Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
2. apr 2010

Ahojte, no my máme nejaké divné noci, Lucka zhruba od polnoci vždy spí s nami ale to precestuje celú posteľ, túto noc aj veľa plakala a začali jej soplíky, tak zas fúkame ale aj odsávame 😅 Dúfam len že jej to rýchlo prejde...
Včera bola moja svokra zas múdra lebo mi povedala aby som Lucke obliekala pančušky na dnuka pod tepláky 😲 😝 Tak som povedala že určite nie, veď celú zimu nenosila pančušky na dnuka tak jej ich mám začať obliekať práve na jar?!?!?! To má už aký zmysela akože? A len sú húdal svoje, ja samozrejme svoje ale nebudem blbá aby som jej obliekala teraz na dnuka pančušky, no kde sme???
Dneska som si trochu zas poriadila, zajtra napečiem ale keďže sme v nedeľu u našich tak si nemusím chystať obed na nedeľu, tak nebudem mať až tak veľ roboty zajtra...

pipika
5. apr 2010

Ahojte!

Sprava od Mirky:
Ahoj. Volam sa Matusko Kulich a dnes 5.4. o 5.20 som dal krasny darcek svojim rodicom a poctil som ich svojou pritomnostou a krasnymi mierami 3200g a 49cm.

Dratulujemeeeeeee

terezicka
5. apr 2010

Pipika si ma predbehla s napísaním tejto super správy 😀 Večer budem bolať Mirke a chceme ju ísť aj pozrieť do pôrodnice tak vám dám určite vedieť

sharlotta
5. apr 2010

Gratulujem a okrem toho prajem mirkam vsetko najlepsie k meninam 😉

pipika
5. apr 2010

Terez, pozdravuj Mirku a aj ja prajem vsetko naj k meninam!

terezicka
5. apr 2010

No tak už som volala s Mirkou, ďakuje za pozdravy a tiež vás všetky pozdravuje. Včera ráno jej odišla zátka a začala trochu krvácať tak išli do nemocnice pre istotu ale pustili ich domov s tým, že všetko v poriadku, otvorená bola len na špičku prsta. Celý deň už mala aj kontrakcie, síce nepravidelné, ale okolo polnoci už odišli riadne do pôrodnice lebo ich mala čoraz častejšie. Pri príchode bola otvorené na 3cm, potom ju sestrička prehovorila nech si nedá epidurálku že to zvládne aj bez nej ( Mirka povedala že to bola osudová chyba 😅 ), pred 4 jej pustili vodu a o 5:20 bola malý na svete. Medzotým mala klystír a sprchu v studenej vode 😔 Malý je vraj zlatučký, pekne spinká tak nech mu to len pekne tak aj zostane...
Pôjdeme ju pozrieť, len ešte neviem ktorý deň, v piatok ich pustia domov

zabka
6. apr 2010

Ahojky 😵
Jeeeeeeeeej co to nevidime Matusko je na svete, Mirka gratulujeme z celeho srdiecka... Nech ste obaja v poriadku... 😉 Aj k meninkam vsetko len to naj... Ved najkrajsi darcek si uz dostala... 🙂
A aj dalsi chlapec tu bude, Kila gratulujeme...Takze uz ostava len pipika s odhalenim pohlavia, ale to uz asi tiez bude coskoro ze?
No my sme na tom podobne ako Terez, aj nasa mala ma sopliky, aj s tou nocou to mame podobne...Ale tlacia sa nam spodne zuby ocne ci ake su to, tak to preto...Ale inak vsetko oki...14.ideme na ockovanie... 😖 ...

terezicka
7. apr 2010

Čauky, ahojky 🙂
Zajtra ideme doobedu s Luckou za Mirkou a Matúškom, pribalím si aj foťák a snáď sa mi ho podarí aj odfotiť 🙂 Včera Mirka písala že už má malého na izbe pri sebe, už má aj mliečko ale ho veľmi nevyužíva lebo Matúško veľa spinká, tak dúfa že mu to vydrží čo najdlhšie 🙂 Zajtra vám potom napíšem viac keď sa od nich vrátim

meliska
7. apr 2010

Ahojteee,
jeeej co to vidim, konecne tu mame chlapa 😀 😀 😀 Miruske gratulujem k malemu zazraku a ako to krasne zvladla, Matuskovi prajem krasny zivot 😉
Terezka pozdrav zajtra od nas Mirku 😉

