Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
26. jan 2010

Ahojte kočky, samé tehuľky tu zrazu máme 🙂
Lucka bola včera u mojej starkej kým som ja bola vybaviť mamine nejaké papiere keďže je na Očr-ke a starká išla s Luckou na sánkach a spadli, no a starká si rozbila hlavu. Lucka si nevšimla vraj žiaden pád lebo starká ju chránila aby sa jej nič nestalo. Joj ale tak mi to bolo veľmi ľúto...
Inak začala Lucka nejako sopliť, včera sa pokakala asi 5x, v noci dosť mrnčí, stenká, rozpráva zo spánku, taká je nepokojná. Tak uvidíme či to budú zuby alebo čo.
Mirka keď sa ti Rebeka vyhádzala po 15-mesačnom očkovaní aké veľké mala tie vyrážky a kde ich mala? Lucka má aj na chrbátiku aj na brušku. Nie sú síce nejako veľmi veľké, ale vidno ich. A neviem či ich mám niečím potierať alebo jej to prejde samé. Teplotu zatiaľ nemá, teda v noci možno aj hej, ale keďže relatívne aj spí tak ju nechcem budiť na meranie...

mirka20
26. jan 2010

ahojte 🙂
terez, rebeka mala tie vyrazky na chrbatiku a na brusku a myslim, ze aj trosicku na nohach, ale tym som si neni ista.
ja som dnes bola na poradni, ale nebola az taka pohodova, lebo matusko je hlavickou velmi dole, tak mam nariadeny kludovy rezim. esteze v piatok ideme k nasim a maminka je na marodke. povodne sme tam mali byt len na vikend, ale takto tam s rebekou ostaneme cely tyzden. kontrolu mam o 2 tyzdne, tak som zvedava, ci sa to zlepsi. ale nastastie sa neotvaram, tak to je hlavne 🙂

vejinka
26. jan 2010

trez co nevidiet sa k nam pripojis..ja mam take nafuknute brucho az mi je neprijemne sa ho dotykat..jak melon 😅

pipika
26. jan 2010

Mirka, dokedy ti trvala zo zaciatku ta unava? Je to strasne. 😠 Uz som neraz dala svokre malu a isla si lahnut, inak by som odpadla. Ako keby som nespala aspon 3 dni. Nepamatam si, ze by som bola taka unavena ked som cakala Lili, normalne som fungovala.

Vejinka, aj ja som kazdy vecer nafuknuta, mne zabera espumisan. Skus aj ty.

pipika
26. jan 2010

Veji, prave som pozerala tvoje foto, no, mas poriadne brusko. Aj moje uz vidno, ale to tvoje... 🙂

sharlotta
26. jan 2010

Och, Terezka, tvojej starkej mi je luto, chuda. ☹
Ja som si dnes bola zalozit kartu u gynekologicky, to je vykon, co v 29 rokoch... 😅

zabka
26. jan 2010

Ahojky, jeeeee gratulujeme dalsej novej tehulke, tejto teme sa zacalo nejak darit... 😉 😵 Tak sup sup uz nas neostava vela..... 😀

mirka20
27. jan 2010

pipika, 12tt - 13tt to isti.ono ako skoncil prvy trimester, tak to postupne polavilo. ale teraz sa to opat vratilo, aj ked nie az v takej silnej podobe, ako to bolo v prvom trimestri.
ja som tiez pri prvom tehu nebola az taka unavena, ale to bolo asi tym, ze som musela byt v robote. pamatam si, ze vzdy po obede som mala taku 1/2 - 1hodinkovu krizu a potom bolo zas ok.ale teraz to bolo ovela silnejsie.
sharlotta, je to sice neskoro, ale hlavne je, ze si sa k tomu dostala 😉
zabka, ty sa k nam nepridas? 😉

pipika
27. jan 2010

Mirka, dufam, ze to coskoro konci. 🙂 Este som sa chcela spytat, ze ci ty citis ze je Matusku tak nizko, alebo ste to videli iba na utz.

