Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

adulina
autor
6. jan 2011

Terez, no aj ja cakam na oteplenie, lebo to je na nervy, mladý je nevyblbnutý, stale zavretý.
Ja Tamču dávam spat do kocíka cez den, tak tam zatial v poho spí, ale príde vecer, sedem hodín a konec sveta, len place place az do pol noci 😝 už fakt neviem a nevladzem, som myslela, ze sa to uz bude zlepsovat ked ma uz skoro mesiac,ale je to horsie 😝

no idem nieco porobit, teda vlastne zobudit starsie dieta, nakrmit a vystrojit von z tatom a dufam, ze do vtedy sa mladá nezobudí a budem moct nieco porobit 😝

terezicka
7. jan 2011

Ahojte 🙂 Tak dnes spí Katka teraz doobedu už 3 hodiny, čo predtým vždy max. polhodinku si dala, tak neviem čo sa deje. posledné dve noci sme mali otras, ale nie Katka - ale Lucka, spala celú noc pri nás, vždy sa zobudila na Katku potom začala mrnčať aj ona, len sa metala v posteli, nevedela sa uložiť, ráno vstala skoro...A začala byť veľmi protivná, na Katku nie, na tú zatiaľ nežiarli, ale k nám je až hnusná niekedy, bezdôvodne sa zaženie a aj nás udrie, minule dokonca aj na svokru sa zahnala 😅 Kričí, vreští, protivná je doslova, neposlúcha. Nechce ísť von, dnes je ako besná, keby tu nebola moja sestra tak ma asi picne, neviem čo by som s ňou sama robila 😅
S Katkou mám trošku problém pri prikladaní na prsník, neviem či si ju zle dávam alebo čo...Aj sa chytí, ale potom sa viackrát odtrhne a všimla som si že vtedy mi strieka mlieko, tak neviem či preto alebo čo je vo veci. Neviem či mám skúsiť inú polohu alebo sa to časom upraví...
A zajtra ak bude nad 0, tak ideme 1x von, už aj mne šibe tak dlho byť zavretá stále dnuka...

mirka20
7. jan 2011

@adulina ten vecerny plac mozu byt koliky. aj my sme to mali. pravidelne od 20.00 do 22.00. nic nepomahalo, len ho nosit a vydrzat to.

@terezicka to spravanie jak keby si o nasej pisala. ta je tiez teraz taka vseliaka. raz ako zlaticko, inokedy by som ju dala prvemu, co ide okolo 😒

terezicka
8. jan 2011

@mirka20 to poznám, tiež by som ju ponúkla aj zadara keby ju niekto zobral 😅 ale už si zas viem predstaviť ako by mi veľmi chýbala 😅
@adulina tiež ma napadlo to čo mirku, či tamarka nemôže mať koliky keď akurát tak na večer toľko plače...
my sme dnes absolvovali prvú prechádzku, tak som spokojná, že som sa konečne nadýchala čerstvého vzduchu 😀

martinkamm
8. jan 2011

ahojte babulky taaaaaak davno som vas tu necitala ani nevidela vy uz mate ja dve deticky🙂🙂🙂ste ma popredbiehali🙂

sharlotta
9. jan 2011

@terezicka gratulujem k malej Katke 😉 a pozdravujem aj vsetky ostatne!

mirka20
9. jan 2011

jej,babule, no vitajte 🙂
@sharlotta tebe sa to uz riadne krati 😉 si to len uzivaj, lebo potom to uz nikdy nebude take ako teraz bez deti

mirka20
9. jan 2011

samozrejme, ze potom to bude uplne inak krasne, ale bude to stat za to 😵 lebo deticky su nase poklady

mirka20
9. jan 2011

@martinkamm som pozerala tvoj album a emily mala kraaasne saty na svadbe. je strasne zlatucka 😵 a pozeram, ze si sa vydala. gratulujem 🙂

martinkamm
9. jan 2011

mirka dakujem moc pekne ale nevydala je to moj priatel🙂ely mu hovori sice tatinko ale snadbu sme este nemali🙂mozno na jesen tento rok al. na jar buduci🙂

adulina
autor
9. jan 2011

urcite ju boli brucho (davame uz aj SAB simplex, ale nejako to nepomaha) lebo sa puci a potom stráááášne prdí a vracia, takze klasika ako pri Alexovi, len on nikdy tak nereval, lenze ona reve aj cez den aj stale, ale konecne zobrala na milost (teda obcas) dudel, tak je aj obcas spokojna a lepsie aj zaspinka - mozem robit uctovnictvo, ale teraz idem uz haji lebo sa urcite cochvila zobudi na papanie.

