Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

meliska
22. júl 2009

babulka: ty labuznik, takto sa im tam chces vyspinkat, coooo? 😝 ale sak oddychni si, lebo potom vraj uz nebudes mat kedy... 🙂 inak kedy nastupujes do nemocnice, kolko dni pred?

terezicka
22. júl 2009

Ahojte príjemný večer prajeme, takže z Blavy sme už naspäť, vrátili sme sa včera večer. Lucka našťastie zvládla cestovanie úplne super, možno posledný pár kilometrov bolo už kritických ale inak sme boli s ňou veľmi spokojní. V Blave - teda mimo domu to znášala tiež fajne, akurát že noci boli aj tam dosť zlé ale to aj doma ešte stále máme zlé noci. Na výlete sme neboli na žiadnom, buď sme sa iba prechádzali alebo me trávili čas s mojou sestrou v nemocnici. Ona mala veľkú radosť z Lucky, veľmi sa tešila že ju môže vidieť tak sme boli spokojní, lebo to bol vlastne cieľ naše cesty.
No a v pondelok sa nám rosypal náš šporotvý kočík, už dávno som vravela Marekovi že by sme mali kúpiť radšej nový ale on nechcel o tom ani počuť. No a keď sa konštrukcia pod sedačkou zlomila tak sa dovtípil že asi nemáme na výber. Tak sem pozerali aj v Bratislave v meste nejaké, ale dať za športový kočík 300 euro sa mi zdalo veľmi veľmi veľmi veľa... Tak sme išli do Pezinku pozrieť, ja som chcela ísť do toho OD Mólo ale sme zbadali tabuľku že pri Hypernove je predajňa Best for the baby tak sme išli tam a vybrali sme tam pre Lucku tento kočík:
http://kociky.dema.sk/uploads/produkty/29/dema-...

Hneď sa nám zapáčil, sme s ním spokojní, sme ho aj testovali ešte v ten deň na prechádzke.
A teraz sme už doma, Marek zas uspáva Lucku, mňa pobolieva hlava ale to z toho tepla je mi tak na figu...Ale hádam to už nejako vydržíme 🙂

terezicka
22. júl 2009

Zajtra si vás dočítam čo ste písali, ako ste sa mali a čo je nové. 🙂

meliska
23. júl 2009

Krasny dnik babulky,
terezka: tak ako citam, tak ste prisli domov aj s novym kociarom domov 🙂 super...

babulka123
23. júl 2009

meliska. ja sama neviem.. vraj nejaky 1-2 dni pred..
v nedelu idem na kontrolu a taaaak strasne verim v to ze mi povie ze mam prist v pondelok pobalena..
secko je ako tak ok, az na to ze mi veeelmi opuchaju nohy a to boli...
neverila som tomu ze to moze tak boliet.. tesim sa ked to vycikam.. hehehe

mirka20
23. júl 2009

ahojte 🙂
my sme uz stihli urobit okruznu jazdu v kociari po krtisi, ale teraz sme uz pekne zavrete doma v chladku, lebo vonku je horuuuuuuuuuco 😝
terez, tak ste mali super vylet do ba, ked ste si aj kociar doniesli. a farbu mate taku, ako na obrazku? lebo u mna teraz taka farba leti. takej farby chcem aj pre rebeku izbu 😵
babulka, nebojkaj, uz len par dni a bude vsetko ok. silno drzim paste, nech uz mas co najskor babatko pri sebe a nie v sebe 😉 🙂

terezicka
23. júl 2009

Ahojte, no Meliska hej aj kočiar nový dorazil spolu s nami. Si sa pýtala pred tým že čo máš kúpiť a aby to enboli zbytočnosti - tak lehátko sme aj my využili na 100%, bolo to pre mňa super, Lucka v ňom vydržala úplne perfektne - odporúčam. My sme využili aj pavúka hoci lekári to neodporúčajú, ale ja som bola s ním spokojná, keď Lucka prišla na systám tak sa dostala kde chcela. Ohrádka nám je na figu, Lucka v nej chytá strašné hysáky,ale iné deti možno vydržia v pohode. A tuším Pipika ti písala za veľa podbradníkov, tak to hej, tých je lepšie mať viac ako menej. A neviem čo ešte také okrem základnej výbavičky...Napr. my sme rukavičky proti poškriabaniu mali len v pôrodnici, doma sme ich nevyužili vôbec. Nezabudni na fusak lebo budeš mať zimné bábo, odporúčam kúpiť radšej kvalitnejší z ovčej vlny, my sme mali taký a bol úplne perfektný. Ak dačo ešte budeš chcieť vedieť len sa spýtaj 🙂

