Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

meliska
9. jún 2009

no tak si aj odpoviem.... 😀
Dobre ranko bambulky,
tak my sme uz po poradni, vysledky AFP mame v poriadku, a spravila mi aj bleskovy ultrazvuk (asi aby skontrolovala ci bije srdiecko) ale fotocku mi nedala... ale fakt to bola bleskovka... len si pamatam, ze bolo tak schulene do klbka a malo strasne dlhe nozky... ale fakt strasne dlhe... bude po tatkovi...
..a mam uz +2kg a nejak sa mi rozsirili boky tak sa nevmestim do siat, ktore som si chcela vziat na svadbu, co ideme koncom mesiaca... tak som mala vcera riadnu depku... 😒

terezicka
9. jún 2009

Jej Meliska začínaš trpieť samomluvou? Ja som hore od pol 5, Lucka od 5:15 ale našťastie po hodinke šantenia ešte zaspala a zobudila sa pred pár minútami. Tak som stihla oprať aspoň jednu várku oblečenia, druhá sa perie ešte teraz a stihla som si zopakovať dve otázky na štátnice.
Mirka aj my ideme na stretko alebo septembrových detičiek a ideme ten víkend po vás 🙂 A my ideme do Kráľovej lehoty. A už sa veľmi tešíme a víkend po stretku sa chystáme do Blavy 🙂
Inak u nás tie sople boli tak že najskôr som ich dostala ja, potom Lucka a teraz aj Marek ich má. A Lucka ešte aj kašle, ale asi jej stiekli tie sople do hrdla a preto tak kašle, už raz to tak mala. Ale už by jej to mohlo hádam aj prejsť

terezicka
9. jún 2009

A zabudla som sa pochváliť že máme ďalšie bábätko v rodine, bratrancovi sa minulý týždeň narodil syn Kristián ( 2980g a 50cm ) 😵

mirka20
9. jún 2009

ahojte 🙂
meliska, tak z drobceka bude dlhonoha modelka, alebo model 😕 😀
terez, ty si ina sikulka. my sme vstavali o 7.00 a aj to bolo pre mna strasne 😝 strasne zle som spala, kedze ma trapi hrdlo, nadcha a aj krk je este stale nejaky zaseknuty 😖 proste parada

jankabelka
9. jún 2009

Ahojte babenky 🙂
Meliska, paráda, že sú testy ok, a z malého drobčiatka bude možno basketbalista alebo basketbalistka 😀
Terezka, to poriadne skoré vstávanie 🙄 ja som vtedy ešte sladko hajala.
Mirka, a dávaš si na hrdielko aj nejaký sirup? alebo len medíkom sa liečiš?

jankabelka
10. jún 2009

dobré ránko, vidím, že ste poriadne zaneprázdnené, tak vás pekne pozdravujeme 😉

meliska
10. jún 2009

dobre ranko,
janka: ty si taky ranostaj? 😀 ako sa mate? jaaaj chcela som sa ta opytat kedy si zacala citit prve pohyby?

jankabelka
10. jún 2009

Ahoj Meliska, veru som ranostaj, pretože v práci už musím byť o 6:30 😉 máme sa celkom dobručko, ale tie teplá mi dávajú zabrať 😝 prvé bublinky a pohyby som cítila v 20tt, bolo to úplne parádné 😀

mirka20
10. jún 2009

ahojte 🙂
ja mam dnes nafigu den 😖 v noci som poriadne nespala, lebo ma stale trapi moj bolavy krk, nastastie hrdlo je uz relat.v poriadku (kloktam slanou vodou, davam propolki, homeopatika), z nosa mi este tecie, ale uz je to lepsie. a este aby mi nebolo malo, nasa princezna hore od siestej, pricvikla som si prst dverami, proste parada. uz som si aj dvakrat porevala. nepomohlo, ale aspon sa trochu ulavilo 😒
mel, mas pocit bubliniek v bruchu, ci sa pytas len preventivne? uz sa ti to blizi k tym pohybom. odteraz uz budes drobceka aj citit 😉

meliska
10. jún 2009

mirka: aaale este nic necitim, ale vacsina novembroviek v 17tt uz pise, ze bublinkuju, ale mne sa to zde strasne skoro, tak som sa chcela informovat u skusenejsich... ja cakam tiez az tak okolo 20tt 😉

