Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
29. jan 2009

Marči veru to bolo presne dva týždne a dva dni pred tým ako sa narodila naša Lucinka 🙂 A čo som im šepkala? Že určite sa rýchlo nalepí aj na nich a hádaj čo? 🙂 Moje bruško bolo veru úspešné, bratranec s manželkou ho chytali a čakajú drobca v júni, no a Šaňo s Veronikou ho teiž chytali a čakajú drobca v júli 😵 Ale to som ti iba tak tíško pošepla, dobre?
Inak dnes máme presne 4 mesiace 😵
A mali sme super noc, zaspala dačo po pol 8, zobudila sa ráno o 7:15 😲 O 6 síce trochu mrnkala ale mala zavreté očká tak sme jej dali cumlík a spala ďalej 😉

terezicka
29. jan 2009

Marči si sa pýtala či sa sestra teší? No pravdu povedať mám z nej riadne zmieššané pocity len čo je pravda, Marek na ňu inak už ani nepovie len že je riadne trúba...A máme za to, že tehotenstvo je pre ňu úplne na obtiaž a ešte sa vôbec na to neteší, maximálne ju to otravuje, vôbec s tým nie je stotožnená a už vôbec nie je pripravená na to že bude matkou onedlho...
A viacerí majú pohcbynosti či tá svadba je dobré riešenie a pvoiem ti že chudák Lukáš ( jej nastávajúci ), ten si pri nej veľa vytrpí a sa mu čudujem že ešte je taký kľudný a že nevybuchol. Ale raz vybuchne a veľmi...Ale to by si musela zažiť a vidieť to všetko, to sa ťažko opisuje niektoré tie jej prejavy 😔

zabka
29. jan 2009

Ahojte, my sme dnes boli na poradni mala ma uz 3660g 😉 .. V stredu ideme na krvicku, prepichnut uska a este aj na nozicky, chuda moje, dufam ze to zvladne, lepsie povedane zvladnem ja, hlavne to prepichovanie toho sa tak bojim 😔

pahu
29. jan 2009

Ahojte 😀 Idem si popozerať vaše fotos... 😀

marcaradko
29. jan 2009

ahojte 🙂
juuuj terka to si mi nemohla dat pochitat tiez 😀 😉 ?neboj ja budem tisko,no ale vies aka je halic,staci ak sa to dozvie peto-veronikin brat a nemusi byt ani rozhlas 😅 sa teskam,...ja sa furt teskam ked niekto otehulkuje a ak je to aj niekto znami radost je dvojnasobna 😵 inac vam gratuluvavam k 4 mesiacikom,...strasne rychlo to ide.mala ti uz spinka celu noc,bez papkania? 😕
to s tvojou sestrou ma mrzi 😔 uz ani neviem co dodat,a fakt by si uz mala uvedomit co ju caka,ved ona hadam stale neciti tu najvacsiu radost v zivote-ked zena caka mimi,ved ona preziva najkrajsie dni svojho zivota a su jej ukradnute 😔 ved ona nieje az taka mlada,nechapem ako to moze takto brat 🙄 to s tym,ze lukas raz vybuchne,mas pravdu zhodou okolnosti mam jednu znamu kde to prebiehalo podobne a skakala mu dovtedy po hlave,kym nevybuchol a ona to teraz nechape,trpí sebalutostou a tomu manzelstvu uz nik nedava vela casu 😒 bohuzial po narodeni miminka sa to este zhorsilo 😔
zabka,tak vy ste uz krasny,pekne rastiete,neboj to prepichovanie,vraj deticky az tak necitia,ale aspom bude vacsia kocka 😵
prajem seckym prijemny dnik 😉

marcaradko
29. jan 2009

ahoj pahu,ako pokracujete so snazenim?ja este cakam na vysledky z tej boreliozy 😝 zaciatkom februara mam ist po ne a ak nebudu velmi vysoke a nedaju mi ATB,tak ideme aj mi na to 😉 😵

pahu
29. jan 2009

Marci, neuveríš... V pondelok očakávam mrchu, od utorku pichám injekcie a cca 12-14 dní na to by mal byť odber vajíčok a potom budem tehuuuu 😉 Tento krát mi dali krátky protokol, takže preto také rýchle... 😵