terez, urcite jej vadi to striekanie mlieka, skus trochu odstriekat a potom dat, aj mne strieka ako dive, ale tej moje princezne to vobec neprekaza, ona je malá pahltnica 😀

jaj a terez to o Lucke co pises to ako keby som si citala o Alexovi, este aj strajkuje z obedním spánkom som na nervy z neho 😅

idem spat cafte

zabka
10. jan 2011

Ahojky babule,
tak my sa hlasime konecne po sviatkoch, stvrtok som bola na 4D a som uz konecne kludna, babetko je uplne v poriadku ziadne rastepy ani downovov, takze dobre ze som amnio odmietla 😉 A uz mame 480g 😵 Hoci ja som pribrala len 3 kg menej ako pri Nikolke...Ale hlavne ze babo je ok... A už aj vieme co to bude, kuknite... 😵

pipika
10. jan 2011

Zabka supeeeeer! Pridas sa do klubu 🙂

terezicka
11. jan 2011

@sharlotta ďakujem krásne, ty to máš tiež už za pár...držím palce nech všetko prebieha v pohode, relatívne bez bolestí a nech sa môžte potom spolu krásne tešiť rodinka 😵
@zabka teda super budete mať chlapčeka 🙂 zdá sa že len ja som vybočila trochu mimo cesty 😀 u nás bude chlapec až tretí 😀

terezicka
12. jan 2011

Mirka ako sa páči Rebeke v škôlke? A čo povedali Matúškovi?
My sme už dohodli termín krstu, ešte musíme dohodnúť reštiku kde spravíme potom obed, lebo doma by to bolo veľa a takto to budeme mať aspoň v kľude, nemusíme skoro vstávať kvôli vareniu a tak...

mirka20
12. jan 2011

@zabka gratulujem k vysledkom a ku chlapcekovi 😵
@martinkamm jaaaj, ja som myslela, ze ste zobrati. to je aj emilin ocko? lebo co si pamatam, tak ste mali problemy, ci si to s niekym pletiem?
@terezicka rebeka zvlada skolku tak vseliako. prvy den neplakala, druhy den ked som odchadzala, tak mala slzy v ociach a potom aj plakala, dnes plakala uz pri odchode janka zo skolky, potom vraj uz len mrnkala. takze je to take vseliake. zajtra by tam mala aj obedovat, tak som zvedava, co bude. matuskovi nezistili nic, aj na usnom bolo vsetko ok. crp mal v poriadku, zajtra budu vysledky z mocu a v piatok vysledok zo steru z konecnika. ze asi to ma crevnu chripku alebo nejaku virozu. davam mu nurofen kazdych osem hodin a bio gaia kvapky na upravu crevnej mikroflory, kedze aj trochu hnackuje. ale dnes poobede sa mi zdal uz trochu lepsi, aj ked hnacka pokracuje (aj dietujeme, ale este to nejak nezabralo), ale teplotu uz asi nemal. ale to moze byt tym nurofenom. 😒
s tou restikou ste to vymysleli dobre, aj my sme to tak mali, aj ked ku nam potom vsetci prisli na kavu a kolaciky.

martinkamm
12. jan 2011

mirka nie to nieje jej otec ten jej ju nikdy nevidel ani nema o nu akykolvek zaujem a co ja viem tak uz ked osm bla v 7.mesiaci cakal dieta s dalsou a ma dalsie dve deti mimo elynky

terezicka
13. jan 2011

Ahojte, tak dneska štrajkujú obidve moje baby, lebo spať nechce ani jedna a na striedačku raz reve jedna, raz druhá...Lucka má soplíky a začala trochu kašlať, Katka sa nevie uložiť spať, od rána je hore s výnimkou nejakej hodinky dokopy čo spala. Aj zaspí na prsníku, ale po chvíľke sa hneď preberie, ani nosenie na rukách nepomáha... Možno ju trošku aj bruško bolí, ale snažím sa dávať si pozor na stravu, pomaly ani neviem čo môžem a čo nemôžem jesť, mám pocit že stále dookola jem to isté 😅 A v noci ma ešte aj brucho bolelo aby mi nebolo málo, nejako som cítila jazvu, nevládala som sa poriadne ani ku Katke zohnúť...
Neviete či môžem jesť knedlík? Viem že na biele pečivo si musím dávať pozor, ale platí to aj o knedlíku?