jankabelka
10. jún 2009

Mirka, to je mi ľúto, že máš na figu deň, ale uteším ťa aspoň tak, že dnes ho prežiješ a potom už ťa žiaden nenavštívi dobre?
Meliska, aj septembrovkách boli niektoré kočky v predstihu, že bublinkovali, ale my sme si počkali na ten 20 tt 🙂

meliska
10. jún 2009

...no tak budem cakat aj ja na 20tt 🙂 to bude az zaciatkom jula 😀 akurat po svadbe, na ktoru sa chystame... 🙂
Mirka: tak tomu sa hovori den blbec, ale po takom dni vzdy vylezie slniecko neboj... 🙂

terezicka
10. jún 2009

Ahojte tak už máme prvú modrinu na čele 😢 Ráno som nechala Lucku na posteli, ocko bol samozrejme pri nej, ja som jej išla zobrať veci na oblečenie a umyť sa. A iba zrazu buchot a veľký rev a ocko na ňu nedal pozor tak Lucka spadla z postele a na čele máme takú väčšiu modrinu 😢 Joj som bola nazlostená na Mareka lebo si mal nechať oči otvorené a nie ich zatvárať a zvlášť keď vie aké je Lucka šidlo 😝
Inak soplíky jej už celkom prechádzajú, ešte si ale sem tam pokašle...No dúfam že jej to už rýchlo prejde...

terezicka
10. jún 2009

Mirka kedy nás prídete pozreiť? Už sa môžme čisto teoreticky aj dohodnúť na nejakom dni, len aby bola Lucka ok a vy tiež ( myslím kašeľ a soplíky )... A mrzí ma že si mala takýto zlý začiatok dňa, my sme mali zas zlú noc a aj teraz Lucka je nejaká nepokojná, len mrnká...
Meliska neboj pohyby prídu v správny čas 🙂 Ja som cítila na prelome 17/18tt a iba týždeň to boli také bublinky a potom sa začala Lucka prejavovať už naplno a doteraz jej to zostala, v kuse s ňou šije, neobsedí chvíľu - to aj v brucho bola taká, všade jej bolo plno 😀 Ale je to krásne,inak ja som prvý pohyb cítila akurát keď som si písala tu na MK 😵
Janka s výberom mena pre dievčatko ste už nejako pokročili?

mirka20
10. jún 2009

terez, kedy mas tie statnice? ja viem, ze si to uz pisala, ale ja mam teraz "vykojeny" mozog, takze si moc nepamatam 😀 ta modrina ma mrzi, ale musim ti povedat, ze nebude posledna 😉 ale urcite sa tie nase kocky za to vydaju 😀
mel, neboj, ono to pride. a to uz cochvila. ja som citila prve pohyby + - 19 / 20tt, uz si nepamatam (to ten moj mozog 😅 )
dakujem za utechu, hadam uz coskoro vyjde to slniecko. ale ono uz v podstate tak vykuka z poza mracien, lebo sme boli vonku s rebekou na ihrisku, bolo fajn, ked sme prisli, tak som dala varit vodu na spagety, uvarila ich, prichystala na stol, malu som dala do stolicky a kym som struhala syr, tak rebeka mi "odchadzala" - zaspavala. tak som ju rychlo zobrala, odsali sme sopliky, dali mliecko a uz spinka. no, ale ani sa necudujem, ked je hore od siestej.

terezicka
10. jún 2009

Mirka teraz v sobotu 13.6. ráno o 8:00 hod ideme prvá 😅
Lucka teraz spravila taký cirkus že katastrofa. Dali sme ju spať do postieľky, zostala ticho keď som ju bola pozrieť tak už bola na brušku ale spala. O chvíľku veľký rev a ona sedela so zavretými očami, po chvíľke už stála dokonca ale ju dsoť hojdalo, spánok preč...Tak si s ňou Marek ľahol na posteľ ale hrôza, tak ju zobral vonku aby som ja mala trochu kľud a mohla sa učiť 😕 Neviem čo sa deje s tým mojim dieťaťom, ona takáto nebývala...