Takze mame ockovanie uspesne za sebou. Zvladla to celkom dobre, dufam ze nedostane vecer horucku. O 3 mesiace ideme znova na ockovanie, objednali sme tu Priorix-Tetra vakcinu, bude stat okolo 40eur. Inac mame 10,10 kg a 87 cm.

terezicka
27. jan 2010

Ahojte 🙂
Pipika tak to máte väčšie miery ako sme mali my teraz na 15mesačnej prehliadke 🙂 Ale nevadí, predýcham to 😀
No Žabka veru už nás neostáva veľa, niektoré ešte pôjdu do prvého kola, ale nám by sa patrilo pomaly ísť do toho druhého 😵
Joj Mirka to ti bude super keď budeš u vašich a mamina pomôže s Rebekou a ty budeš môcť s vyloženými nohami nič nerobiť 🙂

Túto noc mi Lucka spustila okolo pol12-tej strašný rev, ťažko som ju ukľudnila, ani z rúk som ju nemohla pustiť. Potom mi ukázala na moju posteľ, tak som ju tam položila a rýchlo jej pripravila spať vedľa seba - marek bol v nočnej tak posteľ bola voľná. Som ju preložila, pozakrývali sme sa, iba chvíľku na to sa zdvihla, chytila ma za ruku, hlavu si dala ku mne a tak zaspala 😵 Taký krásny pocit to bol... 😵 A dnes cez deň spala 3 hodiny, to nechápem čo sa stalo, ja som už nevedela čo mám robiť 😀

vejinka
27. jan 2010

ahojte babulky tak na utz este nic nebolo vidiet tak ma objednal v utorok..cakam a cakam vraj k otehotneniu doslo 17.1 takze babo je este fakt moc malicke aby ho bolo vidiet 😔

mirka20
28. jan 2010

pipika, nic som necitila.sem tam mierny tlak dolu, ale to som pripisovala tehu. zistil to len z utz.
terez, ze by sa vam bliskalo na lepsie casy, co sa spanku tyka 😉
vejinka, neboj, este drobceka velakrat uvidis. daj mu cas, nech pekne rastie a ukaze sa vam v plnej krase 😉
my sme sa dnes boli opat hrat v "mc". bolo fajn, len pre mna dost unavne,kedze sme sli pesi, dost snezilo a este aj rebeku presviedcat, ze nech ide pekne. ale zvladli sme to a uz pekne spinka 😵 a asi idem aj ja ku nej 🙂

terezicka
29. jan 2010

Ahojte 🙂
Mirka no možno sa nám blýska na lepšie časy, dneska tiež spala 2hodiny. Síce po 45 minútach sa zobudila s plačom veľkým ale potom ešte pekne zaspala našťastie...
A to je fajn že sa máte kde chodiť hrávať s Rebekou, tuná nič nie je, my sa len furt doma hráme samé dve 😝
Joj a Lucka zas začína tak trochu odmietať Mareka, nevravím že ho úplne igonoruje alebo čo, ale ide k nemu podstatne menej ako ku mne a keď sa aj rozbehne k nemu, hneď sa zháči a už sa driape ku mne. Alebo ked dá pusu jemu, zásadne musí dať aj mne, ale opačne nie. Tak neviem aké obdobie to má teraz...

mirka20
31. jan 2010

ahojte 🙂
tak sme u nasich a uzivame si starostlivost starych rodicov 🙂 juuuj, ako je to super

terezicka
31. jan 2010

Krásny večer plný snehu prajeme 🙂
Mirka či ti je dobre u vašich, v dobrom závidím 😵 Ale ti zas aj doprajem 😵

Lucka zas chytila fázu nosenia sa na rukách. Teda trvá to už dlhšie ale chce sa nosiť vždy a všade - Mirka to mala možnosť trochu vidieť. Marek je z toho na nervy, aj dnes v kostole furt len na rukách chcela byť, Marek už mal nervy ale ona potom jačí tak ja som ju radšej zobrala aby tam nerobila vresk. Ale neviem ako ju od toho odučiť, nevravím že to chcem úplne obmedziť ale nemám chuť a ani silu ju vláčiť podľa jej želania pomaly celý deň...
A celkom sa jej darí s nočníkom, teda pokrok máme asi v tom že 90% čo je na ňom sa aj vyciká, len sama sa ešte nepýta. Väčšinou musím odhadnúť ten správny čas, hlavne vtedy keď vypije veľa vody...Ale som si všimla že ciká dosť často a v menších množstvách ( ako aj Kila písala o Réke )...Tak uvidíme, ale dneska sa 2x sama vypýtala, hoci 1x už bolo pozde...

pipika
1. feb 2010

Ahojte!

Terez, neviem ako by som zvladla cely den malu na rukach. Ved ty si taka chuducka, ako zvladas nosit 10kg?

Mirka, mam otazku. Coskoro nastupis a matersku. Zaujimalo by ma, ako ti teraz vyrataju matersku? Tak isto ako pri Rebeke? Je mi to take nejasne.

