Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
6. máj 2010

terez, asi by nam viac vyhovoval utorok, lebo v stredu mame vyrocie svadby, tak by som chcela pripravit veceru vo dvojici (stvorici) 😅
vcera sme absolvovali s matuskom prvy vacsi vylet - boli sme v bb a zvladol to super. cely cas prespinkal, zobudil sa len na kojenie, zato vecer a noc boli hrozne 😖 ale vsak nemozem chciet od neho, aby spal 24 hodin denne 🙂

terezicka
6. máj 2010

Ahojte 🙂
Mirka ok, tauk utorok si značíme do kalendára...Snáď do toho nič nepríde vám ani nám...A tešíme sa veľmi, veľmi 😵

terezicka
7. máj 2010

Ahojte, som naštvaná lebo moja "skvelá" svokra vôbec nerešpektuje to, že ja som Luckina mama a zásadne musí robiť napriek. Ja nedovolím, ona samozrejme povolí a takto dookola. A jasná že malá si bude vyberať to, čo viac vyhovuje jej, čiže toho kto jej viac dovolí. Strašne som nahnevaná na ňu, keby som mohla tak sa v momente odsťahujem odtiaľto preč...

mirka20
7. máj 2010

terez,tak v utorok.uz sa aj my moc tesime 🙂
s tou svokrou je mi to luto. raz bude lepsie, neboj 😉

terezicka
7. máj 2010

Mirka viem že bude - keď s ňou nebudem bývať pod jednou strechou 😝 Ale Marek s ňou musí spraviť poriadky, lebo ja sa nemienim nervovvať z nej celý život!!!!!!!!!! Už mu to dkonca povedal aj jeden jeho kamarát že on si musí spraviť poriadky so svojimi rodičmi, nie ja...Tak uvidíme kedy to spraví...

A na utorok sa aj my veľmi tešíme, keď sa Lucka vyspí tak prídeme. Ale si nerobte s nami žiadne starosti, dobre?

mirka20
7. máj 2010

jasne, ze si nebudem robit starosti 😉

terezicka
7. máj 2010

To dúfam 🙂

terezicka
9. máj 2010

Ahojte, všetkým vám prajem krásny deň matiek, užívajme si ho, veď tento deň patrí nám - maminkám 😵
A ešte niekomu patrí tento deň - Rebeke, ktorej prajeme všetko len to najlepšie a najkrajšie k dvom rôčkom 😵 Cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk Rebeka, to je len pre teba 😵

pipika
9. máj 2010

Ahojte!
Rebeke prajeme vsetko naj naj naj k narodeninam! 😵 😵

mirka20
9. máj 2010

za rebeku vsetkym dakujeme 😵

terezicka
11. máj 2010

Ahojte dnes ideme pozrieť Matúška a Rebeku tak sa veľmi tešíme 🙂 Lucky som sa pýtala že kde ideme tak povedala Beka a cmukla, tak jej vravím dáš jej pusu? A ona že tete 😀 Tak Mirka asi sa ti ujde nejaká tá pusa od našej Lucky 😀

mirka20
11. máj 2010

jej, uz sa moc tesim na pusu od lucky 😵 a samozrejme, ze sa tesime aj na vas 😉

terezicka
12. máj 2010

Ahojte, tak včerajšia návšteva dopadla super, Matúško je krásny, Lucka s Rebekou sa pekne spolu pohrali...Síce sa občas kus aj hádali o nejakú tú hračku, ale myslím že inak boli veľmi dobré. Rebeka krásne rozpráva, sa jej jazyk nezastaví 😀 Inak Mirka ja som už aj normálne zabudla ako také malinké bábo vypadá, lebo som vravela Marekovi v aute že som si myslela že Matúško bude väčší...Asi som čakala že už bude hádam aj chodiť 😀 Ale je krásny, nádherný 😵
Marek bol v noci v robote, ráno musel vstávať, jednak Lucka samozrejme buntošila zavčasu, ale to jemu nevadí, aj po hlave mu môže skákať a on spí 😀 Ale išiel na jedno vyšetrenie a to tam zas zabije pol dňa, takže skvelé...
Lucka mi tu práve rozoberá stoličku na ktorej sedím, tak len dúfam že nezletím...

