Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

adulina
autor
6. dec 2010

ešte nič, stále som tu a asi sa ešte nikam nechystam 😀

terezicka
7. dec 2010

@adulina asi fakt čakáš na mňa 😀

terezicka
7. dec 2010

Ahojte, tak včera sme absolvovali večer Mikuláša, mali sme ísť na 2 ale kedže mladá spala do 4 ( aj to som ju už vtedy budila ), bola som rada že sme stihli jedného 😝 Najskôr sa nechcela ani pohnúť bez nás, detičky čo sa poznali alebo mali súrodencov chodili spolu, tancovali, skákali ale Lucka nič. Potom išla trochu s Marekom ale stála ako soľný stĺp 😅 A keď prišiel Mikuláš s čertom tak sa ani nepohla...A už sme išli potom pre balíčky, čert bol mimo tak mi sľúbila že mu zaspieva Oli, oli janko...Lenže chvíľu pred tým ako sme sa dostali na rad, si sadol čert k Mikulášovi tak som vedela že sme jasní, ale nakoneic sa aspoň pekne poďakovala do mikrofónu. Odfotiť sa s ním nechcela ani za svet a keď mi zahlásila že ideme domov, tak som nevedela čo robiť. Ešte som ju presvedčila že si idem nabrať jesť a ako sme sa postavili, ona začala skákať a jašiť sa, tak som vedela že už je dobre 😀 Najväčšiu radosť deťom spravili tie čiary farebné taký laser čo boli všade vidno ( neviem presne ako sa to volá )...To chytali a naháňali sa...Nakoniec ani odísť nechcela a to sme išli medzi poslednými odtiaľ...A taká vola pekná včera, taká som bola na ňu hrdá potom, taká pyšná maminka som sa cítila - akože aj inokedy, ale včera ani neviem prečo, taký skvelý pocit som z nej mala, že aké krásne a šikovné dieťa máme a hlavne zdravé 😵
Joj ale u nás sú rozšírené kiahne, aj Luckina sesternica vo Zvolene ich už má, ale aj jej sesternica čo býva neďaleko a aj u nás v dedine...Tak trochu tŕpnem, lebo už by som bola nerada keby sa teraz nakazila keď sa má maličké narodiť 😅

terezicka
7. dec 2010

A bolo tam jedno dievča, už mohlo mať okolo 8-9 rokov a Lucka dosť za ňou behala, ale ani jej to zrejme nevadilo. A boli spolu na chodbe, tak ja som vyšla z tej sály a to dievča pozerá na mňa a vraví : " ty kokos, vy sa už ako veľmi podobáte, to ani nie je možné, ty kokos, strašne sa podobáte, jejmine " 😀 Tak som sa musela aj veru zasmiať nad tým ako to povedala 😀

mirka20
7. dec 2010

@terezicka ja som ich skladovala v skatuli, ale urcite by sa im nic nestalo ani na stole (okrem toho, ze by sa mohli pojest 😀 )

terezicka
8. dec 2010

Ahojte, takže dnes Adulina porušila reťazec druhých bábätiek chlapcov, pretože dnes o 18:15 sa jej narodila Tamarka, 48cm a 2850g 😵

pipika
9. dec 2010

Aduline zo srdca grtulujeme, prajeme vsetko dobre, hlavne zdravie 🙂

zabka
10. dec 2010

Jeeee aj my sa pripajame ku gratulácii, prajeme vsetko len to naj naj naj.... 😉 Inak my sa mame celkom fajn, ozaj bola som na tej genetike takze to iste ako pri Nikolke, ibaze teraz som mala to riziko mensie 1:250, ale amnio som odmietla tak pekne verim ze je vsetko oki... Okrem toho mam v maternici vyse 5cm hematom takze z toho mavam aj to spinenie.... Ale inak oki... 🙂

mirka20
10. dec 2010

aj my aduline gratulujeme a prajeme krasne dvojmaminkovanie 🙂
@zabka urcite bude vsetko ok, drzte sa 😉

terezicka
11. dec 2010

Ahojte, tak dnes som spravila poslednú skúšku v ZS, takže sa teším že aspoň toto už má z krku. V januári ešte 2x ísť do školy, dopísať diplomovku, spraviť štátnice a zbohom škola 😀
Inak sme ešte stále 2v1, sama som zvedavá dokedy, v pondelok idem do poradne tak uvidíme či ma doktor poteší nejakou pozitívnou správou alebo budeme klasicky ako vždy - všetko v poriadku a po blížiacom sa pôrode nebude ani stopy 😅 Energie mám stále na rozdávanie, upratovacia nálade ma ešte vždy neopustila, takže ak niekto chcete niečo upratať napíšte mi 😀
Zajtra sa chystáme ku našim, no ale uvidíme aké bude ráno počasie, koľko snehu bude a tak...No rada by som šla, lebo Marek ešte ide do roboty tak aby sme sa s Luckou ešte trochu odreagovali 😕

