Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
20. máj 2009

Mirka sestra ešte neporodila, hoci tp mala v nedeľu ( 17.5. ), v pondelok bola v poradni a v piatok sa má hlásiť na príjme na gynde lebo podľa dr to nevyzerá tak že by do piatku mala porodiť. Ale včera ju vraj trochu už omínalo ale nič, prešlo jej to. Je z toho trochu nešťastná, neche ísť ležať do nemocky ale veď uvidíme - aj doktor sa môže mýliť. Ja potom dám vedieť keď porodí 🙂
A tie traky sme dnes kúpili, Marek ich už aj namontoval do stoličky a pasujú tak som rada 🙂
Kila ozaj manžel si už našiel prácu?

mirka20
20. máj 2009

hlasim, ze uz mame 10 zubkov 😀 dnes som objavila dalsie dva, takze sme uz riadne zubaty.

mirka20
20. máj 2009

terez, sestra si v tej nemocnici dlho nepolezi, urcite jej budu porod vyvolavat, kedze uz bude dost po termine. mozno este v piatok aj porodi. teda ak este nie do piatku 😉
s tymi strukovinami si ma prekvapila. ja co som vedela, tak az od roka sa maju davat, ale kedze lucka uz je toho dost, tak strukoviny jej urcite nespravia problem. ozik, ma napadlo, uz aj my robime jedlo z mlieka. sice zatial len dve, ale aj to je pokrok, nie 😉 🙂

kila
20. máj 2009

Terezka teší ma že na poradni bolo všetko ok a nič sa neboj, aj Lucka bude štvornožkovať ako ostatné detičky. Aj ja som vždy vravela že Réka asi bude skôr chodiť, ale predsa nás prekvapila a skoro zo dňa na deň začala loziť. 😉
Manžel ešte stále nemá robotu, vôbec nie je ľahké nájsť si robotu, stále posielame životopisy a žiadosti všelikade. Zatiaľ sa držíme, dostáva peknú podporu, ale už len 2 mesiace, potom neviem čo bude... 😖
Mirka 10 zúbkov?!?! Fúha! To je pre mňa zatiaľ strašne veľa! 😲 😅

marcaradko
20. máj 2009

ahojte dievcence 😎
ja sa len stem pochvalit,ze asi-dufame budeme mat zamestnanca......no a neuverili by ste koho...sak terka..xi....terkynho svagra 😲 😉 .....ta ja vcera,ze ho idem zaucat a on casnik 7-rokov...nu kdo by to povedal,ze takto uuuuplne nahodne a nechcem zakryknut no perspektyvne to vyzera 😉
v nedelu bpli spolu s borkou u nas ci nepotrebujeme brigadnika a ja,ze nie,ze len normalneho zamestnanca a cuduj sa svete presne to iste chcel aj on.vcera dosol prvy x a dnes druhy a klop,klop,klop...snazi sa chlapec,bude z toho volaco....sa teskam,bo uz sme boli zufali za tolke roky a nic a takto sme to naozaj necakali,a ked sa dari tak sa dari....poobede mi volala jedna znama,ze ci uz mame zamestnanca,ze potrebuje robotu...nu to je sranda,...ale bohuzial...
nu v nedelu ked mala borka termin tak som jej poradila,nieco co sice nemam z vlastnej skusenosti-zatial 😅 ,ale ze dva deci cervene vinko,tepla sprcha,a decentny sexik a do rana sa rodicia,no....vraj to este nevyskusali...tak tu je vysledok 😀 ....no viem,ze vcera mala tie pocity a tiez co poznam maminy,tak po tych pocitoch do 3-och dni aj porodili,neak sa to aj vola ,ale neviem ako 😅 ,no myslim ze ten piatok bude aktualny...xi
... a tak,ja secko po starom...uvidime co spravi so mnou tolko volna ked uz budeme mat toho zamestnanca... 😀 😀 😀 😝

kila
20. máj 2009

Na vyvolanie pôrodu zaberá aj umývanie okna + sexík... z vlastnej skúsenosti... 😅

mirka20
21. máj 2009

ahojte 🙂
kila, neboj, aj vy sa dockate 10zubkov. mozno u vas to pojde rychlejsie ako u nas a mozno nas aj predbehnete 😅
marca, strasne sa tesim, ze vam to takto vyslo. teraz uz len trochu oddychu, zregenerujes svoje telo a sup do noveho zaberaku akym je tehu 😉 inak tie pocity sa volaju poslickovia 😅 k tomu vyvolaniu neviem. ja som aj umyvala okna, aj sexik bol, vino som neskusala. ale po poslednom sexiku som do 3 dni porodila 😀
my sa dnes ideme hrat do kvazi materskeho centra. tu vo vk mc nemame, ale chodia sa mamicky s malymi detmi hrat do skolky, tak tam ideme aj my dnes pozriet 😵

terezicka
21. máj 2009

Mirka už som teta 😀 Sestra v noci o 02:05 hod porodila syna Patrika, miery 3032g a 51cm 😀

babulka123
21. máj 2009

terez.. gratulujeeeeem ...