mirka20
13. máj 2010

ahojte 🙂
pridala som fotky do albumu, ak chcete pozriet 🙂
terez a to je matusko uz velky. akurat vcera sme pozerali, ze este par tyzdnov a bude nam mala vanicka na kúpanie😵

terezicka
14. máj 2010

Ahojte 🙂
Také počasie na figu máme posledné dni, nič sa mi nechce, iba by som spala...Včera síce trochu slniečko aj svietilo, ale potom zas taký lejak že až...Lucka začína večer vymýšľať a nechce chodiť spávať tak ako zvyčajne medzi 19:30 - 20:00...Dúfam že to nebude tak ako presne vlani jej to tiež začalo v máji a trvalo do konca leta 😅 B7vala hore aj do 10-tej, ale ja som si už tak zvykla že od tej 20-tej potrebujem mať kľud 😝
Dnes jej prídu krstní rodičia aj bratranci, ja mám zajtra skúšku tak bude ale asi u našich lebo Marek bude po nočnej spať. A v nedeľu ideme k našim oslavovať sestrine narodeniny - najkrajší darček už ale dostala pred 2 týždňami keď jej oznámili že všetky výsledky sú v poriadku a pomaly môže opäť začať viesť normálny život 😵
LUcka má teraz najnovšiu záľubu - aj dnuka nosí klobúčiky a čiapky, pomaly v nich budeme asi aj spávať 😀 Ale má panický strach z múch, včiel a všetkého hmyzu...Aj včera lietala mucha v kuchyni a Lucka celý čas chodila len za mnou čo sa jej bála...

terezicka
14. máj 2010

Mirka tie fotky sú krásne 😵 Inak som si aj chcela pozrieť u vás tie fotky ale zabudla som sa na ne spýtať 😅 Tak možno nabudúce

kila
14. máj 2010

Ahojte!
Réke idú posledné 4 zadné zúbky, ale zvládame to zatiaľ v pohode. A musíme sa pochváliť že som ju úplne odučila od cumlíka! Vystrihla som jej cumlík a povedala som že je pokazený a ocino ho nevie opraviť tak ho zoberú smetiari... V noci zaspala vtedy bez problémov, len pri poobedňajšom spánku plakala, ale vydržala som a na tretí deň už nebol žiadny problém. Teraz už cumlík vôbec nespomína. Nebolo to nič hrozné.
Teraz máme problém umývať si zúbky, neviem čo do nej vošlo, zo dňa na deň úplne odmieta umývať si zúbky, tak som si povedala že si dáme pauzu, ale čoskoro som uvidela na jej zúbku čiernu bodku a rozhodla som sa jej umyť zúbky aj silou-mocou. Určite si viete predstaviť ako pri tom kope, kričí, plače, je to boj skoro o život. Ale nedá si povedať, chce sú zúbky umývať len sama - ale to je o ničom - a mne nechce otvoriť ústa.
A s nočníkom sme tiež stále rovnako, keď ju posadím tak sa vyciká a vykaká, ale sama mi to nepovie. Už jej skúšam dať keď sme doma len nohavičky, ale aj vtedy sa v pohode pociká a pokaká a tvári sa ako keby sa nič nestalo a potom len ja mám navyše robotu všetko po nej upratať. Som z toho už značne znechutená a unavená. Sme na tom už 2 - 3 mesiace stále rovnako, že čo by som mala vymyslieť aby sa to zlepšilo netuším.
Inak ja som v poriadku, bruško rasite, hladinu cukru mám ok, tentoraz ani krvný tlak nemám zvýšený, aj sa cítim oveľa lepšie ako pri prvom tehotenstve. Malý toľko nekope ako zvykla Réka. Len meno stále nemáme, už som povedala manželovi že sa bude volať tak ako službu konajúci lekár pri pôrode.

kila
14. máj 2010

Mirka máte super fotky a Rebeke samozrejme želáme všetko naj k narodeninám! Ako to zvládate, dá sa to? 😅
Terezka to je mi ľúto so svokrou, u nás je teraz situácia pokojná, dokonca svokra odmieta spať v detskej izbe (ktorú som jej ponúkla a zatiaľ by malý spal s nami v spálni), že ona prespí v letnej kuchyni. My máme už všetky okná vymenené na dome a o týždeň príde maliar. Takže začíname s vysťahovaním svokry 😅 , lebo jej izba bude odteraz naša spálňa. Do našej terajšej spálne sa presťahuje Réka a malý dostane terajšiu Rékinu izbu. 😅 Tam sme už tiež vymenili bordúru aby to bola chlapčenská izba.
Odkedy som svokre naposledy povedala svoje drží odstup a mne to plne vyhovuje. 😅