No Babuľka čítam že ideš na sekciu, tak daj vediať potom presný deň kedy to bude, budeme netrpezlivo čakať na skvelé správy 😵

Pipika no teda si mala riadne šoky ako som sa dočítala, ale asi je dobre tak ako je, keďže test je negatívny...

Žabka ahojky 😵

Mirka v sobotu ráno sme išli cez VK, ale ešte bolo málo hodín tak som ti nechcela ísť zatrúbiť pod okná aby som vás nezobudila, ale aspoň som vám tak symbolicky zakývala keď sme išli okolo Billy... A kedy ideme spolu kočíkovať? Keď ste boli u nás si sľúbila že prídete na dlhšie a že pôjdeme aj na prechádzku spolu 🙂

terezicka
23. júl 2009

Mirka hej presne takú istú farbu máme, tú zelenú 🙂

Inak sestra je už ostrihaná, iba sme tam v sobotu prišli a hneď že či máme strojček že sa chce dať strihať a mamina že nech to spravím ja. No ja som to odmietla že v žiandom prípade, ja by som plakala nad jej hlavou, tak ju ostrihal Marek - ale len nožničkami lebo sme strojček nemali, ale v pondleok ju ocino už úplne strojčekom stiahol. Už to nejako zvládda ale na doporučenie lekára a sestier už odteraz keď bude v nemocnici tak vždy bude niekto pri nej. Po prvej chemo sa jej celé ústa vyhodili takými akoby aftami a dokonca aj v krku to mala. Nevedela ani piť, ani jesť...Ale na vyplachovanie toho jej poradili iné mamičky a deti piť nealko pivi, teda vykloktať si tým ústa a potom ho aj prehltnúť a naozaj to zaberá. Takže už do budúcna bude sestra múdrejšia. Zajtra jej idú robiť taký malý zákrok, idú jej zavádzať nejakú komôrku cez ktorú jej budú brať krv, dávať chemo. Bude to mať niekde nad prsiami... A začiatkom týždňa dostane ďalšiu chemo...

babulka123
23. júl 2009

no nebojte dam vediet..

terezka, myslim velmi na tvoju sestru.. dufam ze chemo zaberie.. vlasy dorastu a vsetko bude ok..veeelmi jej drzim palce a posielam veeela energie..

meliska
23. júl 2009

terezka: drzim sestre velmi palce a posielam tiez vela vela pozitivnej energie 😉

meliska
24. júl 2009

dobre ranko babulky,

ach jo, zasa si pisem sama so sebou... 😀 ale boli sme az na tretej strane, tak som nas trosku vytiahla 😉

mirka20
24. júl 2009

dobre ranko. my sme uz boli trochu v zahrade povyberat cibulu, ale uz je tam neskutocne horuuuuco 😝
terez, s tym kocikovanim asi az o 2 tyzdne, lebo dnes odchadzame k nasim a zajtra s nimi ideme na oravu na chalupu a budeme tam tyzden. ale potom ked sa vratime, sa dohodneme a prideme 😉 za sestru sa kazdy den modlim 😔
meliska, tak trosku som spisovala a zo zoznamu, kt. som ja mala a som z neho kupovala, tak som vyuzila:
vysielacky (mame velky dom a nie je pocut vsade, tak to je super vec. vyuzili sme to, aj ked sme boli na stretku majovcatiek a deticky uz spinkali a my sme si opekali dalej od nich), klokanka, alebo iny nosic (ja uvazujem nad manducou,lebo ta je do 20kg a to je super aj pri 2detoch, ked jedno je malicke a druhe uz vacsie), monitor dychu, choditko som tiez pouzivala, ale to mam pozicane a myslim, ze je fakt lepsie, ked si to pozicias od niekoho, lebo sa to pouziva len chvilu, ohradku som tiez vyuzila, hlavne, ked potrebujes niekam odskocit a drobec sa ti uz vie pohybovat.
nevyuzila som, alebo som vobec nekupovala: spaci vak (ja som malu vzdy prikryvala dekou), deka do autosedacky (tu som vobec nemala a ani nechybala), termoobal na flasu (ten mam, ale ani raz som ho nepouzila, ale to je tym, ze som plne kojila a nepotrebovali sme ho).
k podbradnikom. ja som ich vela nepotrebovala. skor som pouzivala plienku.

