Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
21. mar 2010

ahojte 🙂
terez, urcite ste neboli dlho, ja by som zvladla aj dlhsie. ozik, rebeka sa tak vytesuje z tej autosedacky, dava tam babiku, pekne ju prikryva alebo si tam sadne ona a chce tam buvat 😵taka je zlata.
kila, super, ze tak napredujete s byvanim, nocnik neries, ono to pride. my sme toho zivym dokazom. rebeka mala z nocnika paniku a teraz sa uz pekne pyta, aj ked kakanie je u nas stale do plienky, ktoru si ale pekne donesie, takze si uz uvedomuje vsetk svoje potreby 😅 uz som zvedava na vas, ze co cakate. a chlapceka sa neboj, naucis sa. aj ja sa tym utesujem 😀

terezicka
21. mar 2010

Ahojte 🙂
No mne dnes došla mrcha, takže ďalší mesiac nič ale to sme aj predpokladali. Od utorka začínam brať tabletky tak by bolo super keby sa hneď na 1x zadarilo 🙂 Tak uvidíme ako to Pán Božko zariadi 😵
Inak to moje dieťa má posledné dni "šťastie" na úrazy - vo štvrtok pád z postele a hrča ako svet, v piatok si tú hrču treskla do zábradlia na schodoch, včera ju svokor viezol na traktore a keď išiel po hrboľoch tak ju kus plesklo o volant a pri očku má modrinku. A aby nám nebolo ľúto, tak dnes zletela v detskej z postele a rozťala si pri tom peru, tak sme aj krvičku mali... 😢
Sestra ide dnes domov z nemocnice tak sa tešíme 🙂 Ale vo štvrtok musí byť už naspäť no ak bude všetko ok, dostane poslednú chemošku, absolvuje vyšetrenie ktoré veríme potvrdí že tá hnusná choroba je z jej tela úplne preč...

kila
21. mar 2010

Mirka, ste veľmi šikovné, ako ste to dosiahli že Rebeka sa pýta na nočník a že si uvedomuje že čo sa deje? Dala si jej už aj nohavičky? Mne sa zdá že Réka vôbec netuší o čom jej hovorím... 😖
Terezka držím palce tvojej sestre, určite všetko dopadne dobre! 😵

terezicka
21. mar 2010

Inak som zabudla pochváliť Rebeke ako veľmi krásne rozpráva 🙂 A som rada že sa jej vajíčko páči, teraz trénuje s bábikou a potom naostro s Matúškom aby vedela 😅
Kila no s tou svokrou - a dá si povedať keď jej niečo povieš, o niečo ju požiadaš? 😕
Ja som bola v piatok nazlostená na tú moju, lebo keď ideme von ona hneď vybehne kde ideme, vraciame sa dnuka zas to isté ako bolo vonku a toto robí xkrát cez deň...Tak som vravela Marekovi nech jej už dačo povie, ale zas má aj Marek trochu pravdu že jej nemôže zakázať vychádzať z dverí, ale zas mne to príde ako "špehovanie" toto...

kila
21. mar 2010

Terezka, dá si povedať, pár dní máme pokoj ale potom sa zabudne a zase robí to isté. Uvedomujem si že sa už nezmení a ja tiež nemám v moci zmeniť ju, to sa nedá. Viem že ona chce len dobre ale niekedy irituje ma už len jej prítomnosť a že vôbec existuje alebo úplne hlúpe maličkosti, ona za to nemôže. Jednoducho takto mám pocit že nikdy nie sme sami a hrozne by som to už potrebovala. Ako aj tento váš prípad so "špehovaním", to je tipické aj u nás, ide to poriadne na nervy. Ale je to trošku aj smiešne, veď bývame spolu - je jasné že sa spýta že kam ideme. Mám tisíc takýchto malých historiek. Ale úplne vrchol toho všetkého bol vtedy keď som varila kapustovú polievku a pristihla som ju ako mi do toho háďže bobkové listy. Skoro som vybuchla a opýtala som sa jej čo to robí a my to ľúbime tak ako to už bolo ochutené. Tak potom musela vyloviť všetky bobkové listy z polievky, lebo manžel to nenávidí. 😅 Škoda o takýchto prípadoch písať lebo budem len nervôzna... 😒

