Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
20. sep 2010

Ahojky, dakujem vam.... 😉 Kila Tomasko je krasnucky a ako im to pekne svedci s Rekou... Dufam ze aj nasa bude mat tak rada svojho surodenca... 🙂 Tusim budem mat rovnaky rozdiel medzi nimi ako ty... 😵
Mirka, Terez dufam ze sa dievcence co najskor uzdravia... 😉

pipika
20. sep 2010
zabka
21. sep 2010

pipika krasne fotecky maly je velmi zlatucky a Lili uz aka velka pri nom 😉

terezicka
21. sep 2010

Ahojte, tak sme po poradni, všetko je úplne v poriadku. Bola som aj na 3D a drobček krásne narástol, je o týždeň väčší a váži necelé 1kg bez pár gramov. Žiaden ráštep ani nič podobné vidiť nebolo, takže sa veľmi tešíme že je hlavne zdravé. Ja som tiež ok, len ma zaskočil môj hmotnostný prírastok - od začiatku tehu mám len +2kg...Ale môj doktor to ohromne vystihol, že "vy nie ste dôležitá, dôležité je dieťatko a to je dobre vyživované, má výbornú hmotnosť tak sa netrápte". A aj na sone vravel že aké má pekné líčka, plné, bacuľaté 😀 O týždeň idem na sladkú vodu...

terezicka
22. sep 2010

Jaj a už je otočené dole hlavičkou, takže super 🙂

zabka
22. sep 2010

Terez super ze vsetko je ok, tesime sa s tebou... 🙂

adulina
autor
22. sep 2010

ahojte,

tak Kila super si to zvladla, gratulujem este raz a Tomasko je krásnučký a závidím ako Vám to klape, hlavne Réka ako reaguje 🙂
ja neviem ako to bude lebo Alino je taký divný a strasne zlý, hoci kedy ma kopne alebo buchne a radsej ani velmi nerozpravame o tom, ze bude mat surodenca. lebo ked zacneme tak ho to podrazdi, boji sa ze pride o jeho maminecku.
asi ho do skolky od janara nedam aj kvoli babatku a chorobam a hlavne pre to jeho spravanie, asi by to bral dost osobne, ze ho odstrkujem a nechcem byt s nim, som zvedava ako bude reagovat.
Zabka gratulujem k tehu a prajem aby vsetko islo ako ma ist k uspesnemu krasnemu koncu 🙂
inac zatial je vsetko OK a uz sa to kráti 😉
pa zatial

pozravujem aj ostatne kocky

terezicka
23. sep 2010
terezicka
23. sep 2010

Ahojte 🙂
Lucka spinká, ja mám teda trochu veget, hoci poriadiť by bolo treba, aj požehliť ale straaaaaašne sa mi nechce 😝 No budem sa musieť nejako dokopať k tomu, najlepšie čím skôr ale vidím to tak že až zajtra. Poobede ideme na návštevu, predtým dohodnúť ešte tortu pre Lucku, teda iba všetko upresniť.
Lucka mi odmieta raňajky, pravidelne ich bojkotuje, neviem čo s ňou robiť. Aj dnes jedla potom už o pol 10-tej polievku, ešteže bola navarená a zjedla všetko. A potom sa večer nevie doslova dožrať, pchá do seba všetko hlava nehlava, včera zjedla 1,5 párku a potom ešte jogurt, vypije pol litra vody a pred spaním mlieko. No ale asi kým aspoň niečo zje tak by som sa nemala sťažovať ale mala by som byť rada 😅
No a inak s tým rodičovským od januára ma nepotešili vôbec, budeme si poriadne uťahovať opasky. Veď to budeme dostávať o 2tis.SK menej ako teraz...Teda aspoň my, druhomamičky...

zabka
23. sep 2010

AHojky no to ma pekne nastvalo aspon do tych dvoch rokov to mohli nechat... ☹

adulina
autor
23. sep 2010

tak to je sila terez a to som sa tesila na 256 Eur, kedze my mame len 164,22, do kelošu, ale asi začne každý špekulovať aby sa od štatu vymanilo čo najviac.