Asi je na to vhodná doba, lebo to neriešim a buď to vyjde alebo nie... 😵

marcaradko
29. jan 2009

pahuuu 😵 vyjde,verim aj ja a drzim palcoke...aj na nohach 😅 😵

meliska
29. jan 2009

ahojky babulky,

pahuuuu, to je super... tak drzim palcoke aj jaaaaa... a velmooo, takze tentokrat to uz bude tutovka 😎

meliska
29. jan 2009

marci aj tebe drzim palcoke, lebo tie testy uz budu dobre a dufam, ze zacneme novu vlnu tehuliek vsetky spolu 😀 😉

mirka20
29. jan 2009

ahojte babule 🙂
terez, lucke gratulujeme k 4 mesiacikom. rebeka jej posiela velikansku pusinku 🤐
juj, meliska, presne tak som to aj ja myslela, ze vsetky, co nie ste este tehulky v priebehu mesiaca - dvoch nimi budete a my maminy vam budeme radit, co robit v tehotenstve a nasledne, ako s detickami 😉
my sme dnes boli na vylete - boli sme pozriet nasu rodinu na orave a bola tam aj sesternica s 3-mesacnym syncekom, kt.je skoro tak velky ako rebeka. ja som len zasla, ze su skoro rovnaky a to je medzi nimi rozdiel pol roka.
jaj, sa vam musim postazovat. tak ma vytocil brat. 😠 doniesol vysvecko a skoro som zinfarktovala. ale prisla ma zachranit rebeka, ma pohladkala a ockami mi povedala, ze neboj mami, ja budem mat same jednotky 😵

terezicka
29. jan 2009

Ahojte tak sme úspešne zaočkovaní, zatiaľ sme v pohode, sestrička mi poradila aby sme jej preventívne dali sirup panadol a dali sme jej aj studenú vreckovku na nožičky tak dúfam že to bude dobré. A dali sme ju zaočkovať aj proti pneumokokom a ani nejako neplakala, iba chvíľočku a keď sme jej dali cumeľ do pusy tak prestala. Takže sa statočne držala moje dievčatko maličké krásne 😵
Jaj a vážime 5760g a meria 60 cm 😵

terezicka
29. jan 2009

Marči ja sa k sestre už nevyjadrujem a dnes som sa dozvedela že si nechce ani ročník dokončiť a už jej chýba iba jedna skúška a štátnice...Si asi myslí že o rok to bude mať jednudochšie keď sa bude treba oveľa viac venovať drobcovi, ale čo už...Len som povedala Marekovi že keď bude vidieť že pri nej už veľmi pením,tak nech ma radšej zoberie preč lebo sa ja nezdržím 😔
Pahu super že si sa ukázala a myslím na teba 🙂
Rebeka ďakujeme za pusinku 🙂 Aj môj brat dnes doniesol vysvečko, má 5 troják 😝 Mamina v šoku ale marek jej povedal že radšej takto ako keby mal mať 3 päťky 😀

terezicka
29. jan 2009

Žabka ako krásne Nikolka priberá 😉

terezicka
29. jan 2009

A máme Nutrilon Ar na predpis takže fajn

babulka123
29. jan 2009

pahu tak tomu ver o to sa ja osobne postarama aby to teraz vyslo... cmuuk

terezka gratulujem.. baby tak velmi rychlo rastu ani ich nestiham vnimat... ja mam pocit ze sa to nejako vlece a prd makovy aha dnes mi uz nabehla 13 takze som zacala 4 mesiac.. jeeeej

pipika
30. jan 2009

Ahojte! 😵
Je tu niekto?

Babulka, pisala som ti niektory den sms, dostala si ju?

Zabka, moja mala minuly tyzden presne 3 kg. Moja svagrina je lekarka a hovorila, ze nausnice sa davaju az po 4. mesiaci, kedze uska este nemaju povodnu tvar.

Lilike boli brusko, papame sirupcek. Ale bojim sa, ze si nan zvykne a nebude zaberat. Tak som si dnes dala kupit espumisan, ten je bananovy. 🙂

Pahu, som rada, ze idete do dalsieho kola. 😉 Urcite sa teraz podari, drzime palce. 😵

meliska
30. jan 2009

ahojte 🙂

babuka krasne mena mate prichystane, mne sa velmi paci Adelka 😵 a maaas to krasne napisane vo vizitke, normalne ma to zobralo... 😵
zabka a pipika: babmulky mate nadherne.... 😵
pahu, marci: nam by sa patrilo nejakych chlapov nachystat pre tento babinec 😉 😀 😀 😀

sharlotta
30. jan 2009

Ja uz som si dnes pekne ponadavala, ze som sa narodila ako zena a skonstatovala som, ze chcem syna! A rozmyslala som tak nad tym, ze pockam este 2 roky, kym moja trieda nebude mat stuzkovu 😝 Chcela by som to zazit...ale to uz budem mat 30, tak neviem...