terezicka
11. dec 2010

@zabka určite to bude všetko v poriadku, vidíš aj pri Nikolke si mala horšie výsledky a je úplne zdravučká, nič jej nie je. A určite to tak bude aj teraz 🙂
@mirka20 tak čo? prídete ešte kým som 2v1? 😎

terezicka
12. dec 2010

Jajaj nemôžem spať 😅

terezicka
13. dec 2010

Ahojte dievčatá, tak dnes som absolvovala poradňu, všetko je v poriadku, otvorená som pre špičku prsta takže bieda 🙄 Na sone tiež vše ok, prietoky ok, premeriaval malé a vraj cca 3400g....Čo sa mne až tak veľmi nezdá, lebo za 10 dní by potom pribralo o 700g čo je asi veľa, ale ktovie, možno nie. Marek má už od zajtra dovolenku, takže sa teším, lebo ja už nevládzem sama na Lucka, vymýšľa hlúposti chvíľami, aj dnes som skoro plakala a keby len dnes. Ale dnes napr. išla som cikať a bolo mi treba do pohárika aby som zobrala moč do poradne. Ona sa vtrela ku mne do záchoda a naša konverzácia : l - cikáš? j - cikám? l - už si sa vycikala? j - áno, ale málo. l - málo, nestačí? ideš sa utrieť? j - hej idem sa utrieť. l - ja ťa utriem. j - nie, ja sa utriem sama. l - utrela si sa sama, zatlieskam ti 😅 😀 😝 😲 😖 😢 Tak čo k tomu dodať???
Ale už som to všetko zverila do Božích rúk a verím že pri troche šťastia budeme na vianoce doma vo štvorici. A keď nie, tak to budem musieť predýchať potom...

mirka20
13. dec 2010

terez,neviem,neviem,či to stihneme,lebo janko má teraz prac.dobu až do 16.30,tak domov príde najskôr okolo 17.00,takže keby sme išli k vám,tak by už bol večer. Drobček má krásne miery.

terezicka
14. dec 2010

@mirka20 veď ja viem Mirka, ja som len skúsila šťastie 🙂 Ale tak dúfam že potom nás prídete aspoň 4 už pozrieť, že to vyjde nejako rozumne...Akože nám nevadí ani neskorá večerná návšteva, ale viem že pre Matúška by to bolo neskoro...
To moje malé sa posledných 4-5 dní dosť ukľudnilo v brušku, vôbec nekope toľko čo predtým, pri Lucke som to nemala, tá kopala o 106 celý čas 😅 Tak uvidíme čo znamená toto skľudnenie sa 😅

mirka20
14. dec 2010

@terezicka znamena to, ze uz ma malo miesta a asi si nechava sily na porod 😉
urcite radi prideme. janko bude mat hned druhy januarovy tyzden dovcu (od 10.1.), tak ak by to nebolo skoro po porode, tak by sme dosli vtedy 😉

terezicka
14. dec 2010

@mirka20 ale za to keď sa pohne tak to stojí za to 😀 taký riadny pohyb že strach...
a určite vás radi uvidíme a hádam to nebude skoro, vašu prítomnosť vždy veľmi radi uvítame 😵

mirka20
15. dec 2010

terez,mali by ste drobcovi dohovorit,nech sa uz ukaze,inak nestihnete prist do vianoc domov.

terezicka
16. dec 2010

Ahojte, takže stále hlásim stav 2v1 😔 Som z toho chvíľami riadne nešťastná, veď čo vám budem hovoriť. V utorok večer bolo u nás doma slzavé údolie, furt som mala len mokré oči. A potom ma "poteší" keď mi niekto povie, že veď s tým nič neurobíš a aj na vianoce sa musia rodiť deti. Ale keď sa spýtam kto by so mnou menil, tak zrazu zostanú všetci ticho a už nikto nie je taký zhovorčívý ako bol predtým. Marek má od utoroka dovolenku, ale viac doma nie je ako je...Včera bol celý deň v Bystrici, dnes ho zavolali do roboty, zajtra ide do Zvolena a potom má svokor v robote oslavu 60-tku, takže Marek bude behať tam a voziť a odvážať čo bude treba 😝 Ja by som šla s Luckou aj k našim, ale keďže on bude potrebovať auto tak neviem neviem, busom si už veľmi netrúfam s ňou.... Aj Lucka ma dakedy zlostí, dneska len čo sme vyšli z domu už sa pýtala späť a pritom bolo tak krásne, slniečko svietilo a ešte aj relatívne teplúčko...No uvidíme keď sa zobudí či sa dostaneme ešte vonku alebo nie...
Tak asi toľko nového, som sa vyrozprávala trochu 🙂

terezicka
16. dec 2010

@mirka20 ani nevrav, ja som total zúfalá už, fakt...vždy ráno si poviem že do polnoci času dosť, lenže tá polnoc sa vždy blíži viac a viac...najpozdejšie v pondelok mi treba rodiť aby nás presne 24.12. pustili domov 😅

adulina
autor
17. dec 2010

prisla som len kuk, lebo musim ist zobudit velkeho drobca, ci je terez v celku, ale kukam, ze asi este je 😅

ked budem mat trochu casu tak pridem popismenkovat a hodit foto, zatial sa drzte 🙂 mame sa celkom fajn

adulina
autor
17. dec 2010

a dakujeme za gratulacie 😉

adulina
autor
17. dec 2010

no kedze som douspavala skor ako padla 23 hodina, tak som sem prisla kuk a co to napisem, neviem sice dokedy bude tento stav trvat, ale aspon dufam, ze az pojdem spat ja 😀

tak a chcela by som upresnit info o Tamarke, kedze som bola v popôrodnom delíriu a nikto nebol pri mne tak som sa trochu v udajoch sekla, takze Tamarka sa narodila o 18,13 s váhou 2950g a 48cm.

