Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
17. jan 2011

terez,určite jej skús dať iný cumel,okrúhle nie sú vraj dobre kvôli zubom.naši obaja majú taký v tvare slzy-nezrezane. Rychle uzdravenie vám obom.

adulina
autor
17. jan 2011

@terezicka my mame presne to isté, s tým revom a este chytí také nervy, že až. tak vitaj v klube tiez toho velmi nenaspi cez den, potom ju vlacim na rukach to zaspáva a ked ideme spat, tak konec sveta, reve ako divá až sa zadúša, ale okolo pol deviatej vecer zobere cumel konecne, dovtedy robí také cirkusy, že až a potom konecne spí. a presne ked cuca tak zaspí a potom sa hned prebere a samozrejme hladá prso, vsetko naokolo líže ale dudel ani zasvet, vytláca jazykom, mi mame avent, ale ked ho uz zobere tak je fajn. no uz to len pretrpet a bude lepsie. 😅

my sme dnes boli na klbikoch, tak vsetko OK, nemusime balit, moze sa pohybovat ako chce 🙂 🙂

terezicka
18. jan 2011

@mirka20 dnes som jej kúpila taký zrezaný tak uvidíme či bude mať väčší úspech, Lucka mi napr. chcela len klasický okrúhly 😅
@adulina aj ja si vravím že ešte nejaký čas vydržať a určite bude potom lepšie 😀 😅 len kedy to bude 😕

dnes sme boli v poradni a Katka za mesiac pribrala 900g, tak super že jej to tak pekne ide, dúfam že aj naďalej sa nám bude takto dariť v kojení

terezicka
20. jan 2011

Ahojte dievčatá, tak u mňa stále pretrváva chorobný stav, som myslela že to už bude v pohode, v utorok celý deň bez problémov. Bola som s Katkou v poradni, potom pre Lucku u našej starkej...Prídeme domov a do polhodiny ma chytila triaška, hneď vybehla horúčka. Marek včera v robote, našťastie prišla moja starká lebo celý deň som mala teplotu nad 38°C, tak si Marek vybavil očr-ku na Lucku aby mohol byť doma, lebo ja som neschopná sa starať nejako o dve deti. A potom večer keď mi starká odišla tak si meriam teplotu a že 40°C 😅 Tak sme merali dvomi teplomermi a na oboch tak isto. No panika riadna, tak som volala sestričke kde som chodila cvičiť čo mám robiť, ona hneď či nemám zapál prsníkov tak vravím že nie, tie sú v pohode. Tak hneď do sprchy vlažnej, dva paraleny som si mala dať. Trochu klesla, no v noci potom zas nad 39°C, tak zas sprcha, paralen, Marek mi dával obklady na čelo... Teraz - dnes už doobedu bolo ok, teplota žiadna, no ako sa blíži večer tak už vyšla trochu nad 37°C, tak len pevne dúfam že sa nedopracujeme k takému číslu ako včera, lebo neviem neviem...

terezicka
20. jan 2011

@mirka20 chcela som sa spýtať či máte knižku Hádanky z lesa...Lebo Lucka dostala dve, tak by sme jednu posunuli Rebeke a Matúškovi ak ešte nemajú. A tento týždeň ako v škôlke? A Matúško ju cez deň doma nehľadá?
@adulina konečne aj Katka zobrala trošku cumeľ na milosť ako si ty napísala 😀 Ale naozaj len trošičku, inak je to veľká bieda

adulina
autor
20. jan 2011

@terezicka tak ta moja dracica uz zas brutalne odmieta cumel 😕 rev ako keby ju brali na noze az sa zadúša

