Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

jankabelka
14. aug 2009

bambulky čo robkáte? už víkendujete?

terezicka
14. aug 2009

Ahoj Januška ja som tu, túto noc som slamená vdova 😢 Lucka už našťastie spinká, zaspala bez jediného zamrnčania

terezicka
14. aug 2009

Pipika neboj určite to nebude teraz potrebné, ale aj my sme začali už teraz radšej snažilkovať, lebo na Lucku sme čakali 1,5 roka a nechcem to riskovať aj teraz...Aj keď mne stačil clostilbegyt ale predsa len...A možno nám to vyjde, síce už nie na 1x ale možno na 2x 😉 Pôjdem pohladkať Mirkine bruško a bude 😀

Kila vás všetky pozdravuje, neukáže sa tu lebo im prišli niečo do programu a tak nakoniec nešli k jej rodičom

zabka
14. aug 2009

Veru pipi isto uz nebude treba nikam chodit... 😉 😵

zabka
14. aug 2009

caute kocky aj moja Nika uz spinka 😉

zabka
16. aug 2009

no halloooo 😉

mirka20
16. aug 2009

ahojte 🙂
tak mame za sebou rozbehany tyzden aj vikend. cez vikend sme tu mali moju spoluziacku aj s dvoma dcerkami. bolo super, ale ja som akasi unavena 😒
jani, krasna decka aj brusko 😉
pipika, neboj, car uz nebude potrebny. jedna baba v majovkach si pockala na majovca 5 rokov a teraz je opat tehulka 🙂
zabka, neboj, antikoncepcia nezlihala. ja som ju uz davno vysadila, lebo som cez cyklus aj 3 tyzdne mrchovala a to bolo otravne. a drobec nebol planovany, snazili sme sa davat pozor,ale fazulke sa podarilo dostat tam, kde chcela 😀 😵
terez, na tu vasu navstevu sa uz moc tesime 😵

terezicka
17. aug 2009

Ahojky, no dneska to vyzerá zas na jeden z tých horúcich dní, tak som už Lucke vonku aj vodu napustila aby sa poobede mohla trochu počľapkať. Bola som jej oprať nejaká plyšové hračky ktoré už boli špinavé, Lucka bola so mnou pri pračke a nejako sa jej bála hoci ani nehučí ale len sa driapala furt ku mne. A stále sa driape Lucka na ruky a hocikedy ale to ju tak naučili naši , lebo tam je furt na rukách, už nám to ide s Marekom na nervy a koľkokrát im povieme nech ju dajú dolu, tak vždy ju len ťahajú hore na ruky a Lucka potom sa aj doma furt pýta len na ruky. A keď už je na rukách tak hrdo ukazuje kam chce ísť 😀 😠 Vystrčí prst a poďme tam, kde si mladá slečna rozkázala 😅
No ale včera mala celkom náladu na chodenie, sme si púšťali medzi nami a veľké pokroky už spravila naozaj, predtým sme ju museli trochu aj postrčiť ale teraz sa pekne sama aj otočila pri jednom z nás a išla k tomu druhému...Tak dúfam že už sa konečne pustí chodiť a bude to hádam trochu ľahšie potom 😕

terezicka
17. aug 2009

No ja som teraz aký šok dostala, Lucka je tu za mojim chrbtom na zemi, hrabe sa vo veciach čo tu máme. Iba sa zrazu otočím a ona sedí na posteli a pozerala si zimnú bundu 😅 Som ani nevidela ako tam vyliezla 😕
Inak som krámy stále nedostala, hoci v sobotu a v nedeľu som si myslela že už isto prídu, brucho ma dosť bolelo ako pred mrchou.A dneska zatiaľ nič, ticho. Tak rozmýšľam či pôjdem zajtra k dokimu alebo nie... Veľmi sa mi síce nechce ale už mi to ide dosť na nervy takéto meškanie mrchy, teraz je 4 týždne čo mi mešká...
Mirka na návštevu sa aj my tešíme, len sa potom dohodneme že kedy. A ozaj budúci víkend, teda piatok - sobotu je v LC jarmok, neprídeš? Ja nejako veľmi ani nechcem ísť, len ak by si prišla tak by sme dobehli aj my s Luckou

