Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

meliska
3. nov 2009

ahojte,
marci ja som mala podobne problemy a vzdy ma liecili silnymi antibiotikami... ale raz som sa niekde na nete docitala o D-manose a kupila som si toto:
http://www.biopurus.sk/?p=productsMore&iProduct...
mne to velmi pomohlo, aj ked je tam napisene, ze nie je urceny pre tehotne ja by som sa toho nebala... ono to napisu takmer vsade, lebo testy na tehotnych neexistuju, ale je to prirodne 😉 jo a davkovanie som mala vyssie v prvych dnoch ako je odporucane... 😉 tusim 7 denne, neviem teraz najst ten clanok.. skusim zajtra

marcaradko
3. nov 2009

jeej,dakujem ze ste zareagovali 😉 meliska,a zozeniem to aj v beznej lekarni???vyzera to fakt super,tak by som to skusila a ozaj ty si to uzivala aj pocas tehu,brali ste niektora neake lieky v prvom trimestri?no a hlavne viem ze pre vyvoj miminka su najdolezitejsie prve tyzdne,preto si 2x rozmyslim co do seba,ale viem ze ani taky zapal neprospieva ☹ ...zajtra si to zbehnem kupit ovsem ak to u nas v LC zozeniem... 😖
meliska oddnes by si uz mohla kludne rodit...od 38 tyzdna ma uz mimi secko naporiadku 😉 ...ci si radsej pekne pockas na toho 22-ho? 😅
pipika,bez mrsky 18 mesiacov,waw 😲 ...tak to bol dnes pre teba aj taky mensi sok,ni 😅 ?ozaj aj si sa citila predmrskovo,ci to prislo tak znenazdajky? 😕 a este kojis?
malej posielam poz. energiu nech sa coskoro uzdravi a posielam jej cmucik na cielko 🤐

marcaradko
3. nov 2009

a este som zabudla,bola som dnes radsej u gyn. dal mi monural jednorazove ATB,probujem,uvidim,tiez tam je napisane ze pre tehu to neni,... 😒 povedal mi ze ak to neprejde,mam prist a da mi ATB 😝
...vcera som to riskla a vypila jeden urologicky cajik,verite ci nie,normalne sa mi ulavilo,hlavne v oblickach...no viac by som nemala ...hmmm? 😕
...pisem tak viac menej s presvedcenim,ze mozno budem tehu,bo aj prvy x sa nam to podarilo na prvy sup,odkedy sme sa zacali snazit,...a nedopadlo to tak ako sme cakali,takze preto som teraz taka obozretnejsia...

terezicka
4. nov 2009

Marči akurát sme sa minule stretli s tvojou svokrou a som sa jej pýtala na teba , teda či nebude ona stará mama 😕 A vieš čo mi povedala? Že ja to budem vedieť hádam aj skôr ako ona 😀 Ale že sa vás nechce furt vypytovať lebo vie, že to nie je príjemné tak si radšej počká kým jej to pekne sami oznámite 🙂 A chodíš ku Križovi? lebo sa mi zdalo že si chcela k nemu prejsť...

Ja sa tam budem musieť dokopať, lebo zas mi mešká mrcha už vyše 2 týždňov a tehu nie som 😔 Dnes som si spravila test a bola iba / 😢 Tak teraz čakám na to, ked dostanem mrchu...

Pipika tiež prajeme Lili skoré uzdravenie, nech je čím skôr v poriadku...

Ozaj maminky o koľkej vám vstávajú prinecezné ako sa posunul čas? My sme predtým vstávali cca 7:30 a teraz je to hrôza, pred 6 bola hore minulý týždeň a teraz zopár dní robíme rekordy a vstávame až pár minút po 6 😲 Ale celý deň máme potom pokazený, lebo o 10-tej je už hotová a neviem ju udržať dlhšie hore...

meliska
4. nov 2009

marci: takmer na vsetkych liekoch je napisane, ze nevhodne pre tehotne... ja teraz beriem anopyrin, lebo mi skor dozrieva placenta ako by mala a tam je dorazne napisane, ze v 3.trimestri sa nesmie uzivat... ale dala mi to moja gynekologicka a ked som sa pytala aj mojho porodnika, ci to mam uzivat, tak ze samozrejme... proste sa farmaceuticke firmy chrania po tom, co bola ta afera v nemecku s nejakym liekom...
...nastastie este pred tehu som sa nejak z tych zapalov dostala, takze som nemusela uzivat, ale ak by som musela, tak by som si dala... inak tu D-manosu s propolisom kedysi nemali v kazdej lekarni, ale v poslednej dobe som to videla uz vo vacsine... a este treba papat vela kysleho, teda citrony a vsetko co obsahuje C vitamin, ten je nepriatelske prostredie pre tie bakterie a oni potom kapu 😀

pipika
4. nov 2009

Ahojte!
Dakujem baby za prianie. Lili sa uz citi lepsie, vyrazky ma uz menej. Teraz spinka.