pipika
10. jún 2009

Ahojte!
Teraz sme sa vratili z poradne. Dostali sme znova ockovanie. Celkom dobre to znasala. Meria uz 62cm a vazi 5500g. Od zajtra zaciname papat zeleninku. Mirka, Terez, ako ste to zacali vy? Normalne uvarit mrkvu a zemiaky vo vode? Solit netreba, vsak? A to maso? Vraj iba kuracie kridla alebo steno. To tiez uvarit vo vode a rozmixovat? Mozem pridat aj trocha mlieka? Poradte prosim. Prislo to tak necakane, myslela som, ze este mame par tyzdnov aby sme zacali surove jedlo. Dakujem.

terezicka
10. jún 2009

Pipika malo by sa to robiť tak, že napr. začneš mrkvou a 3 dni budeš dávať malej mrkvu a na 4 deň jej do toho pridáš zemiak. Takto to vyskúšaj s mrkvou, môžeš aj petržlen, brokolicu, karfiol alebo potom samotné zemiaky. A my sme Lucke dávali aj špenát buď samotný alebo s popučenými zemiakmi. A čo sa týka mäsa tak hydinové ( morka, kura ) alebo králičie. Ja zvyknem kupovať hotové príkrmy teľacie mäso a Lucke to chutí. A mäso si ja uvarím viac a potom si zmrazím v mrazničke v tej forme na ľad a tak viem že dve kocky z tej formy jej môžem dať mäsko. A to jej dávam buď so zemiakmi alebo s ryžou, ale ja jej to nemixujem ale pučím ( teda jedine ryžu jej mixujem ), mäsko tiež nemixujem. Skús Lili nemixovať jedlo aby si zvykla trošku aj na hrudky a keď to bude v pohode jesť tak ok. A žĺtok ti doktorka vravela že sa môže dávať?

pipika
10. jún 2009

Terez, krasne dakujem za radu. O zltku nehovoril nic. Vraj mam zacat s mrkvou a postupne pridat zemiak, hrasok, brokolicu a kura. O dva tyzdne moze uz aj jablko, banan a hrusku. A co ak jej nebude chutit ta mrkva, co ak ju vypluje? Fuuuha, normalne sa toho bojim. 😒

zabka
11. jún 2009

Ahojky, jeeej pipika vidim ze uz idete papkat aj nieco ine ako mliecko, potom daj vediet ako malicka reagovala...My ideme na poradnu v utorok tak som zvedava co my 😵 😵 Terez drzim palce na statnice, aj Nikolka posiela boztek pre stastie 🙂

terezicka
11. jún 2009

Žabka ďakujem Nikolke za božtek 😵 Isto sa mi zíde pre šťastie 😵
Pipika ak ti Lili bude vypľúvať tak nevadí, skús opäť na druhý deň alebo o chvíľku, hlavne ju nenúť jesť. Naša Lucka nič nevypľúvala, krásne jedla všetko čo sme jej dali, ale teraz pre zmenu vymýšľa a nechce poriadne jesť nič... A s tým hráškom som prekvapená, lebo ja viem tak že hrášok nadúva, ja som ho Lucke ešte nedala, aj keď varím hráškovú polievku tak jej hrášok vždy povyberám z nej...

terezicka
11. jún 2009

Inak ja som dnes si už aj poplakala, Lucka zas chytila nejaký amok len revala, Marek v robote, ja v jednej ruke otázky na štátnice a v druhej Lucku 😢 No katastrofa, nechápem čo sa jej deje, takáto fakt nebývala ako je v poslednej dobe toľko urevaná...Už nech je sobota 9 hodín a dúfam že si vydýchnem a budem mať pokoj aspoň za čas, lebo to potrebujem veľmi... A dúfam že skúšajúci budú normálni a nebudú klásť nejaké blbé zbytočné otázky 😕

jankabelka
11. jún 2009

Ahojte babenky 🙂 ako sa máte? u nás je poriadne teplo a sa začínam gulkať
Terezka s menom sme veľmi nepokročili a nejaké nás už napadli, ale ešte sme sa pre žiadne nerozhodli. Pri štátniciach držím palce a dúfam, že Lucka bude už v pohode 😉