terezicka
21. mar 2010

Kila akoby som čítala o svojich pocitoch, vystihla si to úplne super. Lenže my máme všetko samostatné okrem vchodu a keď niekam ideme tak vôbec nemusíme prechádzať cez ňu, ona je za dverami. Lenže akoby schválne mala dvere vždy otvorené ( tým samozrejme aj teplo uniká v zime ) a vždy počuje keď ideme dolu... Vždy sa pýta prečo Lucka napr.plakala, vie kedy sme išli večer spať, keď sme jej ešte odsávali vysávačom večer alebo dakedy aj v noci tak na druhý deň mi o tom vždy vravela ( akoby som ja pri tom ani nebola 😅 )...Tiež sa väčšinou rozčúlim keď na to myslím...A aj preto tajne dúfam že kým budeme mať druhé bábo už tu nebudeme bývať. Lebo to potom bude hrozné, od samej aktivity a chuti pomáhať mne sa asi pozabíjame...Ona by totiž bola najradšej keby za nás všetkých mohla aj dýchať...A teraz mi dokonca končí akákoľvek nádej že si bude hľadať robotu, lebo jej v soc.poisťovni povedali že už má nárok nielen na predčasný ale aj na riadny dôchodok...Hrôza... Vieš ako mi bolo super celý novmebr? Vtedy chodila na kurz cez UP a celý deň bola preč, to bola paráda 😀

kila
21. mar 2010

Terezka no a predstav si že my ešte bývame aj spolu takže nemusí ani mať dvere otvorené! 😀 To si mala super aspoň jeden mesiac! Ani ja sa neviem dočkať kedy už odcestuje na nejakú dovolenku alebo akciu, budúci týždeň ide do Rožňavy s pedagógmi, nebudem dvíhať asi ani telefón! 😅 Moja svokra aspoň ešte pracuje, hoci len 4 hodiny denne ale už teraz mám zlé sny, že čo bude keď bude na dôchodku. Ale ja aspoň mám nádej a dúfam že sa čoskoro odsťahuje. 😅

terezicka
21. mar 2010

Ja si vravím že aspoň to že máme okrem vchodu všetko svoje je výhra 😅 Ona je inak fajn, mile rada by naozaj všetko robila za ostatných, keď niečo potrebujem požičať alebo si zobrať ( vajíčka napr. ) tak neni problém. Ale to že žiadne súkromie nemáme mi nič hmotné nevie vynahradiť... 😔 Už musíme asi len vyhrať v lote aby sme mohli odtiaľto odísť a chodiť sem len na návštevy 😅 😝

kila
21. mar 2010

Aj moja svokra je super, len nám tiež chýba súkromie. Ja som myslela že budeme vedieť spolu žiť, ale teraz už na vlastnej koži cítim že najlepšie bude keď budeme sami. Viac prispôsobovať sa už nedá.

terezicka
21. mar 2010

Jasné že najlepšie je rodinke keď sú sami. Kým sme nemali Lucku tak to bolo ešte "v pohode" ale už rok a pol je to chvíľami riadny horor...Dakedy mám pocit že mňa ako matku nerešpektuje, všetko čo spravím je zle, keď Lucke niečo nedovolím, keď som jej obliekla teraz prechodnú bundu to bolo len zle že je zima a prefúkne ju - ešte jej treba zimnú. Ale to je u nás nekonečný boj - svokra si myslím že Lucke a nám je vždy zima, pomaly aj v lete budeme chodiť v čiapkach...