mirka20
24. sep 2010

ahojte 🙂
no, ani mna nepotesil ten novy navrh 😖 ja by som chcela vidiet tych, ktori to schvaluju, ako ziju z toho mala 😠
adu, mozno by to malemu pomohlo, keby isiel do skolky. mala by si to aspon skusit, ale urcite este pred narodenim malickeho, lebo potom by to mohol brat tak, ako si to napisala. skus, ak by to slo, ho dat do skolky napriklad od novembra na pol dna a v decembri uz na cely, aby si zvykol.
ja som total vycerpana. maly v noci zle spi, ak nahodou sa stane, ze spi lepsie, zas sa rebeka casto budi. a posledne dva dni vstavame uz po pol siestej 😖 vcera som sla spat s matuskom o osmej, janko sa staral o rebeku. ani netusim, kedy ju ulozil. zajtra k nam pridu moji rodicia a v nedelu ideme k nim s detmi na tyzden, aby som si aspon kus oddychla cez den.uz sa na to moc tesim.

terezicka
24. sep 2010

No kočky, to určite schvaľujú takí, čo majú peňazí ako pliev a nemyslia aj na nás - chudobnejších...Tiež som sa nádejala že super, vyšší príspevok budeme mať aj teraz a figu borovú...
Lucka sa má konečne trochu lepšie, menej kašle, sople skoro vôbec tak sa vytešujem

zabka
27. sep 2010

Ahojky nejak stagnujeme, co mate nove? Ja idem v stvrtok k dokimu tak som zvedava co a ako... 🙂 Mala je zlatucka som jej povedala ze v brusku mame babo a ona stale hladka, aj dudku uz podavala babovi 😀 Snazime sa ucit na nocnik ale zatial neuspesne, aj sa vypyta sem tam ale nic don neurobi 😒

terezicka
27. sep 2010

Ahojte dievčatá, my už máme dnes za sebou aj prechádzku, potrebovala som ísť do obchodu. Fúka hrozne vonku, aj sa fajne ochladilo ale Lucke to vôbec neprekážolo, celá šťastná bola vonku. Minulý týždeň už pekne spala asi 3 noci po sebe sama vo svojej izbe bez zobudenia, tak som sa potešila. Ale od piatkovej noci zas sme tam kde sme boli, vždy sa zobudí a čo je horšie tak vždy ešte pred polnocou a príde k nám...Neviem čo s ňou, ale asi aj nejako napriek plaču ju "musíme prinútiť" aby spávala vo svojej izbe 😅
A konečne sme fit, po sopľoch ani náznak ( klop, klop ), kašeľ už len minimálne, tak raz za deň možno ešte zakašle, ale je to úplne super oproti tomu čo bolo...

terezicka
27. sep 2010

Včera ma strašne vytočila moja sestra, lebo som kúpila Lucke darček - takú knižku spojenú s klavírom ale to je darček od nej. A ona ju ani neodložila, len ju hodila do jednej izby ( ani nie do svojej ) na poličku kde je veľa ďalších vecí, proste taká odkladacia izba. Tak som ledva predýchala keď mi mamina potom povedala, že dávala aj svojmu synovi na nej hrať a nechala ho len tak. A pritom on si vôbec "neváži" knihy, len ich žuje v ústach, hádže o zem...Má 16 mesiacov a tak ma to nazlostilo lebo vie aký je malý a aj tak mu ju nechala. To akokeby som ja kúpila niekomu napr. oblečenie ale nech ho najprv Lucka trochu vynosí, veď prečo nie?!?!? Taká som z nej vytočená že až 😠

mirka20
28. sep 2010

ahojte 🙂
tak my sme uz u nasich. skoda, ze neni vonku krajsie, ze by sme aj von vysli 😒 aj my sme uz ok, rebeka uz nema sopliky, zakasle uz len parkrat (terez, mozme dat stretko, ked su uz deticky ok 😉 )
zabka, neboj, nikolka sa nauci, este mate cas, kym sa malicke narodi 😉

terezicka
28. sep 2010

Ahojte, tak dnes som bola na tej sladkej vode a ráno som doma skoro plakala, čo mi bolo tak zle z nej, pri Lucke som to tuším lepšie zniesla a dnes som to ani nedopila celé, hádam nevadí. Hlavne nech sú výsledky ok...