mirka20
17. aug 2009

terez, lucka je sikulka. ja som vam hovorila, ze treba vydrzat a uz to pojde 😉 k dokimu urcite chod, nech spravi nieco s tym tvojim dlhociznym cyklom 😠 (ja stale tajne dufam, ze sa test mylil a si tehulka). ten vikend je aky datum? lebo tento vikend - 21.-23. ideme na chatu, ale buduci tyzden v piatok 28. by to slo.
my sme dnes boli u dokiny s rebekou odniest moc, lebo minuly tyzden sme do poradne nedoniesli. a aj ma na hlavicke zopar bodiek, tak som sa pytala, ze ci je to len stipanec alebo nebodaj kiahne. ale nastastie je to len nejaka alergicka reakcia na bohvieco 😒 a chcela som sa objednat konecne u dokiho a kedze mi nezdvihali, tak som tam sla osobne a oni maju dovolenku.tak si tam pojdem v utorok 25. posediet, kym ma vezme 😠 ale urobim to s radostou, ved uvidim nasho noveho maleho chrustika 😵

pipika
17. aug 2009

Ahojte! 🙂
Lili spi uz od 11tej. Neviem co snou je, inokedy je uz hore po pol 1nej. Dnes sme boli cvicit na rehab., asi od toho bola unavena.
Baby, svagrinka moja robi prieskum ci su mamicky dostatocne informovane o horucke dietata. Mozem vam poslat dotaznik a ak budete mat cas vyplnite a poslete spat? Je to tam aj v madarcine, to si nevsimajte. A dolu mate rady pre rodicov. Poslite mi do IP vase mailove adresy. Dakujem.

Terez, ako sa ma sestra?
Mirka, zavidim ti strasne. Aj ja by som chcela byt znova tehulka. S mangelom sme sa rozhodli, ze uzijem este jednu krabicu HAKu a potom koncime. Takze cca od januara budem aj ja snazilka. 🙂

terezicka
17. aug 2009

Hej Mirka ten jarmok je až budúci víkend, 28 a 29.8 tak sa môžme potom dohodnúť ak by ste dobehli.
Pipika sestra sa má teraz dsoť dobre, teda výsledky sú veľmi dobré čo sa aj doktor trochu čuduje...Teraz akurát dnes dobrala 4 chemoterapiu, 5 dostane 2.9. potom by mala absolvovať vyšetrenia kde sa rozhodne či jej budú operovať nohu alebo bude musieť byť amputácia... Ale jej onkológ sa vyjadruje zatiaľ pozitívne tak hádam to všetko dobre dopadne

mirka20
17. aug 2009

pipika, ja sa toho dost bojim, ako budem zvladat 2deticky, hlavne ak budu obe take zive ako rebeka.
terezka, ok, dohodneme sa buduci tyzden 😉

jankabelka
18. aug 2009

Ahojte kočky 🙂
Mirka neboj zvládneš aj druhé bábo len bude treba asi viac trpezlivosti 😉
Terezka z Lucky je riadna šikulka 🙂 a som rada, že je sestre lepšie, hlavne nech je v poriadku
Pipika takže od januára začínate snažilkovať?
My sme boli včera na monitore, a malá tak strašne nadskakovala, že sa nedalo nič zachytiť. Takže ma zobrali na prietoky tie sú v pohode, a ešte raz nám robili monitor, ale sestrička mi povedala, že ak by sme ten druhý krát nemali dobrý monitor tak ma nemôžu pustiť domov, som sa bála 😒 a boli sme tam inak poriadne dlho cca 4 hoďky