mirka20
24. júl 2009

som sa este zabudla pochvalit. nasa princezna vcera spala 3,5 hodiny, aj to som ju uz nenapadne budila. asi dospavala dva dni predtym, co nespala cez obed a zaspala len raz v kociari a druhy den zaspala o pol stvrtej a o pol piatej som ju zobudila, aby zas vecer isla spat v rozumnom case.

mirka20
24. júl 2009

a este ma napadlo k vybavicke. vankus na kojenie som vyuzivala v tehotenstve na spanie, ale ked sa mala narodila, tak som to moc nevyuzila.

meliska
24. júl 2009

joooj mirka dakujeeem, cenne informacie.. 🙂 akurat rozmyslam na tym vankusom na kojenie... nemame ziadne take pohodlne kreslo, kde by sa mi dobre kojilo a na posteli sa mi zle sedi, lebo ma tak prehnute celo dozadu, tak spekulujem... 😅
manducu chcem kupit, paci sa mi ze je ergonomicka... takze neni o com, choditko zatial neuvazujem lebo nejak som proti tomu... uvidime casom... deka do autosedacky - to asi kupime, kedze budeme zimny
...este som sa chcela opytat kolko tych rychlozavinovaciek mi asi treba, perinky kupovat nebudem, mne sa cipky moc nepacia a paperove nechcem, kedze mam alergiu..

terezicka
24. júl 2009

Meliska podobne ako Mirka sme spací vak nevyužili hoci sme dostali, Lucku som vždy zakrývala dekou. Aj vo vajíčku v aute bola prikrytá normálnou dekou. Určite budeš potrebovať overaly zimné tie sú kúp 2 to by malo stačiť aby si mala na prestriedanie a možno ti potom tá špeciálna deka do sedačky ani nebude treba keď bude drobec v overale, tak ho stačí prikryť len obyčajnou dekou, ale to záleží od teba ako spravíš. A tie rýchlo zavinovačky, no dve určite, jedna sa zašpiní a aby bola druhá po ruke. Neviem či aj viac, záleží od teba ako dlho plánuješ baliť drobca do nich ( my sme balili Lucku len 3 týždne a potom len vonku keď sme išli ). Termoobaly máme dva, ale sú nepraktické, neudržia teplotu, teda možno nejaké kvalitnejšie a drahšie áno ale to ti veľmi netreba tak ako písala Mirka. A ešte si nekupuj veľa cumlíkov, lebo malé možno nebude chcieť žiadne ale bude chcieť vyslovene len jeden typ cumlíka. Pre istotu ti poradím zober si už do pôrodnice klobúčiky na kojenie ( pre mňa to bola úplne super vec ), ale skúšaj kojiť určite bez nich no ak to náhodou nepôjde tak ich vyskúšaj a časom sa dá dieťatko od toho určite odučiť.
Ja manducu nechcem, nejako som proti tomu, teda proti takému noseniu... Ale to chodítko bola super vec a Lucke nič nie je, vôbec nechodí po špičkách - záleží aj od toho koľko času denne tam dieťatko nechávaš...
Ak ma ešte dačo napadne tiež ti napíšem

terezicka
24. júl 2009

Mirka tak budem čakať že sa mi potom ozveš a nejako sa dohodneme na kočíkovaní 🙂 Už sa teším 🙂
Inak Lucka ma včera tiež šokla lebo pobede spala 2 hodiny čo je u nás fakt že zázrak a aj noc bola fajná, ani ten veľký vietor ju nezobudil. Ale jesť nejako vôbec, veľmi pritom vystrája, neotvorí ústa ani za svet a keď náhodou trošku do nej "natlačíme" tak to vypľuje... Včera jedine ovocie zjedla, 3 nektarinky poobede a jablko s piškótou. Tak som bežala aj dnes kúpiť jej nektarinky do obchodu, dúfam že ich bude jesť.