kila
21. mar 2010

U nás to isté. A nás ešte stále vypytovala čo jedla Réka, koľko a čo bude jesť na večeru, ale veď veľmi dobre vie že s papaním bol problém a už som ju sto krát prosila aby sa nevypytovala, lebo Réka nepapá dobre a keď raz zje všetko do bodky tak jej to aj tak poviem, lebo sa budem z toho strašne tešiť. Ale keď sa ma stále vypytuje, tak to je ako keby ma kritizovala - najmä keď chce potom dávať dobré rady. Ale to sa to už ako tak upravilo, keď ja niečo robím s malou tak to už rešpektuje a nekomentuje, nechá nás. Ale keď je s malou manžel, tak mu do toho stále stará a hovorí a nenechá ich osamote ani chvílu. Už som ju tiež prosila aby ich nechala, ale bráni sa že chce len pomôcť lebo manžel sa nevie starať o deti. Povedala som jej že keď sa do toho bude stále motať tak sa to manžel ani nikdy nenaučí a nebude si vedieť vybudovať k dcérke taký vzťah ako by mal. Na druhej strane ale veľmi dobre viem aj to, že manžel je tiež veľmi nalepený na svoju matku, viac než by mal. Ale malo by to vyriešiť odsťahovanie sa svokry.

mirka20
21. mar 2010

kila, rebeku sme ucili postupne. najprv, ked uz konecne ako tak si sadla na nocnik, tak hned rano sme ju nan dali, ked sa zobudila, zakrila som ju perinou a citali sme si. takto to islo tyzden -dva. potom som ju aj cez den sem tam dala na nocnik, ale nic som nesurila, ja som brala za uspech, ze uz nan aspon sadla a nemala strach. no a zrazu sa zacala sama pytat, tak som ju v tom podporovala. aj dosku na zachod sme kupili, tak aj tam chodila. no a ako sa sama zacala pytat, tak sme na nohavickach, plienku ma len na spanie a ked ide kakat. aj na von jej ju sem tam dam,ked ideme daleko od domu a na dlhsie. ono vsetko ma svoj cas, neboj, aj reka sa zacne pytat. poznam chlapceka, ktory ma teraz tri roky a na zachod chodi asi mesiac, dovtedy plienkovali, takze este mate casu 😉

kila
22. mar 2010

Čakáme chlapčeka! 😵

mirka20
23. mar 2010

kila, gratulujeme 😵 a neboj, zvladnes aj chlapceka. 😉
ja som dnes bola v poradni, som stale zatvorena, takze este sa rodit nechystam, drobec je v poriadku a to je hlavne 😵

pipika
24. mar 2010

Ahojte!
Davno som tu nebola, sme skoro cely den vonku, iba spinkat chodime dnu. Mame sa dobre, Lili je uz velka slecna. Mame uz 6 zubkov, stale spinkame 2x cez den. Bojim sa co bude cez vikend, treba prestavit hodinky. S nocnikom mame aj mi problem. Zo zaciatku krasne cikala a kakala, ale uz tyzdne nic. Sedi na nocniku aj pol hodinku a nic. Hovorila som so psychologickou, vraj nech si dame mesiac pauzu a skusime znova.
Ja sa mam faj, babo pekne rastie, v pondelok sme mali poradnu, uz ma 9,6cm. Najblizsie ked idem sa uz dozvieme pohlavie. Ale ako pise Kila, aj ja sa bojim chlapceka :-/

Mirka, ty uz coskoro rodis, uz sa nevies dockat, vsak? Dobre som citala, ze chces epydural? Aj pri Rebeke si mala? Zistila si uz nieco o tej materskej? Prepac, ze ta s tym stale otravujem, ale nemam sa zatial koho spytat.