terezicka
18. aug 2009

Krásny dník prajeme a hneď na úvod sa zdá že ideme oficiálne pridať k chodiacim detičkám 😵 Také pokroky aké spravila Lucka včera no som bola veru hotová. Sama sa pustila od gauča alebo stolíka a krásne prešla ku mne a naopak, tam sa iba otočila a zas naspäť. Dneska od rána zas to isté, no nádhera vidieť ju ako sama kráča 😵 Taká je krásna že až 😎 Dolu pri svokre prešla celú chodbu krásne sama, teda vyšla z detskej ( ale tam sme jej trochu pomohli lebo je tam prah ) a prešla až ku dverám - Mirka vie akú dlhú máme chodbu takže fakt prešla myslím pekný kus 🙂
A ráno ako tancovala v kuchyni, ale to už pár dní robí že keď počuje pesničku tak už aj nôžkami myká a tiež aj riťkou, Marek sa na nej veľmi smial dneska 😀
Poobede ideme do mesta, v Tescu majú akciu na plienky tak ideme kúpiť do zásoby. A zajtra asi pôjdeme k našim lebo sestru dneska púšťajú z nemocnice tak sa pôjdeme trochu potešiť z nej, uvidíme koľko bude doma, ale mohla by byť aspoň tie 2 týždne doma

terezicka
18. aug 2009

Mirka určite to zvldáneš aj s dvoma detičkami, si šikuľka, ja ti verím 😵 Len som minule vravela Marekovi že už asi nebudeme potom chodiť tak často na návštevy - teda myslím iba baby, ale asi sa vždy budeme stretávať aj s našimi chlapmi, veď s dvoma detičkami to bude ťažšie a keby sa aj nám podarilo...
Dnes sme sa dohodli s Marekom že počkáme do piatku či nepríde mrcha, ak nie, v piatok ráno ešte spravím test a pôjdem potom k dokimu. Chcela som ísť pôvodne dnes, ale by sme museli ísť 2x do mesta a to sa nám veru nechce. Tak čakám ešte do piatku.
Pipika dotazník keď vyplním pošlem späť.
Janka a malá sa bude definitívne volať Anetka? 🙂

mirka20
18. aug 2009

terez, gratulujem lucke - chodkyni 😵 a tesim sa strasne, aj ze je sestre lepsie a ma dobre vysledky. ale ty mi robis muky. ja cely den dnes cakam na sms, ze ako sa to s tebou vyvija a ty si nesla k dokimu. nekupis dnes este raz test v tescu a neskusis opat testnut? 😕
dakujem za podporu, viem ze to zvladnem, teda budem musiet zvladnut, ale aj tak sa toho bojim 😔 ale terez, navstevy nejak vymyslime. lucka s rebekou sa uz budu spolu pekne hrat a my dve a drobcekovia budeme oddychovat a pozerat sa na ne, ake su zlate 😵 😉

terezicka
18. aug 2009

Mirka mám test aj doma, Marek kúpil vtedy aj do zásoby.Uvidím nechám to na ráno, ale nejako som mala trochu akoby aj taký hustejší krvavý výtok tak neviem, či už ide mrhca alebo čo...
Ideme obedovať prajem všetkým dobrú chuť 😀

mirka20
18. aug 2009

dobru chut 🙂

terezicka
18. aug 2009

ďakujem

pipika
18. aug 2009

Ahojte! 🙂

Pridala som foto.

Baby, vy mate ake autosedacky? Coskoro bude treba kupit vacsiu pre Lili. Vcera sme boli v predajni predeti a maju tam akciu na sedacku. Pozrite http://www.predeti.sk/?idmenu=217 , mne sa paci Trimax-passion. V obchode stoji teraz z 235 eur iba 132eur. Ale zaujimave je, ze pani v obchode hovorila ze je to od 9kg do 36kg a na nete pisu ze je iba do 18kg. Ale zasa je tam oznacene, ze od 8 mesiacov do 12 rokov. 12 rocne dieta predsa ma viac ako 18kg, vsak? Tak asi bude fakt do 36kg. Vy mate ake, alebo viete mi poradit kde su lacnejsi ale kvalitne sedacky?