ale boli sme v poradni a krpaňa ma uz 4170g a 53cm

idem hore, nejako chrcí vysielačka, dufam, že zas nie je hore - dobru noc

mirka20
21. jan 2011

@terezicka tak ako si na tom? uz je ti dobre? knizku nemame, deti sa urcite potesia 🙂 skolka je ina kapitola. v podstate dobre, ale rebeka je v nej smutna a stale ma vyzera cez okno. ale neplace, ucitelka vravela, ze to len chce cas.
@adulina ten cumlik pozname. nas matusko ho zobral na milost az polrocny 🙂

terezicka
24. jan 2011

@adulina tak asi sa naše kočky dohodli, ale cumeľ je zas len odložený, ani vidieť ho nechce nieto ešte mať v ústach 😅
Lucka bola túto noc 1x bez plienky v noci a zvládla to úplne super, nepocikala sa 🙂
A momentálne máme laktačnú krízu už tretí deň, tak len netrpezlivo čakám kedy to prejde lebo je to dosť zlé takto, Katka je na prsníku veľmi často, hádam aj každú hodinu - dve a len ťahá a ťahá... Skúsili sme jej spraviť aj UM, ale všetko vypľúvala, nechcela prehltnúť ani jeden hlt a ešte ako hrozne sa pritom tvárila, no hrôza. Tak nám nezostáva nič iné len vydržať a čakať kedy bude opäť dosť mliečka 😅

adulina
autor
24. jan 2011

@terezicka nech rychlo prejde ta kríza, my zatial sme v pohode s mlieckom lebo princezna je prisata skoro stále takze stále mam vela mlieka a ked si da dlhsiu pauzu no hruza. 🙂
a nemoze to byt, ze len proste chce cuckat, lebo aj Tamča by bola v kuse na prsu, ale nie preto ze je hladna ale chce dudlat a z toho grckania ma zlu chut v puse tak si to chce kompenzovat. Pol hodinu po papaní je v pohode a potom zacne revat, a len sa jej nieco otrie o usta uz to olizuje a snazi sa to cucat, aj overal v kociku ma cely vzdy mokry ked sa zobudi, lebo ma tak vyvratenu hlavu a ked sa zacne mrvit tak ho poolizuje a niekedy spi dalej

@mirka20 no ja ten cumel asi uz nebudem riesit, obcas este vyskusam ci ho nechce a neskor ho uz nedostatne ma smolu 😀 aj Alex sa oducil ako 7 mesacný, teda lepsie povedané ja som ho tak trochen nenapadne oducila 😀 lebo mne sa osobne nepacia deti s dudlom 😅

terezicka
25. jan 2011

@adulina myslím že mám krízu lebo som bola chorá a čítala som že po chorobe zvykne prísť toto. ale tiež je pravda že katka by tiež len cucala celé dni, našťastie noci sú v pohode klop - klop

mirka20
26. jan 2011

ahojte 🙂
@terezicka stale som chora, tak asi do konca januara k vam neprideme. snad nam to vo februari vyjde.
krizu snad coskoro zazehnate. urcite nedavaj malej um, len ju koj, aj ked by to malo byt kazdu hodinu. my sme mali toto v lete. matusko bol na prsniku skoro kazdu hodinu, radosti to bolo 🙂 hlavne, ked som sa musela popritom starat aj o rebeku 😒ale zvladli sme to a teraz nas drobec uz stvornozkuje a prsnik ma uz len pred spanim a sem tam cez den 🙂

terezicka
26. jan 2011

Ahojte, tak pomaly naša laktačná kríza asi odznieva, aj Katka je už kľudnejšia, aj moje prsia sú plnšie tak snáď sa toho čoskoro zbavíme úplne... Ale dnes mi volala švagriná čo majú byť krstní rodičia a celá rodina ochoreli, takže krstiny ktoré mali byť teraz v nedeľu musíme zrušiť a presunúť ich na bud. nedeľu, len dúfam že vtedy do toho už nič nepríde...Inak nové asi ani nič nemáme 😝

terezicka
26. jan 2011

@mirka20 joj to ma mrzí že si ešte vždy chorá, my sme našťastie už zdraví. aj som ti chcela napsíať že máme voľný víkend, že ak by vám to vyhovovalo tak môžte prísť...Tak uvidíš ako sa z toho pozbieraš...