terezicka
8. apr 2010

Ahojte, tak dnes sme videli s Luckou 1x Matúška a je krásny 😵 Mirke úprimne gratulujem a ticho závidím 😅 Mám aj fotky, ale ešte sme dnes zostali u našich tak ich pridám až zajtra. Zajtra ale už ide domov aj Mirka a veľmi sa teší. Inak musím povedať že Mirka si už úplne v pohode čupla a aj sadla... Priebeh pôrodu bol taký ako som opísala vyššie ale ak niečo chcete vedieť tak sa spýtate jej keď zavíta medzi nás.
Mirka inak dnes sa Marek rozprával s jednou známou a ona povedala že teraz robí sestričku na pôrodnici. Tak jej povedal že v pondelok ráno rodila naša kamarátka a že nejaká sestrička ju prehovorila aby išla bez epidurálky. A predstav si že to bola ona, presne si vás pamätala 😎

mirka20
10. apr 2010

ahojteeeeeeeeeee 🙂
tak sme od vcera doma. mame sa fajn, ja som uz skoro uplne ok, len som dost unavena a stale by som spala. matusko je zlatucky, casto spinka, aj ked vacsinou vecer zacne trosku vystrajat a spat sa mu nechce. ale minulu noc potiahol 5 hodin v kuse a tuto 4, takze celkom dobre 😵 ale tato noc bola taka vseliaka, lebo najprv som nakojila a ulozila maleho, v tom sa zobudila mala, tak som isla z nou, potom som si pospala, zas sa zobudil maly, nakojila som ho a zas zaspinkal a o chvilu prisla rebeka, aby som si sla lahnut k nej. takze som behala o dusu 😅 ale som strasne rada, ze som uz doma. mam tu sestru, kt.mi pomaha a aj janko sa zapaja, tak je to zatial ok.
porod bol tak ako opisala terezka. zatka - celodenne nepravidelne kontrakcie (predychavala som ich na oslave, kt.sme este v nedelu stihli absolvovat 😅 ) - vecer sa kontrakcie spravidelnili, tak sme sli, lebo boli aj dost silne. potom po pichnuti vody to uz bol brutal, pri rebeke to menej bolelo, kontrakcie boli slabsie. ale zvladli sme to a uz mame nasho matuska na svete.
dakujem vsetkym za blahozelania 😵

terezicka
11. apr 2010

Ahojte 🙂 Nejako to tu pustne, babenky čo robíte ani sa neozývate... Asi tie naše princezné a jeden princ si nás vyžadujú 🙂 Tak vám aspoň poprajem krásnu nedeľu 🙂

jankabelka
11. apr 2010

Ahojte babenky, ozývam sa po strašne dlhej dobe, ale konečne som sa sem dostala.
Mirka super, že ste už domka a že Matúško je taký dobručký 🙂
Kila gratulujem ku chlapčekovi.
My sme boli minulý týždeň choručké, Anetka papala liečiky od kašľu a odsávali sme soplíky, dosť zle spávala. Aj keď stále papáva skoro každé dve hodiny 😒 ale zasa som rada, že papá 😉 18.03. som Anetke objavila prvý zúbok, teraz ho už pekne vidieť a z malej Anetky je zubadielko 😀 Mala som laktačnú krízu posledné dni, tak dúfam, že som ju už zažehnala 😨
A vy sa ako mávate?
Terezka držím palce aby snažilkovanie dopadlo na 1 😅

terezicka
12. apr 2010

Ahojte 🙂 Tak máme vonku ďalší zúbok, 13ty - pravý očný. Išlo to veľmi dobre, na to ako som počúvala z rôznych strán že vtedy sú detičky plané a urevané, tak Lucka to zvládla na 1s* 🙂 Ale začala byť veľká nervoška z nej, keď niečo nemôže tak vrčí, kričí ( neplače ), a bije sa po tvári 😅 A ešte aj nohami dupe od zlosti vtedy 😝
Ale zas ju aj pochválim, včera jej dal strýko sa napiť z pohára a nechal ju aj nech si ho sama drží tak veľmi krásne pila, všetko vypila bez jediného obliatia sa. Doma aj mne čaj krásne vypila, ale potom čistú vodu už 3x na seba trochu vyliala, ale to bolo nechtiac. Dnes sme jej ráno spravili čajík tiež do pohára, tak zo začiatku pila pekne, síce trošku kvapiek potieklo ale ešte v pohode. No a potom som v obyvačke telefonovala s kamarátkou a Lucka si doniesla pohárik ku mne a už bola obliata. Keď som dovolala nechala som ju tam samú ale po chvíľke sme na ňu zakričali s Marekom že kde je a ona bežala preč z obyvačky. Tak som sa išla pozrieť čo vyviedla a ona truhlík môj malý pekný, chcela preliať čaj z pohárika do kupy na polievanie takú detskú čo má - lenže všetko vyliala akurát na stôl 😲 😀