meliska
24. júl 2009

terezka: to luckine papanie je mozno aj tym teplom, ved aj pre dospeleho je lepsie, ked si da lahsi obed v tomto teple... 😉
termoobal ma ani nenapadol... 😅 dufam, ze najlepsi termoobal nam bude podprsenka 😉 no s tou dekou do autosedacky mate asi pravdu, tak uvidime ake sa nam podari pozhanat overaliky a podla toho sa rozhodneme 🙂 a zavinovacky ste mali s tou tvrdou vlozkou - kokosovou, alebo bez?

pipika
24. júl 2009

Ahojte! 🙂
Melis, ja ten kojenecky vankus pouzivam dodnes. Je to uzasna vec. Spaci vak tiez mame, ale azi raz v nej nespala. Fusak sme mali aj 3 ale sme ho aj vyuzili v kociku. Postolkove nohavicky sme mali tiez, ale nepouzila som. Balila som malu tak, ze na pampersku som dala este latkovu plienku a to podla lekara stacilo. Balila som ju tak 2 mesiace. Kedy mas dalsi utz?

My zajtra ideme na tyzden k mamke. Brat cestuje do Peru na 2 mesiace tak u nej budeme cez leto castejsie aby nebola doma sama.

Mala sa zobudila, idem jej dat obed. U nas je strasne teplo, hoci v noci bola burka, ale sa vobec neschladilo. S Lili chodime von iba vecer. Cez den mam co robit vo vnutri aby vydrzala.

Neviem ci som vam sem pisala, ale uz skoro mesiac mala zaspava aj cez den v postielke. Spi aj doobeda dve hodinky aj poobede dve hodinky. Uz s nou memusim skakat na lopte. 🙂 🙂

Prajem pekny vikend, papa

meliska
24. júl 2009

pipika to je super, ze Lili uz tak krasne spinka... dalsi ultrazvuk budeme mat neviem kedy, asi az ten dalsi velky v 30tt ale doteraz mi stale v poradni spravila taky ultra-rychly, ze sme kukli na srdiecko... tak ju chcem teraz ked pojdem 3.8. poprosit, ci by sme sa nepozreli, ze ake ponozky ma to nase babo, ci ruzove alebo modre... 😀

mirka20
24. júl 2009

pipika, to je super, ze lili tak krasne spinka.trosinku zavidim, ale len v dobrom 🙂
mel, rychlozavinovacky som mala dve. teda jednu klasicku perinku, ta bola super hned na zaciatku, lebo rychlozavinovacka je dost velka a mala sa v nej stracala. a do tej klasickej perinky sa da kupit aj take antialergicke jadro.a o tej tvrdej vlozke do zavinovacky som nepocula 😕
babenky, na tyzden sa s vami lucim, vidime sa buduci vikend 😉 😵

kila
25. júl 2009

Ahojte! Kuk naše nové fotky! Prídem neskôr! 😉

kila
25. júl 2009

Terezka, držím palce tvojej sestre!
Meliska, my sme vôbec nevyužili lehátko ani ohrádku, ale podľa mňa každé dieťa je iné a nikdy nevieš dopredu čo bude oblubovať a čo nie. Zavinovačky som využila naplno, mala som ich tri. Používala som ich kým sa do nich Réka zmestila. A nezabudnite pribaliť do nemocnice fotoaparát - to sme my zabudli a nemáme vôbec fotky keď sa Réka narodila. 😖 A tiež som používala spacie vaky, v lete tenkú a v zime hrubú. Toto leto spací vak Réka nemá lebo je veľmi teplo ale na jeseň ho určite zase vytiahneme. To či ho budete potrebovať závisí ale aj od toho kde bude spať dieťa a aké teplo bude u vás. Réka spí od narodenia vo svojej izbičke, v noci sa prehadzuje, prikrívku vždy odkopla, tak so spacím vakom som mala istotu že neprechladne a že je prikrytá. A nemusíš sa báť že nebude vedieť v ňou loziť alebo stáť. Réka v ňoum aj lezie, aj sa posadí, aj sa postaví. 😉