mirka20
30. jan 2011

@terezicka prepac, ze az teraz odpisujem, ale akosi nestiham. pozriem fb a koncim 🙂 tento vikend by sme urcite neprisli, lebo boli u nas svagrovci. buduci mate vy krstenie a my ten nasledujuci navstevu. tak asi dojdeme niekedy cez tyzden, lebo aby sme stihli malu vidiet, kym pojde do skoly 😀
my sa mame celkom fajn, ja som uz v podstate ok, sem tam este zaboli hrdlo, zaplni sa nos, ale inak ok. deti su tiez zatial zdrave, tak snad uz zima skonci a uz budeme len ok 🙂

meliska
31. jan 2011

ahojte
vcera sa k nam pridala dalsia babika 😵 😵 😵 vola sa Deniska (47cm, 2450g) a narodila sa maminke Sharlote 😵

mirka20
31. jan 2011

jeej, to je skvele. sharlotte gratulujeme a prajeme rychle zotavenie a dostatok mliecka a potom uz len vela vela sil. a deniske prajeme velmi vela zdravicka 🙂

adulina
autor
31. jan 2011

jej gratulujeme a prajeme vela mliecka a síl na prvé mimčo 🙂

zabka
31. jan 2011

Ahojky, aj my sa pripajame ku gratulacii, prajeme vela vela zdravicka, mamicke skore uzdravenie a vela mliecka.... 🙂
Pipika teba som sa chcela opytat ty si mala pri malej tu tehotensku cukrovku, vsak? Mala si ju aj pri malom? Ja ju mam teraz aspon mi ju zistili, tento tyzden mam ist na diabetologicke, tak som ta chcela poprosit o nejake info ohladne toho...Co ma caka 😒 Dakujem....

terezicka
1. feb 2011

Sharlotte aj my prajeme všetko dobré a srdečne gratulujeme, nech sa rýchlo zotaví a nech Deniska rýchlo a pekne rastie 😵

terezicka
2. feb 2011

Ahojte dievčatá, no nejako neni času posledné dni nejako pravidelnejšie písať, ale tie moje dva baby ma zamestnávajú na 100%, neviem sa pohnúť ani s písaním diplomovky, v piatok mám poslednú skúšku a videla som to asi len 3x a je to za 7 kreditov, takže ohromné 😅 A celý piatok budem tráviť v škole lebo máme sociálno - psychologický výcvik, marek s katkou idú so mnou lebo inak sa to nedá zariadiť...Ale mám z toho trochu obavy keďže tam musím vyť už na 8 ako to celé zvládneme 😕 A asi nebude celé doobedie voľná žiadna miestnosť v škole, takže marek s malou budú musieť byť niekde na chodbe, lebo celý deň vonku sa byť nedá...No ale nejako to už len hádam zvládneme 😝
Dnes ideme poobede na kĺbiky, tak dúfam že bude všetko v poriadku a potom trochu do obchodu, síce len do tesca ale aj to sa ráta, už som dávno nikde nebola, tak trochu odreagovať sa 😀
Včera sa mi katka večer strašne pogrcala, tak veľmi sa ešte raz za tých 6 týždňov...Ale ona sa obžiera podľa nás, každé dve hodiny je na prsníku aj viac ako 20 minút, chvíľu predtým ako ide jesť sa ešte stihen pogrckať ale aj tam chňapne po prsníku akoby nejedla týždeň...Tak rozmýšľam že ju budem po 10 minútach "odpájať", ale neviem či nebude jačať potom...Lebo ona potom len cucká a zabáva sa, no pustiť nechce ani za svet. A myslím že mliečka mám dosť, lebo pekne rastie, veci jej vyraďujem a keď ju naši nevidia týždeň tak vždy skonštatujú že podrástla...Ale spýtam sa možno aj doktorky čo na to povie...

