Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

jankabelka
15. apr 2009

Ahoj Pahu, dlho sme ťa tu nevideli a hlavne ja 😉 ako sa mávaš?

kila
15. apr 2009

Sharlotta, manžel stále nerobí, situácia je stále horšia... 🙄
Terezka už chce druhé bábo? 😕

kila
15. apr 2009

Pahu krásne šťeňa! 😵

pahu
15. apr 2009

Kila ahoooj 😀
Aj réka je super 😀

kila
15. apr 2009

Viem... 😀

pahu
15. apr 2009

Oooo, tak potom je to v poriadku, však je tvoja 😀

pipika
15. apr 2009

Jeeej Pahu, som rada, ze ta aspon takto vidim ak uz nie nazive. 😵 😵 Mate krasneho psika.

Takze sme po ockovani. Lili nenormalne vrieskala, aj ja som s nou plakala. Prestrelili jej aj uska. Teraz spinka vonku v kociku. Dufam, ze nedostane horucku. Ma 5100g a 58cm.

Vcera som kupila tie plienky, ale to biele balenie a nie fialove ( ja šiši ). Uz som to aj olutovala, este dobre, ze iba male balenie som kupila. Zajtra asi skocim znova do tesca.

meliska
15. apr 2009

no babulky pridala som "fotky" 😀

terezicka
15. apr 2009

Kila ahojky no nieže by sme už nejako veľmi túžili po druhom bábätku ( hoci niekedy mi to bruško a ten zážitok z pôrodu veľmi chýbajú )...Ale meškala mi mrcha tri týždne tak preto sa tu rozoberalo či nebudem náhodou testovať. Ale v pondelok už mrcha dorazila v plnej kráse takže testovať sa teda nechystám...
Meliska ani som nestihla reagovať že už máš pri mene tie krásne tt 😵 Vidíš sme ti tu všetky vraveli že srdiečko tam určite bude a aj je 😵

terezicka
15. apr 2009

No ale včera sme sa dohodli s Mirkou, že ďalšie dieťatko budeme mať skôr tentokrát my a oni pôjdu až po nás 😀 Tak uvidíme kedy sa to podarí zrealizovať 😀

zabka
15. apr 2009

Dakujeme ze na nas myslite, Nikolka uziva antibiotika tak dufam ze jej coskoro zaberu, dnes sa uz aj vyskerovala tak dufam ze je to na dobrej ceste..Piatok ideme na kontrolu..

kila
15. apr 2009

Meliska prekrásna fazuľka! 😵
Terezka ja som čakala mrchu tiež teraz na pondelok a stále ju nemám, ale nemyslím si že som tehu, skôr moje hormóny blbnú. Cítim že by to mohlo vypuknúť každú chvíľu, ide ma to už rozhodiť. 😝

kila
15. apr 2009

A ja som začala s odstavovaním malej, každý týžden vynecháme jedno dojčenie. Začali sme s ranným dojčením - keď sa zobudí - pripravím jej mliečko Nestlé Junior 1+ a zatiaľ jej materské mlieko nechýba. Horšie to bude v nasledujúcich týždňoch, keďže ju dojčím pred každým spaním a určite nebude chcieť spať bez cicíka. Ale bude si musieť zvyknúť.

kila
15. apr 2009

A v aprílovkách je už jedna baba tehu, tíško jej závidím, ale v mojom prípade by tehotenstvo bolo zatiaľ skôr katastrofa ako šťastie... 😖

mirka20
16. apr 2009

ahojte.
ak som si myslela, ze vcera sme vstavali skoro, tak potom neviem, co to bolo dnes. uz o siestej 😖 a to sla princezna spat az o osmej. no co uz. treba verit, ze zajtra nebudeme pokracovat v skorom vstavani.
pahu, fakt zlatucky psik. aj rebeke sa paci 😵 ale jej sa vseobecne pacia zvieratka no a na psikov ona neda dopustit 😅
mel, krasne "kuriatko" 😵
pipika, gratulujem k prvemu ockovaniu aj k nausnickam. nasa prvykrat plakala, ked jej nastrelovali nausnicky a to mala cez dva mesiace. dovtedy len mrnkala. aj ockovanie preplakala, ale rychlo sa utisila. pri poslednom to bolo najlepsie, sice trosku plac, ale potom sa uz nebala ani sestricky, kdezto pri druhom ako ju uvidela, tak strasny rev.
kila, mrzi ma, ze manzel nema este robotu. drzim paste, nech uz coskoro nejaku zozenie. v majovkach su tehulky 3. ale ja sa zatial necitim, nakolko mame doma riadneho zbojnika 😀 ale nie, ak by sa zadarilo, urcite by som sa tesila 😵
zabka, som rada, ze nikolke je uz lepsie. uvidis, ze v piatok uz bude fit 😉