Kila, gratulujem k chlapcekovi 🙂

Terez, ako? Uz beries tie lieky na oplodnenie?

terezicka
24. mar 2010

Ahojte, dnes sme zas prišli k našim, doma sa nám pokazil v pondelok pc, dneska sme ho odniesli opraviť tak možno v piatok bude hotový. Máme sa fajn, od včera papám poctivo lieky na ovuláciu, o týždeň v utorok idem na sono tak uvidíme či narástol nejaký pekný folikul...
S Luckou sme dnes prišli autobusom, bola veľmi dobrá, hoci už jej bolo aj dlho a chcela veľmi chodiť ale nejako sme to vydržali aby nechodila.
Teraz si skladá puzzle s mojou sestrou, zlatá je, diktuje jej ktorú skladačku má kde dať 😀 Ako keby sa tomu veľmi rozumela 😀

Kila teraz vymyslieť meno pre chlapčeka, už ste rozmýšľali nad nejakým?
Pipika super že ste v poriadku aj drobček že tak pekne rastie.
Mirka ja už len budem čakať kedy mi príde od teba sms-ka že idete rodiť 😵

mirka20
24. mar 2010

ahojte 🙂
terez, este cakaj s tou sms, este mam cas 😵
pipika, neuveris, ale akurat vcera som si vravela, ze ti musim napisat sms, ci ste ok, len som nestihla, tak som to nechala na dnes a co nevidim 😅 som rada, ze ste ok. nocnik neries, ono to pride opat samo 😉 lili ma este casuuuuu. s tou materskou je to tak, ze zamestnavatel ti ma napisat, kolko by si mala predpokladany prijem, keby si robila. to potom odnesies do socialnej poistovne. ale budes musiet ist aj na urad prace, kde ti daju tlacivo,ktore das potvrdit v socke, ze ides na matersku, aby ti nevyplacali aj matersku aj rodicovsky. to ked odnesies naspat na urad, mozes si dat ziadost o prispevok na starostlivost a to je 25% z rodicovskeho, ktory ti budu vyplacat do 6tyzdnov od narodenia malickeho. je toho dost, len si to musis vybehat. takze zhrnutie:
doki ti da papier o materskej. odnesies do roboty, tam potvrdia a odnesu na socialnu poistovnu. pojdes na urad prace, vypytas tlacivo na socialnu poistovnu, tam to potvrdia, vratis na urad, tam vypises ziadost o prispevok a potom uz len cakat na peniazky 😅

pipika
24. mar 2010

Mirka, pekne dakujem 🙂

mirka20
25. mar 2010

pipika, vcera som ti este zabudla odpovedat na epidural. pri rebeke som nemala, lebo som nestihla. teraz chcem, uvidime, ci to stihnem 🙂

terezicka
27. mar 2010

Ahojte, tak už máme opravený počítač konečne, dúfam že v najbližšej dobe sa nám zas nepokazí 😅
Lucka spinká, Marek je v nočnej ale bude ju mať o hodinu kratšiu tak to sa teším 😀

mirka20
29. mar 2010

ahojte 🙂
krasny vikend za nami, snad aj tyzden bude pekny 😵 finisujem s upratovanim, tak to snad do velkej noci stihnem. ak nie, vsak to hadam kupacom nebude vadit 😅
vcera sme sa boli trochu prejst a vam poviem, ledva som zvladala. uz to nie je co to byvalo 😀 dost mi matusko tlaci dole, tak ked sme prisli, musela som si normalne sadnut a to sme boli vonku necelu hodinku.

terezicka
29. mar 2010

Ahojte 🙂
V sobotu som mala mať školu ale keďže Marek mal v piatok akciu v robote a keď som videla v akom stave bol večer, žiadna škola sa nekonala, nemal kto byť s Luckou 😅 Ale v sobotu mu už bolo ok no kto to mohol vedieť? 😝 Ale aspoň som poumývala okná, poriadila som čo sa dalo, ešte jedna izba mi ostala ale sem nechodí žiadna návšteva tak ak ju nestihnem poriadiť hádam to nebude nikomu vadiť. Dnes som si aj poprala, dve práčky a jednu mám už v obyvačke pripravenú na žehlenie, takže o večerný program je postarené 😀 Lucka si nejako veľmi obľúbila schody a chodenie cez prekážky, po schodoch chodí opačne ako by mala - keď ide hore tak sa otočí chrbtom a tak ide. A vonku chodí zásadne len cez najväčšie prekážky 😕
Včera sme sa boli aj my prejsť, vzali sme aj nosič pre Lucku. Ale ona vôbec nechcela chodiť len čo sme vystúpili z auta už chcela byť na rukách. Tak sme ju trochu aj ponosili ale potom musela aj šlapať lebo nebol ani zlý terén a nech sa trénuje 😅

