Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
11. jún 2009

No hej a vsetky znacky.... Aha takze zatial len ako miesto obedneho mliecka len jeden prikrm mas davat?

pipika
11. jún 2009

presne tak, treba jej davat ako obed. Potom to ovocie bud ako olovrant alebo ako desiata. A tu kasu vecer pred spanim.
Nikolka uz spinka?

zabka
11. jún 2009

No jasne uz spinka, inak by som tu nemohla byt 😉 ...A to ovocie hned? lebo sa mi to zda hned tak vela ze tri krat za den nieco nove... 😅 No som zvedava co nam povie doktorka v utorok

pipika
11. jún 2009

nie hned. teraz 2-3 tyzdne iba tu zeleninku a maso, ovocie a kasu az potom.

zabka
11. jún 2009

Aha... No potom sa mi pochvalime co nam povedala doki ze co mame papat 😵

terezicka
12. jún 2009

Pipika tie kaše predávajú všade, Billa, Tesco, Hypernova...A začni fakt ako píše Mirka nejakou nie ovocnou, radšej pšeničkou alebo ryžovou...Alebo sú aj také že moja prvá kaša...Ovocné skús až potom dávať. A ovocie jej radšej skúšaj potom dávať na desiatu aby si videla či nemá reakciu ( nás banán zapeká a Lucka sa nevie potom vykakať ) a keď to bude v pohode, tak potom prejdi an ja olovrant...

terezicka
12. jún 2009

Aj pozdraviť som sa inak zabudla, tak teda ahojte - krásne slnečné ránko prajeme spolu s Luckou, lebo už aj ona je hore, tu lozí v izbe a len vymýšľa čo by mohla chytiť do rúk a pohrýzť 😀 Konečne spala v noci normálne, síce je hore už do pol 6 ale aspoň spala v kuse a bez nejakého mrnčania a plaču. A zrejme sa dobre vyspala lebo tu pľuje pri mne 😀
No a včerajší deň bol total otras, nechápem kde sa stratila moja dobrá dcéra aj Marek sa ma vypytuje v kuse kedy začne byť zas taká aká bola, kedy nám ju vrátia 😅 😀 Tak uvidíme 😝

jankabelka
12. jún 2009

ahojte babuľky, ako sa mávate?
Terezka teda vy ste ranné vtáčatká. Chi tak vy si myslíte že vám vymenili Lucku? aj ona musí mať občas svoje dni 😉

meliska
12. jún 2009

ahojte,
terezka: neboj, mala len mozno citi tvoju nervozitu, kedze mas pred statnicami a je nepokojna... snad sa to po tych statniciach upokoji... inak drzim zajtra velmi palce... 😉

zabka
12. jún 2009

Ahojky, ako sa mate? vcera som pridala jednu foto nasej slecny 😉

pipika
12. jún 2009

Ahojte!
Teraz sa postazujem ja. Mali sme strasnu noc, Lili sa zobudila o jednej, tak som ju dala na prsnik kde aj ostala rano do osmej. Hned ako som jej vytiahla prsnik z ust uz bola hore a plakala. Dufam, ze to robila po 1. a posledny krat. Asi to bolo z toho ockovania. Aj teraz spinka, samozrejme na rukach. 😒
Zabka, Nikolka je krasnucka. 😵 Ma stale modre ocka?

Terez, dakujem. Uz jej varim dnesnu mrkvu. 🙂

meliska
12. jún 2009

zabka: Niki je zlatucka... a tie satocky... no kocka 😉
pipika: takze dnes mate 2. pokus s mrkvou? super... akurat vcera som niekde citala, ako treba zavadzat prikrmy, tak som na vas myslela... 😉 drzim palec, nech ta dnesna mrkvicka chuti malej lepsie... 😉

zabka
12. jún 2009

Dakujeme.... 😵 Nie uz ich ma do zelena 😉 ..ozaj chcela som sa opytat, davas jej to papat v tej stolicke? ja akurat nejaku zhanam...