Ja som mala dnes poradnu, babo je ok, ma uz 2cm. Lenze moje pecenove testy dopadli velmi zle. O 3 tyzdne idem znova na krv, dovtedy nemam nic robit. Zda sa mi to dost dlho a tak som poprosila svagrinu, aby konzultovala s gynekologickou u ktorej som rodila. Som zvedava co povie.

mirka20
1. feb 2010

ahojte 🙂
pipika, mali by to ratat z predpokladanej mzdy, teda ak sa vo firme zvysovalo, tak by aj mne mali vyratat vyssiu matersku. ale mozno sa mylim. uvidim, ked pridem domov, tak pojdem pozriet baby do roboty a popytam sa na to.
ja som dnes po veeeeelmi dlhej dobe zacala citat knizku 😅

terezicka
2. feb 2010

Ahojte, no taký pekný sen som mala v noci že som bola u môjho dr a povedal že som tehotná, že mi robil aj sono a že drobčekovi už bilo srdiečko. Tak som sa rozhodla že si ráno spravím test. No ale smaozrejme moje rozhodnutie bolo prd platné, keďže som dostala mrchu 🙄 Takže žiaden test sa nekonal a ja môžem len spomínať na krásny sen 😅 A Marek sa zachovala ako typický chlap, lebo mu vravím že ma veľmi bolí brucho, nech oblečie malú. No on namiesto toho išiel do kúpelne a ešte vravel Lucke aby si priniesla nočník ku mne a tak som sa musela o ňu starať sama...
Zajtra pôjde Marek možno do Blavy, tak neviem či s aísť previezť s ním alebo nie. Lebo Lucka je dosť umrnčaná keď ma nevidí a to by bolo na celý deň.A potom sa odo mňa ani nepohne a nemžem ísť poriadne ani na wc-ko lebo taký hysák spustí že koniec...

terezicka
2. feb 2010

Pipika no vládať ju veru nevládzem ale dakedy nevládzem počúvať ani tie jej vresky keď ju nezoberiem. No vonku je to podstatne horšie ju vláčiť, veľa u nej záleží od nálady a či má vonku napr. nejakú motiváciu za ktorou je ochotná kráčať aj sama

mirka20
2. feb 2010

terez, drzim paste,nech sa sen stane rychlo skutocnostou 😉

pahu
2. feb 2010

Ahooojte!!!
Terez, neboj sa, podarilo sa ti otehulkovatieť raz, podarí sa aj druhý 😀

Mirka, ty to už máš za pár 😵 Držím palčeky 😉

Pipi, tak Vám sa podarilo druhé? A prirodzene??? Supeeer!!!!!

meliska
4. feb 2010

ahojteee,
az na tretej strane sme boli 😕 pahuuu ty sa aj ukazes? 😉 ako sa mi mas?
vcera som rozmyslala o marcaradko, ze som ju tu dlho nevidela a dnes som ju nahodou objavila v junovkach... tak ma to potesilo... 😵 😵 😵

terezicka
4. feb 2010

Ahojte 🙂
Tak včera som s Luckou išla 1x vlakom a veru bola som rada že cesta trvala len 20 minút, lebo ak by mala trvať dlhšie tak by som ju určite naháňala po celom vlaku 😀 Prvé 2 minúty sedela ako pecúch, potom čakala kedy príde teta pozrieť lístok a keď dlho nechodila tak ho ukazovala všetkým naokolo 😀 A potom sa postavila a už som vedela koľká bije. Pomaly sa rozbiehala, pokukala po ostatných sedačkách ale už som ju našťastie išla obliekať. Sa jej vo vlaku veru páčilo, lepšie ako v autobuse 😅
No a večer u našich zas spustila taký vresk že amen tma. Celý deň bola v pohode, nič sa nedialo a potom zrazu bum a už nechcela nikoho vidieť, a horiše bolo že aj na rukách vrieskala. Tak dostala veru aj na zadok, ale nejako to nezaúčinkovalo na ňu...
Dneska už bola našťastie v pohode, ale samozrejme len pri mne...Neviem ale snáď to časom príde že vydrží v kľude aj pri druhých, hoci ma na druhej strane aj celkom teší že je taká mamičkárka 😝

terezicka
4. feb 2010

Meliska a že sa tu aj ukážeš 😀 Ako sa máte? Hanička ako, zvyká si? Také krásne meno ste jej vybrali, veľmi sa mi páči 😵
Pahu a vy ste ako na tom so snažilkovaním? Riešite to teraz v nejakom centre alebo ako?