mirka20
14. máj 2010

kila, dakujem za rebeku 🙂
s tym cumlikom sme to poriesili podobne aj my, len s tym rozdielom, ze rebeka si cumel rozhryzla sama, tak som jej povedala, nech ho ide zahodit do kosa, ze je pokazeny a ze potom, ked sa vyspi (poobedny spanok), pojdeme kupit iny. no samoska, ze na to potom zabudla a ked ho chcela vecer, tak som jej povedala, ze ved ho vyhodila a teraz su uz obchody zatvorene, tak ho nemozeme ist kupit. a potom bol vikend, tak som ju opat ukecala, ze su obchody zatvorene. a teraz si uz nan ani nespomenie (dufam, ze to nezarieknem 😒 ).
zvladanie dvoch deti je ako kedy. brutal je, ked zacnu obaja plakat naraz (rebeka vacsinou preto, ze jej nieco zakazem alebo nedovolim) a cez rebekin obedny spanok, ked je maly hore a rebeka by mala ist spat a nechce spat sama, ale so mnou. ale inak sa to celkom da, hlavne ked obaja spia (ako napr.teraz), vtedy je to uuuuplna pohoda 😅
s nocnikom ti odporucam len vydrzat. musi nato dospiet sama. u nas tak mame s kakanim. aj keby som sa na hlavu postavila, do zachoda kakat nejde, iba do plienky. ale stale sa jej predtym spytam, ako jej dam plienku, ci nejdeme na zachod a vzdy odpovie nie. takze nic ine nam neostava, len cakat, kedy povie ano 😵
terez, ktore fotky myslis? 😕

kila
14. máj 2010

Mirka ja sa už tiež nebojím že čo budem robiť s dvoma, začínam sa na to tešiť - možno preto že neviem čo ma čaká... 😀 Už len nech toto odplienkovanie Réky je za nami... 😅
Réke narástli copfíky a miluje ich! Každé ráno chce aby som ju učesala takto (len dúfam že jej to ešte dlho vydrží! ):

kila
14. máj 2010

A tu je 3D fotka synčeka a moje bruško v 24 tt:

mirka20
14. máj 2010

kila, ja som pozerala fotky, su super.
trochu zavidim, ze reka ma rada copiky, lebo nasa rebeka ich ma na hlave minutu a uz idu dole. aj sponky a vsetko, co jej dam na hlavu 😒 ale snad ju to prejde a ja si budem moct uzivat vycesavanie roznych ucesov 🙂

kila
14. máj 2010

Réka je veľká parádnica, sama si vyberie akú sponku a akú gumičku chce, potom sa pozrie do zrkadla a keď sa jej copfík nestojí tak ako si to ona predstavovala, tak jej musím urobiť nový. 😀 😀 😀

kila
14. máj 2010

No ostalo mi v príspevku jedno "sa" navyše keď som ho prepisovala a teraz to vyzerá blbo... 😅

kila
14. máj 2010

Mirka a dali ste si zobrať krv z pupočníka pri Rebeke aj pri Matúškovi? Teraz máme dilemu, pri Réke sme si dali zobrať, máme tak urobiť aj teraz? 😅

terezicka
14. máj 2010

Mirka fotky som myslela tie z ateliéru čo si vravela že ste boli...
Kila vitaj, ako ti je fajn keď svokra sama dsotáva rozum 😅 Réka je kočka, tie copíky jej pristanú veľmi. A meno vymslíte určite, v najhoršom keď sa malý narodí vám niečo napadne 😀

kila
14. máj 2010

Mňa napadlo, že keby Réka nebolo dievčatko, tak by sme chceli vtedy pred 2 rokmi Tomáška, ale manžel teraz už z tohto nie je nadšený. Terezka a vy ste na tom ako s tou krvou z pupočníka? Ale možno ste o tom ešte nerozmýšľali...

sharlotta
14. máj 2010

Ahoj Kila, preco manzel nechce Tomaska? Ved to je pekne meno. 😕 Brat mi dnes volala, ze asi budu mat dievcatko, ale este im to nevedela povedat na 100%

kila
14. máj 2010

Ahoj Sharlotta! Vraj je to také obyčajné meno... ale mne sa páči a neviem vymyslieť nič iné... A v ktorom týždni je tvoja švagriná? To by som sa čudovala keby čakali dievčatko, teraz všetci moji známi čakajú chlapčeka alebo už porodili chlapčeka. 😅
A vy ste na tom ako?

sharlotta
14. máj 2010

No, my sme na tom vselijako, uvidime...Svagrina by mala byt tusim v 22. tyzdni
Mne sa pacia zo zasady take obycajne, tradicne mena, nie take vselijake vymysleniny.Takze mne sa Tomas paci.