pipika
12. jún 2009

Takze sme po obede. Mrkvu som rozmxovala a pridala troska mlieka. Lili najprv strajkovala, ale po tretej lyzicke uz normalne otvarala usta. Zjedla vsetko. 😵
Este zajtra jej dam mrkvu a potom pridam zemiaky.
Zabka, mala je opreta o vankuse, tak ju krmim. Stolicku mame pozicanu, ale este ani poskladana nie je. Nevedela by este v nej sediet.
meliska, dakujeme. 😵

terezicka
15. jún 2009

Krásne slnečné ránko prajeme a idem sa hneď pochváliť, že v sobotu som úspešne spravila štátnice a už je zo mňa Bc. 😵 Som rada že to mám konečne z krku, uvidíme čo bude ďalej...
Lucka stále zle spáva v noci, aj večer vystrája a vyplačkúva, minulú noc som s ňou bola hodinu a pol hore, a to som ju musela furt držať na rukách a tak ju uspávať. Zaspala skoro hneď, pre istotu som ju ešte trochu podržala, pohojdala a keď som ju položila do postieľky tak do 5 minút bola hore...A potom ráno aj tak vstane tak ako dnes o 5:15, ale našťastie teraz zaspala, ale je rozvalená cez celú moju posteľ takže radosť....
A ideme s ňou dnes k doktorke, lebo na líčku sa jej spravil exém alebo lišaj a trošku aj na brade to má, ale tam slabučko, ale na tom líčku je to dosť a keď je vonku teplo tak sa jej to veľmi sčervenie a má to dosť rozpálené, tak uvidíme čo na to povie doktorka...
A potom chceme ísť pozrieť do Maďarska, či sa ešte niečo oplatí ísť kúpiť aj tam...

terezicka
15. jún 2009

Žabka kukla som fotku a Nikolka je kočka krásna v tých šatočkách a s tou uslintanou bradou 😉
Pipika tak super že Lili potom už lepšie jedla mrkvičku, to je fajn...
Janka naša Lucka je stále vymenená, som zvedavá kedy nám niekto vráti tú našu pôvodnú 😅 Ale aj túto veľmi ľúbime 😀
Meliska ahojky ( aby som ťa nevynechala zo zoznamu ) a ďakujem za držanie palcov, pomohlo 😉
Mirka ako bolo na stretku? Užili ste si to? A ako to znášalo toľko detičiek naraz? My ideme tento piatok do Kráľlovej Lehoty na stretko so septembrovkami, tak som zvedavá na tie decká ako to bude vyzerať a prebiehať...A kedy prídete? Môžte kľudne aj všetci traja alebo aspoň ty s Rebekou...Tento týždeň okrem piatku môžem hocikedy a budúci týždeň predbežne v stredu nemôžem ale inak hocikedy sme zatiaľ doma...

Idem pridať nejaké fotky toho môjho "vymeneného" dieťaťa 😀

jankabelka
15. jún 2009

Ahojte babenky, ako sa máte po víkende?
Terezka gratulujem k úspšnému zvládnutiu štátnic a k titulu Bc 🙂 pozerala som fotky malej Lucky a vôbec nevyzerá že by vám ju vymenili 😅 a s tou klobásou nemá chybu 😀

mirka20
15. jún 2009

ahojte 🙂
hlasim prichod z jasnej. boĺo supeeeer. deti sa vysantili, pohrali, vyskakali na trampoline, proste super. k uplnemu idealu chybalo trochu tepla, ale zvladli sme to aj bez toho. kazdy den sme grilovali, opekali, v sobotu sa robil gulas. prisli sme sice riadne vyudeni, ale aj tak to stalo za to 😵 cestou spat sme este vybavili 2 navstevy a spokojne sme prisli domov. deticky boli uzasne, kedze uz vacsina beha, tak to bolo fajn, si pobehali, pohrali sa spolu. bolo nas tam 11 rodin.a bol tam aj jeden pes a z toho mali deti asi najvacsiu radost 😅
terez, gratulujem ku statniciam. vcera som uz nestihla odpisat na sms, lebo som sa akosi nevedela dostat k mobilu. to stretko sa dohodnem s jankom, ci pojde s nami alebo pojdeme len my s rebekou. zajtra ti dam vediet 😉 a lucku vam isto nevymenili, len rastie a meni sa.
jani, krasne brusko 😵
zabka, malicka je zlatucka 🙂

meliska
15. jún 2009

terezka: gratulujeeeem k uspesnym statniciam...
janka: pekne brusko 😉

pipika
15. jún 2009

Ahojte!
Janka, krasne brusko 😵
Meliska, tvoje kedy uvidime????
Terez, gratulujem, si sikulka. 😵