terezicka
12. apr 2010

Janka gratulujme Anetke k zúbku 🙂 A ďakujem za držanie palcov 😅 Mrchu by som nemala dostať teraz v sobotu, ale keď aj nepríde načas ešte to pre mňa nič neznamená kvôli mojim divným cyklom, najskôr skúsim testnúť aj bude aspoň týždeň meškať 😅

mirka20
13. apr 2010

gratulujeme malym zubacom 😵
my si dalej zvykame na noveho clena rodiny, je nam fajn, len skoda, ze pocasie sa pokazilo. ale vsak snad raz vyjde slniecko a budeme moct vyst von aj s nasim malickym drobcom 😵

terezicka
13. apr 2010

Ahojte 🙂
Túto noc Lucke vybehla vysoká horúčka mala 38,9°C a dosť nekľudne aj spala, síce sa riadne prebrala až o 8:15 ale dosť sa budila. Ráno už teplotu nemala, bola úplne v pohode, krásne sa najedla, tak ju Marek zobral na chvíľku k sebe do roboty. Ale potom už ani obed nechcela, denný spánok bol tiež dosť nekľudný a keď sa zobudila, tak zas mala teplotu 38,4°C. Ale som jej nič nedala, funguje na 100% 😅 Ale ak bude mať teraz večer teplotu tak jej sirup dám aby mala kľudnejšiu noc a my tiež 😅

Mirka super že si zvykáte, Rebeka ako? A čo švagriná? Dneska ma napadlo či ešte nerodí...

terezicka
14. apr 2010

Ahojte, dneska som na seba taká nahnevaná že až 😠 Už mi praskli nervy pri Lucke, tak som sa trochu nezdržala vycápala som ju...Až sa to hambím takto verejne napísať, ale už som bola vytočená a nejako som sa nevedela udržať. A potom som ju len hladkala, mojkala, nosila na rukách a strašne mi bolo ľúto že mi praskli nervy 😢
Teraz tu akurát vyšlo trochu slniečko, tak zvažujem že ideme vonku aj keď už to vidím kadiaľ povedia Luckina cesta - cez všetky mláky ktoré budú aj nebudú v dosahu 😅

sharlotta
14. apr 2010

Terezka, na tvojom mieste by som nemala ziadne vycitky, deti niekedy potrebuju vycapat, aby vedeli, ze presiahli hranicu. A to, ze ju potom mojkas by si nemala robit, lebo potom je to dieta zmatene a nechape...To je presne sposob, ako vychovat nevychovane deti. Ked uz ju potrestas, stoj si za svojim.

mirka20
14. apr 2010

terez, suhlasim so sharlottou, ze detom obcas treba capnut, ale presne ako napisala, netreba ich potom mojkat. ja ked malej capnem, tak ma to potom sice stve a hnevam sa sama na seba, ale uz ju nemojkam, aby vedela, ze som to myslela vazne.
sagrinka konecne vcera poobede porodila, tak sa tesime.od pondelka bola v nemocke a vyvolavali jej porod a az vcera porodila.
dnes nas poklad malicky spinka cely den, normalne zlatucke dietatko 😵 neviem, ci to to pocasie alebo co, iba sa napapa a spinka dalej. a ja som si s nim pospala aj doobeda, aj naobed s oboma detmi. predspavam si noci 😅

jankabelka
14. apr 2010

Ahojte babenky, prosím vás o radu,neviem čo sa deje s našou Anetkou, dnes od 11,45 hod nechce vôbec papať moje mliečko 😢 dostala som dnes menzes, viem že to mlieko má inú chuť ale ..... ide ma z toho poraziť, teraz spinká. začínam sa o ňu báť ☹ 😒 😖 😢

terezicka
14. apr 2010

Janka a máš dosť mliečka? A odmieta ti prsník alebo čo? Nezmenila si parfém, sprchový gél...? Mne toto Lucke spravila keď mala 2 mesiace a odvtedy sa nekojíme 😔 A príkrmy papá alebo ani to nie? Neviem veľmi čo ti poradiť, hoci veľmi rada by som pomohla...

Mirka švagrinej gratulujeme a tešíme sa s nimi 🙂
Sharlotta dík za pochopenie, máte obe pravdu s Mirkou...Budem sa snažiť ju nemojkať keď presiahne svoje hranice...

