Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
2. apr 2009

Ahojte , Mirka v Maďarksu majp šmýkačky tiež v akcii, po prepočte to vyjde 1290,- a tiež tam bolo napísané že "akció " neviem za akú cenu si pozerala ty...A odrážadla som nevidela, teda resp. som sa aj kukala ale som si to nevdela dosť dobre predstaviť čo asi tým myslíš.
My sme kúpili hlavne potraviny, na veľkú noc nejaká tie vajíčka a tak...A ešte slané, my to máme radi, hlavne večer pred telku keď môžme vyťahovať. A tiež to je lacnejšie o nejaké 3 - 4,- tak nekúp to 😀 A chlieb sme zobrali na skúšku, dnes sme ho jedli a bol dobrý, uvidíme koľko nám vydrží a aký bude. A ešte moja satrká kúpila ovocnú tortu po 140,- a hneď sme ju doma ochutnali a bola výborná. Vôbec nebola taká umelá ako zvyknú bývať tieto kupenské torty, cesto bolo ľahučké a ešte bola aj výborná a lacná 😉 No a samozrejme ešte naftu 😀
A včera nám Lucka večer zas robila cirkusy keď mala ísť spať, vystrájala vyše hodiny, nakoneic s nami ešte aj telku o 20:30 pozerala 😅
Mirka tak Rebeka pekne pribrala, to je super, som rada.
Meliska zajtra čakáme správy od teba že čo ti povie dr 🙂

terezicka
2. apr 2009

Babuľka máš krásne bruško 😵 Idem pozreiť aj tie vecičky čo si dala link

meliska
2. apr 2009

ahoj sharlotta:
ano idem tam zajtra o 14:30 🙂 a to neviem kedy mi potvrdi, dufam, ze zajtra 😀 mam ti potom poslat sms? 😀
terezicka: tie vecicky su krasne - ten link, co dala bambulka... 😉
inak predvcerom sa mi snivalo s tebou, ze sme mi hovorila, ze si tehotna a ukazovala si mi test 😀
...no a zajtra dam vediet, ale az tak k veceru, lebo kym sa dotrmacam domov, tak to trochu potrva.... tak dufam, ze dr. aj nieco uvidi, zajtra by som mala byt 6tt+3 tak som zvedava....
dufam, ze nebudu zasa chaosit, lebo minule som bola v tom stredisku u vseobecnej a stratili niekde moju zdrav. kartu resp. ju zabudli poslat z nejakej centraly, ci co.... no proste mali v tom chaos... 😒 a ja mam na take veci stastie 😀

mirka20
2. apr 2009

babulka, diky za tip na tu kamosku. ked budem mat viac casu, urcite popozeram. 😉 a mas super fotky bruska, juuj, kde su tie casy, ked som ho ja mala take 😵 sem tam mi to chyba.
terez, super ste nakupili. a tu smykalku asi pojdeme pozriet. tu na slovensku sme videli za 1000,-, ale mozno tato je vacsia. a odrazadlo som myslela napr. taketo http://deti.bazos.sk/inzerat/1561412/Odrazadlo.php ale to neva, ze si nepozrela. ved my urcite pojdeme este do maja do madarska, tak pozrieme. diky za info 😉
mel, tak uz zajtra to budes mat potvrdene. tesis sa? urcite hej. a aj drobca mozno uvidis, ak ma sono 😉
no, nasa noc taka vseliaka. uz vecer bola umrncana a mala trosku zvysenu teplotu, ale nie moc. no a v noci uz bola viac horuca, takze som ju casto kojila, aby mala tekutiny, ale moc toho nevypila. a o tretej som jej dala opat sirup a spala az do siestej. to som ju nakojila a spali sme do osmej. vstala s usmevom, aj sme si zatlieskali pri pesnickach, obliekli sme sa, umyli a sli sme ranajkovat, ale moc toho nezjedla, teda skoro nic. ale to neva, lebo pila trochu mliecka, tak hladna urcite nebude. no a odvtedy je umrncana. aj sme boli trochu vonku pred domom, trosku si pochodila, popozerali sme psikov, aj sa jedneho zlakla, tak si poplakala. a o desiatej som ju ulozila a som zvedava, ako dlho bude spat. idem ja doumyvat to jedno okno a ak by sa mi podarilo stihnut aj nieco uvarit, lebo ak bude taka umrncana aj ked vstane, tak toho moc nespravim 😝

terezicka
2. apr 2009

Mirka keby si povedala že ti máme pozrieť motorku pre detičky tak by som hneď vedela 😀 My sme už bolo veľké ťapy so sestrami a stále sme chodili na týchto "odrážadlách" 😀
Meliska to sa ti so mnou snívalo že som tehu či so Sharlottou?

meliska
2. apr 2009

terezka: s tebou 🙂 😀

meliska
2. apr 2009

inak ja mavam teraz take akcne a niekedy strasne strelene sny, to tu ani nejdem pisat 😀 dnes som napriklad nakupovala detske vecicky, lebo som mala babatko a zabudla som mu nakupit vybavicku 😅, tak som mu nemala co obliect....