Marci, nemala som vobec priznaky na mrchu. Bol to skor sok. Ale najprv som si myslela, ze sa nieco stalo kedze vecer pred sme mali tutumutu a manzel to troska prehnal. Ale ked dorazili krce som si uz bola ista ze to je mrcha. Malu kojim este rano a vecer.

Meliska, aj ja som porodila v 38.tyzdni a to vraj kvoli cukrovke skor. 😉

Terez, mne Lili vstavala posledne mesiace okolo osmej. Myslela som si, ze ak sa posunie cas bude hore o tej 7mej, ale ona sa zobudia o 6tej. Asi 3 dni takto vstavala, ale potom sa to napravilo a spinka zasa do pol 8mej. Takze sa to da. Teraz spinka od 11tej do tej jednej a poobede spi od pol 5tej do 6tej. Vecer zaspi okolo 21.30.

meliska
4. nov 2009

pipika: ani mi nehovor, ze si rodila v 38tt ja este nie som nachystana... 😅 este musim doprat, dozehlit veci pre malu 😀 snad este zotrvame 2v1 nejake dva tyzdne 🙂 mne sa brusko celkom paci 🙂

terezicka
4. nov 2009

Meliska a ešte len uvidíš ako veľmi ti bruško bude po pôrode chýbať 😀 Koľko si pribrala kg? A veľa vecí ti ešte zostáva pripraviť?

Dneska asi Lucke výnimočne chutila polievka čo som spravila, lebo zjedla po sebe 2 plné taniere 😝

meliska
4. nov 2009

terezka: okolo 9.5kg, dlho som sa drzala na 7kg ale teraz posledne tyzdne to vybehlo... 😅 uz by aj stacilo... ale hlavne, ze mala pribrala, lebo minule bola trosku pozadu a za 3 tyzdne dorastla a uz predbieha... uz ma 3kg a veeelmi dlhe nohy 😀
...a aku polievku si varila, ze Lucka tak chutila? 😉

mirka20
4. nov 2009

ahojte 🙂
my sme po dalsej poradni, drobcek je ok, krasne mu bije srdiecko, tak sa tesime. a mozno 24. uz budeme vediet , co sa vo mne skryva 😉 😵
a vcera sme boli aj u zubarky. vsetci traja. aj rebeka. zvladla to super a zistili sme, preco ma medzeru medzi zubkami a ked jej vypadnu mliecne, tak bude musiet ist na maly zakrok a medzeru uz nebude mat.
marca, strasne sa tesim, ze snazilkujete. moc drzim paste, nech to vyjde. s tym zapalom neporadim, ale viem, ze casto mala s tym problem pahu, tak ak by si ju tu na mk nasla, tak sa jej spytaj.
pipika, lili skore uzdravenie. no a mrcha po 18.mesiacoch. parada, ze ti dala tak dlho pokoj.
mel, sup sup pobalit, dopripravovat a uz len cakat na porod 😉
terez, nasa mala tiez vstava skor, ako predtym(medzi pol siestou a siedmou), ale zas aj skor chodi spat, lebo je mrzuta. ale nastastie, len tak o pol hodinu.tak ako sa dohodneme na stretku?

terezicka
4. nov 2009

Mel ale aj ty si vysoká však? 🙂
A vieš čo? keď tesne pred pôrodom schudneš 1 kg tak sa hovorí že do týždňa porodíš...Vyšlo to Kile a mne tiež 🙂
A varila som kyslú zemiakovú polievku s vajcom, fajná bola, robieva ju moja starká

zabka
4. nov 2009

Ahojky, no moja mala sa tiez budievala okolo 7.30 ale ako sa to posunulo tiez sa budi uz skor... Potom okolo poldesiatej zaspi a a este jeden spanok akolo poldruhej (akurat spinka... 🙂 ) a potom az vecer okolo siedmej, pol osmej... 😵 A aku polievocku si robila terez ked jej tak chutilo.. Porad...
Ozaj poradte nejake novinky, co uz mozme papat... 🙂

terezicka
4. nov 2009

Žabka už som napísala vyššie aká bola polievka 🙂 Už si skúsila robiť NIkolke kyslé polievky? U nás veľmi idú...
Mirka no vy môžte asi prísť len cez víkend však? Lebo nám to vyhovuje aj cez týždeň keď Marek nie je v robote...Ak víkend, tak zataiľ máme voľnú nedeľu 22.11. a týždeň potom 29.11. Ak cez týždeň tak povedz kedy a ja pozriem či Marek je doma vtedy...

mirka20
4. nov 2009

lenze my by sme mohli prist az poobede, ked pride janko z roboty, a to je tak pred piatou. ak by vam to nevadilo, tak mozme prist aj cez tyzden. kedy ti chodi mala spavat?