mirka20
14. jan 2011

@martinkamm fuuu, tak to je "ocinko" na pohladanie. ale je super, ze si nasla muza, kt.ta ma rad a elynka ho podla toho, ako ho vola, ma tiez rada. inak tie saty, co mala emily na svadbe boli nadherne. kde si ich kupila? my ideme v juny na svadbu, tak by som aj rebeke take nejake chcela.
@terezicka myslim si, ze kusok knedlika tebe ani katke nezaskodi. rychle uzdravenie lucke a snad to katka nechyti od nej, lebo nasi dvaja su taky, ze ked ma rebeka sopliky, matusko ich do dvoch dni ma tiez 😒
nam zacala skolka robit problemy, snad to rebeka coskoro prekona a bude sa tam tesit. teraz si rano aj mrnka, ze ona nechce ist do skolky, aj v skolke je vraj z rana podrazdena, velakrat musia s ucitelkou "volat maminke", ze kedy uz pride. ale aspon vsetko vcera v skolke popapala. a vcera aj lepili taky obrazok, som bola na nu taka pysna 😵

martinkamm
14. jan 2011

mirka sije ich jedna pani z Martina tusim je a najdes ich aj na mimibazare tam si zadas velkost a podla velkosti ma aj ceny mna vysli 15eur takze super a maximalne som s nimi bola spokojna,hned po svadbe som ich aj predala.mozes si aj vybrat ci chces biele al. smotanove a ake farby stuhy a lupenov chces🙂

terezicka
14. jan 2011

@mirka20 zatiaľ sa katka drží, hoci lucka k nej furt chodí a bozkáva ju, nedá si vôbec povedať že by teraz nemala...no dúfam že to katka fakt nechytí, lebo si neviem predstaviť také bábätko so soplíkmi akoby som ju liečila 😅 inak včera spala naša mladšia len 2 hodiny za celý deň, to bolo radosti a ešte k tomu aj lucka štrajkovala so spánkom, dala asi 30 minút a dosť...
@martinkamm malá bola fakt krásnučká v tých šatách, taký anjelik v kombinácií s princeznou 😵
@mirka20 dúfam že keď sa drobce uzdravia tak sa už uvidíme konečne, že už potom do toho nič nepríde 😅

kila
15. jan 2011

Ahojte!
Mirka ani som nevedela že Rebeka už chodí do škôlky? 😕 Nechcela si s tým počkať do septembra?
Terezka podľa mňa Katka nechití soplíky ak ju dojčíš a ak Lucka nekýchne priamo do jej tváre, len treba Lucke často umyť ručičky. Super že ju má tak rada. 😵
My sa máme dobre, máme aj super novinky: Réka je bez plienok!!!!!!!!! A Tomi už papá na obed zeleninku a budúci týždeň už dostane aj ovocie!!!!!!! A veľmi mu to chutí, je radosť ho kŕmiť!!!! Jaaaj, s Rékou som sa pri zavádzaí príkrmov potrápila, plakali sme obi dve... 😅

martinkamm
15. jan 2011

aj ely ide od pondelka do skolky🙂🙂🙂sa aj obavam ako to prezije ale myslim is ze super kedze stale bali tasku skolsku ze ide uz do skoly a place ked nejdeme🙂a obideme ju🙂

terezicka
15. jan 2011

@kila si pamätám ako réka nechcela vôbec jedávať, si jej tuším dávala aj sirup proti nechutenstvu však?
katku kojím, cucia ako o život 😀 a mám pocit že sa mi začalo tvoriť viac mlieka, no katka všetko vycucia takže odsávačku používať nejako nemusím, hoci dnes už som mala na mále ale mlieko začalo striekať aj bez nej...ešte vždy ma trápi pravý prsník, mám ho trošku poranený - bradavku, aj kus bojujeme v prisatí sa naň. ľavý je dá sa povedať bez problémov, ani ma nebolí, len ten pravý ešte nech sa dá do normálu a už bude super

kila
15. jan 2011

@terezicka, Katka je zlatučká! Prajem vám aby dojčenie išlo hladko... 😉 Veru, Réke som musela dávať sirup a ešte aj teraz jej dávam vitamíny lebo stravuje veľmi jednostranne a zeleninu vôbec nechce. 😒
A inak manžel od pondelka ide do roboty, našiel si konečne inú prácu, takže nový rok sa nám začal celkom fajn, len nech to tak aj vydrží. 😅