no a pôrod:
o pol tretej rano mi odisla zatka a cakala som co sa bude diat, nic sa nedialo, tak sme sa rano obliekli, este sme isli s Alinkom na ORL na konrolu a potom sme zamierili do pôrodnice, tam ma prijali okolo 10,00 s necinnostou a otvorenu na 4-5. Kedze bol nadstav a na boxoch to len tak lietalo tak som cakala a cakala, kedze sa ani nic nedialo, tak ma ulozili na cakacku, na monitore nic nebolo aj ked som citila kontrakcie, ale oni ze nic.
potom ked sa stav ukludnil a na pôrodnici sme ostali len tri na cakacke a personal, tak nas este raz prezreli, a hned ma hodili na box, ze to trochu pozenú. o pol stvrtej mi prepichli vodu, natlacili liekmi a cakala som, prisiel manzel tak sme spacirovali po chodbe, okolo 17,45 to bolo take, ze by sme aj mohli ist rodit, tak som vyliezla na box, este tam nieco kontrolovali, mackali a tak a potom sme isli na to a bolo to na tri krat bola vonku, bez nastrihu, len take male prirodzene natrhnutie asi na 5 stichov, takze to bolo celkom fajn. Mozem este raz, asi som masochistka 😀

Inac bol uplny nadstav, zatvarali na druhy den pôrodnicu, lebo nemali kam davat zeny, potom uz lezali na vzdycharni, tie odrodene, lebo nebolo miesto.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adulina
autor
17. dec 2010

jaj a foto

terezicka
18. dec 2010

Adulka krásne fotky, no krásna je tamarka aj ja už chcem také malé človieča mať doma 🙂 A super pôrod si mala, nie? Relatívne bez bolestí - aspoň si sa o žiadnych nezmienila 😀 Keby takto rodili ženy, či by len bolo dobre 😀 A ako reaguje Alex na ňu? nežiarli veľmi, či je to všetko v norme?
Ja som stále 2v1, v pondelok mám poradňu tak uvidím čo mi povie, ale predpokladám že nič nové sa nedozviem 😅 Už som sa nejako vnútorne ukľudnila, teda čiastočne, aj keď nie 100%-tne, stále dúfam a nádejám sa...
Mirka dnes idem robiť tie vínové koláčiky, tak dúfam že sa podaria 🙂

mirka20
19. dec 2010

ja teraz len v kratkosti.

@adulina malicka je nadherna. vobec nevyzera ako pardnove babatko, skor uz take vacsie. porod pohodicka, takze o 10 mesiacov zas ? 😉 😀 ale nie, inak aj ja som sa po druhom porode citila super a na druhy den som bola schopna ist normalne domov a fungovat.

@terezicka , popros dokiho, ci by sa to zajtra nedalo posurit, nech rodis, ze ty chces byt uz na vianoce doma. alebo dohovor drobcekovi, ze rodite az na termin, alebo lepsie aj 2-3 dni po, nie? 😉

mirka20
19. dec 2010

@terezicka mna cakaju vinove zajtra, dnes som piekla medovnicky a viac sa mi nechcelo a nestihala som, lebo som bola na spovedi a potom sme sa boli prejst v meste (skoro som zamrzla) a pozriet betlehem.

mirka20
20. dec 2010

ahojte
mam spravy od terezky. poobede mi pisala, ze bola v poradni, nic sa za tyzden nepohlo, tak ju doki poslal domov a ze o tyzden sa uvidia. ale teraz vecer mi pisala, ze je v nemocnici, lebo mala 2krat zly zaznam, drobcek sa skoro vobec nehybe. tak jej zajtra budu robit nejaky zatazovy test a podla toho sa rozhodnu, ci bude cisarsky alebo ju pustia domov. tak jej drzte palce, nech su v poriadku.

mirka20
21. dec 2010

ahojte 🙂
tak a je to tu. dnes o 4.35 rano sa terezkina rodinka rozrastla o noveho clena - KATKU, s mierami 2890 gramov a 50 cm 😵
ked budem vediet viac, dam vam vediet 😉

zabka
21. dec 2010

🙂 Aj nam prisla sms, Terezke aj malej Katke prajeme len to naj naj naj nech su zdravucki a Terezke vela mliecka a rychle zotavenie 🙂 Krasne miery ale mne tusim prisli opacne ze 2980 😅 Ale babika bola riadne dlha... 😵