zabka
4. nov 2009

Jeeeej az teraz mi to ukazalo... Super taku lubim aj ja...Neostalo 😅 😀 Hej uz som jej raz skusala robit sosovickovu na kyslo a tiez zjedla dva taniere, aj som cakala ako zareaguje na tu sosovicku ale uplne v pohode, nic jej nebolo ani brusko, nic...Tak sup nejake nove jedlo... 😵

zabka
4. nov 2009

Konecne sme sa tu zisli ako za starych cias... 😉 😵

meliska
4. nov 2009

terezka: na mam 170cm, tak som taky stred... ale mne vaha dost kolise, tak neviem ci ustriehnem to kilo minus... 😀 lebo pocas tejto diety mi to stale kolise, kilo priberiem, potom ho schudnem.. no ved uvidime... inak drobec ma zatial dlhocizne nozicky a vacsi priemer hlavicky, ale zasa brusko ma vraj mensie o dobry tyzden, tak neviem kolko bude realne vazit, lebo ten utz vypocitava vahu z tychto rozmerov... 😕
inak tu zemiakovu mam celkom rada, ale mm nie... on nelubi kysle polievky... ja som dnes robila kremovu sosovicovu... a kuraci perkelt 😉

mirka20
4. nov 2009

zabka, aj mne sa to paci, ze nas je tu viac 😵
len ja vas coskoro opustim, lebo rebeka je uz hore a ideme papat a potom mozno von.
terez, ja mam strasne rada kyslu zemiakovu 😅

terezicka
4. nov 2009

Žabka aj ja som si všimla že sme tu skoro všetky 😀 Porozmýšľam nad nejakým jedlom a dám ti vedieť...A z tej poliekvy je ešte pol hrnca 😀

Mirka malá chodí spávať okolo 7 pol 8, ale keď má spoločnosť tak vydrží aj dlhšie. A veľa záleží od toho koľko cez deň spala. Ale ak by sme ju chceli udržať večer dlhšie hore tak by sme ju dali zdriemnuť aj okolo 16-tej ešte... A ktorý deň vám vyhovuje?

meliska
4. nov 2009

no naozaj to tu uz davno nebolo aby sme si tak online pisali... vzdy sa tu nechavaju iba odkazy... 😉
neviete niekto ako sa maju janka a mala anetka? 😵

mirka20
4. nov 2009

neviem, dohodnem sa s jankom a dam ti vediet. bo u neho je to dost otazne. este o tretej je vsetko ok a potom zrazu pride pol stvrtej, ze by mohol odchadzat a bum, nejaky problem. kedy buduci tyzden je marek doma?

zabka
4. nov 2009

No ja dufam ze moja si este chvilu zdriemne, lebo robim nejake veci do skoly, tak by som chcela aspon nieco stihnut... 😵 Oki terez, uz sa tesim.... 🙂
Inak dnes mi prisla mrcha, tak ma boli brucho ze az... Aj preto mam tie chute... 😵 😵

terezicka
4. nov 2009

Mirka budúci týždeň len v pondelok, utorok robí a zvyšné 3 dni má školu...Alebo ma teraz ešte napadlo, ten ďalší týždeň 17.11. je štátny sviatok a Marek má voľno tak ak sa nikam nechystáte možno by to mohlo byť aj vtedy...

Mel ja neviem, dneska som tiež na ne myslela.

Žabka aj Lucka spinká uvidíme dokedy, ale zaspávanie trvalo kus dlhšie aj spánok by mohol trvať dlhšie

mirka20
4. nov 2009

babule, ste mi narobili chute. normalne som ostala hladna. ideme teda papat 😅

mirka20
4. nov 2009

terez, u nas je ten problem, ze sme "odkazani" na svokra. a ked je volno, urcite sa nieco bude robit, takze asi ten 17.radsej nie. skusim zistit od janka, ci si vie zariadit ten pondelok a by sme na chvilocku dobehli. a co by chcela lucka od rebeky na narodky?
skutocne uz ideme papat. ale este sem kuknem 😉

zabka
4. nov 2009

Inak u nas snezi, u Vas je ake pocasie? Terez nechame sa prekvapit, kedy ti zaspinkala?
Mirka dobru chut, posli nieco aj nam aspon pre inspiraciu... 😵

terezicka
4. nov 2009

No už je Lucka hore...A vstávala s plačom takže do večera som zvedavá čo ešte bude...
Mirka ja som akurát dorobila gyros a hranolky 🙂 Ozaj a môžeš jesť mäso ktoré bolo v solamyle? A čo by Lucka chcela? No napíše ti to sama : mhmbg kcscdgdzisemxkhcsjxhc 😀

meliska
4. nov 2009

mirka: no rada by som vsetko nachystat co najskor ale som limitovana len jednym susiakom, balkony nam prave dorabaju, tak nemam kde susit pradlo... tak musim postupne... 😒 ale uz toho vela nezostalo... 😀

zabka
4. nov 2009

No uz je hore aj moja akurat sa ozvala a tiez s placom.... 😅 😅

terezicka
4. nov 2009

Mirka tak budeme s vami predbežne počítať na ten pondelok a ešte mi dáš teda vedeiť či to platí