Este pochvalim moju dceru a idem buvat. Krasne papa. Vcera dostala zemiacik a dnes k tomu aj kura. 🙂

jankabelka
16. jún 2009

Dobré ránko kočky 🙂
ďakujem za pochvalu 😉

terezicka
16. jún 2009

Ahojte tak včera sme boli u Luckinej detskej dr a poslala nás s tým jej líčkom na kožné, takže o nejakú hodinku odchádzame tam. Len dúfam že to Lucka zvládne a nebude tam veľa ľudí lebo to bude o nervy. Ale ak bude mrzutá tak snáď sa ľudia dovtípia a pustia nás, veď čakať niekde s malým dieťaťom nie je vôbec sranda..Ale zas ktovie lebo ľudia sú dnes kadejakí...Potom dám vedeiť že čo nám povedala.
A boli sme včera aj v Maďarsku ale už je to bieda, euro stráca, kurz na figu takže sme toho veľa ani nepokúpili, sa to už neoplatí tak veľmi ako pred pár mesiacmi...

terezicka
16. jún 2009

Meliska veru aj ja som zvedavá kedy ty pridáš svoje bruško by sme ho veľmi chceli vidieť 😎
Mirka ok keď sa dohodnete s Jankom tak mi daj vedieť

marcaradko
16. jún 2009

terka gratuljem 😉
....no a ta fotka s klobasou jednoducho nema chybu 😵 😀

pahu
16. jún 2009

Čaute tehule a mamule 😀
Marcaradko, a vy ako? 😀

terezicka
16. jún 2009

No ahojte bola som s Luckou u kožnej, dala nám nejaký krém vraj by to malo zabrať, máme sa vyhýbať slnku ( čo pri nej neviem ako sa nám podarí ) a ešte ju máme odúčať od cumľa ( to bude katastrofa, začala som s tým hneď ale teraz na noc som jej ho dala ), ale aj tak ešte furt nespí... A šíriť sa to nešíti takže môžme ísť kľudne aj na stretko, lebo detičky sa nemajú ako nkaziť tým. Je to vlastne len také vysušené miesto na líčku...

zabka
16. jún 2009

Ahojky tak konecne som sa sem dostala, boli sme cez vikend na chalupe a az dnes sme sa vratili.. 😉 Terez gratulujem ku statniciam..A ta fotka s tou klobaskou je fakt super 😵 ... No my sme dnes boli na poradni... Meriame 69 cm a vazime 7620 g... Uz mame aj my papat mrkvicku... Dnes som jej na veceru vyskusala tu kasu od Nutrilonu Prva kasa a na moje prekvapenie s lyzickou spapala polovicku zapila troskou mliecka a teraz spinka tak som zvedava... 😅 A zajtra ideme vyskusat tu mrkvicku 😉

terezicka
16. jún 2009

teda Žabka vy máte krásnu váhu úplne perfektnú, naša Lucka toľko vážila pred 3 týždňami 😅 A je aj Nikolka taká buchtička alebo sa to na nej stráca? Lebo podľa fotiek dakedy ťažko súdiť...
A super že dnes zvládla kašu a zajtra držím palce pri mrkvičke, potom daj isto vedeiť ako papala 😎

pipika
16. jún 2009

Ahojte!
Terez, Lucka ma krasne vlasky. 😵
Zabka, Lili je o par dni mladsia a o 2 kg lahsia ako Nikolka. 😵 Ja som tu kasu este neskusala, ale mam ju kupenu. Dnes na obed som jej dala kura s mrkvou a nestacilo jej, musela som est mrkvu. Podvecer som jej dala mrkvu co ostalo z obeda. Nastastie chuti jej mrkva. Zajtra dostane prikrm zelenina-ryza-kura.

marcaradko
16. jún 2009

pahu mi sme stale na mrtvom bode,som po spuuste ATB,tak som sa xcela trosku precistit......,mno a dalej uvidiiime co leto daaa....mozno to uz konecne aj vydaaa 😅 .....duuufam a verim,ze uz nic do toho nepride a panbosko nam konecne dopraje maly vonavucky batoztek 😵 ....
a ty?mate ste neakych mrazacikov?...ci to teraz nechavate na prirodu?
....ja mam v horoskope,ze tento rok bude mojim najlepsim za poslednych 12 rokov....,no zacala som to na zaciatku roka mesacnym polezanim si na infekcnom...,z coho jedine pozitívum bola moja o 10kg lahsia hmotnost...a neak sa to dalej nejavi ako naj. rok....xi 😅
....mno uvidiime.... 😒