terezicka
29. mar 2010

Zajtra idem na folikulometriu len ešte musím zistiť či dr robí. Tak myslite na mňa nech tam je nejaký pekný folikul 😕

mirka20
30. mar 2010

terez, tak ako? bol ci nebol folikul?
ja som po poradni a doki ma ubezpecil, ze sa urcite este o tyzden vidime 😅 tak sa tesim, ze si pekne oslavime velku noc a potom uz mozme ist na to 😵

terezicka
31. mar 2010

Ahojte 🙂
Mirka folikul bol veľký 18mm, doki povedal že si máme užívať najbližšie dni 😀 A potom uvidíme, ďalší postup viem aj v prípade neúspechu aj úspechu 😝 A super že na poradni si mala všetko ok, Matúško si túto veľkú noc ešte vychutná u teba v brušku a tú budúcu už bude chodiť s Jankom polievať 😉
Mne je od včera večera veľmi zle, bolí ma hlava a poriadne. Lucka navyše spala celú noc pri nás lebo Marek ju k nám preložil, tak sa nevyspala asi aj preto. Ráno odišiel Marek na vyšetrenie do nemocky, ja som s ňou zostala sama, ani svokra nebola doma. Veľmi mi bole zle, dlhý čas som strávila nad záchodovou misou. Neviem čo sa ale stalo Lucke, ale bola taká dobrá ako ešte nikdy. Doniesli sme si na posteľ hračky, kocky, knižky - ja som driemala a ona sa hrala.Bola fakt dobrá, ani ma neotravovala, len vytrhla jednu stranu z knižky ale to asi len náhodou. Teraz mi je už lepšie, snáď sa mi to nevráti.
Včera sme kúpili Lucke konečne poltopánky ku sukničke, sa mi páčia a najviac to, že nie sú vôbec ružové 😅 Lucka sa v nich večer promenádovala po dome a ráno si ich natiahla na ruky a tak chodila s nimi 😀

terezicka
31. mar 2010

Jaj a Lucka posledné dni veľmi hnačkuje, hádam v každej plienke má riadku stolicu. Ale veľmi sa jej tlačia očné, tak asi to bude zato...

mirka20
31. mar 2010

terez, ziadny neuspech si nepripustaj. budes tehu a hotovo 😉 😵
nemozete mat s luckou nejaku virozu, ked je tebe zle a ona ma hnacku? viem, ze je teraz dost rozsirene nieco vo vzduchu. inak tie nase deti asi fakt citia, kde je hranica nasich sil, tak preto bola lucka taka dobrucka. vedela, ze maminka je k.o. a viac z nej nedostane.

terezicka
31. mar 2010

Mirka môže to byť aj viróza, ale veľmi sa jej rozšírili ďasná a na dvoch miestach jej aj začínajú presvitať zúbky tak z toho dedukujem tie očáky. Veď uvidíme...
A bola dobrá ale ako je aj mne lepšie tak aj Lucka je opäť vo svojej koži 😀

terezicka
1. apr 2010

Ahojte, prajeme príjemne strávené veľkonočné sviatky vám všetkým, dievčatám len voňavku a chlapcom veľa sladkostí 😀 Len škoda že zatiaľ tu máme len samé baby, Mirka a Kila už čakáme na tých vašich chlapov 😉

http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=308063...

mirka20
2. apr 2010

terez, tuto noc este asi nestihne nas "chlap" okupat dievcata, ale buducu mu uz isto budeme musiet zadovazit oblek a korbac, aby mohol ist s ockom vykupat a vysibat dievcata 😅