mirka20
18. aug 2009

pipika, my mame Britax Evolva 1-2-3 a sme s nou spokojni. je od 9-36 kg a kupovala som ju na biga.sk. pozri si na nete, mozno najdes aj lacnejsie, pretoze co ja mam skusenost, tak predeti je dost drahe (ale to je len moj nazor 😉 )

mirka20
20. aug 2009

haloo, kde ste kto?
dnes sa chcem ist konecne objednat k dokimu, lebo kocka sestricka mi to vobec nezdviha, tak tam idem osobne. a urcite mi povie, ze uz ma plno, ze ma zoberu, len ak si tam vysedim radu 😠

terezicka
20. aug 2009

Ahojte , tak my sme sa tu včera neukázali lebo sme trávili väčšiu časť dňa u našich, prišli sme domov až večer. Lucka spala v noci spala nás, lebo okolo 22:00 začala plakať a nevedela už zaspať v postieľke, ale takto neviem či sa dobre vyspala, lebo dosť sa mrvila aj ona, dvíhala sa v noci zo spánku, potom spala tak že mala tvár na mojej tvári, potom hlavu mala na mojich nohách a celú noc toto isté. Teraz zaspala, posledné dva dni spala iba raz za deň nejakú hodinku a pol až dve, lenže potom od cca 13-tej je hore až do večera a to sa mi zdá ešte dosť dlho pre ňu. Tak dnes sa mi podarilo jej o 30 minút posunúť čas spánku tak uvidíme.
A idem si ja upiecť dnes koláč lebo mám chuť na niečo sladké... 😀

terezicka
20. aug 2009

V Hypernove majú akciu na plienky pampers
http://www.hypernova.sk/file/21077/Regular_34SK...

mirka20
20. aug 2009

terez, my sme s jednym spankom zacali niekedy v aprili a to mala rebeka 11 mesiacov, takze u lucky to nie je skoro. len keby sa jej dal cas spanku posunut aspon tak, aby spala do druhej, tak to uz bude uplne v pohode.
ja som sa konecne objednala k dokimu. som tam sla osobne, tam milion tehotnych zien, nastastie som dlho necakala a sestra ma objednala na utorok 11.00 (posledny volny termin). tak sa uz konecne dozviem, ci tie 2 ciarky su naozaj to, co myslime 😵 .
a od vcera ma rebeka mierne zvysenu teplotu. asi sa dostavila reakcia na minulotyzdnove ockovanie 😒

terezicka
20. aug 2009

Mirka super že si už objednaná a potom daj hneď viem ako ti kýval malý drobec 🙂 A hej to by som jej ešte rada posunula čas spánku, len aj teraz ona prišla ku mne a oprela sa o mňa, zavrela očká tak som ju už nechcela zbytočne držať hore. A mne by to aj vyhovovalo ten jeden denný spánok len ten čas musím nejako vyšpekulovať aby išla spať pozdejšie
Ja som dostala včera tú mrchu, dva mesiace som nemala, keď som si to uvedomila tak som vlastne akoby vynechala jeden cyklus...

meliska
20. aug 2009

ahojte babulky,
tak my sme uz naspat z dovolenky, robili sme mensie tury s ohladom na brusko a bolo super... aj sme nazbierali nejake lesne plody, takze mam plny mrazak a som zvedava, kam dam maso, ked pojdeme na vacsi nakup 😀 kdeze sa nam flaka Janka?

jankabelka
20. aug 2009

Ahojte kočky, dnes som bola akási unavená tak som len tak ležkala, dala som si prať, a potom som oddychovala. Sme stále 2v1 a ešte nech to pekne vydrží. Dnes je strašne horúco.
Mirka super že si už objednaná k dokimu 😉
Meliska tak najskôr musíte spapať lesné plody a potom kúpiť mäsko 😅

meliska
21. aug 2009

dobre ranko babulky,
janka, to je super, ze sa drzite... hlavne oddychuj, kym sa Ti da 😀