terezicka
2. apr 2009

Meliska no len aby to aj pravda nebola nakoniec 😀 Už vyše týždňa mi mešká mrcha 😅 Ale ja sa preto nevzršujem vždy som mávala total nepravidelnú, takže to beriem zatiaľ s rezervou, hoci Mareka som už pripravila aj na plán B 😀
No tak ale v reálnom svete nezabudni kúpiť tú výbavičku dobre?

babulka123
2. apr 2009

ahojte zlagticka.. no rastie rastie a mna to tesi .. heheh
Pahu chodi docel pravidelne hladkat tak sa tesim ..
chybat.. no oooo neviem, mna dost taha dole a boli tak neviem ci mi bude chybat hehehe ale najaviac sa tesim ked bude uz babatenko vonku .. v utorok ideme na 3D tak sa velmi tesim

meliska a na divne sny si zvykni.. ja som najprv vrazdila, potom plakala.. takze pohodaaaaa heheheh ja uz som si zvykla a naucila som sa nanutit sa zobudit.. heheheheh

mirka20
2. apr 2009

jaj, tak umyvanie okien sa nekona, rebeka spala len pol hodinku. teraz sa tu uz pri mne hra a tlaci 😀 zobudila sa cela horuca, tak som jej hned dala sirup, nech jej stiahne teplotku.
mel, super sny. aj ja som sem tam take mavala 😉
terez, netestovala si? 😕 juuuj, to by bola parada, keby si bola tehu 😵
babulka, len tu pavlinku riadne nakaz, nech uz aj ona ma take brusko 😉

meliska
2. apr 2009

babulka: 😀 no zatial sa mi snivaju len hluposti, ze ked si na to rano spomeniem, tak sa smejem, ze tomu chyba akakolvek logika 😀 a dufam, ze pridas potom aj nejaku prvu fotocku z 3D 😉
terezka: ved si sprav test ...a ked bude pozitivny, tak ja si potom otvorim vestiaren... 😀 😀 a pojdeme fifty-fifty 😀

mirka20
2. apr 2009

mel, to by fakt bola sranda, keby si bola vestica. a mne nic nevyvestis? 🙂 ale nie, ja tehulka urcite nie som, mrcha mi este len skoncila. a my sa snazime este davat si pozor

meliska
2. apr 2009

mirka: no mozem sa skusit vecer zamysliet 😀 😀 ale terezke som napr. tusim v den porodu (to som este nevedela), ked bola smutna, ze to na nu este nechodi poslala ten textik o dietatku, co sa pripravuje na prichod a o chvilku na to porodila... 😀

mirka20
2. apr 2009

mel, tak taka mala vestica predsa len si 🙂
idem ja varit, teda ak mi to nase dieta dovoli

meliska
2. apr 2009

he he 🙂
oki tak navarte nieco fajnucke 😉

sharlotta
2. apr 2009

Hej, hej Meliska, posli mi sms 🙂

meliska
2. apr 2009

dobre poslem 😉 ale aj ty mne o mesiac, dobre? 😉 😝

terezicka
2. apr 2009

Nie netestovala som a ani nemám pocit že som tehu, mrcha mi mešká vždy takže to zatiaľ neriešim. Ak bude meškať viac ako tri týždne tak potom možno testnem...
Inak som pridala nejaké fotky, dnes mala Lucka celkom náladu sa smiať tak sme fotili 😀

meliska
3. apr 2009

ahojte kocky, ako sa dnes mate? 😉

sharlotta
3. apr 2009

Ja sa tesim, ze je piatok a ze je vonku pekne. Rapidne mi zacala stupat nalada a uz sa pomaly citim jak v tej reklame na Baumax, co su vsetci taki vysmiati. 😀

meliska
3. apr 2009

no ja som tiez vysmiata, akurat ma boli dost podbrusko, ale inak sa tesim z toho slniecka... vcera som stretla kamosov na bicykloch, tak by som si aj ja niekam vyrazila, ale nemam bike 😒 😀

mirka20
3. apr 2009

ahojte 🙂
no, ja som dnes trochu unavena. mali sme otrasnu noc, mala bola uplakana, strasne sa vrtela, vobec neviem, co jej bolo. rozmyslam, ci ju neboleli nozicky, lebo sme vcera dost chodili s nou. ale na vine je ona, lebo ked som ju zobrala na ruky, co som uz nevladala s nou chodit zohnuta, tak hned sa tahala dole a chcela chodit 😅
mel,vecer cakame infosky od lekara. 😉
terez, uz som moc zvedava teraz, ci dorazi mrcha 😉

meliska
3. apr 2009

mirka: a nebolo to este z toho ockovania?
a drzte palcoke, nech vidime co najviac a snad aj srdiecko, to by ma potesilo...
mirka ty mas v nedelu meninky? 😉

meliska
3. apr 2009

ahojte,
tak prcek je tam, ma 7,2mm ale nemame srdiecko ☹ a trosku spinime, tak sme dostali duphaston a kontrola 14.4 😢
velmi sa bojim 😒

terezicka
3. apr 2009

meliska neboj sa, srdiečko tam už najbližšie určite bude, ja som 1x videla srdiečko presne v 9tt. Drobček je určite v poriadku, veď vie že na neho čakáte a neboj sa všekto bude v poriadku. Lucka posiela pusu na bruško 😵
Mirka no ja som veru tiež zvedavá či mrcha dorazí, v pondelok budú 2 týždne čo má prísť tak uvidíme. A Rebeka už teda tak pekne a dlho vydrží chodiť?

