Réka spí 3x alebo 2x za deň, to závisí od toho, koľko spí pred obedom. Keď spí krátko, tak si pospinká ešte aj o jednej a o štvrtej tiež krátko. Keď spí pred obedom dlho, tak ide spinkať poobede okolo tretej.
Trápime sa dosť ale so spánkom v noci. Neviem čo jej je, ale vstane aj viackrát v noci a musím ju nakojiť... a niekedy ani nezaspí a sme hore 2 hodiny... A doteraz mi prespala noc. Neviem čo je s ňou... Zuby ju ešte netrápia. Niekde som čítala že 6 mesačné detičky si už uvedomujú, že mama a bábätko nie je jedna osoba a že mamina môže odísť a nemusí sa vrátiť, tak preto môžu vstávať často aj v noci, aby sa ubezpečili, že sme pri nich... Ale to ma vôbec neteší už by mohla prestať a mohla by sa ešte viac umúdriť a uvedomiť si že ja tu budem pre ňu aj ráno a v noci musí spať.
A ja som myslela, že keď bude už aj papať tak ju to viac zasíti a prespí noc, ale mýlila som sa. 😝

marcaradko
8. okt 2008

ahojte 🙂
terka,tak to som fakt nevedela,ze mas taku "super"svokru 🙄
mna by asi drblo 😝 to aky mam ja vztah s katkou-svokrou to asi vies, v kratkosti k tomu asi tolko,ze byvali sme so svokrovcami 3 roky a byvali by sme tam mozno do teraz,keby nam nebolo blbe,....ze hadam aj oni potrebuju neake to sukromie.no ak si volas na nakupy svokru,ak sa ides prejst von a volas svokru a ak ides na dovolenku a volas svokru,tak tam je ten vztah asi az priliš šiši 😅fakt si snou super rozumiem a myslim,ze je to tym ze od zaciatku mi povedala priamo co si mysli pripadne co sa jej nepaci,no spociatku som sa aj ja zacala vyjadrovat cez radka no teraz ak je neaky problem poviem jej to,nie drzo,ale snazim sa to kamuflovat humorom,no samozrejme pochopi a vyhovie v ramci moznosti.a takto si mi hovieme bez problemov skoro 10 rokov 😉 klop,klop,klop 😅 a este taky dotaz,dost sice neobvikly no mam pocit,ze po svadbe sa nase vztahy este viacej zharmonizovali 😵
takze kazdej zienke,co ma problem so svokrou,odporucam povedat si svoje,pretoze dusit nieco v sebe a nebodaj niekolko rokov,podla mna vedie jedine k tomu,ze raz urcite vybuchnete a svokra bude paf z toho,ze co sa vam stalo ved vy ste nemaly cele tie roky medzi sebou ziadny problem a v tu chvilu to urcite nepochopia a budu sa tvarit ublizene,k tomu riskujete par rokov nepriameho obmedzovania 🙄

tot moj nazor a moje skusenosti😉
bruuu nocku 😵

marcaradko
8. okt 2008

pahu kedy cakas-necakas eM-ko(menstruaciu)? 😕

zabka
9. okt 2008

Pekne ranko prajem... Terez to s tou svokrou, neviem pochopit ako si dovoli vojst vam do spalne,zvlast teraz... Inak zo zaciatku sme mali aj my ten problem ale potom som povedala drahemu ze si nezelam aby mi niekto len tak vosiel do spalne, a prestala... Ale robila to preto lebo ked oni boli mladi jej mama jej to pravidelne robila... 😅 ..Ale mne by tiez vadilo keby na mna niekto kukal pri kojeni... Drzim palceky aby sa to vyriesilo 😉 A lucke posielam boztek...

bianka30
9. okt 2008

ahojte babulky... sranda je ze toto si viac dovolilal moja maminka (ved som jej dcera tak co by som mala robit sama zavreta v spalni s manzelom hehehe) ako svokra... ale lubim obe neskutocne, ja som vam uz pisala ze mam super svokru... marcadko sme na tom rovnako tiez mam taky sisi vztah so svokrou ... vsade ju vlacim so sebou hehehehehe...

elimka
9. okt 2008

Čaute babenky všimla som si že preberate tu aj temu čo sa tyka svokier.Ja mám tiež svokru ktorá od začiatku o mna a nielen omna ale aj o moje baby nemala zaujem.Proste nás ignorovala.Ale napriek tomu si ju vážim za to že mi vychovala mužíčka.Síce chcela by som mat s nou aj lepší vzťah.A tak ti Marcaradko zavidim,že máš takú super svokru ktorá ti je priam kamarátka.Terezka daja aj tvojej svokre šancu byť ti svokrou,lebo mám taký pocit že si ju ešte neprijala.Neviem čo Ti povedala ale asi ju to aj velmi mrzelo ked ti chcela urobiť tie halušky.To moja svokra by mi halušky nikdy neurobila.

pahu
9. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c
Jeeej, Marcaradko, dnes 😀

Terez, povedz jej to ty, bude to možno lepšie. Nie drzo, ale že ti to nie je príjemné ak je s Vami pri papkaní.... Potom možno pochopí aj jej nevhodné vpády do spálne 😉

zabka
9. okt 2008

Pekny grafik pahu... 😉

pahu
9. okt 2008

Zabka, no, podľa mňa nič moc 😉 Ale Bianka ma opravila, že mrchu mám dostať až zajtra, že dnes ju má dostať ona a ja som deň po nej 😀

bianka30
9. okt 2008

no ja som uz ... a boli ma brusko a musim sediet v robote... podla mna zo zakona by mala chodit v piatok vecer, alebo by mali dat aspon 1 den volna... tak ...

pipika
9. okt 2008

Ahoje! 🙂
No, aby ste vedeli moja svokra neraz vosla do nasej spalne a prichytila nas pri tutu-mutu. A vobec potom nevysla, ale povedala co potrebuje. Ale klop-klop, uz asi rok to nerobi. A presne toho sa bojim co pisala terezka, ze ked nahodou niekam vybehnem, vratim sa a malu uz bude mat svokra na rukch. 😠

bianka30
9. okt 2008

pipi treba ako pisala terez riesit to hned od zaciatku... a ked tonepomoze, este mas muza na to aby si to s nou vyjasnil.. ved aj jemu to muselo byt neprijemne ked ste robili tutumutu..

inak ako som pisala stavalo sa to aj u nas ked sme byvali s nasimi... maminka bola tak nejak rozhodnuta ze sme v jej byte, tak ake klop klop, a ked sme zamkli dvere tak prisla cez balkon heheheeh

jedneho dna to drahy vyriesil (stavalo sa to aj ked bol marek sam doma ) prisiel z roboty skor ako ja, maminka bola doma... no a vyzliekol sa donaha a stal pred dverami a cakal kedy pride mamina bez zaklopania.... no viete si predstavit ako asi zareagovala ked ho tam nasla... (sice tam stal ako cicimbus skoro 1/2 hod) ale stalo to za to, odvtedy klopala... vzdy... takze LIECBA SOKOM

pipika
9. okt 2008

bianka 😀 😀 😀 😀

elimka
9. okt 2008

Bianka na tom som sa teraz dobre pobavila.Tvojmu mužíkovi teda odvaha nechybala 😀

pahu
9. okt 2008

Bianka, viem si ho predstaviť 😀 😀 😀 😀 Sa tu nahlas hehním 😉

bianka30
9. okt 2008

no co vam budem hovorit... to je moj muz..... verte mi nuda s nim nieje... alebo len velmi vynimocne...

pahu sa hehnis hej ??? pozor aby ti nezaskocilo...