terezicka
21. máj 2009

Marči tak som rada ak ste s Lukášom spokojní 🙂 Trošku im treba pomôcť lebo sú teraz v blbej situúcií 😅 A určite ho neštri, nech chlapec riadne maká 😀
Inak sestra mala super rýchly pôrod, o 9-tej večer že ju veľmi boleli kríže ale iba tie, aj plakala doma. Potom jej začali aj bolesti ale pred 11-tou jej to prešlo. A o pol 12-tej jej odtiekla voda, tak rýchlo do nemocky, bola už otvorené na 7 prstov 😲 Sestrička vravela mamine že to môže aj dlho trvať lebo je prvorodička ale ani nie a malý bol potom pekne rýchlo na svete 😵

terezicka
21. máj 2009

Babuľka ďakujem krásne, v sobotu ju cheme ísť pozrieť tak aj malého chcem odfotiť

kila
21. máj 2009

Dobré ránko! Ako ste sa vyspali? Réka dnes spala dosť nepokojne, tak som trošku unavená... asi ju trápili zúkby...

kila
21. máj 2009

Terezka, gratulujem tvojej sestre, jej synček má ideálne miery, určite je zlatý! 😵

meliska
21. máj 2009

ahojte,
terezka: sestre gratulujeeem k syncekovi... vy to mate asi v genoch take rychle porody, vsak? 😀
mirka: krasne fotky mate, Rebeka je riadna kocica 😉

jankabelka
21. máj 2009

Ahojte babule 🙂
Terezka gratulujem k synovčekovi 😀 je super, že malá Lucka nemusí chodiť na kĺbiky a má už dobrú váhu.
Mirka a k 10 zúbkom gratulujem, to je teda riadny počet 😅
Ešte stále nám neprišli výsledky z amnia 😒 ale včera sme boli obzerať kočík, a nakoniec sme aj kúpili ale nie je to žiaden trendový kočík, lebo tie čo sme skúšali boli strašne neohrabané. Je oranžový s béžovou farbou, a máme k nemu aj autosedačku. kúpili sme ho v bazáre ale vyzerá ako novučký

kila
21. máj 2009

Janka prečo ste boli na amniocentéze? Mali ste nejaké zlé krvné výsledky? 😕

deina
21. máj 2009

Cauko Kila, ako sa mate? Kukam, ze Reka je uz velka slecna. 😵

jankabelka
21. máj 2009

Kila práveže nie krvné výsledky boli dobré, ale na sone bábätku našli nejakú cystu na hlavičke, tak preto nám amnio odporučili 😔
Ahoj Deina dlho si sa tu neukázala, ako sa mávaš?

kila
21. máj 2009

Ahoj Deina! Ty si zase tehu?!?! 😅 Gratulujem!!! 😵 😵 😵
My sa máme dobre, len Réka nechce papať, tak ju obyčajne naháňame okolo stola a po celom byte... 😅 Prekonali sme aj zápal priedušiek, hnačku, šiestu chorobu - a to všetko za posledný mesiac. Ale dnes je už malá zdravučká. A minulý týždeň nám vykukol prvý zúbok! 😀
A vy sa máte ako?

deina
21. máj 2009

Jeziiis, tak to vas pochytalo snad vsetko za jeden mesiac! 😕 U nas je to s jedenim podobne - zacina vymyslat, manzel sa z toho strasne tesi, ze ma vlastnu volu a hlavu a ze ju vyrazne prejavuje, len moje nervy niekedy. Ale vacsinou je zlaty.

Vdaka, mame sa dobre, vsetci, aj to krpate v brusku. 😵 Janka, aj tebe gratulujem k tehu.

jankabelka
21. máj 2009

Deina aj ja gratulujem k tehu 😅 , stihla som si to všimnúť až neskôr.

deina
21. máj 2009

Dakujem. 🙂 Bola si na amnio? Dufam, ze to dobre dopadlo a babetko je vporiadku. Mam jednu znamu, ktorej syncek ma akusi cystu na mozgu, sleduju ju od narodenia - inak je uplne vporiadku, velmi sikovne dieta, neviem, co tam ta cysta ma znamenat. Chodia pravidelne na neurologiu, ale naozaj je sikovny, strasne zlaty chlapcek.

jankabelka
21. máj 2009

Aj ja dúfam, že bude bábo v poriadku, lebo ešte stále nemáme výsledky 😒

kila
21. máj 2009

Janka a z plodovej vody zistia či je cysta dobrá alebo zlá?

jankabelka
21. máj 2009

Kila, asi áno, vraj sa tá cysta môže ešte vstrebať

kila
21. máj 2009

Idem už zobudiť malú...
Deina tak sa majte, a daj si pozor na bruško!
Janka držím ti palce aby tá cysta pri najbližšom uzv už nebola!

jankabelka
21. máj 2009

Kila ďakujem, a verím, že tá cysta tam už nebude 😉

pahu
21. máj 2009

Ahojte 😀
Janka, držíme palčeky že všetko bude O.K. 😵

marcaradko
21. máj 2009

ahojte 😉
nu,taak zeby som ja bola vestica...xi 😀 ...no nie celkom sekla som sa o jeden den,ale samozrejme gratulujeme aj tete terezke,bo tatovi sme uz stihli osobne zagratulovat,mam aj fotku maleho,ale neviem to dat do pc,len MM,no je to aj tak dost zla kvalita...bo ocko bol asi roztraseny ked ho fotil....chudacisko tak sa teeeesiii,sice ho este tak nepoznam,ale vidno,ze uprimne....len mi bolo luto,za to nemal s kym tak poriadne oslavit....siiice,este nieje pozde....xi
nu a teraz ho velmej zatazovat nejdeme,nech si uzije posledne dni sladkeho spanku,potom uz bude len doma bdiet a v praci makat 😀 😉
a mirka dakujeme,za povzbudzujuce slovka....a pevne verim,ze toto leto bude uz posledne vo dvojici a o rok uz budeme rodinka 😵 😉

jankabelka
22. máj 2009

Dobré ránko sa praje 😅