kila
25. júl 2009

Réka má stále len 4 zúbky, teraz sa jej tlačia ďalšie 2 horné, ale už viac ako týždeň kvôli tomu nespíme. Pravidelne okolo 2 či 3 nadránom začne revať a len ťažko ju utíšime a uspávame hodinu a pol či dve. Kamoška mi poradila dať jej pred spaním Panadol, aj to zaberie - vtedy noc prespí. Len mám obavu či jej to môžem dať pravidelne každý večer, nechcem ju predávakovať alebo ublížiť jej. Zubné gély skoro vôbec nezaberajú. Vy ste dávali deťom Panadol na utíšenie bolesti? A ak áno koľko krát za sebou? Teraz to robím tak, že raz jej dám Panadol a na ďalší deň nie, takto sa raz nevyspíme ale na ďalší deň áno...

terezicka
25. júl 2009

Kila ahojky som rada že si sa opäť ukázala po čase medzi nami 🙂 Ako manžel s robotou? teda viem že si písala že už robí ale že hľadáte aj niečo lepšie, tak darí sa?
O tom Panadole som počula, jedna baba keď sme boli na stretku septembroviek vravela že jej kamoška dáva pravidelne každý večer Panadol, ale to sa mi zdá dosť...Myslím že vy ste vyriešili dosť dobre, jeden večer dáš a druhý nie. Lucka tiež horšie spáva teraz, dúfame že zo zubov, už 2 mesiace má len dva zúbky ale v poslednej dobe veľmi hnačkuje, aj ďasná má dsoť rozšírené aj dole aj hore...Tak by jej už mohli nejaké vyjsť

terezicka
25. júl 2009

Kila krásne fotky máte, Réka je veru riadna krásavica 😵
Dneska a včera konečne Lucka poriadne jedla, lebo tie dni predtým boli katastrofa, tak som bola veľmi šťastná. A aj noci sú trošičku lepšie, ale nejdem veľmi chváliť lebo ktovie aká bude táto. A zas sa nám objavuje to červené na líčku, aj jej to krásne zmizlo, sme sa tešili a zas to má. Vyskúšam asi teraz nejaké domáce recepty na to a keď nič nezaberie, tak ideme zas na kožné 😖 Už by som bola rada keby sme sa toho zbavili úplne...

terezicka
25. júl 2009

Jaj a ešte pochválim moju Lucku, včera mi totiž našla naušnicu. Ja som ani nevedela že nemám jednu na ušiach, len som položila Lucku v kuchyni na zem a ona teraz keď niečo zbadá pod linkou tak si ľahne a ťahá tok sebe. Tak aj teraz a iba pozriem na ňu a ona má v rukách moju naušnicu 😲 Som chytro si ucho chytala či dobre vidím a potom som jej ju hneď zobrala 😀 Ale som ju chválila potom že mi ju našla 😀

kila
25. júl 2009

Ahoj Terezka! Manžel zatiaľ pracuje stále na tom istom mieste, stále mu hladáme niečo iné.x

kila
25. júl 2009

Už ani Lucka nepapá poriadne? Tak sa na Réke už nebudem ani čudovať. Viete čo, ja som to už vzdala s Rékou. Už ma nebaví naháňať ju, keď nepapá tak nepapá, pri najhoršom dám jej do rúk krajec chleba alebo šunku a hotovo. 😖 😅
A čo to má na líčku Lucka? 😕 Našťastie nás zatiaľ choroby obchádzajú. Len občas mám pocit že Réka bude asi hyperaktívna lebo nie je normálne ako dokáže vyvádzať a aké histerické záchvaty máva z ničoho nič. Dúfam že sa mýlim. Aj vaše deti sú také aktívne? Ja už strácam prehlad že čo je v norme a čo nie... 😅

kila
25. júl 2009

V júli mi mrcha meškala a bolo mi na vracanie, tak som už skoro kúpila testík keď z toho predsalen vyklula mrcha. Už som sa začala tešiť a doteraz nerozumiem prečo mi bolo na vracanie 3 dni, nuž ale asi ešte počkáme. Inak nesnažilkujeme, ani nechceme, len si dávame pozor v plodných dňoch, tak možno predsalen niečo pritrafí.