terezicka
28. sep 2010

Mirka na stretko sa tešíme, určite sa dohodneme na nejakom termíne. Marek už bude mať rozpis na nový mesiac tak uvidím ako robí a dám tie vedieť. A ozaj, keď robíte ten cest. šalát tak vyvaríš všetky cestoviny 1kg?

terezicka
28. sep 2010

Mirka ešte jedna otázka, tú kuchynku pre Rebeku si cez akú stránku objednávala? Ja rozmýšľam Lucke na vianoce niečo také...

mirka20
28. sep 2010

terez, asi z mimibazar.sk. ale nie som si ista.
salat ako kedy. ale ho robim viac, tak z toho kila. potom prisposobim zvysok. len si kup o jeden velky biely jogurt naviac, lebo salat dost "popije", tak na druhy den je suchy a treba dat dalsi jogurt.

terezicka
28. sep 2010

@mirka20 ale nemusím ho robiť deň dopredu, kľudne môžem aj v deň keď sa bude konzumovať však?

mirka20
28. sep 2010

jasne, ze ho mozes robit aj v ten den. len keby ti ostal na druhy den, tak treba ho "osviezit" dalsim jogurtom 😉

pipika
28. sep 2010

Ahojte!
O aku kuchynku ide? Aj ja rozmyslam ze by sme kupili Lili na vianoce.
Terez, na FB som videla fotku kde je vedla Lucky Dora babika. Prosim ta, kde ste taku zohnali? Aj Lili ju ma velmi rada a u nas sa neda nic kupit s nou, ani len obycajnu loptu.

Inac sa mame dobre. Bence je celkom iny ako bola Lili, je velmi kludny. Lili ho ma velmi rada, vobec neziarli. Stale by ho pusinkovala, pomaha pri prebalovani... Je velmi zlata. 🙂

terezicka
29. sep 2010

Dievčatá, dnes má tá moja šibalka malá 2 roky, až mám slzy v očiach keď si spomínam na okamihy keď sa narodila 😵
@pipika tú bábiku máme z Canady, ocinova sestra tam býva a ona Lucka poslala takú. A máme aj oblečenie s Dorou, ale tiež všetko priamo z canady...A tá kuchynka, pohľadám nejaký link a pošlem aby si zhruba vedela

terezicka
29. sep 2010

@pipika niečo takéto, cena zrejme záleží od "vybavenia"
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

pipika
29. sep 2010

Terez, dakujem. Skoda, uz som sa potesila, ze sa ta babika da niekde objednat.

Lucke prajeme vsetko naj, hlavne zdravia, stastia. Posielame pusinku 🙂

terezicka
30. sep 2010

Ahojte 🙂 Lucka ma posledné dni veľmi pekvapuje svojimi výrokmi, najprv zahlási Marekovi nejob skazu a včera večer mne povedala " maminka ukľudni sa" 😀 A teraz si asi myslí že som zle poskladala prádlo lebo to celé rozhádzala a upratuje ona sama - tak si viete predstaviť ako to bude vyzerať keď skončí...A náramne sa teší aká je šikovná 😀

terezicka
30. sep 2010

No Pipika asi ti s tým teda nepomôžeme, s tou bábikou...Ani neviem či sa to dá nejako objednať a poslať, netuším...
Mirka už viem Marekov rozpis, tak budúci týždeň to máme pernejšie, ale ten ďalší má voľno hneď pondelok aj utorok - 11.10, 12.10. Vyhovuje vám niektorý z tých dní?

mirka20
30. sep 2010

terez, aj nasa obcas tak "upratuje". ide ma za toho picnut 😀
no, tie dni neviem, u nas vsetko zalezi na jankovej robote.dam ti vediet buduci tyzden. staci?