mirka20
3. feb 2011

@terezicka toto robil aj matusko. teda on sa rychlo napapal, ale stalo sa casto, ze tak vela vygrcol, ze som myslela, ze urcite islo vsetko von. tiez papal kazde dve hodky, ale priberal az az 🙂 podla mna je to u deti normalne. a vraj kojene deti sa nevedia prezierat. staci len vydrzat a ono to samo prejde 😉
drzim paste na skuske 🙂

terezicka
3. feb 2011

@mirka20 ja vydržím 🙂 včera jedla katka každé tri hodiny a večer sa to tak odrazilo na mojich prsiach, som myslela že mi ich roztrhne...a kĺbiky sme mali v poriadku, tak super 🙂

mirka20
3. feb 2011

@terezicka super, ze mate klbiky ok 🙂
my sme sa dnes boli hrat s matuskom v mc, kt.je v materskej skolke, kde chodi aj rebeka. a co cert nechcel, ked sme uz odchadzali domov, tak boli akurat skolkari vonku a zbadala ma. tak sme sa vystiskali, ale potom plac, ze ona chce ist so mnou domov. jaaaaaj, len ju ucitelka zobrala a vravela mi, nech rychlo odidem 😖 taka som z toho teraz 😢 som zvedava, co mi povie ucitelka,ked pojdem pre nu do skolky, ako to prebiehalo potom, ked som odisla 😒 tak sme si doteraz davali pozor, aby ma nevidela a dnes toto 😖

kila
4. feb 2011

Ahojte!
My sa máme fajn, Tomi má zajtra 6 mesiacov, teraz má 71 cm a 7100 g a začal sa konečne otáčať! Je veľmi pohodlný, len si sedí a vykrikuje na Réku, keď sa treba pohnúť alebo ho dám ležkať na bruško už sa mu to nepáči. Krásne papá, všetko zje čo mu dám, začali sme už aj kašičkovať na večeru (hoci pediatrička ešte mi radila s tým počkať), lebo začal sa v noci budiť aj 3 x a pred tým prespal noc, tak som usúdila že bude asi hladný, a odkedy mu dávam kašičku zase krásne spí.
Réka má plienky už len na noc a keď chce cikať už ani nepovie, ale ide na nočník sama, vyzlečie sa sama, ciká, oblečie sa sama a až potom príde a zahlásia že cikala. Ani neviem ako ju to napadlo - vlastne viem, lebo raz keď som uspávala Tomiho povedala jej nech je ticho a nech ma nevyrušuje a vtedy sa to prvý krát stalo. A odvtedy to takto krásne funguje, čakala som že to bude horšie, ale Réka je šikulka... Vybavili sme jej už aj škôlku, už sú len posledné prázdne miesta. Veru treba už rok pred zápisom chodiť po škôlkach a informovať sa. My sme jej vybrali malú škôlku, do malej triedy prijmú len 10 detí a už je tam teraz plno. Susedka mi dnes volala že si bola tam dnes tiež vypýtať žiadosť ale riaditeľka jej už nedala, že je tam plno. Vo väčších škôlkach sú ešte miesta.

terezicka
5. feb 2011

Ahojte, tak včerajší deň strávený v škole sme prežili, Katka bola úplne dobručká akoby vedela že by to bolo fajn lebo keby tam cirkusovala, tak neviem neviem čo by povedali. Len pán docnt s ktorým som mala výcvik si to celé predstavoval úplne jednoducho, že mu poviem presnú hodinu kedy bude chcieť Katka jesť a podľa toho dá prestávky. A keď som mu povedala že sa kojíme 20 minút, tak zhrozený výraz v očiach...Som myslela že bude peniť celý deň na mňa, ale "našťastie" ho potom nazlostili dve iné spolužiačky, takže ja som mala kľud 😀 Aspoňže ten čo sme s ním mali skúšku bral ohľad na to, že sme tam celý deň aj s malou, ten nás aj ľutoval, ale porozumel si s manželom,takže s ním kecal a ku mne ohľaduplný 🙂 A vlastne už mám ukončený celý letný semster, mám nejaké 3 týždne na dokončenie diplomovky, rýchlo ju dať zviazať, odovzdať, učiť sa na štátnice a veľká noc už bude v pohode 🙂