terezicka
30. jan 2009

Krásny slnečný dník prajeme všetkým 🙂 Nám vyskočila teplota po tom včerajšom očkovaní, po odrátaní sme mali 37,8°C 😅 Ale dúfam že jej to rýchlo prejde, teraz spinká samozrejme že vonku. Možno sa to dakomu nebude páčiť že som ju v teplote dala vonku ale ja pri nej iné východisko nemám a je pekne slnečno, tak si myslím že nejaká hodinka vonku jej neuškodí. Aj tak mi dnuka iba mrnčala už skoro dve hodiny, nevedela tu vôbec zaspať a v kočíku zaspala pekne hneď, takže preto je vonku.
A v noci sme zas spali úplne krásne, akurát že večer nevedela zaspať, som ju musela uspať na rukách ale si teplotu večer nemala, takže si myslíme že nevedela zaspať z toho že celý deň včera vôbec nespala a potom sa jej večer už nedalo. Našťastie večer už zaspala potom a zobudila sa až ráno o 7 😉

meliska
30. jan 2009

sharlotta: asi musime ist na kafe, aby som ti to vyhodila z hlavy tie 2 roky....

meliska
30. jan 2009

terez: minule som citala clanok, ze deticky by mali byt vonku ked maju zvysenu teplotu alebo sopliky..., ze je to pre nich lepsie a lepsie sa im dycha, takze pohodka.... urcite sa deticky nemaju babusit do 4 perin a radiatore na plne gule a nechat vypotit, lebo moze dojst k prehriatiu organizmu 😉

terezicka
30. jan 2009

meliska mi ju ani nebabuším lebo Lucka to nemá rada, ona sa hneď spotí keď je v teplejšom prostredí a potom je z toho mrzutá. A moja svokra skúša na mňa, že máme si na celú noc zapnuť ohrievač lebo Lucke je určite v noci zima. A dnes jej aj Marek vysvetlil že ona sa v noci odkope a aj tak má teplé ručičky. A dala nám dnes také pyžamko pre ňu hrubé - ako bývajú tie dekovinové mikiny že ju máme do toho obliecť lebo v noci jej je určite zima 😅 Akože ešte som kľudná keď to vraví ale už dlho asi nebudem. Ja viem že to myslí to v dobrom ale už x krát sme jej povedali neičo a ona si stále dookola hudie len to isté 🙄

terezicka
30. jan 2009

Mirka ty si mi asi vavela že ste si dávali Rebeku zapísať do pasu? A čo si k tomu potrebovala? pas+ jej rodný list?

meliska
30. jan 2009

no nemas to lahke 😒 asi ju musis len ignorovat... nech si hudie, aj ked to nie je vobec lahke.... ja viem 😔
ja mam nastastie dobru svokru... tak mam aspon trolilinku naplast za to ze nemam maminu 😔

mirka20
30. jan 2009

ahojte.
terez, hej, len moj pas a rodny list, aj ked oni to tam uz maju v systeme
pipika, my sme uzivali infacol, ale asi len tyzden - dva.
babulka, juj to bezi. tak ty uz mas tri mesiace za sebou. wau, to fakt leti 😵 cochvila budes mat drobceka v naruci.
ja som opat tuto noc chcela nasu rebeku predat, lebo som bola taka unavena a ona v kuse bola hore 😝

terezicka
31. jan 2009

Ahojte tak Lucku včera večer chytil plač a začalo ju boleiť to očkovanie, aj jej sa trošku spravila hrča na ľavej nožičke, tak sme jej tam dali obklad a ešte aj teplota jej vystúpila. Tak robila dosť cirkus večer, aj kúpeľ bol veľmi rýchly.NAšťastie zaspala dobre a zobudila sa v noci o 02:30 a potom keď sa nejadla tak spinkala pekne ešte do 07:15, takže super 😉 A dnes už teplotu nemá tak som veľmi rada 🙂

zabka
31. jan 2009

Ahojte dnes mame 1 mesiacik 😉 😵 ...Tuto noc sme aj pekne spinkali budila sa po 4 hodinach na papanie 😵 Terez alebo Mirka kedy ste davali prepichovat uska?

terezicka
1. feb 2009

Žabka tak Nikolke prajeme všetko naj a posielame s Luckou veľkú pusu 😵
Ja som dávala Lucke prepichovať ušká v deň odchodu z pôrodnice, tam jej ich prepichli, dali naušničky, doma som jej to asi 2 týždne potierala liehom aby sa jej nezapálili. Ale všetko bolo v poriadku 😉

zabka
1. feb 2009

Dakujeme 😵 😉 ... Aj moc plakala? Vidim ze Lucka ma uz 4 mesiace 😕 , ale to leti....