terezicka
16. apr 2009

Ahojte no my sme mali noc podstatne lepšie ako vy Mirka, Lucka zaspala večer o pol 8 a zobudila sa ráno o 7 😀 Tak som sa vyspala, hoci Marek vstával ráno o 5 ale Lucku to našťastie nezobudilo, tak som rada. Teraz som ju chcela uložiť spať ale ona ani za nič nechce, tak mi tu sedí na kolenách, ťahá ma za ruky a vykecáva sa 😅

terezicka
16. apr 2009

Pahu a Meliska super fotky ste pridali fakt krásne 🙂 Pahu veľmi na vás myslíme nech to vyjde a najlepšie úplne prirodzene bez kadejakých hormónov...
Inak aj u nás v septembrovkách je jedna baba tehu - hoci to bolo neplánovane a druhá teraz začína plánovane snažilkovať...

meliska
16. apr 2009

ahojte 😉
terezicka skoda, ze to nevyslo 🙂 tak ja ti tie testy odlozim, dobre? 😉

terezicka
16. apr 2009

Meliska ale možno kým ešte ty budeš tehuľka tak to vyjde a sen sa ti aj splní 😀 Ja by som chcela tak otehotnieť aby som na vianoce bola tehuľka ale len tak v začiatkoch max nejaký tretí mesiac 😅 Ale si ešte aj vyberám čo? 😀

kila
16. apr 2009

Ahojte! Aj my sme sa vyspinkali do ružova a Réka zase spí aspoň hodinku. Tento čistý dedinský vzduch jej robí dobre. 😀 Terezka ty más ale nároky! A prečo chceš byť na Vianoce práve v treťom mesiaci? 😅

terezicka
16. apr 2009

Kila neviem či to vyjde presne tretí mesiac, skôr asi iba druhý lebo by som chcela otehotnieť v októbri 😀 A dôvod? vieš lebo ja mám narodky v septembri a Lucka je narodená v septembri, no a Marek má narodky v júli tak by som chcela aby sa druhé dieťaťko narodilo v júli 😀 Dobré že? 😀
A teraz ste u tvojich rodičov? A ako ste oslavovali Rékine narodeniny?
Mne Lucka nakoniec zaspala aj teraz, ale naskôr obžuvala ponožky a potom mohla kľudne spať 😀

kila
16. apr 2009

Ano teraz sme u mojich rodičov, ale dnes poobede sa už vraciame domov. Manžel išiel včera na pohovor do Nitry tak sme prišli a odtiaľto je to bližšie. Aj malá už dobre znáša keď nespí v noci doma, takže čoskoro prídeme zase. 🙂 Rékine narodeniny sme oslavovali celý víkend, najprv doma u nás, potom aj tu u našich. Upiekla som jej super bezlepkovú narodeninovú gaštanovú tortu. Jedla ju dvoma rukami!

kila
16. apr 2009

Recept na tortu:
Cesto: vymiešame 5 žltkov s 20 dkg práškovým cukrom, pridáme 10 dkg mletých orechov, 10 dkg gaštanového pyré (nastrúhame zmrazené pyré a zvyšných 10 dkg dáme naspäť do mrazničky) a nakoniec vyšlahaný sneh z 5 bielkov. Cesto pečieme 40 až 60 minút na 150°C. Krém: vyšľaháme jednu šľahačku (200 ml či 250 ml) a pridáme 20 dkg gaštanového pyré už rozmrazené a roztlačené vydličkou. Na cesto natrieme krém a ozdobíme tortu nastrúhaným pyré z mrazničky.
Dobrú chuť!

terezicka
16. apr 2009

Vďaka Kila za recept, my budeme narodeniny oslavovať za necelý polrok ale ak dostaneme veľkú chuť na aniečo sladké tak si môžme túto tortu upiecť aj skôr 🙂

kila
16. apr 2009

Vieš ja som chcela Réke upiecť tortu ktorú si kľudne môže ochutnať aj ona, tie z cukrárne sú krásne, ale ktovie čo v nich je...

kila
16. apr 2009

Idem zobudiť malú, lebo by bola prespať deň... 😅 Pá!

kila
16. apr 2009

vynechala som "schopná" 😅

jankabelka
16. apr 2009

Babule ahojte, vidím, že tie vaše noci s detičkami sú každú noc iné 😎 ale ono sa to spraví.
Mne sa včera vyhodila na ústa horúčka, takže som happy
Meliska fazuľka je úžasná 😉

meliska
16. apr 2009

janka: 🙂 no taka malinkata 😀 , ale ten rozdiel za dva tyzdne je neskutocny 😵

jankabelka
16. apr 2009

Meliska, ten rozdiel je fakt neuveriteľný 😉