mirka20
16. jan 2011

@martinkamm dakujem za info. urcite to pozriem. drzim palce so skolkou. aj my sme si mysleli, ze to bude bez problemov, lebo sme sa chodili do skolky aj hravat (je tam urobena jedna trieda, pre deticky, kt.este nechodia do skolky), ale tam som bola s nou a zrazu, ked ostala bez maminky, tak uz to take super nebolo. ale urcite si casom zvykne.
@terezicka aj ja dufam, ze sa coskoro uvidime, aj ked u nas je to teraz zas nejake vseliake. vcera poobede sa rebeka zobudila s horuckou, v noci sa jej dokonca vysplhala nad 39, tak som zvedava co s nou bude. ale nic ine jej nie je, tak asi je to len nejaka viroza a snad sa rychlo z toho vylieci. a inak aj rebeka bola presne taka ista ako lucka. mohla som jej vysvetlovat, kolko som chcela, ze nemoze chodit k matuskovi a ani ho bozkavat.
@kila gratulujeme reke k odplienkovaniu. aj manzelovi k praci. rebeku som chcela dat do skolky teraz, lebo na mna to uz bolo dost, kedze so s detmi cele dni sama (manzel pride z roboty az vecer), nemam blizko ani maminku ani nikoho, kt.by mi pomohol, tak sme to vyriesili takto. s tym kojenim a ochranou pred chorobou si nie som celkom ista, lebo ja som matuska kojila kazde dve hodiny, kojim ho aj teraz, ale akonáhle ma sopliky rebeka, tak do 2-3 dni ich ma aj matusko. papanie aj my mame u matusko ukazkove (aj ked teraz trosku menej papa, ale to je tou nasou virozou,kt.prekonal a ta ho oslabila). s rebekou sme sa natrapili a trapime sa doteraz, zato matusko mi to vynahradza 😅

terezicka
16. jan 2011

@mirka20 aj lucka mala teplotu v noci spala pri mne a strašne horúca bola, tak meriam a 38,5°C 😅 no radosť, marek v nočnej a ja doma sama s dvomi babami. ale zvládli sme, to ráno som jej nemerala, ale aj raňajkovala tak hádam to už je lepšie s ňou.
inak tá imunita keď je kojené dieťa, no čo máme rodinu tak majú 3 mesačného syna a mali kiahne v rodine a mňa ešte ukľudňovali že kojené dieťa nemôže chytiť kiahne a ich maličký ich dostal od staršej sestry a to je fakt len kojený.
katka včera od 4 nespala, teda s výnimkou nejakých 10 minút po kojení, inak bola v kuse hore, vrešťala, tak som ju len nosila koľko som vládala. potom našťastie zaspala večer o 9-tej a zobudila sa pred 3, tak aspoň vtedy si potiahla ale ja som si myslela že mi prsia roztrhne, mala som ich ako skala, našťastie to všetko stiahla, hladoška jedna malá 😀 a ani cumeľ nechce, už sme vyskúšala dva rôzne, potom chce byť len na prsníku ale sa viac ukľdňuje no samozrejme že aj potiahne keď tam už je a potom sa pogrcia riadne...tak neviem či jej nemám dať alebo čo...len keby nerevala ale reve

mirka20
16. jan 2011

@terezicka aj matusko bol taky, ze papal a papal a potom vsetko vygrcol. ale uz z toho vyrastol 🙂 a ani matusko nechcel dudu do siesteho mesiaca, teraz uz nastastie dudlujeme. skus jej ju dat po kojeni, ked jej vytiahnes prsnik z ust.
aj ja som spala s rebekou, matusko bol s jankom a ked plakal, tak som ho isla nakojit alebo utisit, lebo on vecer a v noci chce len mamu. a "super" na tom bolo, ze tuto noc bol hore asi 6krat, tak som sa nachodila 😖 s tym plakanim nezavidim. nemas si od koho pozicat satku alebo nejaky nosic, co je aj pre take malinke deticky? mne moc pomohla satka, co som mala od kamosky pozicanu a teraz sa nosime v nosici, ked je taky umrncany a on je v nom spokojny.

terezicka
17. jan 2011

Ahojte, tak aby nám nebolo málo že Lucka je chorá - veľmi kašle a soplí, tak túto noc som dostala horúčku aj ja...Už včera mi nebolo celkom dobre, veľké hrče sa mi spravili v prsníku z vnútornej strany, Katka ich poriadne nevytiahla a aodsávačkou mi tiež úplne nezmizli. Bola mi zima, našťastie večer to katka celkom fajn stiahla, v noci sa mi už nespravili ale mne bola najskôr zima, potom veľké teplo, potom mi Marek dával zábaly lebo som nevládala. Katka sa dogrcala v noci, sme ju museli komletne prezliekať čo ju úplne prebralo a potom nevedela zaspať. No keby nebol Marek doma tak sama neviem čo by som veru robila.... Dnes mi je už trochu lepšie, ale som si dala paralen, celé doobedie som preležala v posteli, ešteže Katka tiež pekne spala... Dúfam že do zajtra sa dám do poriadku lebo idem s Katkou do poradne a Marek nebude doma a ešte rozmýšľam že aj Lucku vezmem k doktorke lebo ten kašeľ má fakt hrozný...

terezicka
17. jan 2011

@mirka20 lenže ona sa väčšinou odpojí od prsníka sama a spí nejakých 5 minút takže neviem ako by som jej dala cumeľ do pusy...ale uvidíme, ešte skúsim kúpiť nejaký zrezaný tvar, aby nebol klasický okrúhly a možno to jej bude vyhovovať...