terezicka
3. apr 2009

Joj a Lucka nám bola dnes doobedu dosť umrnčaná, nechcela nič jesť s lyžičkou. Keď som jej ju dala prázdnu do rúk, tak si ju zobrala a hneď pchala do úst. Tak sme skúsili jej dať trochu banán na lyžičku a tak sme jej ju dali, no ale keď ju dala k puse a zistila že tam niečo je, tak ju dala preč. A dosť nám mrnčala doobedu aj teraz večer, neviem čo jej je... Ale za o vonku spala cez deň perfektne, tri hodiny 😉 Ja som zatiaľ poumývala všade okná, poprala záclony a upratala som celú kuchyňu a sčasti aj obyvačku...
A potom sme sa boli s Marekom prejsť, športový kočík sa Lucke veľmi páči, lebo vidíme na svet 😵 A s Marekom riešime dilemu čo budeme robiť v nedeľu, kde by sme mohli ísť na výlet. Lebo na túru ísť nemôžme, to sa s Luckou nedá a nejako si netrúfame dávať ju ešte na dlhšiu dobu do toho nosiča, to by asi nebolo dsoť dobré. A má byť krásne v nedeľu tak nechceme trčať celý deň doma...

terezicka
4. apr 2009

Ahojte my sme dnes nejaký umrnčaný, nespala Lucka poriadne cez deň. Cez obed som ju dala von, obliekla som jej pančušky - dupačky a na vrchu mala body s dlhým rukávom a tenký svetrík, prikrytá nebola ničím. Čiapočku mala tenučkú na hlavičke. Po polhodine sa zobudila s plačom, celá červená a horúca. Keď sme ju povyzliekali tak ešte aj stehienka mala horúce 😅 Ale ja si fakt nemyslím že som ju príliš naobliekala...A keď sme boli potom vonku tak mala len body a dupačky... A bolo dobre. A chúďatko moje, aj zaspala ale u starkej začali brechať psy tak sa zobudila a veľmi sa zľakla, veľmi sa triasla, chúďa moje malé...
No a ešte v noci viedla zas polhodinový monológ 🙄 Ja som sa prebrala až keď sa zabávala s cumľom, ale Marek vravel že už dlhšie rozpráva a je hore. Tak som jej trochu dohovorila slovami že čččt a ona zaspala 😀 Marek sa tomu smial že on ju musí toľko počúvať a ja jej hlasnejšie poviem čččt a ona spí 😀

mirka20
4. apr 2009

ahojte 🙂
mel, neboj, srdiecko sa ukaze. a spinenie som mala aj ja a aj duphaston som brala 😉 a vidis, rebeka je ziva a zdrava 😅 niekedy az moc ziva 😀 a zajtra mam meninky😉
terez, hej, rebeka uz riadne vela beha,keby mal kto s nou chodit, urcite by chodila od rana do vecera. ale je to pre nas riadny zaberak, to je ina bolest krizov😝
noci su otras. asi sme sa vratili k staremu stylu ☹asi nam "pomohlo" ockovanie. tuto noc sme sa opat kojili kazde dve hodky, o 4.30 sa zobudila a vystrajala pol hodinu. nastastie potom zaspala a s jednym kojenim sme spali do 8.30 🙂
ale zas dnes sme si spravili pekny den, teda aspon z mojho pohladu, lebo sme konecne dokoncili skalku, kt.sme rozrobili na jesen. aj sme boli kupit zopar skalniciek a este v pondelok pojdem nejake kupit a uz to bude uplne supis 😵

meliska
5. apr 2009

dakujem babulky, trosku ste ma upokojili... ja viem ze lekari sa vzdy tvaria tak zahadne a ku vsetkemu sa vyjadruju dost opatrne, len ked sa to cloveka bytostne dotyka tak je to potom na prasky... 😅
...budem mysliet pozitivne 😉
aaa... Mirka k meninkam Ti zelam hlavne vela zdravia a vsetko len to najlepsie a najkrajsie 😉

zabka
5. apr 2009

AHojky no my sme to ockovanie prezili, na moje prekvapenie az moc dobre, Niki nebola vobec uplakana ani horucku nemala, skor viac unavena, tak som bola rada... AKurat na tej jednej nozicke ma trosku vacsi cerveny fliacik. A inak mame uz 62 cm a 5,9 kg.. 😵 😵 A ako zacali tieto teploty som jej prvykrat dala trosku cajiku ale moc ho nechce, len si trosku cucne aj to musi byt 😅