mirka20
11. jún 2009

ahojte 🙂
pipika, tak ako ti napisala terezka sme postupovali aj my. ale prvy mesiac som ja masko nedavala. stale len zeleninku. zo zaciatku jej to rozmixuj uplne do hladka, ale po takych 2-3 tyzdnoch skus tak, aby tam boli hrudky. a ak ti to bude popkat, tak uz len puc. nesol!aj s mlieckom pomaly. zacni len cisto so zeleninkou uvarenou vo vode alebo na pare. a ovocie zacni tiez az neskor, tak po 2-3 tyzdnoch, lebo sa moze stat, ze ti nebude chciet zeleninku.
terez, v sobotu silno drzime paste.
my zajtra odchadzame do jasnej, tak sa ozvem az po vikende. krasny vikend vam prajem 🙂

pipika
11. jún 2009

Ahojte!
Lili ma horucku z ockovania, davam jej paralen cipky. 😒 Je taka nijaka cely den, vela spinka.
Dnes som jej skusala varenu mrkvu, ale bolo to strasne. Ani ju neprehltla ani nevyplula, mala ju na jazyku a revala. Po kazdej lyzicke som jej dala zapit s mliekom. Zajtra skusim znova, ale ju rozmixujem. Mozem pridat troska cukru, vsak? Kupila som taku vyzivu morcacie maso, ryza a hrasok. Ale zatial jej to nedavam. A co tie ovocne kase? Tie ste skusali? Da sa kupit mrazena zelenina mrkva s hraskom, aj tu jej mozem davat, alebo ten hrasok radsej nie?
Terez, drzime vsetky prsty co mame..... 😉

mirka20
11. jún 2009

pipika, ja som malej zo zaciatku do kazdej zeleninky pridala trochu mojho mliecka. mi to vypadlo, ked som ti predtym pisala. kludne zmixuj mrkvicku a mlieckom. a vobec sa necuduj, ze dnes nepapala, ved ked ma po ockovani, to je pre zataz uz tak, nie este aj nieco nove ma papat 😉 cukor radsej nedavaj, nech sa neuci ani na sladke. neviem, ake ovocne kase myslis, ale ak klasicke(mliecne, nemliecne), co ja davam vecer, tak tie som ja zacala davat asi tak po mesiaci, ked rebeka zacala horsie spavat a myslela som si, ze jej to pomoze. aj ked som nezacala ovocnou, ale kasou Sinlac. byt tebou, tak zacnem nejakou ryzovou, najlepsie nesladkou alebo len trochu sladenou. ja hrasok davam bezne, ale skus pockat, tak par dni, zacni s mrkvou, pokracuj zemiacikom, brokolicou, tekvicou,petrzlen (u nas nastal po nom obrovsky problem a prestala papat 😖 ) a potom mozes vyskusat aj hrasok, kukuricu.

zabka
11. jún 2009

Ahojky, pipika drzkame palceky pri papani, ja som zvedava ako to bude znasat nasa mala...Ozaj to som sa aj je chcela opytat na tie kase, to predavaju take vseliake napr. prva kasa atd...tie sa davaju kedy? to sa moze zarovno s tou mrkvickou? kolkokrat za den ste zacali davat mliecko ked uz ste prikrmovali? 😅

pipika
11. jún 2009

Zabka, ja som myslela ovocne kase co predavaju aj v DMke. Nas lekar hovoril, ze tie mozem davat asi o 2 tyzdne ako aj ovocie na desiatu alebo na olovrant. Do mrkvicky som pridala umele mlieko, kezde mam malo svojho. Normalne mlieko vraj mam davat az ked bude mat rok.
Mirka, zajtra sa popozeram ake maju ryzove kase. To asi iba v lekarni, vsak?

zabka
11. jún 2009

Jaaj ja som zas myslela tie ryzove, maju ich aj v bille vsade, od hami, Nutrilonu atd... a kolkokrat za den ti povedala ze jej mas davat mliecko?

pipika
11. jún 2009

Hovoril, ze ju kludne mozem aj po mrkvicke kojit. Takze ako doteraz, papa kazde 2,5 podiny.
Takze kasu maju aj v bille?