kila
5. feb 2011

@terezicka ja ťa normálne obdivujem ako školu šikovne zvládaš, ja by som na to už nemala energiu. Máš môj obdiv! 😵 Aj ja som rozmýšlala teraz že dám prihlášku na pedagogickú fakultu, ktorá je tu v Komárne, ale nakoniec som zistila že nemám chuť zase učiť sa. 😅 A držím ti palce! ... A inak ste laktačnú krízu už zvládli?
Tomi má dnes teplotu, neviem čo to môže byť, lebo prechladnutý nie je. Je len mrzutý ale papá stále dobre takže veľmi chorý nebude. Som zvedavá čo z toho bude lebo teplotu má prvý raz. Ja to tipujem zatiaľ na šiestu chorobu, aj Réka ju mala... Keby ste nevedeli o čo ide, tak kuk sem: http://lesk.cas.sk/clanok/81004/zahadna-siesta-...

terezicka
5. feb 2011

@kila nemáš veľmi čo obdivovať, ja to už chcem dokončiť a mať pokoj od školských lavíc, je to veľa nervov, stresov, peňazí,času...ale asi mi prepína lebo dosť intezívne uvažujem, že od septembra si spravím buď pedagogické minimum alebo účtovnícky kurz....

kila
5. feb 2011

😀 😀 😀
Ja som doteraz robila účtovníctvo ale nemám už na to chuť... prišla som na to, že rada by som sa zaoberala s deťmi, išla by som učiť do škôlky, ale bez školy nemám šancu a učiť sa mi nechce, takže zostanem tam kde som teraz... 😝 😝 😝 Ten nápad som dostala preto lebo mi napadlo že keď Réka pôjde v septembri do škôlky budem sa doma "nudiť" keďže Tomi je anjelik... 😅 Ale najlepšie by bolo nájsť nejakú prácu aby nám pribudli aj peniažky.

terezicka
6. feb 2011

Ahojte, tak dnes sme krstili Katku, taká bola dobručká celú omšu, ale bola aj hore no neplakala vôbec ani keď jej p. farár lial vodu na hlávku a to jej veru lial poriadne 😅 Ale zvládla to a my s ňou 😵

@kila laktačnú krízu sme zvládli, trvala nejaké 4-5 dní, ale ten 5 deň už bol podstatne lepší, už keď som videla že je Katka kľudnejšia aj cez deň tak som sa potichu tešila, lebo som dúfala že je to len dobrú znamenie...ale tie dni v kríze boli veru dosť zložité...

mirka20
7. feb 2011

ahojte
@kila takyto isty bol aj matusko, bol to nas pokladik a ja som sa tesila, ze ked pojde rebeka do skolky, tak si urcite vela oddychnem, lebo matusko sa sam vela hral, vela spinkal, proste pokladik. a v ten tyzden, ako rebeka zacala chodit do skolky bol chory a odvtedy je ako vymeneny. menej spinkava, viac sa mu treba venovat. ale to je asi aj tym vekom a aj tym, ze citi, ze maminka je tu pre neho a s nikym sa o nu nemusi delit 🙂 a napis mi nazov tej zazracnej kase, lebo u nas kase nezaberaju na spanok. ci mu dam vecer kasu, alebo nie, budi sa rovnako. takze u nas to asi nebude hladom, ale za skusku nic nedam.
@terezicka super, ze ste tak krasne zvladli krst. uz sa na vas moooc tesime.