Inak dnes má Réka 2 roky 😎 Kila písala že sa zajtra sa tu na MK vidíme 🙂

mirka20
14. apr 2010

jani, skusaj ju prikladat, ked sa zobudi. a ak ti je aj prikrmy, tak sa netrap, hladna nebude.a neboj, ona sa zas prisaje 😉 a ako pisala terezka, nezmenila si parfem, sprchac, avivaz? a aj menstruacia dost ovplyvnuje deticky. len sa ju snaz stale prikladat a prikladat.

pipika
15. apr 2010

Ahojte!

Janka podla mna to bude z tej mestruacie. Mne sa to stalo tiez ked dosla, Lili odmietla na par dni prsnik. Ale vtedy uz mala 10 mesiacov a jedla aj ine.

Reke prajeme svetko naj naj naj k narodeninam 🙂

My sme vcera absolvovali ockovanie, chvalabohu nic jej nie je. Podla mna je este zivsia ako bola. Ja mam pondelok poradnu, uz by sme sa mali dozvediet pohlavie miminka. Tajne dufam, ze prerusim chlapsku vlnu a bude dievcatko. Ale ak nie aj tak budeme radi, len nech je zdrave 🙂

Terez, chapem ta. Aj Lili uz dostala po zadku, potom som ju lutovala. Uz to nerobim. Dostala asi 3x, ale ked jej poviem nech poslucha lebo dostane hned ukazuje na svoj zadok.

pipika
15. apr 2010

zabudla som este napisat, ze Lili ma uz 83cm a 11,77kg. Je uz velka. A ja som pribrala " uz " 4kg.

kila
15. apr 2010
kila
16. apr 2010

Ahojte!
Mirke ešte raz gratulujem a prajtem veľa trpezlivosti!
Terezka, to sa stáva každému, aj ja som už neraz stratila s Rékou nervy a potom som ju prosila o odpustenie, ale vieš čo? ... dostavil sa aj výsledok, už vie čo môže a čo nie. A ja si už nerobím problémy z ničoho, napr. keď nepapá, tak zostane hladná a bude papať keď najbližšie. Už ju samozrejme pripravujeme aj na príchod bračeka, hovoríme jej že na leto dostane od nás bračeka, vysvetlujeme jej že bude maličký a bude veľa plakať a že ho preto budem musieť často nosiť na rukách, ale ona mi bude pomáhať a bude sa hrať s malým. Večer mi natiera bruško a hrá sa na kukuč s mojím pupkom, hovorí mu aby už išiel von a ukazuje ako sa s ním bude hrať. Je zlatá. 🙂
Ešte sme stále nevymysleli žiadne meno pre malého ale chodíme s otvorenými ušami a očami, keby sme na niečo natrafili. 😅

kila
16. apr 2010

Ja som dnes nespala veľmi dobre, drobček kopal v noci o 106 (asi sa otočil dopredu), ale aspoň malá spala do ôsmej a mohla som aj ja oddychovať. Inak veľmi nezvykne kopať, alebo aspoň menej ako kopala malá, ale je to aj kvôli tomu, že leží trošku zle: dole hlavičkou a tvárou, rukami, nohami dovnútra. Na uzv v 20tt ho bolo veľmi zle vidieť, ešteže sme boli v BA na morfologickom uzv, lebo v KN mi nevedeli nič povedať, nevideli sme mu ani do tváre. V BA nás ale na uzv strašne potrápili, hrozne mi tlačil doktor na brucho, aj ma to veľmi bolelo, ale doktor sa musel mu pozrieť aj do tváre aj všetko dopodrobna pozrieť, veď preto sme tam prišli. A keby sme neišli do BA tak do dnešného dna nevieme čo to bude. Takže sa to pre nás veľmi oplatilo. Chceli sme aj 3D fotku, ale nedalo sa kvôli jeho polohe. Teraz už zase cítim že je otočený dovnútra, čo ale tiež nie je nič príjemné. 😖

kila
17. apr 2010

Čaute!
Ja som sa dnes ráno zobudila v kaluži krvi, hneď som vyskočila z postele, tieklo mi z nosa, bol to hotový horor. Ale je to kvôli tehotenstvu, keď som čakala Réku aj vtedy som často krvácala z nosa, ale vtedy sa mi nestalo že z ničoho nič by sa to pustilo, ale len keď som vyfúkala nos. No nevadí, odteraz musím počítať s tým, že sa mi to môže stať kedykoľvek.
Aj ja som precitlivená, rozplače ma aj blbá reklama v telke. A keď som dnes ráno videla toto, tak mi bolo normálne zle (len pre silné žalúdky):
http://noviny.joj.sk/z-domova/16-4-2010/clanok/......