mirka20
5. feb 2010

ahojte 🙂
terez, viem si zivo predstavit, ako reagovala lucka na vlak. u nas by asi ani tie 2 minuty neboli a behala by po vlaku hned a 20 minut by som neviem ako prezila v mojom terajsom stave 😅
my sme stale u nasich, je nam fajn, len smutno nam je za ockom (teda mne velmi a rebeka to berie sportovejsie - ma babku a dedka, tak ti jej stacia). a uz cez den sme bez plienok, iba ked ide von alebo spat, tak davame plienky. alebo este v jednom pripade - kakanie. to nie a nie do nocnika ani na zachod, len do plienky. terez, to u vas bol len omyl, ze sa vykakala 😀 odvtedy ani raz.

terezicka
5. feb 2010

Ahojte 🙂
Mirka no dakedy keď budú detičky väčšie tak sa môžme ísť spolu s nimi previezť vo vlaku 🙂 Ale inak sa vraj deťom dosť páči vlak, lebo všetko môžu pekne pozerať z okna, lenže teraz keď je všade sneh to splýva a to je o ničom...
A dokedy ste u vašich? Kedy ideš na tú kontrolu? Verím že už to budeš mať všetko v poriadku...

My sme dnes zas bez ocka, síce má dovolenku celý týždeň, ale od utoroka v podstate ani s nami poriadne nebol. V utorok si vybavoval dr a od stredy je furt v škole a ešte aj v Blave bol v stredu pre moju sestru a maminu. A to aj zajtra ide ráno do školy, ale snáď sa na obed vráti. Zajtra sme pozvali našich na večeru, dneska idem upiecť koláč, 1x idem robiť punčové rezy tak snáď to dobre dopadne. A zajtra večeru pre všetkých 😝 Len neviem komu sa bude chcieť ísť čistiť zemiaky pre 10ľudí 😅 Asi pošlem Mareka 😀

jankabelka
5. feb 2010

Ahojte, teda ako sa to tu krásne roztehuľkovalo 😉 Terez, Zabka vám držím palce v druhom kole 😅
Pahu a Sharlota vám držím palce v prvom kole, hlavne nech sa to čo najskôr podarí 😉
Mirka ty si to u vašich poriadne uži a oddychuj 🙂
Nám asi idú fakt zúbky, Anetka je strašne mrzutá ale aj tak robí obrovské pokroky, už sa vie krásne pretočiť z chrbátika na bruško a vidno že je z toho šťastná, som na ňu hrdá.
Držkajte sa pa

kila
6. feb 2010

Ahojte! Mám nové fotky bruška a drobčeka:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Aj o Réke som pridala nejaké nové fotky. 😉
A mám samé dobré správy: s Rékou sme začali používať nočník a ide jej to veľmi dobre! Zatiaľ nehlási že jej treba na nočník, ale keď ju posadím naň tak vždy vyprodukuje niečo. 🙂 Čoskoro vyskúšame nohavičky a možno pochopí že sa treba hlásiť. 🙂 S jedením sme tiež pokročili, už nepapáme pred telkou vôbec. Povedala som si že to už takto ďalej nemôže ísť, začalo sa mi to už vymykať z rúk a aj túto zmenu prijala bez problémov, z čoho som bola riadne prekvapená! 😅 🙂
Ďalšia dobrá správa je, že s drobčekom v brušku je všetko ok, ja už nevolnosti vôbec nemám. Ultrazvuk nám potvrdil termín pôrodu na 12.8.! 😀 Bola by som najšťastnejší človek na zemi keby to naozaj vyšlo keďže vtedy máme výročie svadby! 😵 Na poradni mi zobrali krv na testy, ale som kludná a viem že tentoraz všetky výsledky budú ukážkové. Pre istotu som už ale dohodla termín na morfologický ultrazvuk s Dr. Čunderlíkom v Bratislave. Viete, u neho sme boli keď boli s Rékou problémy podľa krvných testov. Do Blavy ideme 22. marca. 🙂 Ale s Rékou mi tie týždne tehotnosti nesedeli s vypočítanými týždňami podľa kalendára, a teraz je všetko tak ako má byť. 🙂

kila
6. feb 2010

A ešte stále mám dobrú správu: okná na detskú izbu a spálňu budú hotové už koncom tohto mesiaca, potom bude treba už len vymalovať a takto sa blíži aj odsťahovanie svokry! 😀

pipika
6. feb 2010

Ahojte! 🙂
Kila, same dobre spravy. Som rada, ze je vsetko ok. Svokra sa kam prestahuje? Normalne ste ju vyhodili?

Ja idem 22.2 na krv, zoberie mi aj na tie pecenove testy. Hoci teraz v stredu som si dala odobrat krv na kontrolu a vysledky su ovela lepsie, tak hadam bude vsetko v poriadku. Kila, na morfologicky ultrazvuk idem aj ja k dr, ktory je vraj jeden z najlepsich v BA. Aj s Lili sme u neho boli.